Provozuje:
Juris Real Estate

Pošta vypsala tendr na budovu v Jindřišské.

Cena začíná na 1,538 miliardy Kč.

Pošta vypsala tendr na budovu v Jindřišské.

autor. JURIS REAL, ČTK

Cena začíná na 1,538 miliardy Kč.

Česká pošta vypsala výběrové řízení na budovu hlavní pošty na rohu ulice Politických vězňů a Jindřišské v Praze. Vyvolávací cena činí 1,538 miliardy korun bez DPH.

Tendru předcházela nabídka objektu státním institucím, kterou nikdo nevyužil. Vyplývá to z informací České pošty na webu.

Výběrové řízení bude mít formu obálkové metody s právem hlavního města Prahy na dorovnání nejvyšší nabídky. Pobočka hlavní pošty v Jindřišské ulici bude zachována a nový vlastník na ní bude muset s poštou uzavřít nájemní smlouvu.

Budova vznikla mezi roky 1871 a 1890 a její první zásadní přestavba byla v letech 1896 až 1899. Další významnější přestavba se konala v letech v 1912 a 1920 až 1921. Z toho vycházelo i ocenění nemovitosti, které bylo základem pro výpočet vyvolávací ceny. V letech 1996 až 1999 stavbaři v objektu udělali generální rekonstrukci.

Budovu, ve které v současnosti mj. sídlí management podniku, Česká pošta prodává dohromady s domem v Moravské ulici, kde je cena 62,39 milionu korun. O tuto nemovitost, stejně jako o budovu v Politických vězňů, již dříve projevil zájem právě Magistrát hlavního města Prahy.

Pošta zatím letos získala za prodej nepotřebného majetku přes 200 milionů korun. Podnik hodlá ještě do konce roku nabídnout desítky nepotřebných nemovitostí. Jde např. o budovy pošt, administrativní budovy, pozemky nebo byty. Prodejem nemovitostí se pošta snaží stabilizovat své hospodaření.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»