Provozuje:
Juris Real Estate

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné.

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné.

Akci nazvanou Dny soukromých hradů a zámků pořádá Asociace majitelů hradů a zámků. Pořádající Asociace majitelů hradů a zámků od roku 1995 sdružuje vlastníky hradů, zámků a historicky nebo umělecky hodnotných staveb a vzácných přírodních útvarů a zahrad v ČR.

Zastřešuje takřka 50 historických památek. Jejími členy jsou majitelé z řad restituentů, ale i noví vlastníci, kteří si památky koupili a pečují o ně.

Podle organizátorů budou mít občané možnost zažít jedinečnou atmosféru památek, které vlastní konkrétní rodiny a dědí se někdy i po mnoho generací.

Na hradě a zámku Dolní Kounice návštěvníky v sobotu a neděli mezi 13. a 15. hodinou uvítá majitel, vezme je na prohlídku a představí jim lokální vína.

Prohlídky s vlastníky mohou zájemci o víkendu zažít rovněž na hradech Houska a Kost, dále na zámcích Hrádek u Sušice, Chyše, Karlova Koruna, Stránov a Úholičky.

Speciální program chystají rovněž např. na zámcích Štáblovice, Všechovice či Lobkovice. Bližší informace o programu najdou lidé na webu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V nové hale B ve VGP Parku ČB vznikají flex. prost. pro malé a stř. velké firmy.

Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil na jaře letošního roku výstavbu haly B ve VGP Parku České Budějovice, který se nachází na okraji jihočeské metropole v komerční zóně Světlík. Více»

Ústavněprávní výbor podpořil Přibáně a Langáška jako ústavní soudce.

Senátní ústavně-právní výbor podpořil nominace právníka a sociologa Jiřího Přibáně a Tomáše Langáška z Nejvyššího správního soudu na ústavní soudce. Přibáň v tajné volbě dostal šest hlasů, Langášek devět z deseti odevzdaných hlasů členů výboru. Více»

Končící ústavní soudce Tomáš Lichovník míří k NS.

Ústavní soudce Tomáš Lichovník, jehož desetileté funkční období 19. června skončí, zamíří poté k Nejvyššímu soudu, nejprve na roční stáž. Nebude se tak zatím vracet na jihlavskou pobočku Krajského soudu v Brně, kde působil do roku 2014. Více»

ČNB nezměnila pravidla pro hypoteční úvěry.

Česká národní banka ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. Nadále platí limit výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající dva limity zůstávají deaktivované. Více»

Vláda je v kontaktu s investorem, který zvažuje vstup do Liberty Ostrava.

Vláda je v kontaktu s významným českým investorem, jenž zvažuje vstup do hutní společnosti Liberty Ostrava. Na včerejší tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Více»

Všechny články a aktuality »»