Provozuje:
Juris Real Estate

Ministerstvo kultury přijalo návrhy vnitra k zákonu o církevních restitucích.

Pandořinou skříňkou, z níž se může vyhrnout spousta nečekaných problémů, se může stát zákon o vyrovnání státu s církvemi.

Ministerstvo kultury přijalo návrhy vnitra k zákonu o církevních restitucích.

autor. JURIS REAL

Pandořinou skříňkou, z níž se může vyhrnout spousta nečekaných problémů, se může stát zákon o vyrovnání státu s církvemi.

Pokud by legislativní návrh právního předpisu prošel v technickém znění, které Ministerstvo kultury zveřejnilo, mohli by na jejím základě žádat o vrácení majetku např. rytíři Německého řádu. Ministerstvo kultury, které zákon připravuje na jednání vlády, totiž akceptovalo připomínky Ministerstva vnitra.

To požaduje, aby zákon pamatoval i na situace, kdy se církve před rokem 1948 soudily s čs. státem o majetek zabraný nacisty nebo národní československou správou, a v důsledku politických změn od 25. února 1948 nebylo opětovné vydání již dokončeno.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Prezident Zeman vyjádřil návrhu nového stavebního zákona plnou podporu.

Miloš Zeman vyjádřil plnou podporu stávající podobě nového stavebního zákona. Přeje si, aby byl schválen co nejdříve. Po setkání s prezidentem to dnes sdělila novinářům ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, jejíž úřad zákon předložil. Více»

K hlasování o novém stavebním zákoně se včera Sněmovna nedostala.

Sněmovna se ve středu ani po víc než tříhodinové debatě nedostala k hlasování o schválení nového stavebního zákona. Vrátit se k němu může v pátek. Více»

Rada ČNB bude jednat o sazbách a uveřejní novou prognózu.

Bankovní rada České národní banky dnes bude jednat o nastavení úrokových sazeb. Podle odhadů analytiků rada nechá úrokové sazby beze změny. Více»

Podíl slepic chovaných v klecích klesá.

Teď jich jsou zhruba tři čtvrtiny. Více»

Letní filmová škola v Uherském Hradišti bude až v srpnu a navíc o den kratší.

Letošní ročník Letní filmové školy (LFŠ) v Uherském Hradišti se uskuteční od 6. do 12. srpna, sdělil ČTK mluvčí festivalu Libor Galia. Více»

Všechny články a aktuality »»