Provozuje:
Juris Real Estate

Stav. povolení D49 v úseku mezi Hulínem a Fryštákem obstálo před správ. soudy.

Stavební povolení pro dálnici D49 v úseku Hulín-Fryšták ve Zlínském kraji obstálo před správními soudy. Poté, co žalobu odpůrců stavby loni zamítl Městský soud v Praze, neuspěl spolek Egeria ani s kasační stížností.

Stav. povolení D49 v úseku mezi Hulínem a Fryštákem obstálo před správ. soudy.

autor. JURIS REAL, Právní prostor a ČTK

Stavební povolení pro dálnici D49 v úseku Hulín-Fryšták ve Zlínském kraji obstálo před správními soudy. Poté, co žalobu odpůrců stavby loni zamítl Městský soud v Praze, neuspěl spolek Egeria ani s kasační stížností.

Nejvyšší správní soud (dále i jako "NSS") ji zamítl, obsáhlé rozhodnutí je dočasně zpřístupněné na úřední desce. Zhruba sedmnáctikilometrový úsek už je ve výstavbě. První motoristé by se po něm měli projet na konci příštího roku. Dálnice D49 v budoucnu propojí střední a východní Moravu se západním Slovenskem. Samostatnou kasační stížnost podal ještě spolek Děti Země. Zatím o ní nebylo rozhodnuto, uvedla mluvčí NSS Sylva Dostálová.

Spolek Egeria před městským soudem a znovu před NSS poukazoval např. na údajnou systémovou podjatost Krajského úřadu Zlínského kraje, jehož sdělení a závazná stanoviska sloužila jako podklad pro pozdější rozhodnutí ministerstva dopravy o stavebním povolení. "Samotná skutečnost, že stavba je i v zájmu Zlínského kraje, nezpůsobuje podjatost, neboť v hierarchii a systému rozhodování o věci samé byla nezávisle zapojena celá řada orgánů veřejné moci, které jsou na Zlínském kraji zcela nezávislé," reagoval NSS. Dálnice D49 je podle soudu stavbou dopravní infrastruktury státního, resp. nadstátního zájmu.

Žalobu k MS podávaly vyjma spolku Egeria také další sdružení, a to Vizovické vrchy a Spolek pro ekologii Kostelec. K žalobě se připojila také žena z Fryštáku. Jejich námitky se týkaly řady dílčích aspektů stavby, třeba chybějících bariér na mostě přes Rusavu, nedostatečných opatření pro zajištění migrace zvířat v místech křížení s vodními toky nebo chybějících omezení nákladní dopravy. Odpůrci stavby poukazovali rovněž na skutečnost, že nebyly ověřeny účinky budoucího užívání stavby a že projektová dokumentace je nedostatečně zpracovaná.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»