Provozuje:
Juris Real Estate

Pařížská se opět dostala mezi 20 nejdražších ulic světa.

Ulice Pařížská v Praze se opět dostala mezi 20 nejdražších nákupních ulic světa podle výše nájemného. Ve střední a východní Evropě jí patří první příčka, v celé Evropě pak jedenáctá. Vyplývá to z letošního žebříčku společnosti Cushman & Wakefield.

Pařížská se opět dostala mezi 20 nejdražších ulic světa.

autor. JURIS REAL, ČTK

Ulice Pařížská v Praze se opět dostala mezi 20 nejdražších nákupních ulic světa podle výše nájemného. Ve střední a východní Evropě jí patří první příčka, v celé Evropě pak jedenáctá. Vyplývá to z letošního žebříčku společnosti Cushman & Wakefield.

Nejdražší ulicí na světě je opět horní část Páté Avenue v New Yorku.

Cushman & Wakefield srovnal 49 zemí světa podle nejvyššího dosahovaného nájemného v nejdražší nákupní ulici. V žebříčku figuruje vždy jedna nejdražší ulice z každé země. Nejvyšší roční nájemné v ulici Pařížská činí 2 700 eur (66.100 Kč) za metr čtvereční. Pařížská je nejdražší ulicí v ČR druhým rokem za sebou, loni porazila ulici Na Příkopě. Celkově si však pohoršila, loni byla na 17. pozici, což bylo nejvyšší umístění české ulice od roku 2005. ČR se jako jediná země střední a východní Evropy objevuje v první dvacítce žebříčku. Nejbližší je Maďarsko na 30. příčce. Slovensko je na 42. příčce, před ním jsou Srbsko, Polsko, Chorvatsko, Slovinsko, Rumunsko a Bulharsko.

V horní části newyorské Páté Avenue činí roční nájemné v přepočtu 20.384 eur za metr čtvereční. Na druhém místě ve světovém žebříčku skončila milánská Via Montenapoleone a na třetím hlavní ulice v Hongkongu Tsim Sha Tsui. V první pětici je ještě londýnská New Bond Street a pařížská Avenue des Champs-Élysées.

"Pařížská ulice v Praze je dlouhodobě v rámci střední a východní Evropy primárním cílem luxusních značek, které do regionu vstupují," konstatoval partner a vedoucí týmu pronájmu maloobchodních prostor pro střední a východní Evropu v poradenské společnosti Cushman & Wakefield Jan Kotrbáček.

“Praha je pro luxusní značky v rámci Evropy jednoznačně velice žádanou destinací a Pařížská ulice vytváří naprosto unikátní lokalitu pro prezentaci luxusního zboží. Tato třída a její okolí je s naprostým přehledem nejhezčí, nejkompaktnější luxusní destinací ve střední Evropě a má nejširší nabídku zastoupených značek.”
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Bezrealitky vylepšují digitální nájmy.

Kromě ověření nabídnou zájemcům i smlouvu od právníků zdarma. Více»

Hyundai ukončila v Nošovicích výrobu manuálních převodovek.

Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku včera po více než 15 letech ukončila výrobu manuálních převodovek. Výrobní halu Převodovkárna přebuduje na provoz zaměřený na kompletaci baterií pro elektrická auta. Více»

Tykač zvažuje, že v roce 2025 zavře elektrárny Počerady a Chvaletice.

Vlastník skupiny Sev.en Energy Pavel Tykač podle informací serveru Seznam Zprávy zvažuje, že své dva uhelné lomy a elektrárny Počerady a Chvaletice uzavře na jaře 2025. Důvodem je nekonkurenceschopnost uhelných zdrojů. Více»

Nejvyšší soud odmítl dovolání družstva Svatopluk.

To musí zaplatit insolvenčnímu správci nájemné. Více»

Odčerpání majetku pachatele má být možné i ze SJM.

Ministerstvo spravedlnosti chce umožnit odčerpat majetek, který souvisí s trestnou činností, i ze společného jmění manželů. Více»

Všechny články a aktuality »»