Provozuje:
Juris Real Estate

V Jihlavě postaví arénu firma GEMO za 1,9 miliardy korun.

Poskytla nejnižší nabídku.

V Jihlavě postaví arénu firma GEMO za 1,9 miliardy korun.

autor. JURIS REAL, ČTK

Poskytla nejnižší nabídku.

Horáckou multifunkční arénu (HMA) v Jihlavě postaví olomoucká firma GEMO, která podala ve výběrovém řízení nejnižší nabídku v hodnotě 1,909 miliardy korun bez DPH.

O stavbu mělo zájem pět uchazečů, uzavření smlouvy s vybraným dodavatelem schválila rada města ve čtvrtek.

Žurnalistům tyto informace sdělil primátor Petr Ryška (ODS). Účastníci ještě mají 15 dní na odvolání. Pokud bude možné stavbu arény zahájit na přelomu června a července, měla by být dokončená do září 2025. Hodnotící komise se naposled sešla minulý týden v úterý. "Znovu jsme si zhodnotili to, jestli jsou splněna, co se týče té nejvýhodnější nabídky, všechna kritéria," řekl primátor. Po čtvrtečním rozhodnutí rady město poslalo výsledek výběrového řízení účastníkům. Pokud se neodvolají, mohla by být smlouva s firmou GEMO podepsaná do 23. března.

"Hlasování, které včera (ve čtvrtek) probíhalo na radě města, bylo jednomyslné. To znamená, že tento postup, který zde byl představen, má stoprocentní podporu současného vedení města," uvedl Radek Popelka, náměstek primátora z hnutí ANO. Podle nastavených lhůt by stavební práce podle Ryšky mohly začít v červnu nebo na přelomu června a července. Nejdřív se bude bourat starý stadion, na jehož místě aréna vznikne. Na demolici a novou výstavbu bude mít firma 26 měsíců. Na arénu má město slíbené dotace za 800 milionů korun - půl miliardy od kraje a 300 milionů od Národní sportovní agentury (NSA). Zbývající náklady kryje úvěry a vlastními penězi. "Rádi bychom snížili ten podíl města, tak, jak už jsme několikrát deklarovali. Pevně věříme, že se nám ještě nějaké zdroje podaří získat," oznámil Ryška.

Mezi dalšími uchazeči o stavbu arény bylo sdružení firem Syner a Geosan Group s cenou 1,988 miliardy korun. Sdružení HMA - Metrostav DIZ, OHLA ŽS, Podzimek poslalo cenovou nabídku 2,083 miliardy Kč, BAK stavební společnost, a.s., nabídla jihlavskou arénu postavit za 2,199 miliardy korun a akciová společnost PKS stavby za 2,242 miliardy Kč. Jde o nabídky bez DPH. Nabídky dostala radnice loni v červenci. Výběr se protáhl, protože částky byly vyšší, než Jihlava původně očekávala. Chybějící půl miliardy se město rozhodlo pokrýt dalším úvěrem a penězi, které mu zůstaly z loňského hospodaření.

GEMO je významná stavební firma, její obrat se pohybuje kolem čtyř až pěti miliard korun, zaměstnává stovky lidí, informoval David Beke (ODS), radní města a manažer výstavby HMA. Dodal, že velké stavby tato firma prováděla například v Praze a na severní Moravě. "Reference, které se nám podařilo získat, jsou veskrze pozitivní," podotkl. Starý zimní stadion v Jihlavě je od loňska kvůli špatnému zastřešení zavřený, hokejová Dukla hraje zápasy v Pelhřimově a Jindřichově Hradci. Nová aréna nebude sloužit jen hokeji a dalším sportům, počítá se tam i s konáním kulturních a společenských akcí. Součástí stavby je také ubytování, stravovací provozy a podzemní parkoviště.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»