Provozuje:
Juris Real Estate

Metropole nezačne s úpravami Malostranského náměstí.

Rada zrušila tendr.

Metropole nezačne s úpravami Malostranského náměstí.

autor. JURIS REAL, ČTK

Rada zrušila tendr.

Dosluhující pražští radní zrušili tendr, ve kterém takřka před rokem vybrali firmu Gardenline pro dlouho plánované úpravy Malostranského náměstí.

Podle usnesení, které rada schválila, projekt od výběru dodavatele doznal výrazných změn.

Kvůli nim se prodloužila doba trvání prací uvedená v zadání tendru z 12 měsíců na více než dvojnásobek, soutěž proto bylo třeba zrušit. O vypsání nového tendru radní nerozhodli.

Práce mají vycházet z architektonické soutěže, kterou hlavní město vyhodnotilo v roce 2014 a ve které uspěl projekt architektů Martina Hájka, Václava Hájka a Petra Horského.

Po úpravách má z horní části náměstí zmizet parkoviště, rozšířit se mají chodníky a naopak zúžit jízdní pruhy pro automobily.

Zahájení prací hlavní město po výběru dodavatele, o kterém radní rozhodli 13. prosince loňského roku, předpokládalo letos na jaře. Náklady měly činit 84,4 milionu korun.

Podle schváleného dokumentu však magistrát smlouvu s dodavatelskou firmou Gardenline nikdy nepodepsal, protože se objevila řada požadavků na úpravy projektu, především z hlediska památkové péče.

Mezi ty patří například nutnost provést "rozsáhlý záchranný archeologický výzkum, na nejvyšší odborné úrovni odpovídající významu místa, se kterým v rámci projektové dokumentace nebylo uvažováno odpovídajícím způsobem".

Kvůli změně dopravního režimu bude podle dokumentu také nutné upravit křižovatku v dolní části náměstí a magistrátní památkáři taktéž požadují úpravu vzhledu mobiliáře a stožárů veřejného osvětlení podél tramvajové trati do historizující podoby.

"Dále na základě požadavků Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky bude nutné změnit řešení parkovacích stání při ulici Sněmovní a úpravu řešení komunikace před vjezdem do podzemních garáží Poslanecké sněmovny," píše se v dokumentu.

V roce 2016 město v dolní části náměstí zrušilo parkoviště a pokoušelo se tam pořádat kulturní akce, ale bez většího zájmu veřejnosti.

Praha taktéž na náměstí zrekonstruovala tramvajové koleje, kolem kterých umístila novou dlažbu, jež bude po celkové opravě umístěna na celém prostranství.

Spolek Radecký Praha usiluje o to, aby se na náměstí vrátila jezdecká socha rakousko-uherského maršála Radeckého, která tam stála mezi lety 1858 a 1919.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»