Provozuje:
Juris Real Estate

Ministr Bartoš koalici ujistil, že digitalizace stavebního řízení se stihne.

Vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) podle ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) ujistil lídry koaličních stran, že se stihnou všechny kroky, které souvisejí se změnami ve stavebním řízení.

Ministr Bartoš koalici ujistil, že digitalizace stavebního řízení se stihne.

autor. JURIS REAL, ČTK

Vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) podle ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) ujistil lídry koaličních stran, že se stihnou všechny kroky, které souvisejí se změnami ve stavebním řízení.

Týká se to i digitalizace stavebního řízení od začátku července, řekl Jurečka před výjezdním zasedáním vlády v Jablonci nad Nisou. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) jsou další úřady připravené poskytnout Bartošovu ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) odborné kapacity. Bartoš doplnil, že termíny jsou dané zákonem a úřad se snaží je dodržet.

Jurečka uvedl, že Bartoš koalici tento týden podrobně informoval, jak jdou přípravy na implementaci stavebního zákona včetně IT řešení. "Ujistil nás, že se všechny kroky stíhají, že to zvládnou," uvedl.

Stanjura řekl, že obavy ohledně možného zpoždění existují, ale pevně věří, že MMR vše zvládne. Myslí si, že by mohla pomoci i vláda jako celek či jednotlivá ministerstva tím, že zapojí své odborné kapacity. "Každé ministerstvo má legislativní či právní odbor, může to přinést rychlejší či netradiční řešení," míní.

Server Seznam Zprávy dnes napsal, že Bartoš byl minulý týden "na koberečku" u poslanců STAN kvůli jejich obavám, že se digitalizace nestihne včas. Vicepremiér Vít Rakušan (STAN) prohlásil, že nejde o žádnou koaliční krizi či Bartošovo pranýřování, na schůzce pouze poslanci tlumočili legitimní dotazy z regionů, zda se podaří dodržet termíny.

"Ty jsou šibeniční, ale mám pocit, že vicepremiér pro to dělá všechno," konstatoval. Bartoš má podle něj k věci deset schůzek týdně a snaží se složitý proces dotáhnout do konce.

Bartoš řekl, že na klubu STAN byl poslance informovat, jak implementace včetně digitalizace postupuje. "Ty termíny jsou napjaté, což jsem věděl už když jsem na úřad přicházel," sdělil.

Předchozí ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) podle něj nechala věc nepřipravenou a v troskách. "Termíny jsou dané zákonem, tak se snažíme, abychom je dosáhli," řekl.

Současnou podobu digitalizovaného stavebního řízení kritizuje řada subjektů, kterých se změna v legislativě dotýká. Kromě odborníků a analytiků se ke kritice přidaly také svazy, obchodní komory a asociace. Většina z nich se obává toho, že se digitalizace nepodaří do 1. července reálně zavést, což může vést k pozastavení povolovacího a stavebního procesu v ČR. Mezi kritiky patří např. Svaz měst a obcí, Asociace developerů nebo Platforma pro zdravý stavební zákon.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»