Provozuje:
Juris Real Estate

Stavba depozitáře Národní galerie Praha bude stát více než dvě miliardy Kč.

Stavba depozitáře Národní galerie Praha (NPG) v Jinonicích bude podle ministra kultury Martina Baxy (ODS) stát přes dvě miliardy korun. Ministr to uvedl při interpelacích ve Sněmovně.

Stavba depozitáře Národní galerie Praha bude stát více než dvě miliardy Kč.

autor. JURIS REAL, ČTK

Stavba depozitáře Národní galerie Praha (NPG) v Jinonicích bude podle ministra kultury Martina Baxy (ODS) stát přes dvě miliardy korun. Ministr to uvedl při interpelacích ve Sněmovně.

Předloni galerie počítala s částkou 1,3 miliardy korun. Připustila ale, že s ohledem na rostoucí ceny materiálů a stavebních prací lze předpokládat zvýšení nákladů.

"Prioritu dostane výstavba depozitáře Národní galerie v Jinonicích. Jedná se o novostavbu za více než dvě miliardy korun, která je nezbytně nutná k tomu, aby se mohly rozvíjet ostatní aktivity a činnosti Národní galerie," sdělil ministr.

Stavba je podle něj na úrovni přípravy dokumentace. Podle Baxy nemá smysl investovat větší sumy do Veletržního paláce, který po dokončení depozitáře čeká rekonstrukce.

Baxa plánuje změnu postavení garanční rady NGP, která by se měla stát pružnějším a "míň poradním" orgánem, ale nástrojem pro komunikaci s odbornou veřejností. Koncept chce představit v brzké době. Areál depozitáře vznikne podle návrhu studia JIKA-CZ, který NGP vybrala v architektonické soutěži. Investorem bude stát. Podle dřívějších informací nabídne areál mimo prostor pro péči o umělecká díla také veřejně přístupnou část - otevřený depozitář a veřejné edukační programy.

Stávající depozitáře jsou podle galerie již zcela zaplněné a neumožňují vhodné ukládání dalších sbírkových předmětů. Součástí komplexu mají být restaurátorské ateliéry, laboratoře a digitalizační centrum. Vybraná umělecká díla budou umístěna i v exteriéru, ve veřejnosti přístupném sochařském parku.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»