Vlastníci bytů mohou přijít až o střechu nad hlavou.
Do nezáviděníhodné situace se dostali občané, kteří si koupili byt v sídlišti Milíčov Sever na jihovýchodním okraji Prahy. To přitom stojí teprve dva roky.
Vlastníci bytů mohou přijít až o střechu nad hlavou.
autor. JURIS REAL
Do nezáviděníhodné situace se dostali občané, kteří si koupili byt na sídlišti Milíčov Sever na jihovýchodním okraji Prahy. To přitom stojí teprve dva roky.
Spor mezi radnicí a občanským sdružením Hezké jížní Město, který skončil až u soudu, by je mohl připravit doslova o střechu nad hlavou.
To vyplývá z rozhodnutí městského soudu, který potvrdil argumenty místního občanského sdružení, jež na nedostatky upozornilo.
Poukázalo také na unikátní přírodní lokalitu, která by mohla být při stavbě poničena.
Ačkoliv jsou úředníci Praha 11 a developer, jímž je Skanska, rozhodnutím soudu překvapeni, zůstávají v klidu.
Podle nich totiž výrok soudu nezpochybňuje stavební povolení ani právo stavbu používat, takže se investora stavby ani jejich klientů nedotýká.
Avšak definitivní rozhodnutí teprve učiní až Nejvyšší správní soud.
Fórum

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.
Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.
Volejte 777 603 019
Kalkulátor nemovitostí
Spočítejte si cenu vaší nemovitosti:
Více o kalkulátoru
Poslední Aktuality a články
Do akce Den za obnovu lesa se po celé ČR zapojily tisíce občanů.
Tisíce lidí se zapojily do celorepublikové akce Den za obnovu lesa. Účastníci dobrovolnické akce pomáhali uklízet lesy, obnovovat oplocení či sázet stromky. Součástí akce byl program pro děti i dospělé. Více»
Česká pošta prodala reality na Praze 4 za takřka 400 mil. korun.
Státní podnik Česká pošta dnes prodal v elektronické aukci tři nemovitosti v pražské Krči. Dohromady za ně získá téměř 400 milionů korun. Vítěz musí cenu uhradit do 30 dní, informoval ČTK mluvčí pošty Matyáš Vitík. Více»
Fotovoltaiky postupně zlevňují.
Příčinou je pokles cen komponentů i širší nabídka. Více»
Úroda jablek má být letos podprůměrná.
Hrušek bude nejvíc od roku 2015. Více»
Michl odmítá brzké snížení úrokových sazeb.
Příští rok čeká nízkou inflaci. Více»