Provozuje:
Juris Real Estate

PČR po šesti letech navrhla obžalobu v kauze zřícené budovy v centru metropole.

Policie navrhla obžalovat člověka obviněného kvůli zřícení rekonstruované budovy v centru Prahy, při němž se před šesti lety zranili tři dělníci.

PČR po šesti letech navrhla obžalobu v kauze zřícené budovy v centru metropole.

autor. JURIS REAL (Zdroj: iDNES.cz a ČTK)

Policie navrhla obžalovat člověka obviněného kvůli zřícení rekonstruované budovy v centru Prahy, při němž se před šesti lety zranili tři dělníci.

Při náročném zásahu v současném sídle Technologického centra UMPRUM se v červenci 2018 vystřídalo 120 požárníků. Nebylo jasné, kolik lidí na stavbě pracovalo a zda někdo nezůstal pod troskami.

„Ve věci bylo skončeno vyšetřování a 30. června 2024 předložil policejní orgán shromážděný spisový materiál společně s návrhem na podání obžaloby dozorujícímu státnímu zástupci Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1,“ sdělila Lucie Andělová z tiskového oddělení pražského městského státního zastupitelství. Dodala, že kauza je skutkově rozsáhlá i právně komplikovaná, časový horizont rozhodnutí o policejním návrhu tak nelze odhadnout.

Neštěstí se stalo v Mikulandské ulici. V historickém objektu, v němž dříve sídlila základní škola, se dopoledne 17. července 2018 propadla dvě patra.

Hasiči našli krátce poté pod troskami dva dělníky, třetí zraněný člověk vyprostit nepotřeboval. Skončili v nemocnici, přičemž stav jednoho z nich byl velmi vážný a záchranáři ho museli uvést do umělého spánku.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Luxent začal prodávat už 3. etapu RD v projektu Nová Chýně.

Na západním okraji metropole roste třetí etapa developerského projektu Nová Chýně, která zahrnuje 17 energeticky úsporných rodinných domů. Více»

Památkově chráněný bývalý hostinec v K. Šenově bude za pár let asi zase funkční.

Památkově chráněný bývalý hostinec u Ryšánků v Kamenickém Šenově na Českolipsku bude za pár let asi opět funkční. Více»

Farmáři sklidili 95 procent ozimého ječmene.

Kvalita pšenice je velmi dobrá. Více»

Ministr kultury a ředitel ND představí projekt rekonstrukce Nové scény.

Ministr kultury Martin Baxa (ODS) a ředitel Národního divadla (dále i jako "ND") Jan Burian dnes představí projekt rekonstrukce Nové scény ND a Provozní budovy B. Ministr kultury bude rovněž informovat o dalším rozvoji první scény. Více»

V projektu Rezidence Brodce byl otevřen exkluzivní vzorový dům.

V developerském projektu Rezidence Brodce u Mladé Boleslavi, který zahrnuje celkem 19 moderních řadových domů s vlastní terasou a zahradou, si zájemci o bydlení ve vysokém standardu mohou prohlédnout vzorový dům. Více»

Všechny články a aktuality »»