Provozuje:
Juris Real Estate

Oprava Barrandovského mostu možná skončí už příští rok.

Rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze by mohla být dokončená již v příštím roce. Pražští silničáři zvažují, že sloučí následující dvě etapy oprav mostu do jedné.

Oprava Barrandovského mostu možná skončí už příští rok.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČT 24 a ČTK)

Rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze by mohla být dokončená již v příštím roce. Pražští silničáři zvažují, že sloučí následující dvě etapy oprav mostu do jedné.

To by znamenalo, že všechny práce naplánované na roky 2024 a 2025 by stihli udělat už v příštím roce. Definitivní rozhodnutí o novém harmonogramu oprav padne v polovině ledna.

Rekonstrukce Barrandovského mostu začala předloni pracemi na spodní části mostu, na jeho povrch se přesunuli dělníci loni. „Původní scénář byl, že pokračujeme jednou částí mostu v roce 2024 a druhou polovinou v roce 2025. Ten, který zvažujeme jako alternativní, spočívá v tom, že dvě etapy by šly za sebou. Stále by byla uzavřena pouze polovina mostu. Rozsah dopravních opatření by byl takový, jak ho známe v současné době, to znamená tři průběžné pruhy v každém směru. Čtvrtá etapa by plynule navazovala na třetí,“ popsal generální ředitel Technické správy komunikací (TSK) Jozef Sinčák.

Zkrátila by se tak celková doba opravy mostu, kdy by sice příští rok práce trvaly oproti původnímu plánu déle, ale už by odpadla omezení v roce 2025.

„Další úspora by spočívala v tom, že bychom nemuseli složitě odstraňovat dopravní značení. V rámci několika dnů bychom jej pouze přestavěli,“ doplnil Sinčák. Rozhodnout by se mělo v lednu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»