Provozuje:
Juris Real Estate

Příspěvek na bydlení se mnoha domácnostem zvýší.

Mnohé sociálně slabé rodiny dostanou příští rok od státu na příspěvku na bydlení více než letos.

Příspěvek na bydlení se mnoha domácnostem zvýší.

autor. JURIS REAL

Mnohé sociálně slabé rodiny dostanou příští rok od státu na příspěvku na bydlení více než letos.

Vyplývá to z návrhu nařízení vlády, které připravilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Průměrné náklady na bydlení, od kterých se odvozuje výše příspěvku, se totiž podle něj zvýší.

Návrh je v současnosti v připomínkovém řízení. Výše tzv. normativních nákladů na bydlení, které jsou stanoveny jako průměrné náklady na bydlení podle velikosti obce a počtu členů domácnosti, má přitom stoupnout ve všech typech bytů.

Nebude přitom hrát roli, zda-li jde o nájemní či družstevní byt, případně byt v osobním vlastnictví. Např. u tříčlenné rodiny bydlící v nájemním bytě v malé obci se tak tyto tzv. normativní náklady zvýší z 8 852 na 9 001 korun.

U stejně velké rodiny bydlící v hlavním městě jsou tyto náklady nově propočítány na 13 813 korun, přitom až doposud to činilo 12 557 Kč.

Nárok na příspěvek mají občané, kterým nestačí třicet procent příjmu na pokrytí nákladů na bydlení.

Pro Prahu je tato hranice posunuta na třicet pět procent.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V nové hale B ve VGP Parku ČB vznikají flex. prost. pro malé a stř. velké firmy.

Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil na jaře letošního roku výstavbu haly B ve VGP Parku České Budějovice, který se nachází na okraji jihočeské metropole v komerční zóně Světlík. Více»

Ústavněprávní výbor podpořil Přibáně a Langáška jako ústavní soudce.

Senátní ústavně-právní výbor podpořil nominace právníka a sociologa Jiřího Přibáně a Tomáše Langáška z Nejvyššího správního soudu na ústavní soudce. Přibáň v tajné volbě dostal šest hlasů, Langášek devět z deseti odevzdaných hlasů členů výboru. Více»

Končící ústavní soudce Tomáš Lichovník míří k NS.

Ústavní soudce Tomáš Lichovník, jehož desetileté funkční období 19. června skončí, zamíří poté k Nejvyššímu soudu, nejprve na roční stáž. Nebude se tak zatím vracet na jihlavskou pobočku Krajského soudu v Brně, kde působil do roku 2014. Více»

ČNB nezměnila pravidla pro hypoteční úvěry.

Česká národní banka ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. Nadále platí limit výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající dva limity zůstávají deaktivované. Více»

Vláda je v kontaktu s investorem, který zvažuje vstup do Liberty Ostrava.

Vláda je v kontaktu s významným českým investorem, jenž zvažuje vstup do hutní společnosti Liberty Ostrava. Na včerejší tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Více»

Všechny články a aktuality »»