Provozuje:
Juris Real Estate

Pokles stavebnictví může prý dle analytiků zklidnit ceny.

Další pokles stavebnictví není překvapením, jelikož se v něm odráží pokles celého národního hospodářství. Projevuje se menší zájem o nákup nemovitostí kvůli vysokým úrokovým sazbám hypotečních úvěrů.

Pokles stavebnictví může prý dle analytiků zklidnit ceny.

autor. JURIS REAL, Deník Lidové noviny

Další pokles stavebnictví není překvapením, jelikož se v něm odráží pokles celého národního hospodářství. Projevuje se menší zájem o nákup nemovitostí kvůli vysokým úrokovým sazbám hypotečních úvěrů.

Útlum by podle analytiků mohl vést ke stabilizaci rozkolísaných cen materiálů i bytů a k rozvoji nájemního bydlení v České republice. Podle před týdnem zveřejněných údajů Českého statistického úřadu stavební výroba v České republice po letních prázdninách zrychlila meziroční pokles.

V září se reálně snížila o 3, 7 procenta. "S poklesem ekonomiky obvykle toto odvětví trpí. Letos jeho situaci navíc komplikuje extrémní růst cen energií a stavebních materiálů, kterých občas byl i nedostatek," podotkl Petr Dufek, šéfekonom Banky Creditas.

Útlum stavebnictví by podle něj měl vést k uklidnění cen stavebních materiálů i prací. Někteří developeři již avizovali, že možná některé projekty raději odloží, ale ty rozestavěné se snaží dokončit.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»