Provozuje:
Juris Real Estate

Kamenné obchody dnes zahajují povánoční výprodeje.

E-shopy začaly dříve.

Kamenné obchody dnes zahajují povánoční výprodeje.

autor. JURIS REAL, ČTK

E-shopy začaly dříve.

V kamenných obchodech dnes oficiálně zahajují povánoční výprodeje, některé společnosti ale nabídku na svých e-shopech představily již v uplynulých dnech.

Nakoupit v povánočních výprodejích budou moci Češi zpravidla po většinu ledna.

Prodejci, které oslovila ČTK, čekají poptávku po dražší elektronice, s blížícím se začátkem novoročních předsevzetí ale také po sportovním vybavení. Vyjma toho podle nich lidé začnou vracet nevhodné vánoční dárky.

E-shop Alza.cz nabízí slevy od pěti do 50 procent. "Mezi zákazníky jde tradičně o oblíbenou slevovou akci, ve které utratí peníze nebo poukazy, které dostali pod stromeček," uvedla mluvčí Eliška Čeřovská.

Ve slevách je podle ní zboží napříč sortimentem, tedy například elektronika, vybavení na zimní sporty, hračky nebo vánoční dárkové balíčky.

Internetový obchod firmy Datart povánoční výprodeje spustil na Štědrý den večer, kamenné prodejny se přidaly dnes.

"Lze předpokládat, že bude poptávka po velkých domácích spotřebičích. Dále pak lidé jistě budou realizovat nákupy, které dlouho odkládali a chtějí si s nimi udělat radost," řekla mluvčí Petra Psotková.

Vybrané produkty značky Apple od pondělí 25. prosince zlevnil prodejce iStyle.cz.

Ode dneška povánoční výprodeje nabízí také obchody Intersport, trvat budou do února.

Výše slev se pohybuje průměrně mezi 40 až 50 procenty, sdělila ČTK marketingová manažerka Lucie Kuricová. Loni bylo podle ní zlevnění podobné. Poptávka bude zejména po vybavení na hory, sáňkách a bobech. Leden pak obvykle přináší vyšší prodeje v kategorii fitness, uvedla.

"Povánoční slevy budou v několika vlnách a připravujeme je tak, aby se nám efektivně uvolňoval sklad pro nové jarní kolekce," doplnila.

Meziročně mírný pokles tržeb v povánočních výprodejích očekává módní firma Zoot. "Tento odhad se opírá o podobně nižší poptávku během vánoční sezony," oznámil ředitel David Štěpánek. Poslední kusy z podzimní a zimní kolekce přinesou výprodeje oděvní společnosti Blažek.

"Cílíme na nižší výkon výprodejových nabídek a naopak na mírný nárůst tržeb z prodejů za regulérní ceny," informovala ČTK firma.

Omezenější výběr povánočních výprodejů proti loňsku mají hračkářství Bambule. "Důvodem jsou slevové akce, které jsme nastavili již během předvánočních prodejů," uzavřela marketingová ředitelka Jana Krčková.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»