Provozuje:
Juris Real Estate

O letošní úrodě ovoce rozhodnou následující dva týdny.

Čekají se noční mrazíky.

O letošní úrodě ovoce rozhodnou následující dva týdny.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Čekají se noční mrazíky.

O letošní úrodě ovoce v České republice rozhodnou následující dva týdny, pro něž meteorologové předpovídají noční mrazy. Protože je letošní vegetace ovocných stromů až o měsíc urychlená, mrazy mohou ohrozit všechny ovocné druhy včetně hlavního druhu jabloní. ČTK to sdělil předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík. Po rekordně teplém víkendu přijde podle meteorologů do ČR výrazné ochlazení. Meteorologové očekávají déšť nebo přeháňky, ve vyšších polohách bude sněžit. Přízemní mrazíky se mohou objevit od noci na úterý, od čtvrtka se čekají noční mrazy až minus dva stupně Celsia.

"Děsí nás na tom především to, že chladná vlna má trvat velmi dlouho. Pravděpodobnost mrazivých nocí nebo rán je velmi vysoká," uvedl Ludvík. Důležitá podle něj bude délka mrazu. "Při celonočních mrazech o délce šesti až deset hodin, by mohly být škody fatální," řekl. Menší škody se dají čekat při přízemním mrazu, který by trval nad ránem dvě až tři hodiny.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»