Provozuje:
Juris Real Estate

Některé potravinové řetězce prodlužují před Vánocemi otevírací dobu.

Některé 24. prosince zavřou.

Některé potravinové řetězce prodlužují před Vánocemi otevírací dobu.

autor. JURIS REAL, ČTK

Některé 24. prosince zavřou.

Některé potravinové řetězce budou mít na Štědrý den zavřeno. Řada dalších před Vánoci a na silvestra prodlužuje otevírací dobu, aby si zákazníci stihli nakoupit.

Obchody nad 200 metrů čtverečních, jako jsou supermarkety či nákupní centra, mohou mít na Štědrý den otevřeno do 12:00 hod.

Na první a druhý svátek vánoční i Nový rok musí zůstat zavřené, stanovuje zákon o prodejní době. Výjimku mají čerpací stanice, lékárny či obchody na letištích a vlakových nádražích.

Od čtvrtka 15. prosince do pátku 23. prosince budou prodejny Penny po celé ČR mimořádně otevřeny od 07:00 hod. do 21:00 hod. Tam, kde běžně platí otevírací doba do 22:00, k žádným změnám nedojde. Na Štědrý den pak obchody zůstanou zavřené.

"Vnímáme to také jako poděkování všem našim zaměstnancům za práci v dnešní náročné době," sdělil jednatel Penny Radek Hovorka. Na silvestra prodejny Penny zavřou v 17:00 hod.

Otevírací dobu od středy 21. prosince do pátku 23. prosince prodlouží i Billa, všechny její prodejny budou v tyto dny otevřeny do 22:00 hod. Na Vánoce zůstanou zavřené.

"Poprvé v naší historii budou moci naši zaměstnanci strávit Štědrý den se svými blízkými," uvedl generální ředitel Billa ČR Liam Casey.

V hypermarketech Globus budou moci zákazníci ve dnech 22. a 23. prosince nakoupit v prodloužené době od 07:00 hod. do 22:00 hod., 24. prosince pak do 11:45 hod., pak už musí k pokladnám.

Na silvestra budou prodejny Globus včetně Globus Fresh Stodůlky mimořádně otevřeny od 07:00 hod. do 18:00 hod.

Do obchodů Kaufland budou moci zákazníci na Štědrý den vstoupit do 11:45 hod., 31. prosince uzavřou v 18:00 hod. Stejná otevírací doba v tyto dny platí i pro řetězec Albert, prodlužovat ji před Štědrým dnem nebude. Prodejny Lidl 24. prosince zavřou v 11:30 hod. a na silvestra v 17:00 hod. V ostatní dny zákazníci nakoupí tak, jak jsou zvyklí.

Ze zákona o prodejní době v maloobchodě, který vešel v platnost v roce 2016, musí mít prodejny nad 200 metrů čtverečních dále zavřeno na Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září a 28. října.

Dodržování zákona v tyto dny sleduje Česká obchodní inspekce.

Během zbývajících státních svátků, kam spadá Velký pátek, 1. květen, 5. a 6. červenec a 17. listopad, zákaz prodeje neplatí. Odbory si dlouhodobě přejí zákaz prodeje rozšířit na všechny státní svátky.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»