Provozuje:
Juris Real Estate

Brno bude muset časem kvůli špatnému stavu zbourat stadion Za Lužánkami.

Brno bude muset časem zbourat fotbalový stadion Za Lužánkami, kde Zbrojovka před lety získala jediný titul. Stadion je staticky v dezolátním stavu, sdělil včera novinářům radní pro sport Tomáš Aberl (TOP 09).

Brno bude muset časem kvůli špatnému stavu zbourat stadion Za Lužánkami.

autor. JURIS REAL, ČTK

Brno bude muset časem zbourat fotbalový stadion Za Lužánkami, kde Zbrojovka před lety získala jediný titul. Stadion je staticky v dezolátním stavu, sdělil včera novinářům radní pro sport Tomáš Aberl (TOP 09).

Podle jeho názoru město o zbourání zatím nerozhodlo, ale bude věc řešit v brzké době. Kvůli tomu nebude možné na stadionu uskutečnit projekt Dejme Lužánkám Švanci bývalého fotbalisty Petra Švancary, který chtěl v místě vybudovat nové tréninkové centrum mládeže. Brno má s lokalitou jiné záměry.

Stadion Za Lužánkami dosud drží divácký rekord nejvyšší fotbalové soutěže. V říjnu 1996 přišlo na utkání Brno - Slavia 44.120 diváků. Poslední ligový zápas se tam hrál v září 2001. Od té doby stadion chátrá. V roce 2015 ožil díky Švancarově rozlučce s kariérou, na exhibiční zápas dorazilo téměř 35.000 diváků. V roce 2019 na stadionu štáb natáčel film o legendárním běžci Emilu Zátopkovi.

O stadionu se včera diskutovalo na konci jednání brněnského zastupitelstva. Opoziční Piráti se zajímali o budoucnost jednoho z projektů, který uspěl v participativním rozpočtu, v němž obyvatelé navrhují jak zvelebit nějaké místo ve městě.

Projekt spočíval ve vybudování tréninkového centra pro mladé fotbalisty na stadionu. Přestože v hlasování dostal podporu lidí, uskutečnění se nedočká.

"Projekt se zruší. Na stadionu je to nebezpečné a není vhodné, aby tam uvnitř běhaly děti," řekl Aberl. Podle něj by byla oprava drahá a zbytečná.

Bývalý primátorčin náměstek a nyní opoziční zastupitel Tomáš Koláčný (Piráti) to označil za "plivnutí do tváře občanům."

Primátorčin náměstek pro investice René Černý (ANO) mu odpověděl, že pustit se do oprav by bylo plivnutím do tváře daňových poplatníků.

"Byli jsme tam a prošli si to. Samotného mě to mrzí, ale stadion je v takovém stavu, že je zralý na demoliční výměr. Pustit tam sportovce by bylo nezodpovědné. Chceme lokalitu využít jinak a opravy by byly plýtváním," uvedl Černý.

Podle Aberla se bude koncepce území teprve zpracovávat. "My ani nedokážeme říct, co tam bude, ale stadion je v dezolátním stavu a nemůžeme ho opravit. Podle statika je to na zbourání. Teď takové rozhodnutí na stole nemáme, ale budeme to řešit v brzké době," uzavřel Aberl.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»