Provozuje:
Juris Real Estate

Ke zrušení zákona omezujícího prodej o svátcích bude vláda ČR zřejmě neutrální.

Návrh dvojice poslanců ODS Pavla Staňka a Jana Bureše na zrušení zákona o zákazu maloobchodního prodeje o vybraných svátcích koaliční vláda patrně nepodpoří, ale ani neodmítne.

Ke zrušení zákona omezujícího prodej o svátcích bude vláda ČR zřejmě neutrální.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Návrh dvojice poslanců ODS Pavla Staňka a Jana Bureše na zrušení zákona o zákazu maloobchodního prodeje o vybraných svátcích koaliční vláda patrně nepodpoří, ale ani neodmítne.

Kabinet Petra Fialy (ODS) by se měl podle podkladů pro středeční schůzi postavit k předloze neutrálně. Rozhodovat o ni budou zákonodárci.

V záležitosti se podle předběžného stanoviska vlády střetává snaha o soulad pracovního a osobního života zaměstnanců se svobodou podnikání, do níž by měl stát zasahovat jen z obhajitelných důvodů a v co nejnižší možné míře.

"Současně je vláda nicméně toho názoru, že stanovení regulace prodejní doby v maloobchodě je primárně otázkou politického uvážení zákonodárce," píše se v dokumentu.

Právní předpis teď zakazuje maloobchodním prodejnám o ploše nad 200 metrů čtverečních prodávat až na některé výjimky na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října a 25. a 26. prosince. Na Štědrý den smějí mít obchody otevřeno do poledne.

Podle Staňka a Bureše zákaz zasahuje do svobody podnikání. Od zrušení zákona si slibují např. příznivý dopad na podnikatele i státní rozpočet.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»