Provozuje:
Juris Real Estate

Krizi s horskými apartmány pomůže řešit pronájem.

Stagnující poptávka po horských apartmánech donutila developery nabízet dodatečné služby, které jsou v zahraničí zcela běžné.

Krizi s horskými apartmány pomůže řešit pronájem.

autor. JURIS REAL

Stagnující poptávka po horských apartmánech donutila developery nabízet dodatečné služby, které jsou v zahraničí zcela běžné.

Kromě správy, úklidu či vytápění je čím dál častěji prezentována i služba dalšího pronájmu, tedy využití nemovitosti v době nepřítomnosti vlastníka. Jedná se o osvědčený přístup, který pochází z Nizozemí.

Podle Pavla Velebila ze společnosti Tide Reality, která prodává nové projekty na českých horách, není výnos z pronájmu rozhodně zanedbatelný. Při rozumném rozložení využívání apartmánu mezi majitele a klientelu se lze dostat na roční výnos odpovídající cca. 5 až 7 procentům pořizovací ceny, tedy k částce mezi 120-160 tisíci korun. Realitní kanceláře se podle něj poučily z příkladu, kdy se ve velkém na Lipně stavěly prázdninové apartmány a prodávaly se spolu se zárukou jejich dalšího pronájmu a dodatečného výnosu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na místě stavby dalšího úseku dálnice D6 se nacházejí archeologické nálezy.

Na místě stavby dalšího úseku dálnice D6 u Krupé na Rakovnicku jsou archeologické nálezy. Pokračuje zde výzkum. Stavba dálnice by měla začít v červenci, tedy v již dříve plánovaném termínu. Více»

Zájemci již mohou začít navrhovat stromy do ankety Strom roku.

Zájemci už mohou přihlásit své oblíbené stromy do jubilejního 20. ročníku ekologické ankety Strom roku. Veřejnost v ní vybírá nejsympatičtější strom v Česku. Více»

Poslanecká sněmovna by dnes měla schvalovat omezení dětských dluhů.

Poslanci by dnes měli schvalovat omezení dětských dluhů. Vymáhání peněžitých dluhů dětí by bylo podle vládní novely občanského zákoníku možné jen do výše jmění nezletilého ke dni, kdy nabyl plnou svéprávnost. Více»

Provozovatel chat každý měsíc přemítá, zda ještě vydrží.

Každý měsíc přemítá provozovatel hotelu a restaurace na Ještědu v Liberci a Prezidentské chaty v Jizerských horách, zda se to dá ještě vydržet. Nemá žádné příjmy od turistů a měsíčně platí statisícové náklady. Více»

Na Vysočině dnes odstartuje první ze dvou dílů biatlonového SP.

Štafetou žen začne ve čtvrtek první ze dvou dílů Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Více»

Všechny články a aktuality »»