Provozuje:
Juris Real Estate

Velvyslanectví v Berlíně má kvůli cenám energií problém vystačit s penězi.

České velvyslanectví v Berlíně kvůli vysokým cenám energií v zásadě nevystačí s přidělenými penězi. Budou se hledat náhradní prostory a je snaha zrychlit plánovanou rekonstrukci zastupitelského úřadu.

Velvyslanectví v Berlíně má kvůli cenám energií problém vystačit s penězi.

autor. JURIS REAL, ČTK

České velvyslanectví v Berlíně kvůli vysokým cenám energií v zásadě nevystačí s přidělenými penězi. Budou se hledat náhradní prostory a je snaha zrychlit plánovanou rekonstrukci zastupitelského úřadu.

Na zasedání sněmovního zahraničního výboru to řekl státní tajemník ministerstva zahraničí Radek Rubeš.

"Řešíme velmi významné problémy, které se týkají vysokých cen energií. Není to jenom Praha, máme stejné problémy v zahraničí," uvedl Rubeš. "Řešíme skutečně kritickou situaci v Berlíně, kde ceny energií stouply mimořádně a náš zastupitelský úřad hlásí v zásadě nemožnost s přidělenými prostředky vystačit," doplnil. Česká diplomacie proto podle něj řeší velmi krizový scénář. Bude hledat náhradní prostory a pokusí se zrychlit plánovanou rekonstrukci.

"Zaúkolovali jsme naše kolegy jednak k tomu, aby jednali s místními orgány, protože kolem toho panuje spousta nejasností i s ohledem na zastropovanost cen, jaká cena pro nás jako diplomatickou misi bude platit. Zároveň řeší narychlo nájem prostorů," sdělil státní tajemník.

Rekonstrukci velvyslanectví v Berlíně schválila vláda v září 2017, tehdy se počítalo s více než půlmiliardovými náklady. Původně se předpokládalo její dokončení do roku 2023. Budoucnost stavby z roku 1978, která leží v centru Berlína na prestižní adrese Wilhelmstrasse 44, se řešila opakovaně. Budova ambasády je typickou představitelkou architektonického brutalismu, který je výraznou devizou řady staveb architektonického páru Věry a Vladimíra Machoninových. Současným potřebám už ale podle diplomatů nevyhovuje. Zatímco v době studené války na ambasádě ve východní části Berlína působilo mezi 350 a 500 pracovníky, dnes jich je mnohonásobně méně.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»