Provozuje:
Juris Real Estate

Pesimismus na českém realitním trhu.

Realitní kanceláře v Česku jsou ve špatném očekávání.

Pesimismus na českém realitním trhu.

Realitní kanceláře v Česku jsou ve špatném očekávání.

Nálada na realitním trhu klesá k bodu mrazu.

Předčasný optimismus na českém realitním trhu pominul. Výhledy pro nadcházející měsíce kopírují zahraniční předzvěsti další krizové vlny. Obavy mají developeři i realitní kanceláře, kterým se nedaří prodávat zejména nové byty. Jak řekl na realitním kongresu šéf Hospodářské komory Petr Kužel, lidé budou nejméně dva roky šetřit, což dopadne i na poptávku po bytech i realitních službách. "V dnešní době je třikrát větší nabídka než poptávka. Před krizí to bylo naopak," řekl Miloš Červenka z Realitní spořitelny České spořitelny. "Co se týká developmentu, vidíme rok 2012 velmi černě, uvedl spolumajitel Passerinvest Group Zdeněk Passer. Zahajovat novou výstavbu teď podle něho mohou buď blázni, nebo vlastníci kapitálu pochybného původu. Ředitelka české pobočky firmy Knight Frank Zdeňka Klapalová se snažila pesimismus alespoň trochu mírnit poukazem na letošní výrazný nárůst investic do komerčních nemovitostí (dna. Nálada na realitním trhu klesá k bodu mrazu. deník E 15, dne 11. 11. 2011, s. 6).

Naše společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. s výše uvedenými názory souhlasí a podotýká, že v současné sociální situaci, ve které se občané ČR nacházejí, by se pozornost široké odborné veřejnosti a zejména politických představitelů (např. v bytových komisí rady měst) měla zaměřit především na nájemní bydlení a především s tím spojené efektivní vymáhání pohledávek na dlužném nájemném pomocí dohody o uznání dluhu a splátkového kalendáře s přímou doložkou vykonatelnosti, které je možné uzavřít ve formě notářského nebo exekutorského zápisu, neboť soudní řízení (pozn. především to nalézací) je přes současný stav justice v České republice a v souvislosti se stavem platné legislativy velice zdlouhavé a k tomu ještě velice ekonomicky nákladné.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V nové hale B ve VGP Parku ČB vznikají flex. prost. pro malé a stř. velké firmy.

Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil na jaře letošního roku výstavbu haly B ve VGP Parku České Budějovice, který se nachází na okraji jihočeské metropole v komerční zóně Světlík. Více»

Ústavněprávní výbor podpořil Přibáně a Langáška jako ústavní soudce.

Senátní ústavně-právní výbor podpořil nominace právníka a sociologa Jiřího Přibáně a Tomáše Langáška z Nejvyššího správního soudu na ústavní soudce. Přibáň v tajné volbě dostal šest hlasů, Langášek devět z deseti odevzdaných hlasů členů výboru. Více»

Končící ústavní soudce Tomáš Lichovník míří k NS.

Ústavní soudce Tomáš Lichovník, jehož desetileté funkční období 19. června skončí, zamíří poté k Nejvyššímu soudu, nejprve na roční stáž. Nebude se tak zatím vracet na jihlavskou pobočku Krajského soudu v Brně, kde působil do roku 2014. Více»

ČNB nezměnila pravidla pro hypoteční úvěry.

Česká národní banka ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. Nadále platí limit výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající dva limity zůstávají deaktivované. Více»

Vláda je v kontaktu s investorem, který zvažuje vstup do Liberty Ostrava.

Vláda je v kontaktu s významným českým investorem, jenž zvažuje vstup do hutní společnosti Liberty Ostrava. Na včerejší tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Více»

Všechny články a aktuality »»