Provozuje:
Juris Real Estate

Ministerstvo kultury přijalo návrhy vnitra k zákonu o církevních restitucích.

Pandořinou skříňkou, z níž se může vyhrnout spousta nečekaných problémů, se může stát zákon o vyrovnání státu s církvemi.

Ministerstvo kultury přijalo návrhy vnitra k zákonu o církevních restitucích.

autor. JURIS REAL

Pandořinou skříňkou, z níž se může vyhrnout spousta nečekaných problémů, se může stát zákon o vyrovnání státu s církvemi.

Pokud by legislativní návrh právního předpisu prošel v technickém znění, které Ministerstvo kultury zveřejnilo, mohli by na jejím základě žádat o vrácení majetku např. rytíři Německého řádu. Ministerstvo kultury, které zákon připravuje na jednání vlády, totiž akceptovalo připomínky Ministerstva vnitra.

To požaduje, aby zákon pamatoval i na situace, kdy se církve před rokem 1948 soudily s čs. státem o majetek zabraný nacisty nebo národní československou správou, a v důsledku politických změn od 25. února 1948 nebylo opětovné vydání již dokončeno.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Slavnosti piva v Brně jsou zrušeny.

Jediný den před začátkem zrušili pořadatelé Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, jejichž druhý ročník se měl uskutečnit v pátek 25. září v centru Brna. ČTK to řekl zástupce agentury Snip&Co Ondřej Morávek. Více»

Výstava ukáže deset maleb Rembrandta z České republiky i ze světa.

Deset maleb a přes 50 prací na papíře od slavného malíře Rembrandta van Rijna uvidí od pátku lidé na výstavě v paláci Kinských. Více»

Modernizace železničního uzlu v Pardubicích má skončit v roce 2024.

Modernizace železničního uzlu v Pardubicích, která dnes slavnostně začala, by mohla skončit o něco dříve než v prosinci 2024, jak se plánuje. Více»

Konec skládkování odpadu se zřejmě posune o šest let na rok 2030.

Současně se budou zvyšovat poplatky za ukládání odpadu. Předpokládá to vládní návrh zákona, který s některými úpravami schválila Sněmovna. Předloha nyní zamíří k posouzení senátorům. Více»

Víkendová studená fronta pomyslně odstartuje topnou sezonu.

Studená fronta, která by měla o víkendu dorazit do České republiky, odstartuje topnou sezonu. Více»

Všechny články a aktuality »»