Provozuje:
Juris Real Estate

Dopravní podnik udělá interní audit výběru vítěze zakázky na 2. část metra D.

DPP udělá v reakci na rozhodnutí antimonopolního úřadu hloubkový interní audit výběru vítěze tendru na druhou část stavby metra D se zaměřením na reference uchazečů o zakázku. Schválila to dozorčí rada podniku.

Dopravní podnik udělá interní audit výběru vítěze zakázky na 2. část metra D.

autor. JURIS REAL, Česká justice a ČTK

DPP udělá v reakci na rozhodnutí antimonopolního úřadu hloubkový interní audit výběru vítěze tendru na druhou část stavby metra D se zaměřením na reference uchazečů o zakázku. Schválila to dozorčí rada podniku.

ÚOHS v polovině ledna kvůli nedostatečným podkladům zatím nepravomocně zrušil rozhodnutí o výběru vítěze tendru, DPP následně uvedl, že s rozhodnutím nesouhlasí a podá proti němu rozklad.

Stavba nové linky pražského metra začala předloni, ve výstavbě je úsek mezi stanicemi Pankrác a Olbrachtova. Navazovat má úsek z Olbrachtovy na Nové Dvory, kterého se týká diskutovaný tendr. V tom uspělo sdružení vedené firmou Subterra s nabídnutou cenou zhruba 30 miliard korun bez DPH. U ÚOHS tendr napadlo sdružení firem PORR, Vinci a Marti, které podnik vyloučil, protože podle něj byla jeho nabídka podhodnocená a obsahovala chyby v harmonogramu. Antimonopolní úřad předminulý týden zrušil rozhodnutí DPP o výběru dodavatele s odůvodněním, že podle něj v dokumentaci vítězného sdružení chyběly doklady prokazující zkušenosti některých členů odborného personálu.

Městská rada pak minulé pondělí schválila žádost o provedení interního auditu zaměřeného konkrétně na postup výběru vítěze zakázky, který dnes schválila dozorčí rada. Audit se netýká celého zadání soutěže. K tomu primátorův náměstek Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že je i podle dřívějšího rozhodnutí antimonopolního úřadu v pořádku a určitě není v plánu rušit celý tendr. Zadání auditu podle informací ČTK dozorčí rada schválila těsnou většinou. Zástupce opozičního ANO v radě Ondřej Prokop neúspěšně navrhl, aby v zájmu urychlení začátku stavby namísto pokračování sporů podnik sám zrušil výběr vítěze a všechny nabídky znovu vyhodnotil.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»