Provozuje:
Juris Real Estate

Developer požadoval po ČD prodej pozemků neoprávněně.

Okresní soud v Českých Budějovicích zamítl žalobu developera, který se u Českých drah domáhal prodeje několika desítek pozemků tvořících železniční nádraží v Českých Budějovicích.

Developer požadoval po ČD prodej pozemků neoprávněně.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Okresní soud v Českých Budějovicích zamítl žalobu developera, který se u Českých drah domáhal prodeje několika desítek pozemků tvořících železniční nádraží v Českých Budějovicích.

„Soud tak potvrdil stanovisko Českých drah, že pozemky prodat nemusejí,“ uvedla mluvčí Vanda Rajnochová.

České dráhy uzavřely v roce 2008 smlouvu o projektu revitalizace českobudějovického železničního nádraží s CB Station Development.

Na jejím základě mu měly prodat pozemky určené k dalšímu rozvoji a tvořící většinu nádražního území, ovšem za předpokladu, že se developerovi podaří zajistit příslušnou změnu územního plánu. To se mu ve skutečnosti nepodařilo, avšak dával za to vinu Českým drahám.

Proto v lednu 2020 podal žalobu, kterou se i přes nesplnění smluvních podmínek domáhal koupě pozemků. Na výsledku sporu přitom byly závislé i další potenciální nároky developera. Celková hodnota sporu tak činila několik stovek milionů Kč.

„Po úspěšném zastupování Českých drah v početných sporech s italskou společností Grandi Stazioni o Hlavní nádraží v Praze se jedná o další významné vítězství, kterého jsme pro České dráhy dosáhli. Jsme velmi rádi, že naše soustavná práce pro tohoto klienta vede k dlouhodobé ochraně jeho zájmů a tím i veřejných financí,“ uzavírá Jaromír Císař, společník advokátní kanceláře CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ruská federace prodlouží současné omezení těžby ropy do konce června.

Rusko s ohledem na současnou situaci na trhu zachová současné snížení těžby o 500.000 barelů denně do konce června. Uvedl to vicepremiér Alexandr Novak. Více»

Soud zmírnil 4 obžalovaným tresty za pád mostu ve Vilémově, pátého zprostil.

Odvolací soud v Pardubicích zmírnil tresty čtyřem z pěti mužů obžalovaným kvůli pádu mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku v roce 2014. Pátého obžaloby z obecného ohrožení z nedbalosti zprostil. Více»

Slovensko postaví na místě Kuciakova domu památník.

Rodinný dům, ve kterém byli v roce 2018 zastřeleni novinář Ján Kuciak a jeho partnerka Martina Kušnírová, bude zbourán. Demolice měla začít včera a na místě má v budoucnu vyrůst památník svobody slova. Více»

Nejlepší rekonstrukce památkových objektů dnes dostanou cenu Památka roku.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska dnes v Praze na Žofíně vyhlásí vítěze soutěže Památka roku 2022. Více»

Na brněnském výstavišti začíná veletrh Amper.

Představí se na něm 400 firem. Více»

Všechny články a aktuality »»