Provozuje:
Juris Real Estate

Za tři kvartály se v ČR ubytovalo 17,4 mil. turistů, o 15 pct. víc než loni.

V hotelech, penzionech a apartmánech se za první tři čtvrtletí letošního roku ubytovalo 17,4 milionu lidí. Meziročně to představuje zvýšení o 15 procent, uvedla v tiskové zprávě agentura CzechTourism.

Za tři kvartály se v ČR ubytovalo 17,4 mil. turistů, o 15 pct. víc než loni.

autor. JURIS REAL, CzechTourism a ČTK

V hotelech, penzionech a apartmánech se za první tři čtvrtletí letošního roku ubytovalo 17,4 milionu lidí. Meziročně to představuje zvýšení o 15 procent, uvedla v tiskové zprávě agentura CzechTourism.

Většinu ubytovaných tvořili Češi, počet zahraničních turistů ale rostl rychleji.

Ze 17,4 milionu ubytovaných turistů bylo 10,2 milionu tuzemských hostů. Čechů, kteří se ubytovali v hromadných ubytovacích zařízeních, meziročně přibyla čtyři procenta.

Počet zahraničních turistů v českých hotelech, penzionech a apartmánech se meziročně zvýšil o 35 procent na 7,2 milionu.

Nejnavštěvovanějším krajem byla stejně jako v loňském roce Praha, která také zaznamenala největší meziroční nárůst. Ubytovaných turistů v ní přibylo 28 procent, od 1. ledna do 30. září jich bylo 5,4 milionu.

Víc než milion ubytovaných hostů byl rovněž v Jihomoravském, v Jihočeském, v Královéhradeckém, ve Středočeském a v Karlovarském kraji.

Nejvíc turistů do České republice dlouhodobě přijíždí z Německa, což potvrdily i údaje za letošní tři čtvrtletí. Němců se v tuzemských hotelech, penzionech a apartmánech ubytovalo 1,8 milionu, meziročně o třetinu víc.

Následovali slovenští turisté, jejichž počet se meziročně zvýšil o 15 procent na zhruba 673.000, a polští, kterých přijelo 631.000, o 29 procent víc než loni.

Z mimoevropských zemí dorazilo do České republiky nejvíc Američanů, bylo jich zhruba 362.000, což představovalo meziroční nárůst o 32 procent.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»