Provozuje:
Juris Real Estate

Centrálu České spořitelny chystá pro futuro stěhování.

Výstavba Smíchov City, kterou má na starosti developer Sekyra Group, přechází do druhé fáze, jejíž dominantou bude nová budova České spořitelny.

Centrálu České spořitelny chystá pro futuro stěhování.

autor. JURIS REAL, Česká spořitelna, měšec.cz

Výstavba Smíchov City, kterou má na starosti developer Sekyra Group, přechází do druhé fáze, jejíž dominantou bude nová budova České spořitelny.

"Smíchov City je největší urbanizací v centrální metropoli od doby vzniku Vinohrad na konci 19. století. Po úspěšném dokončení první, rezidenční fáze se naše pozornost přesouvá do okolí smíchovského železničního terminálu, kde vznikne nejrozsáhlejší ze čtyř etap projektu," konstatuje Luděk Sekyra, předseda představenstva Sekyra Group.

Startuje výstavba Smíchov City Jih, jejíž dominantou se stane centrála České spořitelny, na kterou naváže soubor administrativních budov. Symbolickým vyústěním téměř kilometrové pěší třídy Madeleine Albrightové bude nový dopravní terminál, včetně hotelu, revitalizované železniční stanice a parkovacího domu pro veřejnost.

Celková investice do této fáze projektu dosáhne 30 miliard korun, popisuje Sekyra a dodává, že hlavním záměrem je, aby kilometrová pěší zóna, která protne celý projekt, vytvořila kulturu korza, kulturu pěšího bulváru jako komunikační osy, ale i komunitního místa setkávání a občanských aktivit.

"Nově vznikající kampus České spořitelny, který budou tvořit čtyři budovy, bude mít rozlohu 75 tis. m2. V jejich centru povede kilometr dlouhý bulvár spojující Smíchovské nádraží a autobusové nádraží Na Knížecí. Hodláme být dobrým sousedem a kampus maximálně otevřít obyvatelům Smíchova jako přátelské místo setkávání, které 365 dnů v roce nabízí kulturní program," prohlašuje Tomáš Salomon, generální ředitel České spořitelny.

Celým kampusem bude procházet veřejná pasáž spojená s hlavním bulvárem s řadou obchodů, kaváren zaměstnaneckou restaurací, která však bude přístupná i veřejnosti. Přímo z pasáže bude vstup do multifunkčního auditoria s kapacitou 380 návštěvníků, které bude s veřejným prostranstvím před kampusem propojitelné jako přirozené kulturní centrum. Auditorium doplní venkovní tribuna s vlastním pódiem a kapacitou 150 diváků, tzv. Španělské schody, které budu zároveň propojovat dvě budovy kampusu. Součástí kampusu má být rovněž multimediální Centrum finančního vzdělávání nejen pro žáky a studenty základních a středních škol, ale také pro seniory. "Budeme investovat do profesionální dramaturgie – výstav, koncertů, filmových i divadelních představení, workshopů, dětských dnů a sportovních akcí, které zajistí, že kampus nebude mrtvou administrativní zónou, ale živým komunitním centrem," uzavírá Tomáš Salomon.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Luxent začal prodávat už 3. etapu RD v projektu Nová Chýně.

Na západním okraji metropole roste třetí etapa developerského projektu Nová Chýně, která zahrnuje 17 energeticky úsporných rodinných domů. Více»

Památkově chráněný bývalý hostinec v K. Šenově bude za pár let asi zase funkční.

Památkově chráněný bývalý hostinec u Ryšánků v Kamenickém Šenově na Českolipsku bude za pár let asi opět funkční. Více»

Farmáři sklidili 95 procent ozimého ječmene.

Kvalita pšenice je velmi dobrá. Více»

Ministr kultury a ředitel ND představí projekt rekonstrukce Nové scény.

Ministr kultury Martin Baxa (ODS) a ředitel Národního divadla (dále i jako "ND") Jan Burian dnes představí projekt rekonstrukce Nové scény ND a Provozní budovy B. Ministr kultury bude rovněž informovat o dalším rozvoji první scény. Více»

V projektu Rezidence Brodce byl otevřen exkluzivní vzorový dům.

V developerském projektu Rezidence Brodce u Mladé Boleslavi, který zahrnuje celkem 19 moderních řadových domů s vlastní terasou a zahradou, si zájemci o bydlení ve vysokém standardu mohou prohlédnout vzorový dům. Více»

Všechny články a aktuality »»