Provozuje:
realitní kanceláo JURIS REAL

Aktuality a Články

25 květen 2022

Reality v zahraničí jdou na dračku.

Češi jsou již unaveni restrikcemi z poslední doby a po odkládání zahraničních dovolených budou chtít letos opět vyjet k moři, za exotikou, zkrátka za hranice. A nejlépe do svého. Více»

22 březen 2022

Luxent odstartoval prodej apartmánů Marina Liptov na Slovensku.

Zájem o nemovitosti, zejména ty rekreační, je stále vysoký. Více»

18 říjen 2021

Restauratéři nesouhlasí s návrhem ministra kvůli kontrole bezinfekčnost.

Restauratéři nesouhlasí s návrhem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), aby kontrolovali bezinfekčnost. Nikdo s nimi téma podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) neprobíral. Více»

15 říjen 2021

MK a Středočeský kraj mají memorandum o Hrabalově chatě.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) s radním Václavem Švendou včera podepsali memorandum o vzájemné spolupráci, která by měla vést ke zpřístupnění chaty Bohumila Hrabala v Kersku veřejnosti. Více»

17 září 2021

Apartmány v Peci pod Sněžkou ještě nestojí a už jsou prodané.

Pec pod Sněžkou je velmi drahá, nové apartmány tu stojí od 200 tis. korun za m2. Více»

23 srpen 2021

Hrabalovu chatu možná odkoupí kraj.

Stát pomůže s přípravou expozice. Více»

15 červenec 2021

MK zvažuje koupi Hrabalovy chaty.

Ministerstvo kultury (dále jen "MK") zvažuje, že by mohlo koupit bývalou chatu spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku. Více»

11 květen 2021

Otevřely se všechny obchody.

Na všech základních školách byla obnovena i výuka. Více»

25 leden 2021

Policejní prezidium nakonec neotevře Richtrovy boudy veřejnosti.

S otevřením Richtrových bud, které na podzim získalo Policejní prezidium, pro veřejnost se nepočítá. Prezidium chce zahájit provoz areálu 1. dubna, sdělil ČTK Ondřej Moravčík z tiskového oddělení policejního prezidia. Více»

25 leden 2021

Vladimír Šmicer investuje do stavby apartmánů v Peci pod Sněžkou.

Bývalý fotbalový reprezentant Vladimír Šmicer se rozhodl investovat do výstavby apartmánových bytů v Peci pod Sněžkou v Krkonoších. Více»

2 červenec 2020

Chaty a chalupy v Královéhradeckém kraji podražily o 13 pct.

Toto zjištění vyplývá z analýzy největšího tuzemského realitního portálu sreality.cz. Loni stál m2 20 tisíc korun. Teď to činí o dva tisíce více. Více»

28 červen 2020

Šest z deseti lidí by chtělo strávit penzi na své chatě či chalupě.

Vlastní rekreační chatu nebo chalupu by zvolilo 57 procent Čechů za nejlepší možné místo pro trávení penze. Podle nich jim tam vůbec nic neschází. Více»

15 květen 2020

Češi díky pandemii koronaviru hodlají trávit dovolenou např. na chatách v ČR.

Ubytování si rezervují zejména v horských oblastech, jako je Pec pod Sněžkou či Špindlerův mlýn. Hledáte-li ale hlavně pohodlí a autentický zážitek, můžete své volno strávit i v méně turistických oblastech. Více»

1 květen 2020

Zákaz táborů může podle asociace zničit vlastníky areálů či agentury.

Zákaz konání letních táborů v tomto roce kvůli riziku šíření koronaviru by mohl být likvidační pro majitele táborových areálů a cestovní kanceláře či agentury zaměřené na dětskou rekreaci. Více»

25 duben 2020

Pronajímatelé chat a chalup požadují uvolnění dříve než 8. června.

Pronajímatelé chat a chalup v tuzemsku žádají vládu, aby povolila provoz těchto ubytovacích zařízení už od 1. května. Pro některé z nich je poskytování ubytování hlavním zdrojem příjmu. Více»

23 duben 2020

Návštěvnost českých hor v tuto lyžařskou sezónu byla nejmenší za šest let.

Uplynulá zimní sezona v horských střediscích v tuzemsku byla co do návštěvnosti nejslabší za posledních šest let. Provozovatelům skiareálů nepřálo počasí, teploty byly nadprůměrně vysoké a kvůli koronaviru museli sezonu předčasně ukončit. Více»

21 duben 2020

Chorvati hodlají o prázdninách otevřít některé odlehlé přístavy, kempy a hotely.

Chorvatsko plánuje v létě otevřít přístavy a některé kempy i hotely na odlehlejších místech, aby turistická sezona přinesla alespoň nějaké tržby. Žurnalistům to sdělil chorvatský ministr turistiky Gari Cappelli. Více»

15 duben 2020

Velikonoční útrata Čechů, Moravanů a Slezanů za hobby vzrostla na 552 mil. Kč.

Češi přes Velikonoce v hobbymarketech a prodejnách jízdních kol, které se po nuceném uzavření od čtvrtka znovu otevřely veřejnosti, utratili zhruba 552 milionů korun. Více»

12 duben 2020

Veronika Žilková prodává rodinný klenot za 6 milionů.

60 let vlastnila rodina Veroniky Žilkové chalupu v Orlických horách, ale přišel čas se jí vzdát. Více»

16 březen 2020

Hotely v Krkonoších zavírají.

Zimní sezona bohužel skončila. Více»

7 prosinec 2019

Otevření nové Petrovy boudy v Krkonoších bude mít bohužel zpoždění.

Nová Petrova bouda nad Špindlerovým Mlýnem v Krkonoších by měla otevřít pro veřejnost až na přelomu ledna a února. ČTK tuto informaci Martin Havlík ze společnosti Snowy Chalet, která je investorem stavby. Více»

23 listopad 2019

Labská bouda v Krkonoších má být až do jara uzavřena.

Hřebenový Hotel Labská bouda u Špindlerova Mlýna v Krkonoších bude až do konce dubna příštího roku kompletně uzavřen. Nebude tak fungovat ani restaurace, ani bufet, řekla ČTK spolumajitelka Labské boudy Klára Sovová. Více»

8 říjen 2019

Na Černé hoře v Krkonoších začala demolice Sokolské boudy.

Čtyřpodlažní dřevěná budova v typickém červeném nátěru by měla zmizet během příštího roku. Na jejím místě vznikne nový objekt s restaurací, minipivovarem a ubytováním. Více»

21 srpen 2019

V počtu kempů se Česká republika umístila na dvanáctém místě v Evropě.

Pozici evropské "Kempařské" velmoci si udržuje Francie s osmi tisíci tábořišť. Rozlohou zhruba 6,5násobně menší ČR s 565 kempy obsadilo dvanácté místo. Toto zjištění vyplývá z analýzy projektu Česko v datech. Více»

4 srpen 2019

Češi jsou ochotni do svých chat a chalup investovat až 30 tis. ročně.

Vlastnit chatu je v ČR víc a víc populární. Podle průzkumu Poštovní spořitelny chatu nebo chalupu vlastní průměrně každý pátý Čech a každý třetí obyvatel Prahy. Více»

22 červenec 2019
8 červenec 2019

Na 45 procent Čechů tráví dovolenou v ČR.

Na 45 procent Čechů tráví dovolenou v tuzemsku. Zbytek vyráží do zahraničí, nejčastěji k moři v některé z evropských destinací. Více»

25 červen 2019

Justice potrestala úředníky za legalizaci apartmánů v Krkonoších.

Okresní soud v Trutnově potrestal dvojici úředníků obžalovaných v souvislosti s výstavbou dvou apartmánových domů ve Špindlerově Mlýně. Více»

29 prosinec 2018

Ubytovací prostory ve Špindlerově Mlýně mají na Silvestra plno.

V hotelech a penzionech ve Špindlerově Mlýně zbývají na Silvestra většinou už jen poslední volná místa. Výrazný zájem o silvestrovské pobyty a následující dny hlásí také další velká střediska východních Krkonoš. Více»

6 listopad 2018

Hřebenová Labská bouda v Krkonoších bude až do jara kvůli rekonstrukci uzavřena.

Uvádějí to webové stránky hotelu. Labská bouda v nadmořské výšce 1340 metrů na Labské louce severozápadně od Špindlerova Mlýna je oblíbenou zastávkou turistů mířících k prameni Labe. Více»

1 srpen 2018

Zájem o pronájem chat a chalup v tuzemsku roste.

Lidé, kteří mají vyřešené bydlení se poohlížejí po jiných nemovitostech. Jenže často nemají dost finančních prostředků na to, aby si chatu nebo chalupu koupili. Tak si ji prostě pronajmou. Více»

29 květen 2018

Ceny chat a chalup v ČR vzrostly v loňském roce meziročně o 5 až 10 procent.

Zájem o rekreační nemovitosti roste především v údolí Berounky a Posázaví, Krkonoších či na Šumavě. Toto zjištění vyplývá z vyjádření realitních kanceláří oslovených ČTK. Více»

24 květen 2018

Roste zájem Čechů o pobyty v ubytovacích zařízení, kam mají děti vstup zakázán.

Zájem Čechů o pobyty v hotelech, kam mají děti vstup zakázán, roste. Nejvíce "adult only" hotelů vyrůstá v Karibiku, Thajsku či na Bali, ve Středomoří se jedná spíše o jednotky hotelů. Více»

19 květen 2018

České lázně táhnou.

Zájem o české, moravské a slezské lázně stoupá. Za letošní tři měsíce do nich přijelo 197 543 hostů, což je o desetinu víc než před rokem. Více»

16 květen 2018

Návštěvníci kempů chtějí lepší služby.

Kempaři proto rychle rozšiřují stávající nabídku. Více»

7 duben 2018

Turistům se má uzavřít ostrov Boracay.

Filipínský ostrov Boracay bude od 26. 4. na půl roku uzavřen pro turisty kvůli ochraně životního prostředí. Více»

29 březen 2018

V Krkonoších má vyrůst hotel za půl miliardy.

Průmyslník a miliardář Michal Korecký hodlá v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn vystavět pětihvězdičkový hotel. Více»

3 září 2017

Armáda se známé zotavovny Rixi nezbaví.

Již to vypadalo, že se armáda zbaví pověstné železné koule v podobě nejstarší vojenské zotavovny Rixi na šumavském Špičáku, která je v havarijním stavu a na její rekonstrukci nejsou peníze. Více»

3 září 2017

Legendární Sokolskou boudu na vrcholu Černé hory čeká demolice.

Místo ní vyroste nový komerční objekt. Dennodenně kolem ní chodí špalíry turistů při výletech. Z bezprostřední blízkosti bohužel sledují, jak se kdysi slavný horský hotel a ubytovna proměnily ve vybydlenou ruinu. Více»

16 srpen 2017

Češi stále více kupují reality v cizozemsku.

Češi v posledních letech stále více odkupují nemovitosti v zahraničí. Největší zájem je o stavby v Rakousku, Chorvatsku, Itálii a Španělsku. Více»

25 červenec 2017

Vlekaři ve Špindlu měli loni rekordní tržby i zisk.

Společnost Melida, která provozuje největší český skiareál ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších, v minulém hospodářském roce 2015/2016 zvýšila tržby o čtvrtinu na rekordních 372 milionů korun. Více»

6 červenec 2017

Chaty a chalupy se mění v druhé bydlení.

Až třetina Čechů plánuje mít z chaty či chalupy plnohodnotný domov. Televize, mobilní signál a wi-fi tak na českých chatách a chalupách postupně vystřídaly ticho a klid venkova. Více»

26 červen 2017

Popularita chat a chalup v tuzemsku roste.

Důvodem je zejména vyšší obliba tuzemských dovolených a dobrá národohospodářská situace. Navíc jimi lze ručit za hypoteční úvěr, jestliže má předmětná realita číslo evidenční nebo popisné a je celoročně obyvatelná. Více»

23 květen 2017

V Jizerkách skončila obnova slavné sklářské chalupy.

Cílem rekonstrukce bylo zachránit chalupu z 18. století a současně z ní vytvořit atraktivní turistické místo pro rodiny s dětmi i pro cyklisty. Novinářům to sdělila ředitelka muzea v Jablonci Milada Valečková. Více»

9 květen 2017

Na místě bývalého dolu má vzniknout lukrativní rekreační oblast.

Rekreační oblast srovnatelná s Máchovým jezerem. Tu si slibuje od zatopeného dolu, kde se dnes nalézá jezero Milada, stejnojmenný dobrovolný svazek měst a obcí. Více»

8 květen 2017

Po 3 letech oprav česká pobočka PEN klubu otevřela Dům bratří Čapků v Budislavi.

Objekt postavený z popudu Karla Čapka původně sloužil k setkávání spisovatelů. V poslední době se ale nacházel v havarijním stavu a od roku 2013 byl proto uzavřený. Více»

13 duben 2017

AČR se zbavuje lukrativní horské zotavovny.

Nejstarší vojenská zotavovna Rixi na šumavském Špičáku končí v privátních rukou. Česká armáda přitom o prodeji více než tříhektarového areálu s několika budovami, který se nachází přímo u lyžařského střediska mlží. Více»

8 duben 2017

Křetínský odkoupil podíl v rezortu na Maledivách.

Daniel Křetínský koupil od podnikatele Jiřího Šmejce čtvrtinový podíl v luxusním hotelovém resortu Velaa Private Island na Maledivách. Za podíl v hotelovém komplexu s 45 luxusními vilami zaplatil 49,5 milionů dolarů (1,2 miliardy korun). Více»

7 duben 2017

Prodeje chalup v Česku výrazně rostou.

Průměrná cena se zvýšila na téměř milion korun. Více»

23 březen 2017

Češi stále více hledají odpočinek na tuzemských chatách a chalupách.

Globální strach z terorismu (naposledy vzpomeňme včerejší teroristický útok v Londýně), ale i ostatně pohodlí (a lenivost) nejezdit za odpočinkem daleko, žene Čechy do koupi (či v současné době spíše odkupu) nemovitostí typu chat a chalup. Více»

15 březen 2017

Tuzemští investoři nakupují stále častěji zahraniční nemovitosti.

Češi, Moravané a Slezané stále častěji investují do rezidenčních nemovitostí v cizině. Realitní profesionálové odhadují výši zahraničních investic již na více než jednu miliardu korun. Více»

9 březen 2017

Obliba chat a chalup je v tuzemsku na vzestupu.

Podle realitních odborníků rostou realitní transakce s chalupami a chatami až dvoucifernou rychlostí. Popularitu si taktéž stále získávají apartmánové domy a to nejen v blízkosti sjezdovek. Více»

5 únor 2017

Skiareál Špindlerův Mlýn loni vydělal 39 milionů, Ski Pec 12 milionů Kč.

Skiareál Špindlerův Mlýn v Krkonoších loni vykázal zisk 38,9 milionu korun, zhruba stejně jako v roce 2015. Za poslední tři roky klesla zadluženost areálu 22krát a investice vzrostly 5,5krát. Více»

2 leden 2017

Slavný dům bratří Čapků od jara ubytuje první návštěvníky.

Dům bratří Čapků v Budislavi na Svitavsku je po kolaudaci. Přes zimu se dokončí vybavení interiéru a na jaře se již zahájí turistická sezóna. Více»

13 listopad 2016

Gott prodává pozemek pod svou chatou.

Známému zpěvákovi nevyhovovalo, že místo, kde se rozhodl stavět chatu, se stalo vyhledávanou turistickou atrakcí. Více»

2 listopad 2016

Chorvatsko či Kapverdy...

Zahraniční nemovitosti lákají Čechy. Více»

18 říjen 2016

Lyžařské areály v ČR investovaly před letošní zimou podstatně méně než loni.

Zatímco před loňskou zimou daly do své modernizace či nových lanovek 1,1 miliardy korun, letos jsou to dohromady nízké stovky milionů. Více»

3 srpen 2016

Když dovolená, tak ve vlastním rekreačním objektu.

Příznivá ekonomická situace kolem hypoték nahrává Čechům, kteří se rozhodli pořídit si nemovitost v zahraničí. Kupříkladu v Bulharsku si lze pořídit apartmán již od milionu korun. Více»

6 červenec 2016

Jsme jedničky na výkup rekreačních objektů.

Jak ale na elektřinu na chatě? Pomůže správná sazba, výhodný dodavatel i rozumná spotřeba. Více»

13 červen 2016

Architekti vybírali, jak by měla vypadat Pec pod Sněžkou.

Nový multifunkční objekt, který vyroste v centru Pece pod Sněžkou změní ráz celého města. Vítěze architektonické soutěže vybírala odborná porota v čele s architektem Josefem Pleskotem. Více»

4 červen 2016

Airbnb hrozí vyšší zdanění na severském Islandu.

Island se obává masivního příchodu turistů, rozhodl se proto chránit svou krajinu a kulturu. Více»

6 květen 2016

PČR obvinila dva úředníky kvůli stavbě apartmánů ve Š. Mlýně.

Policisté obvinili dva úředníky, kteří v rozporu s územním plánem Špindlerova Mlýna umožnili firmě v horském středisku vybudovat apartmánový komplex. Díky tomu získal investor vyšší zhodnocení nemovitosti při prodeji o 14,2 milionu korun. Více»

15 duben 2016

Orco Property Group real. magnáta Radovana Vítka odchází z chorvatského trhu.

Po jedenácti letech prodává svůj šestnáctiprocentní podíl v letovisku Sunčani Hvar. Více»

29 leden 2016

Chataři a chalupáři si připlatí za elektřinu.

Energetický regulační úřad (ERÚ) přišel s nový systémem placení za elektřinu, který počítá s paušálními platbami podle velikosti jističe, nikoli od spotřeby. Více»

7 leden 2016

Známý bahamský rekreační komplex zeje prázdnotou.

Nedostavěný hotelový komplex Baha Mar na okraji bahamské metropole Nassau se i nadále potýká s problémy financování. I s novým investorem bude rozjezd turistického letoviska nějakou dobu trvat. Více»

15 listopad 2015

Vlastníci krkonošské Luční boudy odkoupili i Labskou boudu.

Dvě nejznámější hřebenové boudy v Krkonoších Luční a Labská mají nově stejné vlastníky. Majitelé Luční boudy Klára Sovová a Stanislav Beneš nyní získali Labskou boudu, kterou měli od roku 2012 prostřednictvím společnosti AEZZ v pronájmu. Více»

28 říjen 2015

Vedení šumavského parku zamítlo stavbu lanovky v areálu Samoty v Železné Rudě.

Část lanové dráhy měla vést druhou zónou rezervace, správa parku se bojí poničení přírody, uvedla Česká televize. Ke stavbě již přitom dalo povolení ministerstvo životního prostředí. Město je rozhodnutím zklamané. Více»

22 říjen 2015

Slováci uvažují o pronájmu areálu na Ještědu.

Slovenská společnost Tatry Mountain Resort uvažuje, že si pronajme vedle Tatranské Lomnice, Štrbského Plesa či Špindlera Mlýna i lyžařský areál Ještěd v Liberci. Více»

19 říjen 2015

Ubytovací poplatek u hotelů bude obligatorní a vyšší, oznámila Šlechtová.

Ministerstvo pro místní rozvoj chce zvednout poplatek za lázeňský a rekreační pobyt na zhruba dvojnásobek. Místo současných maximálně 15 korun na jedno euro (zhruba 27 korun). Více»

19 říjen 2015

Nové lanovky, sjezdovky i parkoviště.

Skiareály investovaly 900 mil. Více»

17 září 2015

Čedok nakupuje luxusní resort v Chorvatsku.

Vlastní přístav pro jachty a 381 pokojů nabízí luxusní pětihvězdičkový Grand Hotel Lav, který kupuje skupina Odien Group vlastník cestovní kanceláře Čedok. Více»

16 září 2015

Ve Vrchlabí se buduje kabinová lanovka.

Teprve třetí v Krkonoších Více»

25 červenec 2015

Špindl počítá s rozsáhlými investicemi do lyžařského areálu.

Investice začne podle týdeníku stavbou víceúčelového parkovacího domu s kapacitou kolem čtyř stovek vozů za 400 milionů korun. Ten bude stát v prostoru nynějšího parkoviště P1 u Labské přehrady. Více»

25 červenec 2015

V Krkonoších se pro nadcházející zimní sezonu budují nové lanovky.

Tak "např." Firma Mega Plus z Janských Lázní letos v krkonošském SkiResortu Černá hora-Pec investuje 250 mil. korun. Největší část jde do výstavby šestisedačkové lanovky Hofmanky na Černé hoře a čtyřsedačkové lanovky Zahrádky v Peci pod Sněžkou. Více»

23 červenec 2015

Chaty a chalupy letos čekají velké rekonstrukce.

Někteří Češi budou investovat až statisíce korun. Více»

5 červen 2015

Koupaliště v Tiché Šárce má nového vlastníka, metropole nesouhlasí.

Někdejší rekreační areál v přírodní rezervaci Tichá Šárka má nového majitele. Ministerstvo financí jej ve veřejné dražbě prodalo jedinému zájemci, soukromé firmě VENTUS - ČESKO, s.r.o. Více»

1 květen 2015

Na Hluboké se otevírá největší rekreační přístav v České republice.

V městečku Hluboká nad Vltavou na jihu Čech se otevře největší tuzemský rekreační přístav. Stavba trvala přes dva roky a vyžádala si skoro 200 milionů korun. Stavbu hradil stát, na samotný provoz by si ale měla marina sama vydělat. Více»

15 březen 2015

Na Klínovci připravují nové sjezdovky.

Skiareál Klínovec chystá další rozšiřování svých sjezdovek. Více»

7 březen 2015

Češi už nejezdí jen na chaty a chalupy.

Na horách vypukl pravý "apartmánový boom". Více»

16 leden 2015

Milionové investice rozšíří skiareál Lipno.

Po dokončení nových sjezdovek se jihočeské lyžařské centrum stane jedním z největších v zemi. Více»

27 říjen 2014

Mladí Češi znovuobjevili chataření a chalupaření.

Jejich přístup se ale od dob největšího rozkvětu chalupaření v 80. letech dost liší. Více»

26 říjen 2014

Finančník Rattaj po roce prodal šest českých skiareálů.

Společnost Snowhill, která provozuje v Česku šest horských středisek, získali od slovenského finančníka Igora Rattaje místní podnikatelé Daniel Kučera a Martin Vokatý. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD), které to potvrdil Vokatý i Rattaj. Více»

13 říjen 2014
3 říjen 2014

Češi letos opět tráví dovolené na vlastních chatách a chalupách.

Zájem o trávení dovolené v tuzemsku mezi Čechy v prvním pololetí roku prudce vzrostl, roste popularita chat a chalup. Počet dovolených strávených v tuzemsku se meziročně zvýšil o téměř třetinu (32 pct) na 2,8 milionu. Více»

18 srpen 2014

Krásné Beskydy se pyšní první horskou cyklostezkou.

V Beskydech začala fungovat první horská cyklostezka. Pilotní okruh měří tři kilometry a nachází se v blízkosti areálu skokanských můstků Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Více»

16 srpen 2014

Češi stále holdují dovolené na chatách a chalupách.

Hoteliéři v Česku se proto musí více snažit. Více»

12 srpen 2014

V České republice stoupá zájem o chaty a chalupy.

Pražanka Věra Vosiková zdědila po svých rodičích byt v Plzni a chalupu na Šumavě. Byt rychle prodali, ale chalupu si nechali s tím, že do ní budou jezdit co nejčastěji. Více»

9 srpen 2014

Němci v počtu vlastněných rodinných domů na Mallorce trumfli Brity.

Antonio a José jsou velkými fanoušky Německa. Při mistrovství světa ve fotbale sice drželi oba Španělé palce svému národnímu týmu, ze všech turistů na Mallorce jsou jim prý ale nejmilejší právě naši západní sousedé. Více»

1 červenec 2014

Našinci kupují chaty a chalupy často i ke stálému bydlení.

S příchodem teplého počasí se opět výrazně zvyšuje zájem o rekreační nemovitosti. Více»

6 duben 2014

Rakušané se zabydlují na Lipně.

Životní úroveň (životní úroveň je definována jako schopnost jisté společnosti vytvářet pro její členy subjektivní podmínky, které by jim pomohly dosáhnout jejich subjektivních cílů) občanů Nizozemska (milovníků rychlobruslení) totiž zasáhla krize. Více»

2 duben 2014

Na Vysočině se otevře nový rekreační areál.

Na břehu Pilské nádrže ve Žďáru nad Sázavou se v červnu otvírá nový rekreační areál. Více»

16 leden 2014

Zvyšuje se zájem o nemovitosti v Alpách.

Teplá zima a špatné lyžařské podmínky Čechy utvrzují v tom, že pár set kilometrů navrch se vyplatí. Navíc nemovitosti v Rakousku nabízejí velmi vysoký investiční potenciál. Více»

23 listopad 2013

Lyžařský areál ve Špindlu disponuje širšími a bezpečnějšími sjezdovkami.

Dlouhé sjezdovky, nové ski-bary, sáňkářská dráha, snowtubing i bazény a wellnes. To vše nabízí tuto zimní sezonu lyžařský areál Špindlerův Mlýn. Více»

9 říjen 2013

Ve Velkých Losinách na Šumpersku vznikne termální park.

Lázeňská společnost Royal Spa investuje v Lázních Velké Losiny na Šumpersku 130 milionů korun do stavby velkého termálního parku. Více»

2 červen 2013

Lidé se v ČR častěji natrvalo stěhují do chat.

Občanů, kteří se natrvalo stěhují do chatových oblastí, stále přibývá. Více»

15 březen 2013

Chaty a chalupy jdou zase na dračku.

Vypadalo to jako koníček, který z Česka postupně vymizí. Více»

13 prosinec 2012

Luxusní apartmán ve Špindlu stojí i 12 milionů.

Prémiové lokalitě developerské společnosti věří. Ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších tak vznikají projekty, ve kterých vyjde apartmán často dráž než nový byt v hlavním městě. Více»

1 prosinec 2012

Prezidentská chata v Bedřichově na Jablonecku je znovu otevřena pro turisty.

Dřevěná horská bouda z první poloviny minulého století byla rekonstruována. Více»

12 listopad 2012

Ve Špindlu se bude letos bez problémů lyžovat.

Nečekaný obrat nabral plánovaný pronájem Skiareálu Špindlerův Mlýn. Konsorcium Tatry mountain resorts (TMR) a Snowhill totiž vyhlásilo připravenost převzít skiareál od Českého svazu tělesné výchovy ještě před blížící se zimní sezónou. Více»

7 listopad 2012

Labskou boudu v Krkonoších koupila kyperská společnost.

Labskou boudu na hřebenech Krkonoš získala firma Salvario Holdings Limited se sídlem na Kypru. Více»

2 listopad 2012

Letošní lyžování ve Špindlu může být ohroženo.

Společnosti Tatry Mountain Resort a Snowhill se stále nemohou dohodnout, jak převzít nejznámější lyžařské středisko v České republice. ČSTV zatím dochází trpělivost a hrozí, že si areál bude dál řídit sám. Více»

23 říjen 2012

VZP prodává zámečky pod cenou.

Tak např. zámeček ve Svatojiřské ulici v Litoměřicích koupila VZP v roce 2004 za 10, 3 milionu korun od města. Více»

8 srpen 2012

Je libo zámek či hrad?

I s těmito realitami obchoduje naše společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. Více»

23 červen 2012

Článek pro fanšmejkry turistiky

Nová Petrova bouda bude daleko menší. Více»

25 květen 2012

Co bude se slavným hotelem Savoy Royal?

V dnešní aktualitě navštívíme před letní sezónou Špindlerův Mlýn. Více»

30 březen 2012

Krizi s horskými apartmány pomůže řešit pronájem.

Stagnující poptávka po horských apartmánech donutila developery nabízet dodatečné služby, které jsou v zahraničí zcela běžné. Více»

29 únor 2012

Za domy a byty do Špindlu.

Dnešní aktualita bude pojednávat o luxusních nemovitostech ve Špindlerově Mlýně. Dnes tedy odložíme lyže a snowboard. Více»

14 leden 2012

Ministerstvo obrany prodejem nemovitostí vydělá 100 milionů.

Ministerstvo obrany může napjatý rozpočet vylepšit cca. o 100 milionů korun. Více»

5 leden 2012

JURIS REAL se věnuje i výkupu rekreačních objektů.

I proto jsme si nemohli nevšimnout zajímavého článku v MF DNES. Více»

20 srpen 2011

Rakouský turistický průmysl láká Čechy do Alp.

Čeští občané se stávají významnou součástí rakouského turistického ruchu, neboť rapidně vzrůstá poptávka Čechů po vlastním rekreačním bydlení v Alpách. Více»

31 březen 2011

Ministerstvo vnitra vypovědělo smlouvu na pronájem lázeňských domů.

Ministerstvo vnitra vypovědělo smlouvu na pronájem lázeňských domů. Více»

12 únor 2011

Ministerstvo obrany se chystá prodávat chaty, ozdravovny a byty.

Armáda, přesněji řečeno příspěvková organizace Ministerstva obrany Volareza vlastní horské chaty, rekreační ozdravovny a hotely po celé České republice. Více»

24 prosinec 2010

Janské Lázně, Deštné to jsou všechno destinace, kde lze vlastnit nemovitost.

Ve středu 15. prosince 2010 jsme se na stránkách (konkrétně na str. B 14) Mladé fronty DNES v příloze Ekonomika bydlení setkali se zajímavým článkem Filipa Grygery, který pojednává o možnosti vlastnit horský byt fakticky přímo u dojezdu sjezdovky. Více»

5 duben 2010

Stále více lidí v ČR využívá rekreační chaty k trvalému bydlení.

Stoupá tak počet občanů, kteří si nemohou dovolit či pronajmout byt v Praze, a hledají z tohoto důvodu trvalé bydlení v chatových osadách u Prahy. Více»

22 listopad 2009

Hospodářská krize oslabila poptávku o chaty a chalupy.

Zájem o rekreační bydlení se propadl v důsledku světové hospodářské krize v některých vybraných lokalitách až o polovinu - někde se chaty a chalupy dokonce neprodávají vůbec. Více»

28 květen 2008

V Brdech by se měly otevřít nové cyklostezky

Tuto sobotu by se mohli zájemci poprvé projet po okružní trase. Více»

11 květen 2008

Lidé chtějí mít chalupy a chaty tzv. na klíč

Chalupy a chaty jsou stále v módě. Více»

Všechny články a aktuality »»

   

Poslední Aktuality a články

Obce a města mohou požádat o subvence na obecní byty či kanalizace.

Středočeské obce mohou žádat kraj o dotace na budování obecních bytů z nebytových prostor, které jsou v jejich vlastnictví. Více»

Ministerstvo navrhuje zvýšit od července životní minimum z 4 250 na 4 620 Kč.

Životní minimum by se mohlo od července zvýšit z 4 250 na 4 620 korun, tedy téměř o devět procent. Stejně by se upravily i minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Více»

Německo podle tisku zvažuje přeměnu části Nord Stream 2 na přípojku pro LNG.

Německo zvažuje přeměnu části plynovodu Nord Stream 2 na přípojku na zkapalněný zemní plyn (LNG) na pobřeží Baltského moře. Uvedl to časopis Der Spiegel. Více»

Investoři mají v budoucnu přispět Nymburku na nové nemovitosti.

Stavitelé nových rezidenčních nemovitostí (bytů a rodinných domů) v Nymburce budou muset městu přispívat na veřejnou infrastrukturu. Více»

KS v Hradci Králové zamítl nárok rodu Walderode na zkonfiskovaný majetek.

Krajský soud v Hradci Králové v odvolacím řízení zamítl nárok rodu Walderode v restituční kauze, v níž jde o majetek zhruba za tři miliardy korun. Rod o vrácení majetku usiluje od roku 1992. Více»

Všechny články a aktuality »»

 

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019