Provozuje:
Juris Real Estate

Pesimismus na českém realitním trhu.

Realitní kanceláře v Česku jsou ve špatném očekávání.

Pesimismus na českém realitním trhu.

Realitní kanceláře v Česku jsou ve špatném očekávání.

Nálada na realitním trhu klesá k bodu mrazu.

Předčasný optimismus na českém realitním trhu pominul. Výhledy pro nadcházející měsíce kopírují zahraniční předzvěsti další krizové vlny. Obavy mají developeři i realitní kanceláře, kterým se nedaří prodávat zejména nové byty. Jak řekl na realitním kongresu šéf Hospodářské komory Petr Kužel, lidé budou nejméně dva roky šetřit, což dopadne i na poptávku po bytech i realitních službách. "V dnešní době je třikrát větší nabídka než poptávka. Před krizí to bylo naopak," řekl Miloš Červenka z Realitní spořitelny České spořitelny. "Co se týká developmentu, vidíme rok 2012 velmi černě, uvedl spolumajitel Passerinvest Group Zdeněk Passer. Zahajovat novou výstavbu teď podle něho mohou buď blázni, nebo vlastníci kapitálu pochybného původu. Ředitelka české pobočky firmy Knight Frank Zdeňka Klapalová se snažila pesimismus alespoň trochu mírnit poukazem na letošní výrazný nárůst investic do komerčních nemovitostí (dna. Nálada na realitním trhu klesá k bodu mrazu. deník E 15, dne 11. 11. 2011, s. 6).

Naše společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. s výše uvedenými názory souhlasí a podotýká, že v současné sociální situaci, ve které se občané ČR nacházejí, by se pozornost široké odborné veřejnosti a zejména politických představitelů (např. v bytových komisí rady měst) měla zaměřit především na nájemní bydlení a především s tím spojené efektivní vymáhání pohledávek na dlužném nájemném pomocí dohody o uznání dluhu a splátkového kalendáře s přímou doložkou vykonatelnosti, které je možné uzavřít ve formě notářského nebo exekutorského zápisu, neboť soudní řízení (pozn. především to nalézací) je přes současný stav justice v České republice a v souvislosti se stavem platné legislativy velice zdlouhavé a k tomu ještě velice ekonomicky nákladné.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

ČSOB Stavební spořitelna má opět akci.

Sjednání stavebka je bez poplatku, nebo se slevou. Více»

Česká spořitelna zvýšila úrokové sazby u hypotečních úvěrů.

Česká spořitelna od 1. května zvýšila úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Nové sazby se týkají všech fixací a vzrostly o 0,2 procentního bodu. Více»

Žádost o čerpání úvěru vyřídíte u Modré pyramidy nově i přes mobilní aplikaci.

Modrá pyramida umožňuje čerpání Rychloúvěru a Hypoúvěru na bydlení přes mobilní aplikaci MP Home. Kromě podání samotné žádosti o čerpání úvěru sem můžete nahrát také všechny potřebné dokumenty nebo si zde vybrat termín pro výplatu úvěru. Více»

ČSOB garantuje na konsolidaci úvěrů sazbu 4,5 pct p.a. pro všechny klienty.

ČSOB nabízí konsolidaci úvěrů s garantovanou sazbou 4,5 %. Časově omezené podmínky platí pro nové i stávající klienty od května do odvolání. Více»

Moneta kontrahovala s PPF smlouvu o akvizici Air Bank, Home Creditu a Benxy.

Moneta Money Bank podepsala se společnostmi ze skupiny PPF rámcovou smlouvu ohledně akvizice Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a společnosti Benxy. Více»

Všechny články a aktuality »»