Provozuje:
Juris Real Estate

Letiště Praha za osm měsíců odbavilo devět milionů lidí.

Letiště Praha za prvních osm měsíců letošního roku odbavilo 8,98 milionu cestujících, to jest meziročně o 29 procent více. Oproti roku 2021 letos využilo pražské letiště asi čtyřikrát více cestujících.

Letiště Praha za osm měsíců odbavilo devět milionů lidí.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Letiště Praha za prvních osm měsíců letošního roku odbavilo 8,98 milionu cestujících, to jest meziročně o 29 procent více. Oproti roku 2021 letos využilo pražské letiště asi čtyřikrát více cestujících.

Vzrostl také počet vzletů a přistání, a to zhruba o 16 procent.

Toto zjištění vyplývá ze zveřejněných statistik Letiště Praha. Nejžádanější destinací za osm měsíců byl tradičně Londýn. V srpnu nejvíce lidí mířilo do Řecka.

Nejvíce se z Prahy létalo tradičně do Londýna, za prvních osm měsíců tam letělo zhruba 700.000 cestujících. Následuje Paříž se zhruba 440.000 cestujícími, dále Milán a Amsterdam.

V srpnu byly nejvyhledávanější dovolenkové destinace. Přes 171.000 cestujících letělo do Řecka, následovala Itálie, Turecko a Španělsko.

Ke konci srpna evidovalo pražské letiště 76.822 vzletů a přistání, což je meziročně o 16 procent více. V minulém týdnu předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos uvedl na svém účtu X, že letiště překonalo hranici deset milionů odbavených cestujících. V srpnu využilo pražské letiště 1,58 milionu cestujících, meziročně o 19 procent více. Podle Řízení letového provozu ČR nad Českou republikou letecký provoz v srpnu meziročně vzrostl o 11,4 procenta na 68.691 pohybů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»