Provozuje:
Juris Real Estate

Nájemce pivovaru ve Vyškově u odvolacího soudu neuspěl.

Krajský soud v Brně zamítl odvolání společnosti Czech Beverage Industry Company (CBIC), která si v roce 2011 pronajala od státu prostřednictvím firmy Jihomoravské pivovary vyškovský pivovar.

Nájemce pivovaru ve Vyškově u odvolacího soudu neuspěl.

autor. JURIS REAL, Právní prostor a ČTK

Krajský soud v Brně zamítl odvolání společnosti Czech Beverage Industry Company (CBIC), která si v roce 2011 pronajala od státu prostřednictvím firmy Jihomoravské pivovary vyškovský pivovar.

Před devíti lety podala na státní akciovou společnost žalobu kvůli tomu, že podle ní věděla o technologickém problému, který způsoboval změnu barvy a chuti piva. Požadovala náhradu škody přes 67 milionů korun. Okresní soud však tvrzení žalobce pomocí revizního posudku vyvrátil a krajský soud se s jeho argumentací ztotožnil. Proti rozsudku se lze dovolat u Nejvyššího soudu. Společnost CBIC vařila Vyškovské pivo od roku 2011, skončila v roce 2017, každý rok končila ve ztrátě. V žalobě uváděla, že zvýšená kazivost surového piva postihla nahodile zhruba 8,5 procenta produkce. Podle znaleckého posudku, který si objednala kvůli stížnostem odběratelů, problémy způsobovala závada na potrubí, které přivádělo vodu do zařízení na pasterizaci. Výrobci piva se však nepodařilo prokázat, že by pronajímatel, tedy Jihomoravské pivovary, o problémech věděly ve chvíli, kdy se uzavírala nájemní smlouva. Pronajímatel rovněž upozornil na skutečnost, že nájemce nezajistil servis technologie, která byla instalovaná v roce 2006 a že první stížnost obdržel až v roce 2015.

Jihomoravské pivovary, které zřídilo ministerstvo zemědělství, jsou od loňského listopadu v likvidaci a stát už ve Vyškově vaření piva neplánuje. Dlouhodobě o areál usiluje město, ale muselo čekat na vyřešení sporu. Podle zprávy z loňského listopadu na webu Vyškova by chtělo město být vlastníkem celého území od zámecké zahrady až po Nový zámek včetně areálu pivovaru. Tím by se mu otevřela možnost vyřešit využití této části města přiléhající k historickému centru. Město také uvádí, že by zde rádo obnovilo vaření piva, ale v menším měřítku.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»