Provozuje:
Juris Real Estate

MZE zrušilo stavební povolení na pražskou plavební komoru.

Ministerstvo zemědělství na základě odvolání pražského magistrátu, Prahy 5 a 1 a spolků zrušilo stavební povolení pro stavbu plavební komory u Dětského ostrova. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněném na úřední desce úřadu.

MZE zrušilo stavební povolení na pražskou plavební komoru.

autor. JURIS REAL, ČTK

Ministerstvo zemědělství na základě odvolání pražského magistrátu, Prahy 5 a 1 a spolků zrušilo stavební povolení pro stavbu plavební komory u Dětského ostrova. Vyplývá to z rozhodnutí zveřejněném na úřední desce úřadu.

V minulosti ministerstvo odvolání zamítlo, tomu se Praha i další podatelé bránili žalobami a soud jim vyhověl. Rozhodnutí je konečné a nelze se proti němu odvolat. Vyjádření státního podniku Povodí Vltavy, který chtěl zdymadlo stavět, ČTK shání.

Žádost o stavební povolení nejprve před několika lety odmítl stavební úřad Prahy 5, následně jej v srpnu roku 2019 vydal zvláštní stavební úřad pražského magistrátu.

Podle Povodí Vltavy by druhá komora, která měla být umístěna na opačné straně Dětského ostrova než ta stávající, urychlila proplavování lodí, zkrátila jejich čekání a tím i zvýšila bezpečnost na řece.

Proti stavbě nové komory se postavil magistrát, obě zainteresované městské části či Klub za starou Prahu a spolek Zdravý Rozum. Ministerstvo zemědělství následně jejich odvolání zamítlo, na což podatelé reagovali žalobami. V těch Městský soud v Praze vyhověl žalujícím a rozhodnutí ministerstva o odvolání zrušil.

Soud podle odůvodnění aktuálního rozhodnutí ministerstva zemědělství rozhodl, že resort při zamítnutí odvolání nepostupoval podle zákona, protože vycházel pouze z původních podkladů.

"Nedošlo tak k vypořádání námitek směřujících proti závazným stanoviskům, a rozhodnutí je tak z pohledu soudu nepřezkoumatelné pro nedostatek důvodů," stojí v dokumentu.

Soud podle něj také poukázal na skutečnost, že ministerstvo kultury zvrátilo původní kladné stanovisko památkářů, což ministerstvo zemědělství při posouzení odvolání nijak nereflektovalo.

"Ministerstvo zemědělství si v dalším řízení mělo dle právního názoru Městského soudu opatřit podklady, které budou reflektovat situaci v době vydání nového rozhodnutí," píše se v dokumentu.

Ministerstvo proti rozhodnutí soudu podalo kasační stížnost, kterou následně stáhlo. Poté při zohlednění názoru soudu vydalo aktuální rozhodnutí, které s ohledem na odmítnutí stavby z hlediska památkové péče stavební povolení finálně ruší.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»