Provozuje:
Juris Real Estate

Vánoční nákupy podle obchodníků zesílili o posledním adventním víkendu.

Lidé v českých kamenných i on-line obchodech týden před Vánoci nakupovali z potravin hlavně suroviny na přípravu tradičních pokrmů jako jsou kapři, různé delikatesy nebo např. těsta na cukroví.

Vánoční nákupy podle obchodníků zesílili o posledním adventním víkendu.

autor. JURIS REAL, ČTK

Lidé v českých kamenných i on-line obchodech týden před Vánoci nakupovali z potravin hlavně suroviny na přípravu tradičních pokrmů jako jsou kapři, různé delikatesy nebo např. těsta na cukroví.

V nákupních košících se objevují také dárková balení alkoholu nebo kosmetiky.

Podle obchodníků, které ČTK oslovila, vánoční nákupy již vrcholí, někteří nabízejí výrazné slevy.

Vrchol vánočních nákupů zaznamenal řetězec Tesco. "O čtvrtém adventním víkendu jsme pozorovali zvýšený zájem o hračky, dárková balení kosmetiky a alkoholu a také o suroviny na pečení. Nárůst poptávky vidíme u delikates na vánoční stůl – sýrů, salámů, oříšků a šumivých vín," prohlásil mluvčí společnosti Michal Kuzmiak.

V duchu příprav na svátky lidé nakupovali rovněž v řetězci Globus. Podle mluvčí Anety Turnovské je enormní zájem o zejména filetované kapry a velká poptávky je i po mořských rybách.

"Z čerstvého českého masa je obrovský zájem o vepřové na řízky. Žádaná je i tradiční vinná klobása a čerstvě krájené šunky. Ve velkém se prodávají české brambory a kořenová zelenina na salát spolu s vejci a majonézou," doplnila.

Obdobný sortiment nakupovali také zákazníci on-line supermarketu Košík.cz, kde oproti minulému víkendu stoupl počet zákazníků zhruba o pětinu.

"I nadále platí rostoucí zájem o akční zboží nebo potraviny ve slevě," sdělil mluvčí František Brož.

Podle marketingového ředitele platební společnosti Skip Pay Tomáše Krásného lze podle růstu tržeb pozorovat, že řada Čechů nechala nákupy na poslední chvíli a zároveň se oproti loňsku více vrací do kamenných prodejen.

"Překvapivě vysoká je letos kategorie potřeb pro dům a zahradu a home decor doplňků. Průměrná částka na nákup na internetu stoupla na 1500 Kč. Vidíme, že odloženou platbu letos používá asi třikrát více lidí než v loňském roce," dodal.

Poslední adventní víkend se výrazně projevil na tržbách portálu Slevomat. "Proti předešlému týdnu narostly prodeje o 30 procent, ve srovnání s loňskem pak o 15 procent. Lidé nakupovali v podstatě vše," prohlásil mluvčí Tomáš Holý s tím, že lidé nejvíce kupovali zimní a wellness pobyty nebo rodinné či sportovní zážitky.

Poslední adventní víkend je nejrušnější období v roce i pro pražské outletové centrum POP Airport, kam na nákupy vyrazilo dvojnásobné množství lidí než v roce 2019 před vypuknutím pandemie koronaviru, uvedl ředitel centra Jan Muranský. Podotkl, že obchody v centru nyní nabízejí slevy až 80 procent.

Až 50procentní slevy nabízí obchodní dům Ikea, který v pátek zahájil zimní výprodej. "O čtvrtém adventním víkendu nakupují zákazníci v IKEA nejvíce vánoční dekorace a osvětlení a dále vybavení kuchyní a jídelen," poznamenal mluvčí Petr Šašek. Dodal, že tržby jsou letos zatím podobné jako loni. Zhruba stejné tržby jako loni má také prodejce spodního prádla Astratex.

"Zaznamenali jsme meziroční nárůst prodejů pánského prádla o 25 procent. Rostou také tržby privátních značek, a to kolem 50 procent meziročně. Lidé však nakupují spíš jen dárkové zboží, nakup takzvaných věcí pro radost odkládají," doplnil ředitel nákupu společnosti Lukáš Barcal.

Na e-shopu Mall.cz se v posledních týdnech před Vánoci nejvíce prodávají stavebnice Lego, mobilní telefony a televize, uvedla mluvčí Pavla Hobíková.

"Do nejžádanější pětice se pak dostaly také chytré hodinky a deskové hry," uvedla s tím, že za hry lidé nejčastěji utratí kolem 500 Kč.

Mezi 20 nejprodávanějšími produkty tohoto víkendu jsou také boby a sáňky, uzavřela.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»