Provozuje:
Juris Real Estate

Krizi s horskými apartmány pomůže řešit pronájem.

Stagnující poptávka po horských apartmánech donutila developery nabízet dodatečné služby, které jsou v zahraničí zcela běžné.

Krizi s horskými apartmány pomůže řešit pronájem.

autor. JURIS REAL

Stagnující poptávka po horských apartmánech donutila developery nabízet dodatečné služby, které jsou v zahraničí zcela běžné.

Kromě správy, úklidu či vytápění je čím dál častěji prezentována i služba dalšího pronájmu, tedy využití nemovitosti v době nepřítomnosti vlastníka. Jedná se o osvědčený přístup, který pochází z Nizozemí.

Podle Pavla Velebila ze společnosti Tide Reality, která prodává nové projekty na českých horách, není výnos z pronájmu rozhodně zanedbatelný. Při rozumném rozložení využívání apartmánu mezi majitele a klientelu se lze dostat na roční výnos odpovídající cca. 5 až 7 procentům pořizovací ceny, tedy k částce mezi 120-160 tisíci korun. Realitní kanceláře se podle něj poučily z příkladu, kdy se ve velkém na Lipně stavěly prázdninové apartmány a prodávaly se spolu se zárukou jejich dalšího pronájmu a dodatečného výnosu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V nové hale B ve VGP Parku ČB vznikají flex. prost. pro malé a stř. velké firmy.

Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil na jaře letošního roku výstavbu haly B ve VGP Parku České Budějovice, který se nachází na okraji jihočeské metropole v komerční zóně Světlík. Více»

Ústavněprávní výbor podpořil Přibáně a Langáška jako ústavní soudce.

Senátní ústavně-právní výbor podpořil nominace právníka a sociologa Jiřího Přibáně a Tomáše Langáška z Nejvyššího správního soudu na ústavní soudce. Přibáň v tajné volbě dostal šest hlasů, Langášek devět z deseti odevzdaných hlasů členů výboru. Více»

Končící ústavní soudce Tomáš Lichovník míří k NS.

Ústavní soudce Tomáš Lichovník, jehož desetileté funkční období 19. června skončí, zamíří poté k Nejvyššímu soudu, nejprve na roční stáž. Nebude se tak zatím vracet na jihlavskou pobočku Krajského soudu v Brně, kde působil do roku 2014. Více»

ČNB nezměnila pravidla pro hypoteční úvěry.

Česká národní banka ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. Nadále platí limit výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající dva limity zůstávají deaktivované. Více»

Vláda je v kontaktu s investorem, který zvažuje vstup do Liberty Ostrava.

Vláda je v kontaktu s významným českým investorem, jenž zvažuje vstup do hutní společnosti Liberty Ostrava. Na včerejší tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Více»

Všechny články a aktuality »»