Provozuje:
Juris Real Estate

Management Prahy má zájem jednat s ČP o koupi její budovy v Jindřišské ulici.

Vedení Prahy má zájem jednat s Českou poštou o koupi její hlavní budovy v Jindřišské ulici, kterou pošta plánuje kvůli úsporám prodat. Obě strany vytvoří pracovní skupinu, která bude prodej řešit.

Management Prahy má zájem jednat s ČP o koupi její budovy v Jindřišské ulici.

autor. JURIS REAL, ČTK

Vedení Prahy má zájem jednat s Českou poštou o koupi její hlavní budovy v Jindřišské ulici, kterou pošta plánuje kvůli úsporám prodat. Obě strany vytvoří pracovní skupinu, která bude prodej řešit.

Na straně České pošty bude ještě potřeba, aby jednání podpořila dozorčí rada, sdělil dnes ČTK radní Adam Zábranský (Piráti).

Pošta se letos kvůli špatnému hospodářskému stavu rozhodla od července zrušit v celé zemi 300 poboček, v metropoli to bude 35 ze 106 pošt.

Při hledání úspor vedení pošty v minulosti uvedlo, že chce prodat i větší část budovy v centru Prahy a postavit nové sídlo ve Vysočanech. Možnost prodeje podpořil v pondělí ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

"Nedávno jsme měli jednání s vedením České pošty, kde jsme se dohodli, že zahájíme jednání o možném odkupu a vznikne pracovní skupina, které na tom bude pracovat," uvedl Zábranský.

Hlavní město bude při vyjednáváních zastupovat ředitel magistrátu Martin Kubelka. Za poštu musí podle radního vyjednávání ještě posvětit dozorčí rada firmy.

"Abychom věděli, že má smysl na tom pracovat a získali podrobné informace k nemovitosti. To by mělo proběhnout v řádu týdnů. Praha ale předběžný zájem o koupi má a vedení České pošty o tom také chce jednat," dodal Zábranský.

Ministr vnitra Rakušan, do jehož kompetencí pošta spadá, v pondělí na tiskové konferenci řekl, že se nebrání úvahám o tom, že by pošta mohla budovu prodat. Rozhodnout prý ale musí management podniku.

Sídlo je podle jeho názoru sice krásné a reprezentativní, ale nedá se před ním v podstatě zaparkovat, je těžko vytopitelné, nákladné na údržbu a zčásti prázdné a je tedy otázkou, zda jej podnik ve své ekonomické situaci skutečně potřebuje.

Rozsáhlá novorenesanční budova byla postavena v letech 1871 až 1874 a následně rozšiřována. V roce 1998 byla prohlášena za kulturní památku.

Pošta v ní nabízí široký okruh služeb, v bočním traktu s vchodem z ulice Politických vězňů sídlí ředitelství České pošty.

Zajímavostí je 1 780 poštovních přihrádek, které se v budově nacházejí. Některé z nich mají původní podobu, některé jsou moderní. Česká pošta v budově sídlí od roku 1873.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»