Provozuje:
realitní kanceláo JURIS REAL

Aktuality a Články

20 červenec 2024

Většina lidí z Liberty Ostrava odejde.

Upozornily odbory insolvenčního správce. Více»

19 červenec 2024

Novým vlastníkem Vítkovických sléváren se má stát ostravská firma Calves Group.

Reorganizace ostravské společnosti Vítkovické slévárny, která je od listopadu v úpadku, pokročila do finální fáze, což je prodej výrobní divize investorovi. Více»

13 červenec 2024

Moravia Steel přemýšlí o možnosti provozování některých provozů Liberty Ostrava.

Skupina Moravia Steel se seriózně zabývá možností provozování některých provozů druhovýroby Liberty Ostrava. Konkrétně jde o rourovnu. Více»

13 červenec 2024
12 červenec 2024

Na převzetí hlavní části produkce Liberty Ostrava nepřišla žádná nabídka.

Žádný investor nepodal nabídku na převzetí hlavní části provozu zadlužených oceláren Liberty Ostrava. Vláda dosud eviduje pouze jednu nabídku na provoz druhovýroby, kam patří např. produkce výrobků z oceli. Více»

11 červenec 2024

Fiala a ministři budou jednat s odbory o řešení situace v huti Liberty Ostrava.

Premiér Petr Fiala (ODS) a ministři práce, financí a spravedlnosti se dnes odpoledne sejdou s odboráři kvůli situaci v huti Liberty Ostrava, která je od června v insolvenci. Jednat by měli o možném postupu při řešení situace podniku a zaměstnanců. Více»

11 červenec 2024

Vláda by mohla příští týden vědět, jaký může být další postup v Liberty.

Vláda by mohla příští týden vědět, jak by mohl vypadat další postup v případě zadlužené huti Liberty. Do konce července by pak mohlo být jasno, zda bude možné v podniku výrobu udržet. Více»

9 červenec 2024

Odbory Liberty Ostrava žádají vládu, aby aktivně řešili problémy firmy.

Odboráři huti Liberty Ostrava, která je od června v úpadku, žádají vládu, poslance, senátory a europoslance o větší iniciativu při řešení situace podniku. Více»

2 červenec 2024

Zaměstnancům Liberty Ostrava kraj na půjčkách zatím vyplatil takřka 14 mil.

Na bezúročných půjčkách zatím vyplatil Moravskoslezský kraj pracovníkům zadlužené huti Liberty Ostrava téměř 14 milionů korun. O půjčku dosud požádalo 606 občanů. Více»

27 červen 2024
23 červen 2024

Pracovníci z Liberty by mohli dostat náhrady mzdy začátkem července.

Zaměstnanci Liberty Ostrava by mohli začít dostávat náhradu mzdy první týden v červenci, uvedl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Stát bude hledat cestu, jak vyplácet mzdy déle než tři měsíce, aby je v podniku udržel. Více»

21 červen 2024

Insolvenční soud poslal do úpadku společnost Liberty Ostrava.

Krajský soud v Ostravě poslal do úpadku hutní společnost Liberty Ostrava, která na sebe podala minulý týden insolvenční návrh. Vyplývá to z usnesení soudu zveřejněného v insolvenčním rejstříku. Více»

20 červen 2024

Výplata fin. prostředků věřitelům zkrachovalé Sberbank je u konce.

Insolvenční správkyně padlé Sberbank Jiřina Lužová definitivně ukončila výplatu peněz věřitelům, kteří měli u této banky pohledávky. Více»

20 červen 2024

NOVÝ VLASTNÍK TV BARRANDOV PŘEVZAL MOC.

Mgr. SOUKUPA VYMAZAL Z PŘEDSTAVENSTVA. Více»

19 červen 2024

Insolvenční soud zahájil insolvenční řízení s TV Barrandov.

Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení se společností Barrandov Televizní Studio, která provozuje televizi Barrandov. Firma má závazky 996 milionů Kč, které nedokáže splácet. Více»

19 červen 2024

Lidé ze zadlužené Liberty dostanou půjčky.

Jejich budoucnost ovlivní investoři. Více»

18 červen 2024

Stovky pracovníků Liberty Ostrava přišly požádat o náhradu mzdy.

Stovky zaměstnanců hutní společnosti Liberty Ostrava přišly do podnikového školicího střediska podat žádosti o náhradu mzdy od úřadu práce. Žádosti tam z úřadu práce přijelo vyřizovat deset mobilních týmů, zjistila ČTK na místě. Více»

14 červen 2024
14 červen 2024

Liberty je v insolvenci.

Mzdy mohou zaměstnanci žádat na úřadu práce. Více»

13 červen 2024

Vláda je v kontaktu s investorem, který zvažuje vstup do Liberty Ostrava.

Vláda je v kontaktu s významným českým investorem, jenž zvažuje vstup do hutní společnosti Liberty Ostrava. Na včerejší tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Více»

31 květen 2024

Huť Liberty Ostrava stále nezaplatila pojištění za své pracovníky.

Liberty Ostrava má stále zpoždění s platbami pojištění za své zaměstnance. Na dotaz ČTK to za firmu potvrdil Ivo Štěrba. Na situaci upozornily HN, podle kterých firma dluží zdravotní pojištění za dva měsíce a sociální pojištění za jeden. Více»

20 květen 2024

Sněmovna má tento týden schvalovat sporné zkrácení doby oddlužení.

Sněmovna bude příští týden schvalovat sporné zkrácení doby oddlužení z nynějších pěti let na tři roky pro všechny dlužníky. Více»

16 květen 2024

Většina pracovníků hutě Liberty Ostrava bude doma dalších šest týdnů.

Většina zaměstnanců hutě Liberty Ostrava bude dalších šest týdnů doma za stejných podmínek jako dosud. Rozhodnutí o překážkách na straně zaměstnavatele, kvůli nimž zaměstnanci nemohou chodit do práce, firma prodloužila do 30. června. Více»

10 květen 2024

IS prodloužil výplatu věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ o dalších 30 dní.

MS v Praze prodloužil na žádost insolvenční správkyně zkrachovalé Sberbank Jiřiny Lužové lhůtu pro výplatu věřitelů o dalších 30 dní, tedy do 14. června včetně. Důvodem je podle ní vysoký počet doposud nevyplacených věřitelů. Více»

8 květen 2024

Liberty Ostrava tvrdí, že uhradila nedoplatky na sociálním pojištění.

Hutní společnost Liberty Ostrava tvrdí, že České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ) uhradila nedoplatky na sociálních odvodech. Více»

7 květen 2024

Liberty Ostrava hodlá odstavit koksovnu a neposlala peníze na pojištění.

Huť Liberty Ostrava plánuje, že zcela odstaví svou koksovnu, která je od prosince v takzvaném teplém útlumu, kdy se udržuje teplo podstatně nižší než při běžném provozu. Vedení firmy v pátek sdělilo odborářům, že je připravené to udělat. Více»

4 květen 2024

Kovosvit ze Sezimova Ústí podal návrh na moratorium.

Společnost Kovosvit MAS Machine Tools ze Sezimova Ústí na Táborsku požádala soud o vyhlášení moratoria. Během něj by firma, která je od poloviny dubna v insolvenci, chtěla připravit reorganizační plán. Více»

4 květen 2024

Společnost Liberty Ostrava nepředpokládá další spolupráci s firmou Tameh Czech.

Restrukturalizační plán chce realizovat s jinými dodavateli energií. ČTK to řekl mluvčí Liberty Ostrava Ivo Štěrba. Více»

3 květen 2024

Zda restrukturalizace bude s Tamehem, nebo bez.

Řekne Liberty asi příští týden. Více»

27 duben 2024

Notář potvrdil, že věřitelé schválili restrukturalizační plán.

Ustanovený notář potvrdil, že potřebná většina oprávněných věřitelů společnosti Liberty Ostrava oficiálně schválila její restrukturalizační plán. Oznámila to Liberty, která už minulý týden sdělila, že plán schválila valná většina věřitelů. Více»

19 duben 2024

Soud zahájil insolvenci s firmou Kovosvit MAS Machine Tools.

Českobudějovický krajský soud zahájil insolvenční řízení se strojírenskou firmou Kovosvit MAS Machine Tools. Věřitel požaduje po společnosti zaplacení dlužné částky více než 20 milionů korun. Více»

18 duben 2024

Zkrácení doby oddlužení na tři roky čeká v Poslanecké sněmovně schvalování.

Zkrácení doby oddlužení z nynějších pěti let na tři roky pro všechny dlužníky čeká ve Sněmovně závěrečné schvalování. Ve hře jsou po včerejším druhém čtení různá zpřísnění vládní novely. Více»

17 duben 2024

Úpravami podmínek oddlužení by se poslanci měli zabývat až ve středu.

V projednávání sporného vládního návrhu na zkrácení doby oddlužení z nynějších pěti let na tři roky pro všechny dlužníky budou poslanci pokračovat pravděpodobně ve středu místo původně plánovaného dneška. Více»

16 duben 2024

Zákonodárci by se měli zabývat úpravou podmínek oddlužení.

Oddlužení je jednou z možností řešení úpadku. Koaliční vláda navrhla v souladu se svým programem zkrácení procesu z nynějších pěti let na tři roky pro všechny dlužníky. Více»

11 duben 2024

Insol. soud prodloužil lhůtu pro výplatu věřitelů zkrach. Sberbank CZ o 30 dní.

MS v Praze prodloužil na žádost insolvenční správkyně zkrachovalé Sberbank Jiřiny Lužové lhůtu pro výplatu věřitelů o 30 dní, tedy do 15. května, a to včetně tohoto dne. Důvodem je podle ní vysoký počet doposud nevyplacených věřitelů. Více»

10 duben 2024

Jednání ministrů s vlastníkem Liberty nepřineslo odpovědi.

Jednání s majitelem hutní společnosti Liberty Ostrava Sanjeevem Guptou bylo neuspokojivé a nepřineslo odpovědi na otázky, které vláda má. Žurnalistům to dnes sdělil ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN). Více»

9 duben 2024

Na schůzi přišla jen desítka věřitelů Liberty.

Většina hlasovala jen korespondenčně. Více»

7 duben 2024

Insolvenční správkyně Sberbank žádá o prodloužení lhůty pro výplatu věřitelů.

Insolvenční správkyně zkrachovalé Sberbank Jiřina Lužová žádá soud o prodloužení lhůty pro výplatu věřitelů. Lhůta má končit 15. dubna, správkyně navrhuje prodloužit ji o 30 dní. Důvodem je podle ní vysoký počet doposud nevyplacených věřitelů. Více»

6 duben 2024

Liberty Ostrava pozastavuje výrobu některých výrobků.

Hutní společnost Liberty Ostrava dočasně pozastavuje výrobu některých výrobků, po kterých je malá nebo nulová poptávka. Dál bude vyrábět např. středojemná válcovna či provoz silničních svodidel. Více»

5 duben 2024

Pracovníci Liberty Ostrava, kteří nepracují, budou dostávat 70 pct mzdy.

Zaměstnanci Liberty Ostrava, kteří kvůli tomu, že provozy v podniku stojí, nechodí do práce, budou od pondělí po většinu času dostávat už jen 70 procent mzdy. Dosud dostávají 100 procent. Více»

29 březen 2024

ČKD Blansko Holding je v insolvenci.

Dluží přes 300 milionů korun. Více»

29 březen 2024

Věřitelé Tamehu Czech přihlásili u insol. soudu pohledávky za 8,27 mld. Kč.

Celkem 181 věřitelů společnosti Tameh Czech přihlásilo u soudu pohledávky dohromady za 8,27 miliardy korun. Více»

28 březen 2024

Investor, který vstoupí do Vít. sléváren, by měl být znám za několik týdnů.

Jméno investora, který by měl do ostravské společnosti Vítkovické slévárny vstoupit jako její nový vlastník, by mělo být známo do několika týdnů. ČTK a MF Dnes to řekl insolvenční správce Jan Mašek ze společnosti AZAM - insolvence. Více»

25 březen 2024

Kraj Vysočina dostal skoro 2,4 mld. korun zadržovaných ve Sberbank.

Kraj Vysočina dostal minulý týden na svůj účet 2,396 miliardy korun z peněz, které měl od předloňska zadržované ve zkrachovalé bance Sberbank CZ. Dostal 95 procent z pohledávky, kterou uplatnil v insolvenčním řízení. Více»

25 březen 2024

Většina zaměstnanců Liberty Ostrava ani tento týden nebude pracovat.

Většina pracovníků Liberty Ostrava ani tento týden nebude pracovat. Podnik jejich návrat odložil, další postup oznámí opět za týden. ČTK to dnes řekl předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR Petr Slanina. Více»

22 březen 2024

KB vyplatila zatím věřitelům Sberbank 11,9 mld. Kč, tj. přes pětinu cel. částky.

Komerční banka vyplatila za čtyři dny 1 708 věřitelům Sberbank CZ téměř 11,9 miliardy korun, tedy více než pětinu celkové částky. Většina osobně požádala na pobočce. Více»

22 březen 2024

IS prodloužil všeobecné moratorium Liberty Ostrava o tři měsíce.

Krajský soud v Ostravě prodloužil všeobecné moratorium hutní společnosti Liberty Ostrava o tři měsíce. Více»

21 březen 2024

Liberty Ostrava požádala soud o prodloužení moratoria.

Hutní firma Liberty Ostrava požádala soud o prodloužení všeobecného moratoria, které ji chrání před věřiteli a jehož platnost vyprší ve čtvrtek. Soud o žádosti rozhodne prioritně během několika dní. Více»

20 březen 2024

Ostravské Vítkovické slévárny, které jsou v úpadku, hledají investora.

Ostravská společnost Vítkovické slévárny, která je od loňského listopadu v úpadku, hledá investora. Firmě se zatím podařilo zachovat stěžejní výrobu válců, obchodní vztahy i zaměstnanost. Více»

18 březen 2024

KB první den vyplatila 582 věřitelům Sberbank CZ skrze pobočky 3,114 mld. Kč.

Drtivá většina zvolila osobní žádosti na pobočce před on-line žádostí, kde je nárok na celkovou výplatu do maximálně 100.000 korun. Více»

18 březen 2024
18 březen 2024

KB začne vyplácet pohledávky věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ.

Komerční banka dnes začne vyplácet pohledávky věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ prostřednictvím svých poboček a on-line. Výplata potrvá do 15. dubna 2024. Více»

15 březen 2024
12 březen 2024

Liberty Ostrava podle mluvčí žádné propouštění neplánuje.

Hutní společnost Liberty Ostrava žádné propouštění neplánuje, řekla dnes ČTK mluvčí firmy Kateřina Zajíčková. Více»

12 březen 2024

Plán Liberty Ostrava je zcela nepřijatelný.

O práci by přišly tisíce občanů. Více»

9 březen 2024

Další Soukupova společnost Media master získala ochranu před věřiteli.

Další ze zadlužených firem podnikatele Jaromíra Soukupa, společnost Media master, získala od soudu tříměsíční ochranu před věřiteli. Více»

1 březen 2024

Pokračování moratoria zvyšuje šance na obnovení Liberty Ostrava.

Pokračování moratoria, které chrání Liberty Ostrava před věřiteli, zvyšuje šanci na znovuobnovení provozu hutě. Osobní účast Sanjeeva Gupty na soudním jednání může znamenat, že si chce Liberty huť v Ostravě nechat. Více»

29 únor 2024

Moratorium Liberty Ostrava pokračuje.

Firma předloží věřitelům plán. Více»

28 únor 2024

Soukupova TV Barrandov dluží skoro miliardu.

Získala ochranu před věřiteli. Více»

28 únor 2024

Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začne 18. března.

Výplata věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ začne 18. března. ČTK to včera sdělila insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová. Více»

27 únor 2024

Huť Liberty odkládá návrat zaměstnanců.

Podle Jurečky nekomunikuje s vládou. Více»

26 únor 2024

Liberty Ostrava připravuje návrat dalších asi 1 500 pracovníků do zaměstnání.

Liberty Ostrava připravuje návrat do práce dalších asi 1 500 zaměstnanců. Huť chce instalovat zařízení, které jí umožní vyrábět bez energií od Tamehu. Více»

22 únor 2024

Před Liberty Ostrava bude odborový protestní mítink za zachování produkce oceli.

Před hutním podnikem Liberty Ostrava se dnes uskuteční odborový protestní mítink za zachování výroby oceli. Více»

22 únor 2024

Vláda sleduje situaci v Liberty Ostrava.

Možnost zasáhnout je omezená. Více»

20 únor 2024

Společnost Liberty Ostrava opět o týden odložila návrat zaměstnanců do práce.

Do zaměstnání od úterý nově nastoupí jen asi 100 lidí do rourovny. ČTK to včera řekl předseda odborové organizace ocelárny Liberty Roman Bečica. Více»

18 únor 2024

VS povolil výplatu pohledávek zkrachovalé Sberbank CZ.

Věřitelům zkrachovalé banky Sberbank CZ je možné vyplatit jejich pohledávky. Dřívější rozhodnutí potvrdil pražský vrchní soud, jak vyplývá z insolvenčního rejstříku. Více»

16 únor 2024

Liberty Ostrava uvádí, že je solventní a má zevrubný plán.

Hutní společnost Liberty Ostrava zůstává solventní a má připraven důkladný plán preventivní restrukturalizace. Za Liberty to dnes ČTK sdělil Ivo Štěrba. Více»

16 únor 2024

Správce Liberty Ostrava navrhl IS, aby zrušil moratorium.

Restrukturalizační správce podniku Liberty Ostrava navrhl soudu, aby zrušil všeobecné moratorium, které huť chrání před věřiteli. Firma je podle něho v platební neschopnosti. Více»

12 únor 2024

Návrat pracovníků Liberty Ostrava do práce se podle odborů opět odkládá o týden.

Návrat zaměstnanců hutní společnosti Liberty Ostrava do zaměstnání se opět odkládá o týden. ČTK to dnes řekl předseda odborové organizace ocelárny Liberty Roman Bečica. Více»

11 únor 2024

IS umožnil prodej ochranné známky vydavatelství Mladá fronta.

Českobudějovický krajský soud umožnil prodej ochranné známky vydavatelství Mladá fronta, které je v insolvenci. Prodej se uskuteční v polovině března prostřednictvím elektronické aukce. Více»

10 únor 2024

Před hlavní bránou Liberty Ostrava se bude 22. února konat odborářský protest.

Před hlavní bránou hutní společnosti Liberty Ostrava se 22. února v poledne uskuteční odborový protestní mítink za tamní zachování výroby oceli. Novinářům to oznámil předseda OS KOVO Roman Ďurčo a další zástupci odborů. Více»

6 únor 2024

Návrat pracovníků Liberty Ostrava se podle odborů znovu odkládá.

Návrat zaměstnanců hutního podniku Liberty Ostrava se opět odkládá. Odbory neočekávají, že se situace v dohledné době změní a lidé se vrátí zpět do provozů. Více»

2 únor 2024

Věřitelé JHMD schválili reorganizaci.

Úzkokolejku by mohly koupit obce. Více»

31 leden 2024

Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června.

Zájem má i zahraniční dopravce. Více»

29 leden 2024

Návrat zaměstnanců Liberty Ostrava do práce se odkládá o další týden.

Po dnešním jednání s vedením podniku to ČTK řekl předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR Petr Slanina. Huť se stále nedohodla s firmou Tameh Czech na dodávkách energií. Více»

25 leden 2024

Vláda ČR dosud nemá od Liberty Ostrava věrohodný plán restrukturalizace.

Vláda dosud nedostala od hutní společnosti Liberty Ostrava (LO) věrohodný plán restrukturalizace firmy. Splátky Exportní garanční a pojišťovací společnosti a ostatní závazky vůči státu ale firma plní. Více»

16 leden 2024

Návrat pracovníků hutě Liberty Ostrava do práce se znovu posouvá o týden.

Návrat zaměstnanců Liberty Ostrava do zaměstnání se opět odkládá o týden, na úterý 23. ledna. Po včerejším jednání s vedením podniku to ČTK řekl předseda základní organizace OS KOVO Liberty ČR Petr Slanina. Více»

11 leden 2024

Loni bylo vyhlášeno 659 bankrotů firem.

To jest o 40 méně než o rok dříve. Více»

9 leden 2024

Pracovníci ostravské hutě Liberty by se do práce měli vrátit 16. ledna.

Termín návratu zaměstnanců hutě Liberty Ostrava do práce se opět posouvá, jejich předpokládaný nástup bude 16. ledna. Hutní společnost se stále nedohodla s dodavatelem energií Tameh Czech. Více»

21 prosinec 2023

Tameh Czech dnes zastaví dodávky energií firmě Liberty Ostrava.

Společnost Tameh Czech zastaví dodávky energií hutní firmě Liberty Ostrava ve čtvrtek. Většina zaměstnanců bude od pátku do 2. ledna doma, budou dostávat celý plat. Více»

21 prosinec 2023

Liberty představila svým partnerům optimalizační plán.

Hutní společnost Liberty Ostrava sdělila, že svým hlavním partnerům představila podrobnosti optimalizačního plánu, který zlepší provozní, obchodní a finanční výsledky společnosti. Více»

19 prosinec 2023

Tameh Czech řízeně ukončí provoz do středy.

Přestane dodávat energie Liberty. Více»

17 prosinec 2023

Tameh, která dodává energie huti Liberty Ostrava, se nachází v insolvenci.

Společnost Tameh Czech, která dodává energie huti Liberty Ostrava, na sebe podala insolvenční návrh. Uvedla, že se dostala do sekundární platební neschopnosti, poté co jí Liberty téměř před půl rokem svévolně přestala platit za dodávané produkty. Více»

2 prosinec 2023

KS v Ostravě vyhlásil v případě Liberty Ostrava moratorium.

Krajský soud v Ostravě vyhlásil v případě hutní společnosti Liberty Ostrava individuální moratorium. O ochranu před jedním z věřitelů firma sama před časem požádala. Více»

29 listopad 2023

Věřitele zkrachovalé Sberbank CZ vyplatí většinou Komerční banka.

Věřitele zkrachovalé Sberbank CZ vyplatí v absolutní většině případů Komerční banka, která již má zkušenosti s výplatou náhrad z Garančního fondu. Více»

23 listopad 2023

IS poslal Vítkovické slévárny do úpadku a povolil jejich reorganizaci.

Soud poslal do úpadku ostravskou společnost Vítkovické slévárny, která na sebe sama podala insolvenční návrh. Zároveň povolil reorganizaci firmy. Více»

18 listopad 2023

Zadlužená firma JHMD by se dala prodat za 121 mil. Kč.

Zadlužená firma Jindřichohradecké místní dráhy by se dala prodat až za 121 milionů Kč. Vyplývá to ze znaleckého posudku zveřejněného v insolvenčním rejstříku. Více»

15 listopad 2023

Insolvenční soud schválil výplatu 57 mld. Kč zhruba 16.000 věřitelů Sberbank CZ.

MS v Praze povolil schválení výplaty 57 miliard korun zhruba 16.000 věřitelů zkrachovalé Sberbank CZ formou částečného rozvrhu. Všechny skupiny věřitelů by tak mohly dostat do dvou měsíců 95 procent pohledávek. Více»

8 listopad 2023

Prodej tratí úzkokolejky v České Kanadě by mohl přinést až 370 mil. Kč.

Prodej kolejí úzkokolejné dráhy v jižních Čechách a na Vysočině by mohl přinést až 370 milionů Kč. V reakci na znalecký posudek majetku firmy Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) to uvedl předseda správní rady firmy Boris Čajánek. Více»

8 listopad 2023

Správkyně Sberbank zažádala o schválení výplaty 57 mld. Kč 16.000 věřitelů.

Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová zažádala insolvenční soud o schválení výplaty 57 miliard Kč zhruba 16.000 věřitelů formou částečného rozvrhu. Všechny skupiny věřitelů by tak mohly dostat letos 95 procent pohledávek. Více»

4 listopad 2023

KS v Ostravě vyhlásil moratorium na majetek společnosti Vítkovické slévárny.

Vyplývá to z usnesení zveřejněného v Insolvenčním rejstříku. Návrh na vyhlášení moratoria před zahájením insolvenčního řízení podala tento týden sama firma, která je jednou z největších sléváren v České republice. Více»

1 listopad 2023

IS zamítl reorganizační plán firmy NWT, který schválili věřitelé.

Krajský soud v Brně zamítl reorganizační plán inovační a energetické firmy NWT z Hulína na Kroměřížsku, který na konci září schválili věřitelé firmy. Vyplývá to z usnesení v insolvenčním rejstříku. Více»

26 říjen 2023

Věřitelé zadluženého Holdingu Malina povolili reorganizaci podniku.

Věřitele zadluženého Energetického Holdingu Malina, který je v současnosti kvůli problémům se zajištěním velkého množství zakázek na fotovoltaiku v úpadku, na své schůzi povolili reorganizaci podniku. Více»

24 říjen 2023

Insolvenční soud posoudí dluhy Maliny.

O firmě následně rozhodnou věřitelé. Více»

21 říjen 2023

Správce zkrachovalého Pilsen Steelu zahájil výplaty dluž. mezd 600 zaměstnancům.

Insolvenční správce zkrachovalých plzeňských hutí a kováren Pilsen Steel zahájil výplaty plných dlužných mezd zaměstnancům. Jeden z bývalých největších podniků v Plzeňském kraji dluží výplaty více než 600 lidem, celkem takřka 83 milionů Kč. Více»

6 říjen 2023

Příští léto by mohl být obnovený provoz na úzkokolejce.

Příští léto při turistické sezoně by mohl být obnovený provoz na úzkokolejce v jižních Čechách a na Vysočině. Více»

13 září 2023

Insol. soud opět prohlásil konkurz na zadlužené Jindřichohradecké lokální dráhy.

JHMD jsou opět v konkurzu, návrh firmy na povolení reorganizace v pondělí zamítl českobudějovický krajský soud. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného v Insolvenčním rejstříku. Více»

8 září 2023

VS v Praze zrušil konkurz na zadluženou firmu Jindřichohradecké místní dráhy.

Krajský soud v Českých Budějovicích se musí vypořádat s návrhem reorganizace firmy, uvedl vrchní soud. Vyhověl tak odvolání firmy JHMD a konkurz zrušil. Více»

27 červenec 2023

Věřitelé Arca Investments znovu neschválili plán na reorganizaci společnosti.

Věřitelé Arca Investments v úterý neschválili přepracovaný plán na reorganizaci zkrachovalé společnosti. Výsledek bude muset ještě potvrdit soud. Vrchní soud v Praze zrušil schválení předchozího plánu reorganizace Arca Investments už v únoru. Více»

25 červenec 2023

Věřitelé Arca Investments dnes rozhodnou o přepracovaném plánu na reorganizaci.

Věřitelé Arca Investments budou dnes na schůzi rozhodovat o přepracovaném plánu na reorganizaci zkrachovalé společnosti. Výsledek bude muset ještě potvrdit soud. Více»

2 červenec 2023

Vyděrači zneužívají insolvenční řízení, uvedla NCOZ.

Vyděrači loni využívali k vymáhání fiktivních závazků od podnikatelů insolvenční řízení. Národní centrála proti organizovanému zločinu to uvedla k činnosti českých zločineckých struktur. Více»

20 červen 2023
26 květen 2023
13 květen 2023

Holding Malina je v úpadku.

Rozhodl insolvenční soud. Více»

11 květen 2023

Odstartovalo insolvenční řízení s holdingem Malina.

Městský soud v Praze zahájil insolvenční řízení s Energetickým Holdingem Malina. Učinil tak na návrh vedení podniku, které žádá o povolení k reorganizaci společnosti. Více»

9 květen 2023
6 květen 2023

Vedení Ener. Holdingu Malina včera podalo k MS v Praze insolvenční návrh.

V něm soud žádá o povolení reorganizace společnosti. Firma, která je dodavatelem solárních elektráren a tepelných čerpadel, chce dodělat všechny zakázky klientů, uvedla v tiskové zprávě zaslané včera večer ČTK. Více»

6 květen 2023

Letní provoz na úzkokolejce v České Kanadě je významně ohrožený.

Letní obnovení provozu na úzkokolejce v jižních Čechách a na Vysočině je významně ohrožené, uvedl Krajský soud v Českých Budějovicích. Více»

3 květen 2023

Poslední dubnový víkend přešli úvěroví klienti Sberbank CZ do ČS.

Poslední dubnový víkend přešli úvěroví klienti Sberbank CZ do České spořitelny. Po více než roce mohou tito klienti od května opět v plné míře využívat finanční služby, které jim bude poskytovat spořitelna. Více»

22 duben 2023

Česko nemusí vracet naftu insolvenčnímu správci zkrachovalé Viktoriagruppe.

Česká republika nemusí vracet insolvenčnímu správci zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe Mirko Möllenovi téměř 75 milionů litrů motorové nafty dříve uskladněné ve skladu firmy v bavorském Kraillingu. Více»

5 duben 2023

Provozovatel kin Cineworld se dohodl s věřiteli na opuštění tzv. bankr. režimu.

Britský provozovatel kin Cineworld Group dosáhl s věřiteli dohody o opuštění bankrotového režimu. Firma to dnes oznámila v hlášení pro regulační úřady. Více»

9 březen 2023

Česká pošta se na konci roku může dostat do insolvence.

Česká pošta, pokud nenastartuje transformační kroky, se ke konci roku může dostat do insolvence. Více»

2 březen 2023

Médea zaplatila dluhy a žádá ukončení insolvenčního řízení.

Firma Médea podnikatele Jaromíra Soukupa zaplatila dluhy třem firmám, které navrhly zahájení insolvenčního řízení s Médeou. Vzhledem ke splacení dluhů společnost žádá soud, aby řízení zastavil. Více»

25 únor 2023

Insolvenční soud prohlásil konkurz na majetek pořadatele demonstrací Vrabela.

Krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil konkurz na majetek pořadatele protivládních demonstrací Ladislava Vrabela. Více»

24 únor 2023

VS zrušil schválení plánu reorganizace Arca Investments.

Vrchní soud v Praze zrušil v pondělí schválení plánu reorganizace zkrachovalé firmy Arca Investments. Plán totiž podle soudu diskriminuje část věřitelů a má i další vady. Více»

24 únor 2023

Výrobce tenisek Botas zamířil do likvidace.

Ikonická firma, která z tenisek udělala „botasky“, nezvládla řešit rostoucí náklady na energie a nedostatek kvalifikovaných pracovníků. Více»

20 únor 2023

Věřitelé rozhodli o prohlášení konkurzu na společnost RAF STAVBY.

Věřitelé včera na schůzi rozhodli o prohlášení konkurzu na ústeckou stavební společnost RAF STAVBY s. r. o. (dříve Raeder & Falge s.r.o.). Přihlásili 416 pohledávek za 791 milionů korun. Více»

11 únor 2023
21 leden 2023

Vláda podpořila normu, která má umožnit podnikatelům předejít úpadku.

Podnikatelé, kteří se dostanou do přechodných finančních potíží, by mohli dostat možnost vyřešit své problémy tzv. preventivní restrukturalizací, a odvrátit tak úpadek. Více»

16 leden 2023

Insolvenční soud zrušil oddlužení pořadatele protivládních demonstrací Vrábela.

Krajský soud v Českých Budějovicích zrušil oddlužení pořadatele protivládních demonstrací Ladislava Vrabela a prohlásil na jeho majetek konkurz. Více»

18 prosinec 2022

Správkyně Sberbank CZ podepsala s ČS smlouvu o prodeji úvěrů banky.

Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová kontrahovala s Českou spořitelnou smlouvu o prodeji úvěrového portfolia Sberbank CZ v nominální hodnotě 47,1 miliardy korun. Více»

16 prosinec 2022

MS v Praze povolil správkyni Sberbank prodej úvěrů banky České spořitelně.

Městský soud v Praze povolil insolvenční správkyni Sberbank CZ Jiřině Lužové prodej úvěrů banky České spořitelně. Více»

15 prosinec 2022
17 listopad 2022

Fond WCA International se nachází v insolvenci.

Spravuje dvě miliardy Kč od 6 000 občanů. Více»

9 listopad 2022

Správkyně Sberbank podepsala smlouvu o prodeji úvěrů.

Česká spořitelna nabídla 41,1 mld. Kč. Více»

Všechny články a aktuality »»