Provozuje:
Juris Real Estate

Na památkách po celé České republice začíná hlavní turistická sezona.

Na státních památkách dnes začíná hlavní turistická sezona. Tradiční termín otevření památek se letos z 1. dubna posunul kvůli Velikonocům.

Na památkách po celé České republice začíná hlavní turistická sezona.

autor. JURIS REAL, ČTK

Na státních památkách dnes začíná hlavní turistická sezona. Tradiční termín otevření památek se letos z 1. dubna posunul kvůli Velikonocům.

Oproti loňsku se na většině státních památek zdraží vstupné, návštěvníky čekají nově otevřené prostory a prohlídkové trasy. Kromě hradů a zámků, které spravuje stát, otevřou také soukromé památky.

Státní hrady a zámky spravuje Národní památkový ústav (NPÚ), který letos zdraží na některých památkách vstupné o 20 až 60 korun.

Odůvodnil to zvýšenými náklady na správu památek a úspornými opatřeními ministerstva kultury, od kterého letos dostal ústav na provoz o 30 milionů korun méně. Na čtvrtině památek se cena vstupného nezmění.

Stovka památek, které NPÚ spravuje, bude v každodenním provozu otevřená po celé velikonoční svátky. Na některých se připravuje speciální velikonoční program, např. na zámku Valtice bude speciální okruh a v Opočnu výstava 3 500 kraslic. Od 2. dubna budou mít památky pravidelný návštěvnický režim.

Nové prohlídkové trasy a prostory se otevřou pro návštěvníky na státním zámku Litomyšl, který se od loňského února rekonstruuje. Od července se zpřístupní historická kuchyně a zámecká věž.

Na zámku Uherčice na Znojemsku se od konce dubna zpřístupní obnovené zámecké interiéry prvního patra východního křídla. Na šumavském hradu Velhartice zavede návštěvníky nová trasa do sklepních prostor tzv. Huertova zámeckého křídla.

Opravené zahrady se otevřou na státním zámku Lysice na Blanensku, a to včetně technické památky, raritní fíkovny s posuvnou střechou.

Kompletní obnovu prodělal také Letohrádek Bellarie na státním hradu a zámku Český Krumlov a od září ho představí nová návštěvnická trasa. Barokní lékárna se veřejnosti otevře v klášteře Zlatá Koruna.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»