Provozuje:
Juris Real Estate

Chorvatsko plánuje zavést zákaz prodeje v neděli a ve svátky.

Ten má platit má od července.

Chorvatsko plánuje zavést zákaz prodeje v neděli a ve svátky.

autor. JURIS REAL, Aktuálně.cz, Deník Lidové noviny a ČTK

Ten má platit má od července.

Vláda návrh nového zákona o živnostenském podnikání předložila ve čtvrtek. Většina obchodů v této katolické a turistické zemi by podle něj směla mít otevřeno už jen 16 nedělí v roce. Které neděle to budou, si obchodníci budou moct sami vybrat.

Obchody umístěné na vlakových či autobusových nádražích, na letištích, v přístavech a lodích, na čerpacích stanicích, v kempech, nemocnicích, hotelech a v kulturních institucích mají ze zákazu výjimku. Ta platí i pro trhy a rodinné farmy. Trafiky budou mít otevřeno v neděli a ve svátek mezi 07:00 a 13:00. Podle chorvatského premiéra Andreje Plenkoviče je opatření vyvážené. "Věřím, že to přispěje k více právům pro pracující a k lepšímu rodinnému životu," uzavřel předseda chorvatské vlády.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»