Provozuje:
Juris Real Estate

Vila Preciosa se stala kulturní památkou.

Karlovarská Vila Preciosa, která je součástí honosné vilové kolonie označované jako Westend, je památkově chráněná. Jde o druhou vyhlášenou kulturní památku v Karlovarském kraji v tomto roce.

Vila Preciosa se stala kulturní památkou.

autor. JURIS REAL, ČTK

Karlovarská Vila Preciosa, která je součástí honosné vilové kolonie označované jako Westend, je památkově chráněná. Jde o druhou vyhlášenou kulturní památku v Karlovarském kraji v tomto roce.

Iniciativa k prohlášení za kulturní památku vzešla od samotných vlastníků bytových jednotek, uvedl v tiskové zprávě Národní památkový ústav v Lokti. Vila totiž slouží jako bytový dům.

Hlavní iniciátorkou byla předsedkyně SVJ Helena Degerme. Její aktivitu podpořili všichni vlastníci bytů. "Mým celoživotním mottem je ‘Patrimonium pro futurum – dědictví pro budoucnost‘ a vila si určitě zaslouží být zachráněná jako jedna z architekturních perel Karlových Varů," sdělila Degerme. Vila byla postavena v letech 1902 až 1903 ve stylu vznosné francouzské neorenesance. Jejím stavitelem i stavebníkem byl Josef Waldert, který výrazně ovlivnil tvář Karlových Varů. Je ukázkou reprezentativní vilové architektury pozdního historismu v Karlových Varech. Svou architekturou spoluvytváří typický kolorit nejstarší a nejvýznamnější vilové čtvrti Westend, jež se vyvíjela od sedmdesátých let 19. století. Je součástí lázeňské památkové rezervace, která je od roku 2021 součástí světové památky UNESCO Slavná lázeňská města Evropy. Význam vily spočívá ve vysoké míře autenticity jak v exteriéru, tak interiéru. Fasády disponují bohatými štukovými dekory a původními výplněmi. Na mansardové střeše se dochovala historická krytina z přírodní štípané břidlice a zdobné prvky výrazné mansardové římsy. Reprezentativní řešení vily podtrhuje štuková výzdoba společných schodišťových prostor a další dekorativní interiérové prvky jako dlažby, zábradlí či výtahová klec, píše se ve zprávě.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V nové hale B ve VGP Parku ČB vznikají flex. prost. pro malé a stř. velké firmy.

Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil na jaře letošního roku výstavbu haly B ve VGP Parku České Budějovice, který se nachází na okraji jihočeské metropole v komerční zóně Světlík. Více»

Ústavněprávní výbor podpořil Přibáně a Langáška jako ústavní soudce.

Senátní ústavně-právní výbor podpořil nominace právníka a sociologa Jiřího Přibáně a Tomáše Langáška z Nejvyššího správního soudu na ústavní soudce. Přibáň v tajné volbě dostal šest hlasů, Langášek devět z deseti odevzdaných hlasů členů výboru. Více»

Končící ústavní soudce Tomáš Lichovník míří k NS.

Ústavní soudce Tomáš Lichovník, jehož desetileté funkční období 19. června skončí, zamíří poté k Nejvyššímu soudu, nejprve na roční stáž. Nebude se tak zatím vracet na jihlavskou pobočku Krajského soudu v Brně, kde působil do roku 2014. Více»

ČNB nezměnila pravidla pro hypoteční úvěry.

Česká národní banka ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. Nadále platí limit výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající dva limity zůstávají deaktivované. Více»

Vláda je v kontaktu s investorem, který zvažuje vstup do Liberty Ostrava.

Vláda je v kontaktu s významným českým investorem, jenž zvažuje vstup do hutní společnosti Liberty Ostrava. Na včerejší tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Více»

Všechny články a aktuality »»