Provozuje:
Juris Real Estate

V Lysé odstartovala stavba nové lávky přes Labe pro pěší a cyklisty.

Středočeský kraj zahájil stavbu lávky a cyklostezky v Lysé nad Labem-Litoli. Stane se součástí mostu Bohumila Hrabala.

V Lysé odstartovala stavba nové lávky přes Labe pro pěší a cyklisty.

autor. JURIS REAL, zdopravy.cz

Středočeský kraj zahájil stavbu lávky a cyklostezky v Lysé nad Labem-Litoli. Stane se součástí mostu Bohumila Hrabala.

Novinka na Labské cyklostezce nahradí potřebný přejezd po silničním mostu. Bezbariérová stavba by měla být hotová do konce letošního roku.

„Slíbili jsme rozvoj cyklistické infrastruktury a dostavbu pátečních cyklotras, mezi které patří i Labská cyklostezka. Tato stavba je jedním z důkazů, že své sliby plníme. Cyklisté budou moci využívat nový, bezpečný přejezd Labe,“ konstatuje Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy. Aktuálně stezka vede přes most ležící na silnici II/272, po kterém denně projede zhruba 7,5 tisíce aut, přičemž sedmina z nich jsou náklaďáky. „Tento stav nedovoluje bezpečně přejít na druhou stranu řeky. Další možností je až lávka v Čelákovicích, vzdálená více než šest kilometrů,“ zmiňuje Petr Borecký.

Konstrukčně bude jedna strana mostu rozšířena na šířku obousměrné cyklostezky, čímž se vymístí cyklisté z nebezpečného dopravního prostoru a umožní se chodcům bezpečný přechod mostu. Na obou březích budou na rozšířeno u mostovku navazovat nájezdové, bezbariérové rampy. Tato infrastruktura v budoucnu naváže na další připravovanou část Labské cyklostezky (Nymburk – Lysá nad Labem – Čelákovice).

Kraj předpokládá, že lávka bude hotová do konce roku 2023. Během stavby bude provoz na Hrabalově mostě omezen, sveden do jednoho pruhu a řízen semafory. Pro pěší bude vybudováno dočasné dřevěné schodiště na obou stranách. Průjezd pod mostem, po cyklotrasách Labská 2 a 0019 na obou březích, bude veden okolo staveniště. Investorem stavby je Středočeský kraj, který převzal záměr a hotový projekt od města Lysá nad Labem. Ta o řešení bezpečného přecházení mostu usilovalo již od roku 2015. Zhotovitelem je sdružení Z+F lávka Lysá n/L (ZEPRIS, s. r. o. a FIRESTA – Fišer, rekonstrukce, stavby a. s.). Cena díla je 50,4 milionu korun, včetně DPH. Část je pokryta ze Státního fondu dopravní infrastruktury.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj se dnes otevře pro veřejnost.

Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Více»

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně. Více»

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

Kladno prodá nájemcům desítky bytů.

Opozice má výhrady. Více»

Začala dostavba poldru Kutřín za více než půl mld. Kč.

Ochrání povodí Novohradky. Více»

Všechny články a aktuality »»