Provozuje:
Juris Real Estate

Síť COOP rozvíjí automatizované prodejny a kavárny.

Družstevní síť COOP, která provozuje prodejny převážně v menších městech a ve větších vesnicích, plánuje vyjma rozvoje automatizovaných prodejen i rozvoj malých kaváren přímo v prodejnách.

Síť COOP rozvíjí automatizované prodejny a kavárny.

autor. JURIS REAL, ČTK

Družstevní síť COOP, která provozuje prodejny převážně v menších městech a ve větších vesnicích, plánuje vyjma rozvoje automatizovaných prodejen i rozvoj malých kaváren přímo v prodejnách.

Vytváří také franšízové prodejny, na jejichž provozu se podílí s danou obcí, informoval na brněnské konferenci Očekávaný vývoj v potravinářském průmyslu ředitel rozvoje a marketingu Lukáš Němčík.

Rozvoj automatizovaných prodejen je podle COOP úspěšný koncept, příští rok v létě už jich chce mít družstvo nejméně 70. Ještě na začátku podzimu mluvil Němčík o padesátce. Jde tak o více než dvojnásobný růst proti aktuálnímu stavu.

"Nečekali jsme, že boom bude tak velký," oznámil Němčík. Dodal, že lidé si bezobslužné obchody oblíbili a zároveň je jejich provoz velmi bezpečný.

"Když jste v obchodě sám a při příchodu jste identifikován, krádež si rozmyslíte. Navíc jste za zavřenými dveřmi a při odchodu musíte počkat, než se vám znovu otevřou. Odhaduji, že podíl krádeží v běžném a automatizovaném provozu je tak pět ku jedné," řekl Němčík.

V automatizovaném obchodě sleduje pohyb zákazníků umělá inteligence. Při nestandardním dění upozorní dispečera, který vyhodnotí, zda je třeba zasáhnout.

Druhým krokem k budoucnosti prodejen na malých městech a na venkově je integrace kavárny přímo do prodejny. I tento koncept se na prvních místech velmi osvědčuje.

"V těchto sídlech kavárny nejsou, hospoda otevírá až odpoledne a procházet se po návsi také není to nejlepší. Když se chtějí lidé na hodinu potkat, tak žádnou možnost nemají. Chceme tím vytvořit místo pro komunitní setkávání. V prodejně máme sladký i slaný sortiment, stačí tam umístit kávovar, ve větších prodejnách můžeme zařídit i rozpékání," sdělil Němčík.

Připomněl, že i v případě kaváren jde družstvo cestou lokálních zdrojů a kávu do nich dodávají místní pražírny.

Družstvo se podle Němčíka pustilo také do vytváření sítě franšízových obchodů, které však nenabízí právnickým osobám, ale výhradně obcím.

"Obce hradí náklady na prostor a obsluhu, my prodejnu vybavíme a zásobujeme a děláme účetnictví. Jedna z prvních na Orlickoústecku v malé obci funguje celý den v bezobslužném režimu. Jen paní z knihovny přijde ráno na dvě hodiny poklidit a připravit zboží a starosta se rozhodl pro minimální marži. Zboží je tu tak levnější než v okolí, takže místní si velmi rychle zvykli, že zde mohou za dobrou cenu nakoupit, nemusí jezdit do okolí a tržby odpovídají prodejnám ve větších obcích," uvedl Němčík.

Pod značkou COOP funguje v republice zhruba 2 500 prodejen. Letos se prodejní síť rozrostla o 60 prodejen, které družstevní síť koupila od krachující společnosti ROSA market, která provozovala prodejny Enapo.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»