Provozuje:
realitní kanceláo JURIS REAL

Aktuality a Články

29 listopad 2022

Pařížská se poprvé probojovala mezi nejdražší ulice světa podle výše nájemného.

Celkově skončila na 17. příčce a sesadila z této pozice ulici Na Příkopě, která se v žebříčku sestavovaném poradenskou společností Cushman & Wakefield objevovala od roku 2004. Nejdražší ulicí světa je horní část Páté Avenue v New Yorku. Více»

12 listopad 2022

Velvyslanectví v Berlíně má kvůli cenám energií problém vystačit s penězi.

České velvyslanectví v Berlíně kvůli vysokým cenám energií v zásadě nevystačí s přidělenými penězi. Budou se hledat náhradní prostory a je snaha zrychlit plánovanou rekonstrukci zastupitelského úřadu. Více»

12 listopad 2022

Kraj si pronajme památkově chráněnou budovu nádraží v Krušných horách.

Ústecký kraj si pronajme od Správy železnic památkově chráněnou budovu nádraží v Louce u Litvínova na Mostecku. Bude ji využívat mostecké muzeum pro expozici věnovanou strojům. Více»

6 listopad 2022

Mondi investuje až 10 mld. korun do rozšíření výroby v papírně ve Štětí.

Společnost Mondi Group investuje deset miliard korun do rozšíření výroby ve Štětí na Litoměřicku, kde je největší papírna v České republice. Více»

29 říjen 2022

Oběd v restauraci stojí v průměru 172 Kč.

To jest o pět Kč více než v srpnu. Více»

27 říjen 2022

V pátek budou zavřené velké obchody i některá nákupní centra.

V pátek 28. října na státní svátek, který připomíná vznik samostatného Československa, budou všechny obchody nad 200 m2 zavřené. Více»

24 říjen 2022

Průmyslový areál v Ostravě Vítkovicích má první nájemce.

V obchodně-průmyslovém areálu P3 Ostrava Central, který vzniká v Ostravě na ploše po bývalé aglomeraci (úpravně a spékárně rud) vítkovických železáren, se otevřela první nová stavba. Více»

24 říjen 2022

Generali Fond odkoupil OC za takřka miliardu korun.

Generali Fond realit ze společnosti Generali Investments získal za téměř miliardu korun osm maloobchodních center v České republice. Více»

18 říjen 2022

Škodovka se v rámci kanceláří stěhuje.

Mladoboleslavská automobilka včera otevřela nové kancelářské prostory v Praze-Vysočanech v jedné z nejmodernějších budov v Praze. Více»

17 říjen 2022

Poslanecká sněmovna schválila zrušení autorských poplatků za hudbu v prodejnách.

Živnostníci asi do budoucna nebudou muset odvádět autorské poplatky za to, že v prodejnách budou mít puštěnou hudbu jako zvukovou kulisu. V případě restaurací nebo obchodních domů tato povinnost ale zůstane zachována. Více»

12 říjen 2022

Restaurace a jídelny obdržely pokuty za 1, 1 milionu korun.

Zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje provedli od ledna do konce září celkem 1 734 kontrol v provozovnách stravovacích služeb v kraji, z toho 169 jich provedli na základě podnětů spotřebitelů. Více»

8 říjen 2022

Stora včera otevřela ve Ždírci n. D. linku na dřevěné panely za dvě mld. korun.

Společnost Stora Enso Wood Products dnes u své pily ve Ždírci nad Doubravou na Havlíčkobrodsku slavnostně otevřela novou linku na výrobu křížem lepených dřevěných panelů pro stavebnictví označovaných zkratkou CLT. Více»

7 říjen 2022

V Řecku zvažují zkrátit otevírací dobu obchodů.

V Řecku zvažují v souvislosti s energetickou krizí zkrátit otevírací dobu obchodů, jako první s takovým návrhem přišla obchodní komora v Soluni. Více»

6 říjen 2022

Útrata v restauraci činí v průměru 180 Kč, tj. meziročně o 10 Kč více.

Za jednu návštěvu restaurace lidé podle analýzy společnosti Up Česká republika nyní vydají v průměru 180 korun, průměrná útrata za celý loňský rok činila 170 korun. Více»

3 říjen 2022

VGP předal poslední prostory ve VGP Parku Kladno.

Novým nájemcem je společnost Cargo Care. Více»

1 říjen 2022

Přes zdražování výdaje za oděvy neplánuje výrazně snížit 47 pct Čechů.

Mírné zvýšení cen u oblečení a obuvi podle průzkumu vyhledávače módy Glami pociťuje 55 procent Čechů, v dubnu jich byla rovná polovina. Zdražování má za znatelné 21 procent lidí proti 17 procentům na jaře. Více»

29 září 2022

Dnes se v Lysé nad Labem otevřelo Tesco.

Především na otevření nového supermarketu se těší většina obyvatel Lysé nad Labem. Po několika letech monopolistického postavení Penny Marketu se mohou místní těšit na konkurenci právě v podobě pobočky tohoto britského řetězce. Více»

28 září 2022

IMMOFINANZ úspěšně završila prodej pražské kancelářské budovy.

Společnost IMMOFINANZ prodala kancelářskou budovu BBC Gamma v Praze firmě Passerinvest Group, přednímu realitnímu investorovi a developerovi v České republice. Více»

28 září 2022

Dnes budou zavřené velké obchody i některá nákupní centra.

Obchody nad 200 metrů čtverečních musejí na Den české státnosti 28. září zůstat zavřené. Nařizuje to zákon o prodejní době ve vybrané svátky. Více»

26 září 2022

Nákupní centra měla ve druhém kvartálu tržby o 17,3 pct vyšší než před covidem.

Nákupní centra v České republice dosáhla letos ve druhém čtvrtletí rekordních tržeb, které byly o 17,3 procenta vyšší než v předpandemickém roce 2019. Více»

25 září 2022

Ve svátek 28.9. budou velké obchody i některá nákupní centra zavřené.

Obchody nad 200 m2 musejí na Den české státnosti 28. září zůstat zavřené. Nařizuje to zákon o prodejní době ve vybrané svátky. Více»

25 září 2022

McDonalds´s v Benátkách nad Jizerou je plně ekologický.

Ve čtvrtek otevřel McDonald´s v Benátkách nad Jizerou svoji nejekologičtější restauraci v České republice. Více»

23 září 2022

Pražské letiště v létě odbavilo přes 3,8 mil. cestujících.

Letiště Praha má za sebou silnou letní sezónu, kterou zvládlo bez větších komplikací. Od června do srpna odbavilo přes 3,8 milionu cestujících, což je sice o třetinu méně než v rekordním roce 2019, nicméně trend je vzrůstající. Více»

16 září 2022
15 září 2022

Zničený hotel La Park získá Kladno do svého vlastnictví.

Zastupitelé Kladna schválili převod bývalého hotelu La Park a přilehlých pozemků do vlastnictví Kladna. Více»

7 září 2022

Metropole odkoupí poštu.

Hlavní město se dohodlo se státní Českou poštou na odkupu polyfunkční budovy u Sofijského náměstí v Praze 12. Více»

1 září 2022

Lotyši koupili od Silonu firmu Tesil Fibres.

Lotyšská společnost PET Baltija, jeden z největších zpracovatelů PET lahví v severní Evropě, kupuje od Silonu v Plané nad Lužnicí stoprocentní podíl ve firmě Tesil Fibres, tradičním výrobci vláken. Více»

27 srpen 2022

Bosch zaměstná na sousedním Slovensku 4 000 lidí ve výrobě motorků pro bicykly.

Společnost Bosch postaví na východním Slovensku továrnu na výrobu elektromotorů pro bicykly, ve které zaměstná 4 000 lidí. Novinářům to řekl slovenský ministr hospodářství Richard Sulík. Více»

26 srpen 2022

Alza vyhrála právní při s ČOI.

Zákaz prodeje o státních svátcích nedopadá na výdejny e-shopů. Nejvyšší správní soud vyhověl kasační stížnosti společnosti Alza.cz a postavil se tak proti právnímu názoru České obchodní inspekce. Více»

17 srpen 2022

ÚS odmítl stížnost týkající se odstranění brněnské tržnice.

Ústavní soud zveřejnil své usnesení sp. zn. IV. ÚS 1506/22, jímž odmítl stížnost společnosti 1. brněnská investiční, která provozovala někdejší tržnici na Pohořelci v centru města. Více»

4 srpen 2022

Návštěvnost kin v tuzemsku za 1. polovinu roku ovládla komedie Vyšehrad: Fylm.

Žebříček návštěvnosti kin v České republice za letošní první pololetí ovládla komedie Vyšehrad: Fylm, která navazuje na internetový seriál z roku 2016 s Jakubem Štáfkem hlavní v roli. Více»

4 srpen 2022

Hostů je v kempech zatím o deset procent více než loni.

V polovině sezony mají kempy v České republice zhruba o deset procent lepší návštěvnost než loni. Návštěvnost se blíží roku 2019, kdy ještě nebyla pandemie covidu. Více»

31 červenec 2022

Oberbank mění sídlo.

Z Českých Budějovic se přesouvá do Prahy. Více»

31 červenec 2022

Stavební spořitelna České spořitelny mění sídlo.

Stavební spořitelna České spořitelny se od 25. července 2022 přestěhovala z původní adresy Vinohradská 180/1632 v Praze 3 do nového sídla. Více»

30 červenec 2022

Ministr Nekula vyzval obchodní řetězce, aby nabízely více českých potravin.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) vyzval obchodníky, aby do své nabídky zařadili větší množství potravin z domácí produkce. Více»

20 červenec 2022

Pohostinská zařízení dostala pokuty za 700 tis. Kč.

V letošním prvním pololetí středočeští hygienici uložili restauracím v kraji pokuty v celkové výši takřka 700 000 korun. Více»

20 červenec 2022

ČSSD prodala Lannův palác v centru Prahy současnému nájemci Finepu.

Sociální demokracie prodá za 201 milionů korun Lannův palác v centru Prahy dosavadnímu nájemci, kterým je společnost Finep. ČTK to včera sdělila mluvčí ČSSD Jitka Pavlíková. Více»

19 červenec 2022

Kvůli cenám energií skončily už některé pekárny.

Kvůli prudkému zdražování energií a rostoucím cenám mouky ukončily činnost pekárny s ročním objemem výroby zhruba za miliardu korun, což představuje asi pět procent kapacity pekárenského průmyslu v ČR. Více»

29 červen 2022

V hospodách se snížil počet hostů i četnost jejich návštěv.

Do českých restaurací chodí na pivo aspoň jednou za dva týdny polovina dospělých, v roce 2019 to byly téměř tři čtvrtiny. Více»

26 červen 2022

Tuzemská obchodní centra spustila letní výprodeje.

Ty většinou potrvají zhruba do poloviny srpna a výše slev bude postupně stoupat. Snížení cen by se nemělo lišit od předchozích let. Více»

9 červen 2022

Další oděvní značky mizí z České republiky.

V tuzemsku končí prodejny sportovních potřeb Hervis a módní značka Orsay. Více»

2 červen 2022

Restaurace dostaly subvenci 8, 5 miliardy.

Ministerstvo průmyslu a obchodu za poslední dva roky, které byly ovlivněny omezeními kvůli pandemii koronaviru, schválilo 44 000 žádostí restauratérů o podporu za 8, 5 miliardy korun. Více»

31 květen 2022

Šanghaj opět otevře obchody.

Část obyvatel bude moci docházet do práce. Více»

26 květen 2022

Ceny v restauracích jsou o 20 až 40 procent vyšší, než by si hosté přáli.

Ceny ve stravovacích zařízeních jsou podle analýzy společnosti Data Servis o 20 až 40 pct vyšší, než by si hosté představovali. Nejvíce se realita s přáním zákazníků rozchází u limonády. Více»

24 květen 2022

ČEZ nepodal nabídku na výkup zásobníků plynu RWE v ČR.

Polostátní společnost ČEZ nepodala nabídku na odkup zásobníků plynu společnosti RWE v České republice. ČTK to řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Více»

24 květen 2022

Hyundai hodlá dát 5,5 miliardy dolarů na závod na elektromobily v USA.

Jihokorejský výrobce aut Hyundai Motor Group plánuje investovat ve Spojených státech amerických 5,54 miliardy USD (129,3 miliardy Kč) do výstavby prvního specializovaného závodu na výrobu plně elektrických vozů a baterií. Více»

23 květen 2022

Tuzemský trh s průmyslovými nemovitostmi rekordně roste.

Colliers, přední společnost poskytující diverzifikované profesionální služby v oblasti komerčních nemovitostí a správy investic, zveřejnila průzkum průmyslového trhu za 1. čtvrtletí 2022. Více»

17 květen 2022

Obchodní dům Máj se včera definitivně uzavřel veřejnosti.

Čeká jej rekonstrukce, která proběhne přesně 50 let od zahájení stavby v roce 1972. Více»

17 květen 2022

Nejohroženější jsou hospody na vesnicích.

V obcích do pěti tisíc obyvatel skončilo za poslední tři roky 12 procent hospod. Jedná se téměř o dvojnásobek ve srovnání s městy nad 20 000 obyvatel. Toto zjištění vyplývá z výzkumu Plzeňského prazdroje. Více»

10 květen 2022

Kvadrat vstupuje do České republiky.

Společnost VGP získala nového nájemce do svého logistického parku VGP Park Kladno v průmyslové zóně Kladno-východ. Více»

9 květen 2022

Kladno dál usiluje o odkup La Parku.

Vedení kladenského magistrátu potvrdilo zájem o hotelový komplex La Park. Areál by měl sloužit pro všechny občany města. Více»

5 květen 2022

Supermarkety budou přes nouzový stav na svátek 8. května většinou zavřené.

Obchody nad 200 metrů čtverečních zůstanou na státní svátek v neděli 8. května podle zjištění ČTK většinou zavřené. Tuto povinnost mají za běžných okolností podle zákona o prodejní době ve vybrané svátky. Více»

23 duben 2022

Hygiena není spokojena s restauracemi v Praze.

Hygienici v metropoli v prvním kvartálu udělili při 263 kontrolách restaurací pokuty za 396 tis. korun. Informovala o tom Hygienická stanice hl. m. Prahy. Více»

20 duben 2022
17 duben 2022

Tržby restaurací v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly zhruba o polovinu.

Restaurace si v prvním kvartálu letošního roku podle údajů společnosti SaltPay na tržbách polepšily zhruba o polovinu. Loni ovšem ve stejném období mohly stravovací provozy prodávat občerstvení pouze přes výdejní okna či rozvoz. Více»

13 duben 2022

Na Velký pátek budou obchody otevřené.

Občané si nenakoupí na Velikonoční pondělí. Více»

13 duben 2022

Spouští se registrace do projektu Corrency.

Systém na oživení ekonomiky Corrency spustil ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 registrace do projektu, který má rozproudit podnikání na Praze 1. Více»

12 duben 2022

Češi si před Velikonocemi v souladu s tradicí kupují nové oblečení.

Češi si v souladu s tradicí, "aby vás nepokakal beránek", kupují podle prodejců před Velikonocemi nové oblečení nebo doplňky. Obchodníci na tradici upozorňují, někteří připravují slevy. Více»

27 březen 2022

Fitness centrům v ČR loni klesl obrat o 40 procent na 2,6 miliardy Kč.

Fitness centrům v České republice loni podle České komory fitness (ČKF) klesl v důsledku protiepidemických opatření a šíření koronavirové nákazy obrat zhruba o 40 pct na 2,6 miliardy korun. Více»

26 březen 2022

Pekárenská skupina PEK Group prodala čtyři ze šesti pekáren.

Pekárenská skupina PEK Group prodala kvůli ekonomickým problémům čtyři z šesti pekáren, napsal server Seznam Zprávy. Více»

25 březen 2022

České lázně čeká další výzva.

Lázně v Karlovarském kraji se budou muset i nadále obejít bez klientů z východu. S ohledem na válku na Ukrajině se totiž podle provozovatelů nedá v brzké době očekávat návrat hostů z postsovětských zemí. Více»

23 březen 2022

Obyvatelé ČR za pandemie odvykli chodit do restaurací na obědy.

Češi si za pandemie koronaviru odvykli chodit do restaurací na obědy. Právě u polední nabídky sledují provozovatelé stravovacích provozů podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) enormní propady. Více»

22 březen 2022

VGP předalo novou halu v Českých Budějovicích společnosti Dachser.

Evropský developer a vlastník industriálních a logistických imobilii VGP dokončil výstavbu nové haly ve VGP Parku České Budějovice v komerční zóně Světlík. Více»

22 březen 2022

DB Schenker plánuje nový sklad.

Logistická společnost DB Schenker chystá ve Valašském Meziříčí nový sklad. Více»

3 březen 2022

Lidl chystá prodejnu v Praze Na Příkopě.

Potravinářský řetězec Lidl, který je zaměřen na diskontní prodej zboží, plánuje prodejnu v Praze Na Příkopě. Využije prostory historické budovy, bývalé centrály Československé obchodní banky. Potraviny budou v sousedství hračkářství Hamleys. Více»

28 únor 2022
25 únor 2022

Sberbank CZ ve 14:00 hod. uzavřela své pobočky v ČR.

Sberbank CZ, která má vazby na Rusko, dnes ve 14:00 uzavřela své pobočky v České republice. ČTK to řekla mluvčí banky Radka Černá. Důvodem jsou podle ní bezpečnostní problémy na pobočkách. Více»

12 únor 2022

V tuzemsku se loni opět ubytovalo výrazně méně turistů než před covidem.

V České republice se loni ubytovalo 11,4 milionu turistů, meziročně o 5,2 procenta více. Loňský a předloňský rok ale výrazně ovlivnila pandemie koronaviru a s ní spojená omezení. Více»

11 únor 2022

Bude zase vyprodáno? Dohoda je blízko, říká Řezníček.

Hrozí jinak likvidační ztráty Extraligy. Více»

9 únor 2022

Z novely pandemického zákona mají gastronomové strach.

Z novely tzv. pandemického zákona mají gastronomové podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) strach. Více»

9 únor 2022

Stadiony možná brzy zaplní diváci.

Vláda má brzy projednat návrh na rozvolnění. Více»

8 únor 2022
6 únor 2022

Lídry opozice soudní zrušení kontrol očkování v pohostinství nepřekvapilo.

Lídry opozičních stran nepřekvapilo rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (NSS), který zrušil v aktuálně platném opatření povinnost prokazovat očkování nebo prodělanou nemoc před vstupem do restaurací, klubů či heren a při ubytování v hotelech. Více»

6 únor 2022

Pobočka Fio banky v Jeruzalémské ulici se přestěhovala na Senovážné náměstí.

Jedna z nejstarších pražských poboček Fio banky se od 1. února 2022 přesunula do nového sídla zrekonstruovaného Cukrovarnického paláce. Více»

5 únor 2022

Asociace hotelů a restaurací by uvítala aspoň možnost prokázat se testem.

Asociace hotelů a restaurací (AHR) nepředpokládá, že vláda zruší současná opatření, měla by ale vrátit alespoň možnost prokázat se negativním testem. ČTK to řekl prezident asociace Václav Stárek. Více»

4 únor 2022

Hudební kluby čelí následkům pandemie.

Chybí návštěvníci a i finance. Více»

3 únor 2022

Vyhlášený chorvatský butik s košilemi v Nymburce bohužel končí.

V září by to bylo přesně 24 let, kdy Goran Kojič poprvé otevřel Boutique Tina přímo naproti hotelu Grand na Palackého třídě v Nymburce. Více»

2 únor 2022

Letiště Praha dle odhadů loni snížilo ztrátu na zhruba jednu miliardu korun.

Letiště Praha loni podle předběžných odhadů skončilo ve ztrátě přes miliardu korun, když předloni celková ztráta skupiny činila 2,3 miliardy korun. Více»

30 leden 2022

Zásilkovna má výdejní místa už i na pokladnách ČD a pobočkách Okay.

Zákazníci Zásilkovny si mohou své balíčky nově vyzvedávat i na většině poboček společnosti Okay a dále i v obchodních prostorech Českých drah ve vybraných železničních stanicích. Více»

21 leden 2022
21 leden 2022

Snížení nájmů obchodů za covidových uzávěr nesmí být v Německu paušální.

Obchody v Německu mohou žádat nižší nájem za nucenou uzávěra za pandemie nemoci covid-19. Ke snížení nájmu ale nelze přistupovat paušálně, vždy musí odpovídat místním okolnostem. Více»

21 leden 2022
19 leden 2022

VW a Bosch vytvoří podnik.

Ten bude pomáhat továrnám na baterie. Více»

18 leden 2022

Kaufland investoval 1, 7 mld. korun do skladu v Olomouci.

Společnost Kaufland ČR, která v České republice provozuje síť hypermarketů, v loňském roce investovala celkem 1, 7 miliardy korun do rozšíření svého distribučního centra v okrajové části Olomouce. Více»

18 leden 2022

Skupina DEK může koupit Stachemu.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil investičnímu fondu Dekinvest ze skupiny DEK Víta Kutnara nákup slovenské společnosti Stachema včetně její české pobočky. Více»

13 leden 2022

Hotel Thermal dočasně zavřel bazén.

Plánuje ho otevřít s hotovým saunovým centrem. Více»

6 leden 2022
4 leden 2022

Křetínského EP REAL Estate získal Zvonařku v Brně.

Realitní společnost EP Real Estate z holdingu EPH miliardáře Daniela Křetínského dokončila před vánočními svátky nákup dopravce Tourbus a s ním i autobusového nádraží Zvonařka v Brně. Více»

3 leden 2022

Nošovická automobilka Hyundai vyrobila loni 275.000 automobilů.

Bylo to o 36.250 vozů, tedy o 15 procent, více než předloni. Více»

31 prosinec 2021

Obchody dnes zavřou již odpoledne.

Supermarkety, hobbymarkety a další velké obchody na Silvestra zavírají dříve než obvykle. Např. Penny, Billa, Tesco nebo LIdl budou mít otevřeno do 17 hodin, Albert nebo Kaufland do 18 hodin. Ještě dříve odpoledne zavřou hobbymarkety. Více»

29 prosinec 2021

Pro pohostinství a večírky platí přechodně přísnější epidemická pravidla.

Dneškem začínají platit přísnější protiepidemická opatření, která pro období na přelomu roku schválila vláda premiéra Petra Fialy (ODS). Více»

27 prosinec 2021

Spousta kamenných prodejců spustila povánoční výprodeje.

Mnozí kamenní prodejci dnes spustili povánoční výprodej, většinou bude pokračovat celý leden. Někteří obchodníci výprodejové akce zahájili už v předchozích dvou týdnech. Vyplývá to z ankety a zjištění ČTK. Více»

26 prosinec 2021

Opatření regulující počet zákazníků v klubech bylo prý v rozporu se zákonem.

Část mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví vztahujícího se k zákazníkům v hudebních či tanečních klubech byla v rozporu se zákonem. Rozhodl o tom Nejvyšší správní soud, u kterého opatření napadl známý brněnský klub Fléda. Více»

25 prosinec 2021

Zpět do kanceláře s běžnou pracovní dobou chce jen 14 procent Evropanů.

Pouze 14 pct evropských zaměstnanců se chce vrátit do kanceláře s klasickou pracovní dobou, to je od devíti do pěti. Více než polovina z nich tvrdí, že díky práci z domova, která se rozmohla za pandemie, se stali efektivnějšími. Více»

23 prosinec 2021

Obchodníci sledují enormní zájem.

Lidé se předzásobují na svátky. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky. Více»

23 prosinec 2021

Obchody nad 200 metrů čtverečních mohou mít na Štědrý den otevřeno do 12:00 hod.

Obchody nad 200 m2 budou moci být na Štědrý den otevřené do 12:00 hod., na Boží hod vánoční budou muset být zavřené. Na tiskové konferenci po včerejším jednání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Více»

23 prosinec 2021

Restauratéři jsou prý novými opatřeními zmateni.

Vláda nová opatření podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) uvedla nepřesně. Více»

23 prosinec 2021

Vláda upravila covidová opatření.

Nová vláda pro přelom roku upravila opatření proti šíření koronaviru. Více»

23 prosinec 2021

Na Štědrý den má být otevřeno 13 pošt v OC a 68 dep České pošty.

Na Štědrý den bude otevřeno pouze 13 pošt v obchodních centrech a 68 dep České pošty. Balíky budou vydávat maximálně do 12:00 hod. Více»

20 prosinec 2021

Čtvrtá adventní neděle byla ve znamení růstu tržeb obchodů.

Většina obchodníků zaznamenala na čtvrtou adventní neděli mezitýdenní i meziroční nárůst tržeb. Prodávala se elektronika, kuchyňské potřeby, hračky i alkohol. Více»

19 prosinec 2021

Ministr Válek chce otevírací dobu na Štědrý den do 12:00 hod. a zavřeno 25. 12.

Nový ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) navrhne na jednání vlády omezení otevírací doby na Štědrý den do 12:00 hod. a uzavření obchodů 25. prosince. Řekl to Radiožurnálu. O omezení diskutoval s Hospodářskou komorou ČR. Více»

19 prosinec 2021

Dle AMSP je chybou, že nová vláda jasně nestanovila režim na silvestra.

Restauratéři potřebují podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) od vlády znát jasné instrukce pro režim na silvestra. Je chyba, že je nový kabinet nepředstavil. Více»

18 prosinec 2021

OC v Německu zavádějí náramky pro snadnější kontrolu očkování.

Do obchodů v Německu s výjimkou supermarketů, lékáren a drogerií mohou pouze očkování a ti, co nemoc covid-19 prodělali. Mnohá obchodní centra proto nabízejí náramky, které kontroly usnadňují. Více»

12 prosinec 2021

Na stanicích MOL můžete za dobíjení elektromobilů platit i jejími pal. kartami.

Zákazníkům MOL s jejími palivovými kartami se otevírá nová cesta, jak mohou platit za dobíjení elektromobilů na čerpacích stanicích MOL. Více»

10 prosinec 2021

Hotely mají kvůli covidu na silvestra volno.

Zájem je o ubytování na horách. Více»

8 prosinec 2021

Jestliže obchodní centra ohraničí jídelní zóny, budou moci fungovat.

Pokud OC ohraničí jídelní zóny od ostatních prostor pevnou a jasnou bariérou, aby zamezila neautorizovanému vstupu, a u vchodu zajistí kontrolu dokladů o očkování nebo prodělání nemoci, budou podle Asociace nákupních center moci fungovat. Více»

5 prosinec 2021

Magistrát má Palmovku.

Zastupitelé Prahy 8 schválili tzv. odsvěření rozestavěného Centra Palmovka a přilehlých pozemků magistrátu. Více»

2 prosinec 2021

V gastronomii výnos od 22:00 hod. do 24:00 hod. činí podstatnou část tržeb.

V gastronomii výnos mezi 22:00 hod. a půlnocí často podle Asociace restauratérů APRON tvoří zásadní část denních tržeb, i kolem 30 procent. Více»

28 listopad 2021

Návštěvnost pod 50 procent proti roku 2019 hlásí až 43 pct fitness center.

Návštěvnost nižší než 50 procent proti roku 2019 podle aktuálního průzkumu České komory fitness (ČKF) hlásí až 43 procent provozovatelů fitness center. Více»

27 listopad 2021

Obchodníci ze zrušených vánočních trhů mohou prodávat přes online supermarkety.

Obchodníci ze zrušených vánočních trhů mohou zboží prodávat prostřednictvím on-line supermarketů. Takovou možnost jim nabízejí společnosti Rohlik.cz či Košík.cz, vyplývá z jejich dnešního oznámení. Více»

27 listopad 2021

Eset vybuduje v Bratislavě nové sídlo za pět mld. korun.

Antivirová firma Eset vybuduje v Bratislavě nové sídlo za 200 milionů eur, tedy přes pět miliard Kč. Finanční částka zahrnuje pořízení pozemku v areálu bývalé Vojenské nemocnice i plánovanou stavbu včetně interiérů a dodávky technologií. Více»

26 listopad 2021

Prodejci hlásí meziročně srovnatelný zájem o Black Friday.

Zájem o nákupy při letošní slevové akci Black Friday je podle některých prodejců srovnatelný s loňským, část obchodníků sleduje meziroční nárůst poptávky. Více»

24 listopad 2021

Většina obchodních center prodlouží Black Friday na víkend či týden.

Obchodní centra (OC) slevovou akci Black Friday neboli černý pátek, která letos připadá na 26. listopadu, prodlouží na víkend nebo i celý týden, aby se nakupující mohli více rozptýlit a nakupování bylo bezpečnější. Více»

24 listopad 2021

Slevovou akci Black Friday chce 51 procent Čechů využít k nákupu oblečení.

Slevovou akci Black Friday neboli černý pátek chce letos podle průzkumu vyhledávače módy Glami zhruba 51 procent Čechů využít k rozšíření šatníku. Více»

23 listopad 2021

Restaurační provozy, které nedodržují nařízení, neobdrží podle Havlíčka podporu.

Provozovny, které nedodržují vládní nařízení, nedostanou podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) podporu. Některým podnikům ji už na jaře z tohoto důvodu stát nepřiznal. Více»

16 listopad 2021

Obchody budou zítra otevřené.

Koupěchtiví možná vyrazí na vánoční nákupy. Více»

14 listopad 2021

Covid vyprázdnil restaurace.

Stát by měl přijít s kompenzacemi. Více»

14 listopad 2021

Restauratéři začátkem listopadu utržili o 10 procent méně než v roce 2019.

Restauratéři podle dat společnosti Storyous v prvním listopadovém týdnu utržili o zhruba deset procent méně než v roce 2019, kdy byly ceny zboží, energií i služeb výrazně nižší. Více»

13 listopad 2021

Do lázní loni přijelo 196.000 pacientů.

To jest nejméně od konce 90. let. Více»

9 listopad 2021

Třeboň dokončila nové wellness centrum u lázní Aurora za 140 milionů korun.

V provozu bude od května do září, nabídne pět bazénů s vyhřívanou vodou. Příští rok v srpnu chce město vedle areálu také dostavět saunový svět s 54 místy. Více»

6 listopad 2021

Na velké akce lze přijít pouze s PCR testem.

Např. nákup skipasů bude pouze pro tzv. bezinfekční. Více»

5 listopad 2021

Metropole je páté nejlepší město na světě pro práci z domova.

Praha je páté nejlepší město na světě pro práci z domova. Uvádí to žebříček společnosti WorkMotion, která se specializuje na vyhledávání pracovních pozic v zahraničí. Více»

3 listopad 2021

U O2 areny v Praze se otevřel nový hotel s názvem Stages Hotel Prague.

Nabízí 300 pokojů, první hosté už se ubytovali. Součástí hotelu je bar a restaurace, které cílí hlavně na místní klientelu - tedy lidi, kteří v lokalitě žijí, pracují nebo se účastní některé z akcí konaných v O2 areně či O2 universum. Více»

2 listopad 2021

Zhruba 400 podniků prý nebude kontrolovat bezinfekčnost hostů.

Zhruba 400 restaurací nebude dodržovat kontroly bezinfekčnosti hostů. Více»

1 listopad 2021

Pohostinství musí kontrolovat bezinfekčnost hostů.

Hospodští a restauratéři musí ode dneška kontrolovat doklady o bezinfekčnosti hostů. Rozhodla o tom vláda kvůli rychle stoupajícím počtům lidí nakažených novým typem koronaviru. Více»

1 listopad 2021

Síti Tesco v ČR v uplynulém roce poklesl zisk o 43 pct na 292 mil. Kč.

Řetězci Tesco v České republice v uplynulém finančním roce, který skončil letos 28. února, klesly tržby o 2,7 procenta na zhruba 41,8 miliardy korun. Firma vykázala meziročně o 43 procent nižší zisk, a to 292 milionů korun. Více»

29 říjen 2021

Ministr Havlíček jedná s ERÚ o možném stropu záloh pro klienty v režimu DPI.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) jedná s Energetickým regulačním úřadem (ERÚ) o možném stanovení stropu zálohových faktur pro klienty v režimu dodavatele poslední instance (DPI). Více»

29 říjen 2021

Letní kontroly bezinfekčnosti v kinech byly dle NSS nezákonným opatřením.

Opatření Ministerstva zdravotnictví z konce června bylo v rozporu se zákonem, a to v části, která ukládala provozovatelům kin povinnost kontrolovat bezinfekčnost návštěvníků. Více»

27 říjen 2021

Občané 28. října na státní svátek ve velkých obchodech nenakoupí.

Lidé ve čtvrtek 28. října na státní svátek ke vzniku Československa ve velkých obchodech nenakoupí. Zákon o prodejní době v maloobchodě nedovoluje v tento den provoz prodejnám nad 200 m2. Zavřené tak budou např. hypermarkety a supermarkety. Více»

26 říjen 2021

Kontrola bezinfekčnosti v pohostinství je i jinde bez další subvence.

Kompenzace pro restaurace byly podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) velké, stát jim pomohl přežít. Kontrola bezinfekčnosti hostů funguje i v jiných zemích a tyto státy podporu stravovacím zařízením také neposkytují. Více»

25 říjen 2021

V českých obchodech již zaplatíte kryptoměnou.

Kryptoměny si už jejich vlastníci nemusejí pouze střádat a chodit se na ně dívat. Nyní je už mohou za zboží utrácet v obchodech pomocí mobilu. Více»

22 říjen 2021

Panasonic končí s výrobou televizí, o práci přijde až 1 000 lidí.

Japonský Panasonic v továrně v Plzni končí s výrobou televizorů. O práci by v továrně mělo k 31. březnu 2022 přijít 900 až 1 000 lidí, řekl ČTK předseda odborového svazu KOVO Jaroslav Souček na jednání rady svazu KOVO v Hradci Králové. Více»

22 říjen 2021

Kontroly bezinfekčnosti hostů někteří pražští hospodští odmítají.

Někteří pražští provozovatelé restaurací a barů pochybují o účinnosti kontrol bezinfekčnosti hostů na koronavirus. Někde je přes povinnost provádět nebudou. Hosty budou nadále informovat o platných nařízeních. Více»

21 říjen 2021

Na prodloužený víkend Češi už skoro vykoupili kapacitu ubytovacích zařízení.

Na říjnový prodloužený víkend Češi podle vybraných rezervačních portálů takřka vykoupili pobyty v hotelech, zajišťovali si je i s několika měsíčním předstihem. Více»

21 říjen 2021

Sauny a wellness hlásí dobrou návštěvnost.

Věří, že je vláda znovu nezavře. Více»

21 říjen 2021

Končí testy na covid zdarma.

Restaurace budou kontrolovat bezinfekčnost. Více»

19 říjen 2021

Škodovka od včerejška odstaví výrobu na dva týdny kromě jedné linky v Kvasinách.

Automobilka Škoda Auto ode dneška na následující dva týdny zcela zastaví výrobu ve všech třech tuzemských závodech, výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Více»

16 říjen 2021

Návštěvnost kin zvedají komedie a Bond.

Zájem o koncerty je pak menší. Více»

14 říjen 2021

Online supermarkety zrychlují rozvoj a rozšiřují oblasti rozvozu.

On-line supermarkety zrychlují rozvoz. Zaměřují se na doručení v den objednávky, v Praze či Brně snižují čas dovážky o desítky minut. Více»

14 říjen 2021

Škodovka přebírá odpovědnost za technologický základ MQBA0 koncernu VW.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto přebírá s okamžitou platností celosvětovou odpovědnost za platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Jde o sdílený technologický základ pro více modelů aut. Více»

3 říjen 2021

Prodej Aera Vodochody je dokončený.

Firma Aero Vodochody nově patří společnosti HSC Aerojet, v níž má většinu maďarský finančník Szalay-Bobrovniczky. Menší podíl vlastní česká skupina Omnipol. Aero dosud vlastnila skupina Penta. Více»

3 říjen 2021

Do České republiky vstoupil nový maloobchodní řetězec HalfPrice z Polska.

Do ČR vstoupil nový maloobchodní řetězec HalfPrice. Firma z polské skupiny CCC otevřela první kamenný obchod se značkovým oblečením, obuví, hračkami a bytovými doplňky na ploše 1 800 m2 v pražské Galerii Harfa. Více»

3 říjen 2021

Na pumpách MOL přibydou výdejní boxy OX.point pro zásilky a potraviny.

V pilotním projektu bude u pražských čerpacích stanic MOL instalováno 11 boxů, které lokacemi mají pokrýt téměř celou metropoli. Více»

2 říjen 2021

Centrum Palmovka by mohlo patřit metropoli.

Nedostavěné Centrum Palmovka by v budoucnu mohlo patřit Praze. Zastupitelé Prahy 8 schválili tzv. odsvěření budovy a pozemků. Radnice nemá na dostavbu prostředky. Více»

29 září 2021

Premiér Babiš bude jednat se šéfem VW o továrně na akumulátory až po volbách.

Jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s ředitelem automobilky Volkswagen Herbertem Diessem o plánované výstavbě továrny na akumulátory do elektrovozů v České republice se uskuteční až po volbách, uvedl deník E15. Více»

26 září 2021

Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené.

Občané tak nenakoupí v hypermarketech či supermarketech. V provozu nebudou ani hobbymarkety a některá obchodní centra. Prodejci o tom zákazníky informují na webových stránkách, sociálních sítích nebo v akčních letácích, zjistila ČTK. Více»

25 září 2021

Komerční banka představila na tiskové konferenci nový koncept svých poboček.

Ta chce s novým designem opustit tradiční bankovní prostředí a vytvářet prostor pro setkávání se v komunitním stylu. První pobočku Komerční banka už otevřela v pražských Dejvicích. Do pěti let jich takto zrekonstruuje až 80. Více»

23 září 2021

V programu Obchůdek 2021 plus se zatím schválili žádosti pěti krajů.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) podle svého šéfa Karla Havlíčka (za ANO) dosud v programu Obchůdek 2021+ schválilo žádosti pěti krajů na podporu venkovských koloniálů. Havlíček to včera napsal na twitteru. Více»

18 září 2021

Amazon buduje v Kojetíně distribuční centrum.

Zaměstná v něm přes 2 000 lidí. Více»

15 září 2021

Továrna na baterie přinese miliardy Kč na HDP a tisíce míst.

Výstavba a provoz plánované továrny na bateriové články přinese České republice miliardy korun na hrubém domácím produktu (HDP) a tisíce nových pracovních míst. Více»

12 září 2021

Provozovatelé restaurací by neměli zcela zanevřít na odběr jídla s sebou.

Provozovatelé restaurací by podle společnosti Storyous, která do stravovacích podniků dodává technologie a pokladní systémy, neměli zanevřít na odběr jídla s sebou. Více»

7 září 2021

Fond Trigea odkoupil retail parky.

Český nemovitostní fond Trigea koupil dva nákupní parky na Moravě - Retail Park Haná v Olomouci a obchodní centrum Retail Park Ostrava. Více»

7 září 2021

Lázně v Jáchymově změnily vlastníka.

Patří nově arabskému investorovi. Více»

2 září 2021

Pošta rozšířila počet Balíkoven už na 4 500.

Česká pošta rozšířila počet specializovaných výdejních míst pro balíky, tzv. Balíkoven, o 2 000 na 4 500. Balíkovny jsou na všech 2 500 vlastních pobočkách pošty a dalších 2 000 jich je u externích partnerů. Více»

31 srpen 2021

CTP investovala v Amsterdamu 7, 8 mld. korun.

Průmyslový developer CTP Group odkoupí v Amsterodamu logistický areál Amsterdam Logistic Cityhub v přepočtu za 7, 8 miliardy korun. Více»

23 srpen 2021

V metropoli přibývá volných kanceláří.

Podíl volných kanceláří v hlavním městě na konci června v meziroční komparaci vzrostl o 1, 7 procentního bodu na 7, 8 procenta. Oproti konci března se zvýšil o 0, 2 procentního bodu. Více»

23 srpen 2021

Bazén hotelu Thermal je po celkové renovaci opět přístupný veřejnosti.

Karlovarský hotel Thermal, který je ve vlastnictví státu, včera po rekonstrukci otevřel znovu svůj venkovní bazén. Jde o první část bazénového a saunového centra, které má být celé hotovo letos na podzim. Více»

22 srpen 2021

NSA hodlá podpořit multifunkční sportoviště dostupná pro veřejnost.

Národní sportovní agentura (dále jen "NSA") změnila podmínky přidělování dotací na investice do sportovišť. Zrušila výzvu, v níž rozhodovala rychlost, a vypsala novou, kde hodlá posuzovat kvalitu projektů. Více»

20 srpen 2021

Česká republika má v Evropě nadále nejlepší zázemí pro výrobu.

Česká republika má stejně jako v předchozích letech z evropských zemí nejvýhodnější podmínky pro rozšiřování výroby. V celosvětovém žebříčku je na pátém místě za Čínou, Indií, USA a Kanadou. Více»

15 srpen 2021

V řetězcích přibývají samoobslužné pokladny i řešení pro odbavení bez obsluhy.

Zákazníkům jsou tak k dispozici nákupní skenery, nákup si mohou případně evidovat prostřednictvím mobilních aplikací. O samoobslužné nákupy dlouhodobě roste zájem, obliba tohoto řešení ještě více stoupla v průběhu pandemie koronaviru. Více»

15 srpen 2021

Justice osvobodila obžalované v kauze související s pronájmy prostor v metru.

Okresní soud Praha-západ v úterý zprostil viny všechny obžalované v případu údajného vyvádění peněz různých společností, které podle obžaloby souviselo se sjednáváním pronájmů prostor v pražském metru. Informovala o tom Česká televize. Více»

10 srpen 2021

Vznik továrny na baterie je pro automobilový průmysl ČR skoro nutností.

Plánovaný vznik továrny na baterie pro elektromobily v tuzemsku je pro tuzemský automobilový průmysl kvůli vývoji na trhu a směřování Evropy k nízkoemisním zdrojům téměř nutností. Shodla se na tom většina expertů, které oslovila ČTK. Více»

5 srpen 2021
3 srpen 2021

Některé obchody v ČR mají po znovuotevření nižší návštěvnost.

Někteří prodejci po znovuotevření obchodů, které vláda po více než čtyřměsíčním uzavření kompletně povolila od 10. května, sledují nižší návštěvnost než před pandemií koronaviru. Více»

3 srpen 2021

Stát chce aspoň jednu továrnu na baterie pro auta.

Stát chce, aby v České republice vznikl minimálně jeden projekt továrny na baterie pro elektromobily, takzvané gigafactory. Na tiskové konferenci to řekl vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Více»

2 srpen 2021

Gigafactory v ČR by mohla vyrobit baterie pro 400.000 až 800.000 aut ročně.

Plánovaná česká továrna na baterie do elektromobilů, takzvaná gigafactory, by mohla vyrobit baterie o kapacitě více než 30 gigawatthodin, což vystačí pro 400.000 až 800.000 osobních automobilů ročně. Více»

1 srpen 2021

EK pro část ČR zvyšuje limit státní podpory podniků na 30 až 40 pct.

Podniky v českých regionech soudržnosti Severozápad, Severovýchod, Střední Morava a Moravskoslezsko budou moci v letech 2022 až 2027 dostávat státní podporu ve výši až 40 procent investičních nákladů. Více»

31 červenec 2021

ČS nemovitostní fond odkupuje Panattoni Park Tychy DC1 v Polsku za 1,1 mld. Kč.

ČS nemovitostní fond, obhospodařovaný REICO investiční společností České spořitelny, kupuje Panattoni Park Tychy DC1 v Polsku. Více»

27 červenec 2021

Stát a ČEZ dnes podepíšou memorandum o projektu továrny na baterie.

Stát zastoupený ministerstvem průmyslu a obchodu a společnost ČEZ dnes uzavřou memorandum o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v České republice, takzvané gigafactory. Více»

27 červenec 2021

Vláda schválila memorandum s ČEZ o projektu továrny na baterie.

Vláda včera schválila memorandum mezi státem zastoupeným ministerstvem průmyslu a obchodu a společností ČEZ o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily v České republiky, takzvané gigafactory. Více»

25 červenec 2021

Policie prověřila bary v metropoli.

Proticovidová opatření porušilo 15 procent lidí. Více»

15 červenec 2021

Vlastník budovy nese odpovědnost za újmu i v případě, že místo nehody označí.

Zbystřit by měli především všichni provozovatelé velkých nákupních center, v nichž zákazníci věnují pozornost nabídkám různých obchodů. Více»

11 červenec 2021
11 červenec 2021

Maloobchodní tržby stouply v květnu o 5,8 pct.

Podle odborníků pomohlo rozvolnění restrikcí. Více»

10 červenec 2021
9 červenec 2021
8 červenec 2021

Tržby pohostinství jsou o 20 až 30 procent nižší oproti době před krizí.

Tržby restaurací jsou podle Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) stále o 20 až 30 procent nižší proti době před koronavirovou krizí. Více»

4 červenec 2021

Omezení heren, muzeí či diskoték byla ilegální, zopakoval NSS.

Nejvyšší správní soud (dále jen "NSS") ex post (zpětně) konstatoval nezákonnost dalších pasáží mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví z přelomu dubna a května. Více»

3 červenec 2021

Uzavření heren a kasin letos na jaře bylo contra legem, rozhodl NSS.

Nejvyšší správní soud (NSS) potvrdil svým rozsudkem 9 Ao 10/2021 – 27 ze dne 24. června 2021 skutečnost, že Ministerstvo zdravotnictví nemělo pravomoc letos na jaře plošně zakázat provoz heren a kasin. Více»

30 červen 2021

Prodejci zahájili letní výprodeje.

Někde budou pokračovat až do srpna. Více»

28 červen 2021

Průměrný obrat lokálních obchodních center loni poklesl o 25,5 pct.

Průměrný roční obrat regionálních obchodních center, vyjma Prahy, loni po šesti letech růstu podle analýzy společnosti CBRE meziročně klesl o 25,5 procenta. Více»

26 červen 2021
24 červen 2021

Thermal se zítra otevře, modernizace ale nekončí.

Karlovarský hotel Thermal se v pátek 25. června otevře po rozsáhlé rekonstrukci. Modernizace státního hotelu bude ale pokračovat i v dalších letech. Více»

20 červen 2021

Na stovkách nádraží a pošt mají vzniknout místa pro výdej poštovních balíků.

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly obě společnosti. Více»

20 červen 2021
18 červen 2021

Všechny pobočky pošty mají být od dnešního večera celý víkend uzavřené.

Česká pošta dnes od 19:00 hod. uzavře všechny své pobočky kvůli plánované provozní údržbě datových center. Výluka potrvá celý víkend do nedělní půlnoci a bude se týkat pošt i Balíkoven Partner. Více»

17 červen 2021

Nová maloobchodní síť HalfPrice ze skupiny CCC míří do České republiky.

První obchod otevře koncem září v Praze v Galerii Harfa. Aktuálně firma nabírá zaměstnance. Více»

17 červen 2021

Otevření prodejny Primark v metropoli si dnes nenechaly ujít stovky občanů.

Otevření prodejny Primark v Praze, první v ČR, si dnes nenechaly ujít stovky lidí. První čekající se dostavili před obchod už kolem 07:30, krátce před zahájením prodeje v 09:00 hod. stála fronta od Primarku až téměř k soše svatého Václava. Více»

17 červen 2021

Česká pošta prodá většinu sídla v centru metropole a postaví novou centrálu.

Česká pošta hodlá prodat většinu svého sídla v centru Prahy a postavit novou centrálu v pražských Vysočanech. Serveru Seznam Zprávy tyto informace sdělil generální ředitel České pošty Roman Knap. Více»

15 červen 2021

Česká pošta o víkendu kvůli údržbě datových center uzavře všechny pobočky.

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Více»

15 červen 2021

Zvýšení kapacity obchodů je rozumný mezikrok před zrušením omezení.

Zvýšení kapacity prodejen je podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (dále jen "SOCR") rozumný mezikrok před úplným zrušením provozních omezení. Vláda by ale měla mít připravený plán pro případné zhoršení epidemické situace. Více»

13 červen 2021

Provozovatelé sportovišť zvažují uplatnění náhrady škody za nezákonné uzavření.

Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu (dále jen "NSS") ze dne 9. června, podle něhož omezení sportovišť v souvislosti s pandemií koronaviru bylo nezákonné, vítají navrhovatelé i další podnikatelé. Znamená totiž pro ně určitou formu satisfakce. Více»

11 červen 2021

Regulace sportu, koupališť a wellness byla ilegální, konstatoval NSS.

Regulace provozu sportovišť, koupališť a wellness zařízení kvůli prevenci šíření koronaviru byla nezákonná, řekl Nejvyšší správní soud (dále jen "NSS"). Více»

10 červen 2021

Firmy podnikatelů Křetínského, Tkáče, Havrlanta a PPF odkupují Planeo Elektro.

PPF, EC Investments a Rockaway Capital kupují skupinu FAST, která vlastní řetězec prodejen elektroniky Planeo Elektro. Cenu transakce nezveřejnily. Více»

10 červen 2021

Všechna kina se otevírají po osmi měsících a lákají na rekordní počet premiér.

Na všechny filmy v českých kinech se loni prodalo 6,38 milionu vstupenek, což bylo zhruba o dvě třetiny méně než v roce 2019. Tržby poklesly také téměř o dvě třetiny. Více»

9 červen 2021
9 červen 2021

Autorský svaz obdržel pokutu 20 mil. Kč za poplatky za prázdné pokoje hotelů.

Autorský svaz Intergram, který spravuje autorská práva umělců a výrobců zvukových a zvukově-obrazových záznamů, musí zaplatit pokutu 20,8 milionu korun, kterou mu uložil ÚOHS za účtování poplatků hotelům za prázdné pokoje. Více»

6 červen 2021

Omezení restaurací na přelomu dubna a května bylo dle NSS protiprávní.

Opatření, kvůli kterému zůstávaly na přelomu dubna a května zavřené restaurace, bylo v rozporu se zákonem. V novém rozhodnutí to uvedl Nejvyšší správní soud (dále jen "NSS"). Více»

5 červen 2021

Nové nákupní centrum u metra Bořislavka otevřelo své brány.

Na rozdíl od podobných obchoďáků uvnitř ale nenajdete prodejny módních řetězců. Ty totiž nejvíce doplatily na restrikce spojené s pandemií koronaviru a o pronájem tak neměly zájem. Více»

4 červen 2021

Primark otevře v metropoli prodejnu 17. června.

Irský oděvní řetězec Primark otevře prodejnu v Praze, první v České republice, 17. června. Český trh se stane čtrnáctým, na kterém společnost působí. Více»

3 červen 2021

Asociace neví o tom, že by větší počet podnikatelů chtěl uzavření řešit soudně.

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) nemá informace o tom, že by se provozovatelé ve větším počtu chtěli obracet na soud kvůli protiprávnímu uzavření. Více»

3 červen 2021
2 červen 2021

Pošta se rozdělí na komerční část a pobočky.

Z České pošty by se měla zhruba do tří let oddělit pobočková síť poskytující služby státu do nového státního podniku. Pošta by měla dál nabízet zejména komerční služby. Na tiskové konferenci to oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Více»

31 květen 2021

Zejména restaurací a služeb se dnes týká rozvolnění proticovidových opatření.

Ode dneška se v České republice dál zmírňují opatření proti šíření nemoci covid-19. Více»

29 květen 2021

Dodržování pravidel v restauracích pomůže hygienické správě kontrolovat policie.

Hygienická služba minulý týden zkontrolovala 800 návštěvníků restaurací, z toho u 90 našla pochybení v dodržování opatření proti šíření koronaviru. Více»

29 květen 2021

Vláda změnila podmínky pro bazény, všechny proto nemusejí otevřít.

Všechny bazény a bazénová centra by podle jejich asociace nemusely v pondělí otevřít. Vláda změnila dříve projednané podmínky, kdy se počítalo s naplněním max. 50 procent kapacity. Více»

29 květen 2021

Vnitřní sportoviště budou mít od pondělí limit pouze na metry čtvereční.

Ve vnitřních sportovištích bude podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové platit od pondělí už jen limit jednoho člověka na 15 metrů čtverečních. Užívat bude možné šatny. Uvedla to na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády. Více»

29 květen 2021

Vláda by dle HK měla co nejrychleji uvolnit zbylé provozy a ukázat další plány.

Vláda by podle Hospodářské komory (dále jen "HK") měla co nejrychleji otevřít zbývající provozy, a to nejlépe od 31. května, nejpozději od 7. června. Více»

29 květen 2021

Klienti se do fitness center podle 74 procent provozovatelů zatím nevracejí.

Klienti se do fitek podle 74 pct provozovatelů zatím kvůli výrazným omezením nevracejí. Ukázal to aktuální výzkum České komory fitness (ČKF). Více»

28 květen 2021

Provozovatelé bazénů zvažují, jestli od pondělí venkovní provoz zahájí.

Provozovatelé bazénů podle své asociace zvažují, zda od pondělí venkovní provoz zahájí, nebo s tím počkají až na otevření vnitřních prostor. Více»

26 květen 2021

Restaurace by mohly vevnitř otevřít 14. června, konstatoval Babiš.

Vnitřní prostory restaurací by mohly otevřít 14. června, řekl to v neděli premiér Andrej Babiš s odkazem na dlouhodobou strategii, kterou připravila hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Více»

24 květen 2021

Ubytovací zařízení se dnes mohou po více než pěti měsících otevřít hostům.

Kvůli koronavirové krizi mohla dosud poskytovat služby jen hostům, kteří cestovali za služebním účelem nebo lékařem. Více»

24 květen 2021
21 květen 2021

Kapacita hotelů v Praze i Brně bude letos využita nejvýše z 30 procent.

Kapacita hotelů v Praze i Brně bude podle jejich asociace letos využita nejvýše z 30 procent. Za dvojlůžkový pokoj a noc lidé zaplatí v průměru méně než 1 000 korun, což je oproti roku 2019 propad o 80 procent. Více»

21 květen 2021

Nejvyšší správní zrušil regulaci restaurací a heren.

Od pondělí má ale platit nové opatření. Více»

21 květen 2021

Čeští hoteliéři letos v létě čekají nižší poptávku, než byla loni.

Hoteliéři podle jejich asociace letos v létě očekávají nižší poptávku než v loňském roce. Více»

21 květen 2021

Správní soud začal projednávat aktuální omezení restaurací.

Nejvyšší správní soud (dále jen "NSS") dnes začal projednávat návrh na zrušení aktuálně platných omezení v restauracích, hernách a kasinech. Více»

21 květen 2021

Poláky šokovaly vysoké ceny v restauracích.

Jako hodně bolestný střet s postcovidovou realitou líčí polská média nářky ze sociálních sítí ohledně nebývale vysokých cen v restauracích na polském pobřeží Baltu, které směly otevřít po delší přestávce zaviněné pandemií covidu-19. Více»

21 květen 2021

Hoteliéři otevření vítají.

Ubytování do příštího týdne přichystat stihnou. Více»

21 květen 2021

Interiéry restaurací by se měly otevřít v první polovině června.

Interiéry restaurací by se podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měly otevřít v první polovině června. Více»

21 květen 2021

Ubytovací zařízení se otevřou 24. května.

Ubytovací zařízení budou moci pro rekreační účely bez omezení kapacity podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) znovu fungovat od 24. května. Více»

19 květen 2021
18 květen 2021

Společnost JRD vstupuje na pole komerčních realit.

Developerská společnost JRD, která se dosud věnovala výstavbě bydlení, rozšiřuje své portfolio o první administrativní budovu. Více»

18 květen 2021

Klienti kadeřnictví či sportovci již nemusí mít respirátory.

Ode dneška už sportovci a lidé při cvičení nebo zákazníci kadeřnictví, holičství, kosmetických a masérských služeb či tatérů nemusí mít na sobě respirátory. Více»

18 květen 2021

Většina vnitřních sportovišť otevřela.

Váhali jen největší provozovatelé. Více»

18 květen 2021

Návštěvnost obchodů byla 20 procent nad průměrným víkendem roku 2019.

Víkendová návštěvnost některých prodejen byla podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) zhruba 20 procent nad průměrným víkendem roku 2019. Více»

17 květen 2021

Obchodníci si pochvalují víkendovou návštěvnost.

Obchodníci si chválí víkendovou návštěvnost. Lidé přicházeli do prodejen za nákupy, které kvůli uzavření velkého množství kamenných obchodů z důvodu pandemie odkládali. Více»

16 květen 2021

Pohostinství se připravují na rozvolnění.

Počty hostů sníží počasí a rozestupy. Více»

16 květen 2021

Nákupní centra v Brně zahltily davy lidí.

Fronty byly především u obuvi. Více»

16 květen 2021

Lidé v Praze využívají první víkend otevřených obchodů.

Na hranici kapacity byly včera od rána obchodní domy IKEA. Více»

16 květen 2021

V Polsku se otevřely zahrádky restaurací.

Občané do nich zamířili hned o půlnoci. Více»

15 květen 2021
15 květen 2021

Hostinští nebudou muset kontrolovat u hostů doklady o testech.

Restauratéři nebudou muset podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) kontrolovat, zda jsou hosté testovaní, očkovaní nebo prodělali nemoc covid-19. Více»

15 květen 2021

Bazény venku se dle hygieničky otevřou 31. května, vnitřní pak 14. června.

Venkovní bazény a přírodní koupaliště by se podle pověřené hlavní hygieničky Pavly Svrčinové mohly otevřít v pondělí 31. 5. Vnitřní bazény a wellness 14. 6., pakliže se epidemická situace nezhorší. Více»

14 květen 2021

Kabinet musí ujasnit pravidla pro restaurace a připravit plán na podzim.

Vláda musí podle Hospodářské komory (dále jen "HK") nejpozději v pátek jasně uvést pravidla pro otevření restauračních zahrádek. Měla by rovněž připravit plán pro podzim s pandemií koronaviru. Více»

14 květen 2021

Hostinští požadují po ministerstvu instrukce ke kontrole testů u hostů.

Zástupci restauratérů vyzvali ministerstvo zdravotnictví (MZd), aby vydalo podrobné instrukce, jak mají kontrolovat doklady o testech či očkování u hostů. Více»

14 květen 2021

Hostinští prý nemají právo požadovat doklady pro vstup na zahrádky.

Pivovarníci obdobně jako restauratéři upozorňují na to, že hostinští nemají právo vyžadovat doklady pro vstup na zahrádky. Více»

13 květen 2021

Služby, kde je porušována integrita kůže, mohou obsluhovat klienty.

Vláda podle Havlíčka upravila minulé usnesení, které zakazovalo činnost služeb, kde je porušována integrita kůže, přestože jejich otevření samotné je ode dneška dovoleno. Např. tetovací či piercingová studia tak už budou smět klienty i obsluhovat. Více»

13 květen 2021

Hotely a penziony by měly otevřít 24. 5.

Hotely a penziony by Havlíčka mohly otevřít od 24. května. Vládě za týden předloží návrh, aby mohly provoz obnovit bez omezení kapacity. Více»

13 květen 2021

Podmínka předložení testu u hosta předzahrádky je prý neproveditelná.

Podmínka předložení testu u hosta předzahrádky je podle Asociace restauratérů APRON neproveditelná. Neexistuje pro ni ani legislativní podpora. Více»

13 květen 2021

Zahrádky restaurací budou moci pro testované otevřít 17. 5.

Restaurační zahrádky se budou moci podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) otevřít od 17. května. U stolu budou smět sedět nejvýše čtyři lidé, pakliže to nebudou členové jedné domácnosti. Více»

12 květen 2021

Návštěvnost obchodů byla asi o 25 procent nad průměrem běžného pondělí.

Návštěvnost znovuotevřených prodejen toto pondělí byla podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) zhruba o 25 procent nad průměrem běžného pondělí. Více»

12 květen 2021

Je nutné, aby restaurace i zákazníci nastavená opatření dodržovali.

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) vítá možnost otevření předzahrádek od 17. května. Bude třeba, aby podniky i zákazníci opatření dodržovali a nehrozilo opětovné uzavření stravovacích zařízení. Více»

12 květen 2021

Vnitřní sportoviště budou smět s omezeními otevřít 17. 5.

Vláda podle České komory fitness (ČKF) od 17. května povolí provoz vnitřních sportovišť za speciálního režimu. ČTK to řekla prezidentka komory Jana Havrdová. Informace vyplývá i z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Více»

11 květen 2021

Provoz zahrádek stravovacích podniků musí doprovázet kompenzace.

Provoz zahrádek stravovacích podniků musejí podle restauratéra a garanta projektu Moje restaurace za Asociaci malých a středních podniků a živnostníků Luboše Kastnera doprovázet kompenzace. Více»

10 květen 2021

Dnes se otevřou všechny obchody a další provozovny služeb.

Ode dneška se v celé České republice opět otevřou všechny zbývající obchody a některé další provozovny služeb, které byly dosud uzavřené kvůli epidemii nemoci covid-19. Více»

9 květen 2021

Lázně se mají otevřít všem samoplátcům s indikovaným zdravotním problémem.

Do lázní budou moci od 10. května (od zítřka) podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odjíždět nově všichni samoplátci, kteří mají indikovaný zdravotní problém. Více»

7 květen 2021

Výrobce a prodejce módy Draps přišel kvůli lockdownu bohužel o miliony.

Na několik milionů korun vyčíslil olomoucký výrobce a prodejce dámské módy Draps ztráty způsobené dlouhodobým uzavřením prodejen, které kvůli pandemii koronaviru loni i letos nařídila vláda. Více»

5 květen 2021

Nastává postupné rozvolnění služeb v Evropě.

Řecko tak otevírá venkovní restaurace, Vatikán zase muzea a zahrady. Více»

4 květen 2021

Hnutí Otevřeme Česko Chcípl PES bude pořádat tzv. petiční trhy.

Politické hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES bude pořádat tzv. petiční trhy. Při nich rozestaví po náměstích petiční stánky, bude u nich čepovat pivo a plánuje koncerty. Více»

4 květen 2021

V Českém domě v Moskvě končí od června hotelový a restaurační provoz.

V Českém domě v Moskvě od června dočasně končí restaurační i hotelový provoz. Informovala o tom Česká televize a následně to ČTK potvrdilo ministerstvo zahraničí. Více»

3 květen 2021

V salonech bez objednávky se v metropoli fronty většinou netvořily.

Zákazníci se dnes ráno a dopoledne v Praze o obsloužení u kadeřníka či na manikúře nepřetahovali. Na místech, kde není nutné se předem objednat, se fronty většinou netvořily. Některé salony krizi nezvládly a jsou vystěhované. Více»

3 květen 2021

Skupina CPI Hotels převzala dva hotely Marriott.

Hotelová skupina CPI Hotels z realitního impéria Radovana Vítka připojila do svého portfolia dva hotely značky Marriott. Jeden se nachází v Praze a druhý v Budapešti. Více»

3 květen 2021

NSS má už 10 podnětů na zrušení nových opatření ve službách a obchodu.

Nejvyšší správní soud v Brně již obdržel deset návrhů proti novému znění mimořádného opatření regulujícího provoz obchodů a služeb a shromažďování lidí v době pandemie. Více»

3 květen 2021

Obchody jsou nevinnými oběťmi krize.

Vláda na ně neustále zapomíná. Více»

3 květen 2021

AHR je připravena se kvůli omezením obrátit na soud.

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) je připravena obrátit se kvůli vládním omezením na Nejvyšší správní soud, považuje je za diskriminační. Více»

3 květen 2021

Dnes se otevírají kadeřnictví, školy či galerie v části ČR.

V České republice se dnes po delší době otevřou kadeřnictví a další provozovny spojené s péčí o tělo a o zvířata, které byly zavřené kvůli epidemii onemocnění covid-19. Více»

2 květen 2021

AHR vyzvala MZd k úpravě opatření ubytovacích a stravovacích služeb.

Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) vyzvala ministerstvo zdravotnictví (MZd) k úpravě protipandemických opatření ubytovacích a stravovacích služeb. Stávající znění podle ní není v souladu se zákonem. Více»

2 květen 2021

Komerční banka sjednotí otevírací dobu všech svých poboček.

KB od 1. 5. 2021 sjednotí otevírací dobu všech svých 241 poboček. Ve vybraných dnech budou otevřené již od 8:00 hod., resp. až do 18:00 hodin. Více»

2 květen 2021

Muzea a galerie se mohou 3. 5. otevřít v sedmi krajích včetně hlavního města.

Muzea a galerie se vyjma tří dříve oznámených krajů mohou od 3. května otevřít i v Praze a Středočeském, Libereckém a Pardubickém kraji. Schválila to vláda. Více»

2 květen 2021

Zítra se začnou otevírat muzea a galerie.

Po několika měsících se lidé v sedmi krajích včetně metropole budou moci od pondělí znovu jít podívat na výstavy, do muzeí či do některých památkových objektů. Více»

1 květen 2021
1 květen 2021

Služby nemusí evidovat osobní údaje, které jinak nemají.

Kadeřníci a další služby mají pro hygieniky evidovat jen jméno a telefon zákazníka. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) bude stačit jejich běžný diář, kam si zákazníky zapisují. Více»

1 květen 2021

Vláda ČR rozhodne, jestli se připojí k řízení o ústavnosti pandemického zákona.

Dvěma návrhy skupin senátorů na přezkum ústavnosti zákonů se bude v pondělí 3. května zabývat vláda. Kabinet rozhodne, zda u Ústavního soudu vstoupí do řízení, která se týkají zrušení částí pandemického zákona a zákona o odpadech. Více»

1 květen 2021
29 duben 2021

Ve třech krajích se od 3.5. otevřou galerie, muzea a památky.

Prvními třemi regiony, kde budou moci lidé po delší době navštívit muzea, galerie, památky a některé další kulturní objekty, jsou Královéhradecký, Plzeňský a Karlovarský kraj. Více»

29 duben 2021

Zahrádky otevřou zřejmě na přelomu května a června.

Zahrádky restaurací by se mohly otevřít na přelomu měsíců května a června, konstatovala včera hlavní hygienička Pavla Svrčinová. V České republice epidemie koronaviru brzdí, a mohla by se tak rozvolnit některá další vládní opatření. Více»

28 duben 2021

Mo odmítlo, že byl ve Vrběticích skladován zakázaný materiál.

Ministerstvo obrany odmítlo, že by byl ve Vrběticích skladován materiál zakázaný mezinárodními dohodami. Označilo to za klasický případ šíření dezinformací. Na webu ministerstva obrany to uvedl jeho mluvčí Jan Pejšek. Více»

28 duben 2021

Otevření zahrádek restaurací se zvažovalo již ve druhém balíčku.

Otevření zahrádek restaurací bylo podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) velmi diskutovaným tématem. Zvažovalo se už ve druhém rozvolňovacím balíčku, který bude minimálně částečně spuštěn v pondělí 3. května. Více»

28 duben 2021

Hra Arenbergera s termínem otevření obchodů je neférová.

To, jak si ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) hraje s termínem otevření obchodů, je podle jejich svazu neférové a neslušné. Vyvolává to problémy a negativní nálady. Více»

28 duben 2021

2. stupeň ZŠ se vrátí ve třech krajích, o obchodech se bude rozhodovat.

Od 3. května se mohou do základních škol rotačně vrátit žáci druhého stupně v Královéhradeckém, Karlovarském a Plzeňském kraji. Ohlášené otevření obchodů od stejného data vláda posoudí ve čtvrtek. Více»

27 duben 2021

Hranici pro otevření obchodů se dle ministra zdravotnictví 3.5. asi nedosáhne.

Hranice sta případů koronaviru na 100.000 obyvatel týdně podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) nebude nejspíš dosažena již v pondělí 3. května, ale až ke konci příštího týdne, ukazují to epidemické (matematické) modely. Více»

26 duben 2021

Opatření vlády prý poškozují podnikatele a překračují zákon.

Opatření vlády včetně plánu rozvolnění podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) poškozují podnikatele a pravděpodobně překračuje zákonný rámec. Více»

26 duben 2021

Plán rozvolnění prý znamená pro vnitřní sporty další měsíc uzavření.

Pro vnitřní sportoviště znamená aktuální vládní plán rozvolnění podle České komory fitness (ČKF) minimálně další měsíc uzavření. Pro mnohé provozovatele to bude představovat fatální následky. Více»

26 duben 2021

Vláda ČR představí pravidla pro otevření obchodů a služeb od 3. května.

Vláda dnes představí hygienický režim, ve kterém by od 3. května měly začít po zeslabení epidemie koronaviru fungovat zatím uzavřené obchody a část služeb. Více»

26 duben 2021

Plán rozvolnění prodlouží nejistotu podnikatelů i klientů v cestovním ruchu.

Vládní plán rozvolnění podle České unie cestovního ruchu (ČUCR) prodlouží nejistotu podnikatelů i klientů a bere poslední části naděje na přežití tohoto oboru. Více»

26 duben 2021
25 duben 2021

Doc. Koudelka se kvůli opatření Mzde znovu obrátil na soud.

Advokát a docent na Katedře ústavního práva a politologie na PRF MU v Brně Zdeněk Koudelka se kvůli aktualizovanému mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví znovu obrátil na Nejvyšší správní soud (NSS). Více»

25 duben 2021

Sousední Rakousko hodlá v půli května otevřít školy, hotely či restaurace.

Rakousko chce 19. května otevřít restaurace, kulturní instituce a hotely. Ještě o dva dny dříve, 17. května, se mají vrátit všechny děti do škol. Více»

24 duben 2021

Zdeněk Koudelka je připraven opětovně se kvůli opatřením obrátit na NSS.

Advokát doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D., je připraven znovu se obrátit na Nejvyšší správní soud, pokud dospěje k závěru, že nové mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které dne 23. dubna schválila vláda, odporuje čtvrtečnímu verdiktu NSS Více»

24 duben 2021

Vláda nahradila omezení obchodu zrušené soudem.

Provoz obchodů a služeb zůstane zatím kvůli epidemii koronaviru omezený, vláda včera schválila novou verzi opatření, které ve čtvrtek zrušil Nejvyšší správní soud (NSS). Zmírnila pouze pravidla pro demonstrace. Více»

23 duben 2021

NSS zrušil s časovým odkladem opatření omezující obchody a setkávání lidí.

Nejvyšší správní soud zrušil celé mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které vyjma jiného omezuje provoz obchodů, služeb i setkávání lidí. Více»

22 duben 2021

Muniční sklady jsou zajištěné dobře.

Investice by ale byly dobré. Více»

22 duben 2021

Společnost PPF odkoupila v Atlantě kancelářský komplex za 2,1 miliardy korun.

Společnost PPF Real Estate Holging koupila v americké Atlantě kancelářský komplex Mansell Overlook. Prodejní cena podle ní dosáhla 100 milionů dolarů (asi 2,1 miliardy korun). Více»

21 duben 2021

Česká republika směřuje k otevření obchodů nejpozději 3. května.

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) to uvedl v televizi CNN Prima News. Vláda bude o rozvolňování protiepidemických opatření jednat zítra ve čtvrtek. Více»

21 duben 2021

O rozvolnění obchodů a služeb má rozhodnout vláda ve čtvrtek.

O rozvolnění obchodů a služeb rozhodne vláda na mimořádném zasedání ve čtvrtek. Zhodnotí dopady posledního otevření z minulého týdne a představí plán uvolňování. Více»

20 duben 2021

S vládou chce Hospodářská komora jednat o podmínkách otevření obchodů a služeb.

Hospodářská komora plánuje s vládou jednat o podmínkách otevření obchodů a služeb, které by provoz chtěly obnovit od 1. května. Pomoci může např. mobilní aplikace, kterou by zákazník prokazoval svou bezinfekčnost. Více»

18 duben 2021
18 duben 2021
15 duben 2021

Vnitřní sportoviště, bazény a sauny podaly NSS návrh na zrušení zákazu provozu.

Provozovatelé vnitřních sportovišť, fitness center, bazénů a saun podali v úterý Nejvyššímu správnímu soudu návrh na zrušení části opatření ministerstva zdravotnictví (MZd), která zakazuje jejich provoz. Více»

14 duben 2021
14 duben 2021

Chcípl PES vyzval restaurace a služby, ať se stanou pol. buňkami.

Vedení politického hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES vyzvalo restaurace a provozovny, aby otevřely jako politické buňky. Více»

13 duben 2021

První by se podle Havlíčka měly otevřít služby jako kadeřník či pedikúra.

První by se měly podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) otevřít tzv. nenahraditelné služby, jako je kadeřník nebo pedikúra. Nestane se tak dříve než za 14 dní. Více»

12 duben 2021

Zákazníci vyrazili do znovuotevřených obchodů, někteří měli zmatek, jak fungují.

Češi po obnovení provozu vybraných obchodů vyrazili na nákupy, sháněli zboží hlavně pro děti. Kupovali ale také doplňky do domácnosti či kancelářské potřeby. Více»

12 duben 2021

Energetické úspory u veřejných budov se nedaří dostatečně rychle.

Energetické úspory u veřejných budov se nedaří tak rychle, jak je potřeba. Stát na ně neumí využít připravené peníze. Více»

12 duben 2021

PS se zítra vrátí ke kvótám na české potraviny v obchodních řetězcích.

Průmyslové, ale i potravinářské organizace napsaly v uplynulém týdnu poslancům, aby schválili senátní verzi novely zákona o potravinách. Více»

10 duben 2021

V pondělí se v České republice otevřou knihovny.

Budou však muset dodržovat hygienická opatření, jako je přítomnost max. 1 čtenáře na 15m2 plochy. Více»

10 duben 2021

Obchody jsou na pondělní otevření připraveni.

Obchodníci, kteří mohou v pondělí obnovit provoz, jsou na příchod zákazníků připraveni. Často nyní prodejny využívali jako výdejní místa internetových objednávek, nachystat otevření tak pro ně nepředstavuje velký problém. Více»

10 duben 2021

Nové opatření omezující obchod a služby je dle ČKF v rozporu se zákonem.

Mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví (MZd) omezující od pondělí obchod a služby je podle České komory fitness (ČKF) v rozporu se zákonem. Ohradila se předžalobní výzvou, kterou zaslala resortu zdravotnictví. Více»

10 duben 2021

V Rakovníkům sleví podnikatelům nájemné u nebytových prostorů.

Rakovník obdržel několik žádostí podnikatelů o slevu na nájemném za užívání nebytových prostor v majetku města. Z důvodu mimořádných nařízení vlády jsou totiž jejich provozovny uzavřené nebo mají otevřeno pouze omezeně. Více»

9 duben 2021

Zavřená multikina mají stamilionové ztráty.

Roste zájem o videotéky a televize. Více»

7 duben 2021

Otevírání části obchodů od 12. dubna se s epidemiology nekonzultovalo.

Otevírání části obchodů od 12. dubna, které schválila vláda, s epidemiologem Petrem Smejkalem a jeho skupinou odborníků nikdo nekonzultoval. Uvedl to na dotaz ČTK. Více»

7 duben 2021

Svaz obchodu vítá včerejší rozhodnutí vlády otevřít prodejny s dětskými oděvy.

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) vítá včerejší rozhodnutí vlády otevřít od pondělí 12. dubna prodejny s dětským oblečením a papírnictví. Nedávalo by smysl otevřít školy a neumožnit, aby se na to děti připravily. Více»

7 duben 2021

Farmářské trhy či obchody s dětským zbožím otevřou od 12. dubna.

Obchody s dětským oblečením a obuví, papírnictví, čistírny, prádelny, zámečnictví či farmářské trhy se podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) budou moci znovu otevřít od 12. 4. Více»

6 duben 2021

Koncem dubna by mohly začít otevírat už služby, obchody či zahrádky.

Koncem dubna by mohly znovu začít otevírat provozovny služeb, obchody nebo zahrádky restaurací, které jsou teď zavřené kvůli protiepidemickým opatřením vlády. Více»

6 duben 2021

V obchodech byl dnes podle prodejců relativní klid.

V obchodech je dnes podle prodejců, které dnes ČTK oslovila, nadále poměrně klid, přestože v pondělí si lidé nemohli jít nakoupit. V některých řetězcích evidují sice více zákazníků než v běžné úterý, nejde však o zásadní růst. Více»

6 duben 2021

Anglie zavede rychlotesty pro všechny a otevře obchody a posilovny.

Všichni občané Anglie by měli mít od pátku přístup ke dvěma rychlotestům na koronavirus týdně. Vláda tak podle britských médií rozšiřuje testovací program. Více»

4 duben 2021

Většina obchodů včera hlásila o 50 až 70 procent lidí více než běžnou sobotu.

Do většiny obchodů včera podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) Tomáše Prouzy přišlo o 50 až 70 procent více zákazníků než v běžnou sobotu, napsal na twitteru. Více»

1 duben 2021

Kamenní i internetoví obchodníci sledují očekávaný nápor nakupujících.

Kamenné řetězce i on-line supermarkety sledují očekávaný nápor zákazníků, kteří nakupují na velikonoční svátky. Na některých místech prodejci zaznamenali výrazný nárůst počtu nakupujících již ve středu, dnes dopoledne pokračoval. Více»

1 duben 2021

V obchodních centrech 53 procent prodejen funguje jako výdejní místo.

V obchodních centrech (OC) momentálně podle výzkumu funguje 53 procent prodejen jako výdejní místo pro objednávky z e-shopů. V kamenné prodejně lidé vyzvedávají v průměru každou pátou položku. Více»

31 březen 2021

Uzavření obchodů na Velký pátek výrazně zvýší koncentraci lidí.

Uzavření obchodů na Velký pátek podle prodejců, které ČTK oslovila, výrazně zvýší koncentraci zákazníků ve čtvrtek, sobotu a neděli. Více»

30 březen 2021
30 březen 2021

Na Velký pátek budou muset mít i obchody s potravinami zavřeno.

Na Velký pátek budou muset mít všechny obchody zavřeno, běžně nesmějí být prodejny nad 200 metrů čtverečních podle zákona o prodejní době v maloobchodě v provozu pouze na Velikonoční pondělí. Více»

27 březen 2021

Internetové nakupování kvůli pandemii skokově vzrostlo.

V důsledku pandemie koronaviru lidé více využívají internet. Kvůli omezení kontaktů například více telefonují, využívají sociální sítě či častěji sledují placená videa. Více»

25 březen 2021

IKEA v létě otevře projekčního studio ve Westfield Chodov.

Nábytkářský řetězec IKEA své první projekční studio ve středoevropském regionu otevře v létě v Praze v nákupním centru Westfield Chodov. Více»

25 březen 2021

Prodej velikonočních výrobků je podle ministerstva průmyslu a obchodu umožněn.

MPO vydalo na výzvu profesních organizací stanovisko k maloobchodnímu prodeji velikonočních výrobků, jako jsou dekorace či pomlázky. Více»

22 březen 2021

Vlastníkovi ostravských hutí hrozí krach.

O záchraně Liberty Steel teď uvažuje britská vláda. Více»

18 březen 2021

Po krizi se do gastronomie plánuje vrátit asi 50 procent lidí.

Po skončení koronavirové krize se chce do gastronomie na hlavní pracovní poměr vrátit zhruba polovina lidí, kteří byli v oboru zaměstnáni před vypuknutím pandemie. Více»

16 březen 2021

Itálie s výjimkou Sardinie zpřísnila koronavirová opatření.

Od včerejška se polovina regionů Itálie stala tzv. červenou zónou, v níž musí být zavřeny všechny obchody s výjimkou těch, které prodávají potraviny a další základní zboží. Více»

15 březen 2021

Ministr Havlíček neočekává otevření obchodů před velikonočními svátky.

Vláda totiž nechce vyvolávat nefér očekávání, řekl v televizi Prima k harmonogramu rozvolňování opatření proti šíření epidemie koronaviru. Více»

14 březen 2021

Před rokem se kvůli koronaviru poprvé uzavřely obchody či pohostinství.

Před rokem se v tuzemsku kvůli šíření koronaviru poprvé uzavřely restaurace a většina obchodů a služeb. Omezení začalo platit od soboty 14. března 2020. Více»

14 březen 2021

Kritici vládních opatření budou demonstrovat tentokrát v Brně.

Kritici vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes sejdou na brněnském náměstí Zelný trh na demonstraci následované pochodem. Akci pořádá sdružení Manifest.cz. Více»

13 březen 2021

Česká Arete prodala Australanům průmyslové budovy za tři mld. korun.

Česká investiční a nemovitostní skupina Arete se postarala o jednu z největších realitních transakcí na trhu průmyslových budov za poslední dva roky. Více»

12 březen 2021
11 březen 2021

Vláda v Itálii zvažuje zpřísnění covidových restrikcí v celé zemi.

Vláda zvažuje v souvislosti se zhoršující se epidemickou situací kvůli koronaviru zpřísnit opatření. Znamená to, že celá země by tak od poloviny března mohla být na tři až čtyři týdny označena za červenou zónu, tedy s nejpřísnějšími restrikcemi. Více»

11 březen 2021

Stát připravuje souhrnné kompenzace, konstatovala Schillerová.

Stát připravuje pro podnikatele souhrnný kompenzační program COVID 21, postaven by měl být na propadu jejich příjmů. Program by měl nahradit všechny současné programy COVID. Více»

10 březen 2021

Tržby v gastro oboru se v meziroční komparaci propadly o 37 procent.

Toto zjištění vyplývá z dat společnosti Dotykačka, která zhruba čtvrtině těchto tuzemských podniků dodává pokladní systémy. Více»

7 březen 2021
6 březen 2021

Online supermarkety hlásí v důsledku omezení pohybu růst prodejů.

On-line supermarkety zaznamenaly v důsledku omezení pohybu, kdy lidé až na výjimečné případy nesmějí od pondělí překračovat hranici svého okresu, nárůst prodejů. Více»

5 březen 2021

Provozovatel chat každý měsíc přemítá, zda ještě vydrží.

Každý měsíc přemítá provozovatel hotelu a restaurace na Ještědu v Liberci a Prezidentské chaty v Jizerských horách, zda se to dá ještě vydržet. Nemá žádné příjmy od turistů a měsíčně platí statisícové náklady. Více»

4 březen 2021

Pětina firem v uzavřených sektorech prý do měsíce zkrachuje.

Pakliže budou nadále platit stávající zákazy, pětina OSVČ a podniků, kterým vláda mimořádnými opatřeními uzavřela provozovny, výrazně omezila jejich činnost nebo jsou závislí na činnosti uzavřených provozů, neudrží své podnikání už déle než měsíc. Více»

2 březen 2021

Po více než dvou měsících se v Německu otevřela kadeřnictví.

Německá spolková země Šlesvicko-Holštýnsko spolu s kadeřnictvími otevírá zoologické zahrady, zahradnictví, květinářství, nehtová studia a některá sportovní zařízení. Více»

1 březen 2021

Omezení maloobchodu bez adekvátních náhrad není možné.

Aktuální omezení maloobchodu je podle realitně-poradenské společnosti CBRE, která mj. spravuje obchodní centra (OC), bez adekvátních kompenzací neudržitelné. Více»

28 únor 2021

Autoservisy fungovat můžou.

Zákazníci ale nesmí dovnitř. Více»

28 únor 2021

Občané u papírnictví nebo prodejen s dětským zbožím fronty nestáli.

Oznámení vlády, že od pondělí se v rámci zpřísnění opatření nebudou moci otevřít papírnictví nebo prodejny s dětským zbožím, nákupní horečku mezi lidmi zatím nezpůsobilo. Více»

26 únor 2021

Významná část obchodů, která v současnosti funguje, otevřena nezůstane.

Vláda podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) plánuje v rámci zpřísnění současných protiepidemických opatření uzavřít významnou část obchodů, které nyní fungují. Otevřeny budou smět být jen nezbytně nutné provozy. Více»

25 únor 2021

Svaz obchodu vyzval českou vládu, aby připravila odškodnění pro prodejce.

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) vyzval vládu, aby do týdne předložila návrh na náhradu škod za uzavření prodejen. Způsob zavírání obchodů, které kabinet zvolil, je protiústavní a za několik dní by se proto měly všechny prodejny otevřít. Více»

25 únor 2021

Ústavní soud podle opozice potvrdil to, co strany dlouhodobě kritizují.

Opoziční strany v reakci na uveřejněný nález Ústavního soudu (ÚS) připomínají, že na nedostatečné odůvodňování a diskriminační povahu vládních opatření proti covidu-19 dlouhodobě upozorňují. Více»

24 únor 2021

Vláda příště bude lépe odůvodňovat výjimky z restrikcí.

Vláda bude příště velmi důkladně zdůvodňovat výjimky z restrikcí. Rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení části opatření týkající se maloobchodu a služeb vnímá jako stav minulý. Více»

24 únor 2021

V Plzni otevřeli kavárnu.

V době restrikcí prodává zatím z okénka. Více»

22 únor 2021

Znaleckým posudkem je podloženo, že obchodní centra jsou bezpečná.

Asociace nákupních center má znalecký posudek, který potvrzuje, že prostředí obchodních center je bezpečné. Na základě odborného odhadu a předchozích zkušeností při otevření všech prodejen se mobilita lidí podle ní zvýší pouze o jednotky procent. Více»

22 únor 2021

Ústavní soud zrušil omezení zakazující maloobchodní prodej a služby.

Ústavní soud (ÚS) vyhověl návrhu 63 senátorů a zrušil část usnesení vlády týkající se omezení pro maloobchod a služby zavedených kvůli šíření koronaviru. Nebyla podle něj dostatečně odůvodněna. Více»

20 únor 2021

Janeček z iniciativy Chcípl PES dostal pokutu za otevření restaurace.

Jiří Janeček z iniciativy Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, dostal pokutu 10.000 korun za to, že měl přes vládní opatření proti koronaviru opakovaně otevřenou svou restauraci v Jincích na Příbramsku. Více»

20 únor 2021

Hovořit do médií o uvolnění, než je jisté, není fér.

Vláda by se příště na změně opatření měla podle Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) nejdříve dohodnout a teprve poté o ní mluvit do médií. Více»

20 únor 2021

Obchody se v pondělí neotevřou.

Svaz obchodu kritizuje Havlíčka. Více»

18 únor 2021

Za nového systému náhrad prý skončí polovina saun a wellness.

Za nového systému náhrad, bez programu COVID nájemné, do několika měsíců skončí více než polovina provozovatelů saun a wellness, oznámilo jejich sdružení. Více»

18 únor 2021

Restauratéři potřebují přežít.

Před rokem provozoval brněnský podnikatel Raed Kahwaji dvě restaurace, kavárnu a hudební klub. Nyní má o jednu restauraci méně, musel propustit čtvrtinu zaměstnanců a minimalizovat výdaje. Více»

17 únor 2021

Kina měla loni vlivem covidu nejméně návštěvníků v historii České republiky.

Do kin loni kvůli epidemii koronaviru přišlo nejméně návštěvníků v historii České republiky. Vstupenek se prodalo 6,38 milionu, tedy zhruba o dvě třetiny méně než o rok dřív. Více»

17 únor 2021

Otevření obchodů může být snaha předběhnout Ústavní soud.

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR) vítá, že ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) hodlá vládě v nejbližších dnech navrhnout otevření obchodů. Obnovit provoz by mohly 22. února. Více»

16 únor 2021

O otevření obchodů bude dnes vláda jednat s opozicí.

Možnost otevření obchodů dnes zástupci vlády podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) projednají s opozicí. Více»

16 únor 2021

Havlíček v příštích dnech navrhne vládě otevření obchodů od 22. února.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) navrhne v příštích dnech vládě otevření obchodů. V případě, že to vláda schválí, by se mohly otevřít od 22. února. Dohodl se na tom s představiteli krajů. Více»

16 únor 2021

Nový systém kompenzací sníží v případě hotelů podporu až o 75 pct.

Nový plošný systém kompenzací, který na tiskové konferenci po jednání vlády (minulý týden) představil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček, podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) sníží dosavadní podporu uzavřeným provozům až o 75 procent. Více»

16 únor 2021

Proti systému kompenzací se ohradila i komora fitness.

Proti systému kompenzací, které na tiskové konferenci po jednání vlády představil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) se ohradila i Česká komora fitness. Více»

15 únor 2021

Zrušení náhrad nájmu by prý mělo likvidační dopad na obchod.

Zrušení programu COVID nájemné považuje Asociace nákupních center za nedobrý krok s likvidačním dopadem na odvětví služeb a obchodu. Více»

13 únor 2021

Neprodloužení nouzového stavu je konečně šance otevřít posilovny.

Neprodloužení nouzového stavu je podle České komory fitness příležitostí od pondělí sportoviště otevřít. Pro fitness centra připravila pravidla bezpečného provozu. Více»

13 únor 2021

Obchody budou i bez stavu nouze dbát na bezpečný provoz.

Obchody budou, i pokud nouzový stav skončí a vláda nepřijme žádná jiná opatření, dobrovolně dodržovat všechna bezpečnostní pravidla. Uvedl to včera Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR). Více»

13 únor 2021

Většina podniků a služeb je připravena otevřít provozovny.

Většina podniků je připravena v následujících dnech otevřít své provozovny, a to za nadstandardních podmínek doporučených podnikatelskými svazy. Více»

8 únor 2021

Úspěch společnosti Skanska

Společnost Skanska získala certifikát zdravého a bezpečného prostředí WELL Health-Safety Raiting pro osm nemovitostí, které vystavěla ve střední a východní Evropě, a to včetně pražské kancelářské budovy Parkview. Více»

5 únor 2021
3 únor 2021

Rakousko od příštího týdne uvolní některá opatření přijatá kvůli šíření covidu.

Na tiskové konferenci to oznámil kancléř Sebastian Kurz. Otevřou se všechny obchody, kadeřnictví či muzea. Platit v nich ale budou přísná hygienická opatření. Více»

2 únor 2021

Iniciativa Chcípl PES plánuje na Valentýna protestní pochody.

Zakladatelé iniciativy Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s protiepidemickými opatřeními vlády, budou dva týdny jezdit po nově vznikajících buňkách v ČR a diskutovat se svými členy o budoucím programu vznikajícího politického hnutí. Více»

2 únor 2021
29 leden 2021
28 leden 2021

Otevření bazénů s podmínkou testů může být podle unie šancí.

Někteří provozovatelé bazénů otevřou své bazény s podmínkou negativních testů na covid-19 pro návštěvníky. Mnoho z nich se ale domnívá, že jim tento způsob fungování nepomůže, a navíc ztratí nárok na kompenzace. Více»

27 leden 2021

Zvládnout navrhovaná opatření nebude pro fitness snadné, konstatovala komora.

Pro provozovatele fitness center nebude snadné organizačně zvládnout navrhovaná nová opatření protiepidemického systému (PES), je to ale určitý způsob, jak se postupně vrátit k běžnému fungování. Více»

27 leden 2021

Před krachem se nachází 16 procent sportovišť, kompenzace nestačí.

Pro sportoviště znamenají první dva měsíce roku podle společnosti MultiSport Benefit nejsilnější období tržeb. Ztrátu těchto příjmů nezvládne pokrýt 16 procent zařízení, rezervu na jeden až dva měsíce má zhruba polovina sportovišť. Více»

26 leden 2021

Americký firma Ball postaví v Plzni továrnu na plechovky za 4,4 mld. Kč.

Americká korporace Ball, výrobce recyklovatelných hliníkových obalů, hodlá letos na jaře zahájit výstavbu nového výrobního závodu v nové průmyslové zóně v Plzni. Více»

25 leden 2021

Policie ČR v sobotu zaznamenala více než 30 otevřených restaurací.

Policie při sobotní akci iniciativy Chcípl PES zaznamenala po celé České republice více než 30 otevřených restaurací. Porušení vládních protiepidemických nařízení budou teď řešit správní orgány. Více»

25 leden 2021

Pandemie koronaviru dopadá i na kavárenský byznys.

Řetězec Costa Coffee totiž v lednu zmrazil přes dvacet svých poboček. Více»

24 leden 2021

Několik restaurací v ČR včera otevřelo na protest proti vládním nařízením.

Stoupenci iniciativy Chcípl PES ve svých podnicích nabízeli k podpisu petiční archy. Většinou dorazilo maximálně několik desítek lidí, menší zájem někde ovlivnilo i špatné počasí. Více»

24 leden 2021

Moravskoslezští policisté odhalili čtyři otevřené pohostinství.

V Moravskoslezském kraji policisté v sobotu a v noci na dnešek odhalili čtyři podniky, které byly v provozu i přesto, že to aktuální vládní opatření proti koronaviru neumožňují. Více»

24 leden 2021

Jídlo si z restaurací aktuálně objednává 62 procent Čechů.

Jídlo z restaurací si nyní podle nového výzkumu společnosti Up Česká republika objednává 62 pct Čechů. Nejčastěji si jídlo vybírají osobně přímo u okénka, většina zákazníků je na výdej ochotna čekat nejvýše deset minut. Více»

23 leden 2021

Některé pohostinství dnes otevřou na protest proti opatřením vlády.

Stoupenci iniciativy Chcípl PES, kteří kritizují vládní nařízení uzavřít kvůli epidemii koronaviru restaurace a hospody, dnes otevřou své podniky. Více»

22 leden 2021

Papírnictví ani prodejny spodního prádla nečekají davy klientů.

Papírnictví ani prodejny spodního prádla, zvlášť ty umístěné v obchodních centrech, neočekávají v případě udělení vládní výjimky vysokou návštěvnost. Více»

22 leden 2021
21 leden 2021

Metropole zrušila plán rekonstrukce hotelu Opatov, zvažuje ho zbourat.

Pražský magistrát neuskuteční plán rekonstrukce bývalého hotelu Opatov na Jižním Městě na byty. Radní odmítli přidělení zakázky na přestavbu za 688 milionů korun bez DPH. Více»

19 leden 2021

Úspěšný provozovatel Electro Worldu odkoupil 21 prodejen K a B Elektro.

Provozovatel sítě Electro World, skupina NAY, koupil v České republice síť 21 prodejen s elektronikou K + B Elektro. Více»

19 leden 2021

Obchody mohou opět prodávat papírnické potřeby a dětské oděvy.

Češi ode dneška v kamenných obchodech znovu nakoupí papírnické zboží, dětské oblečení a obuv. Vláda na základě četných požadavků občanů rozšířila o tyto položky seznam nezbytného zboží. Více»

18 leden 2021

Skanska odprodává kancelářskou budovu Parkview za 77 milionů eur.

Skanska, jedna z předních developerských a stavebních společností v Evropě, prodala pražskou kancelářskou budovu Parkview společnosti Deka Immobilien, jednomu z největších evropských realitních investorů a správců aktiv. Více»

18 leden 2021

Odien odkupuje Blue Orange.

Hotel s restaurací Blue Orange Business Resort Prague přechází včetně všech aktivit do vlastnictví skupiny Odien. Ta chce investovat do renovace a vybudovat v pražských Letňanech holistické centrum sportovního rozvoje s diagnostikou. Více»

18 leden 2021

Zítra se mají otevřít další obchody.

Premiér Babiš v neděli oznámil, že od úterý se v případě vládního souhlasu otevřou papírnictví, obchody s oblečením a botami pro děti a prodejny se spodním prádlem. Více»

17 leden 2021

Conseq nakupuje reality.

Nově mu patří Retail Park Poděbradská v Praze. Více»

15 leden 2021

Restaurace na Vyšehradě a Šeberák obdržely pokutu.

Restaurace Rio"s na pražském Vyšehradě, kde se uskutečnila schůzka bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a dalších lidí, dostala od pražského magistrátu pokutu. Více»

13 leden 2021

Marks and Spencer v pátek dočasně uzavře prodejny.

České pobočky britského řetězce Marks and Spencer se v pátek dočasně uzavřou. Po zákazu prodeje módního a doplňkového zboží v rámci protiepidemických opatření už nebude možné v kamenné prodejně zakoupit ani potraviny. Více»

7 leden 2021

Chcípl PES plánuje na neděli další demonstraci v Praze.

Iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES chystá na neděli další demonstraci proti vládním opatřením. Začne ve 14:00 hod. na Staroměstském náměstí v Praze. Více»

6 leden 2021

Uzavřené provozovny dostanou 400 Kč za zaměstnance a den.

Všechny provozovny uzavřené kvůli epidemii nového koronaviru budou mít nárok na dotaci na každého pracovníka 400 korun za den. Schválila to vláda, uvedl na twitteru ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Více»

5 leden 2021

Fúzi Fiat Chrysler a PSA již schválili akcionáři obou automobilek.

Spojení italsko-americké automobilky Fiat Chrysler (FCA) s francouzským konkurentem PSA už schválili akcionáři obou podniků. Informovala o tom včera agentura Reuters. Více»

5 leden 2021

Do online supermarketu Rohlik.cz vstupuje investor z Francie.

Do společnosti Velká pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz, vstupuje francouzský investor Partech Partners SAS. O transakci na svých stránkách informoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který ji posuzuje. Více»

4 leden 2021

V metropoli vznikl na protest proti vládním opatřením světelný řetěz.

V Praze se včera konal pokojný protest iniciativy za zachování provozu restaurací Chcípl PES. Kolem 15:00 hod. začalo několik desítek příznivců pokládat světelnou cestu od úřadu vlády, která vedla až na Staroměstské náměstí. Více»

3 leden 2021

Iniciativa Chcípl PES vyzývá vládu ke zrušení opatření už od 6. 1.

Iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES vyzvala vládu, aby od 6. ledna otevřela Českou republiku bez dalších restrikcí ekonomiky a chránila ty, kteří to opravdu potřebují. Více»

3 leden 2021

Svaz vyzval vládu, aby zvážila otevření pohostinství ve 4. stupni PES.

Vláda by měla zvýšit kompenzace za zavřené restaurace. Současná úhrada 40 procent nákladů není dostatečná, mělo by jít alespoň o 60 procent. Více»

1 leden 2021

Automobilku TPCA v Kolíně ode dneška přebírá Toyota.

Automobilku Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) v Kolíně plánovaně přebírá od dnešního dne Toyota. Kolínský závod ponese název Toyota Motor Manufacturing Czech Republic. Více»

1 leden 2021

Obchody budou dnes zavřené, nesmí mít otevřeno na státní svátek.

Obchody dnes v ČR zůstanou zavřené. Podle platného vládního opatření, které má za cíl zmírnit šíření koronaviru v České republice, musí být prodejny o státních svátcích zavřené. Více»

31 prosinec 2020

Existence prádelen a čistíren v České republice je ohrožena.

Existence prádelen a čistíren je podle jejich asociace ohrožena. Odbyt jim klesl zhruba o 80 procent, přitom se na ně nevztahuje skoro žádná vládní pomoc. Více»

31 prosinec 2020

Vnitřní sportoviště budou nucena k vyhlášení insolvencí.

Vnitřní sportoviště jsou podle České komory fitness kvůli třetímu nucenému uzavření v kritické situaci. Často nejsou schopna plnit své závazky a v nejbližší době na sebe budou muset vyhlásit insolvenci. Více»

29 prosinec 2020

Přes omezení většina obchodníků umožňuje reklamaci či vrácení zboží.

Přes současná vládní nařízení, kdy mohou fungovat pouze vybrané obchody a např. hypermarkety nesmějí některý sortiment nabízet, většina prodejců umožňuje reklamace, vrácení, případně výměnu dříve zakoupeného zboží. Více»

27 prosinec 2020

Opatření proti covidu se zpřísňují.

Tentokrát ale s minimem výjimek. Více»

25 prosinec 2020

ČUS a NSA požadují, aby i v pátém stupni šlo sportovat v halách.

Česká unie sportu a Národní sportovní agentura navrhly úpravy protiepidemického systému pro sport. Více»

24 prosinec 2020
24 prosinec 2020

Někteří restauratéři plánují žalovat vládu.

Někteří restauratéři sdružení kolem pivovaru Malý Janek v Jincích chtějí podávat žaloby na vládu, omezuje podle nich jejich svobody dané ústavou. Požadují zrušení nouzového stavu a otevření ekonomiky. Více»

24 prosinec 2020

Asociace nákupních center doufá v uzavření pouze na pár dní.

Asociace nákupních center doufá v to, že uzavření, které podle dnešního rozhodnutí vlády nastane od neděle 27. prosince, bude jen na pár dní. Povánoční výprodeje totiž tvoří důležitou část příjmů mnoha obchodníků. Více»

24 prosinec 2020

Obchody mohou prodávat o Vánocích.

Zákaz má v nouzi výjimku. Více»

24 prosinec 2020

Supermarkety budou moct nabízet pouze sortiment z výjimek pro zákaz.

V supermarketech bude v pátém stupni epidemického systému PES možné prodávat jen výrobky povolené pro prodej v malých obchodech. Více»

21 prosinec 2020

Tržby obchodů o letošním čtvrtém adventním víkendu byly obdobné jako loni.

Tržby obchodníků o čtvrtém adventním víkendu v komparaci s tím minulým vzrostly a byly srovnatelné se zlatou nedělí před rokem. Zájem byl především o dárkové poukazy, kosmetiku nebo balicí papír. Více»

21 prosinec 2020

Většina obchodů bude na Štědrý den v provozu, na svátky pak zavře.

Lidé si ve většině obchodů na Štědrý den dopoledne nakoupí. Na vánoční svátky zůstanou prodejny zavřené, znovu se otevřou 27. prosince. Fungovat pak budou do Silvestra, poslední den v roce musejí zákazníci počítat se zkrácenou provozní dobou. Více»

21 prosinec 2020

Epidemie bohužel dál zrychluje, vláda hodlá na Štědrý den otevřít obchody.

Epidemie nemoci covid-19 v ČR dále zrychluje. Vláda chce prodloužit nouzový stav do 22. ledna. Rizikový index protiepidemického systému PES je blízko hranice nejvyššího, pátého stupně. Více»

21 prosinec 2020

Obchody budou na Štědrý den otevřené dopoledne.

Pokud bude kvůli covidu-19 platit nouzový stav i o Vánocích, vláda ve svém opatření výslovně umožní prodej na Štědrý den dopoledne. Po dnešním zasedání kabinetu to novinářům řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Více»

20 prosinec 2020

Největší realitní transakce roku.

Společnost Penta odprodala kanceláře u Hlavního nádraží v Praze. Více»

20 prosinec 2020

Pobočky AXA se mění na UNIQA.

Pro zákazníky zůstává ale vše při starém. Více»

19 prosinec 2020

Na velmi komplikovanou situaci hospod má upozornit řetěz z půllitrů.

Vytváření tzv. cest naděje z půllitrů by se mohlo stát novou formou protestů majitelů restaurací proti koronavirovým opatřením vlády. Více»

19 prosinec 2020

Hotely a penziony dostanou za den uzavření a pokoj náhradu 100 až 330 Kč.

Ubytovací zařízení budou moci za každý den nuceného zavření a pokoj žádat o dotaci. Výše příspěvku bude činit od 100 do 330 korun. Celkem je připraveno 3,5 mld. Kč. Schválila to vláda. Na TK po jednání kabinetu to řekl vicepremiér Karel Havlíček. Více»

19 prosinec 2020

Na příspěvek na nájem za 4. kvartál vláda schválila 3 miliardy Kč.

Stát podnikatelům zasaženým v souvislosti s pandemií přispěje na komerční nájem i za čtvrté čtvrtletí. Na program vláda schválila tři miliardy korun. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Více»

19 prosinec 2020

Vláda schválila pro stravovací podniky kvůli uzavření 2,5 miliard Kč.

Vláda schválila v souvislosti s pandemií podporu pro stravovací zařízení 2,5 mld. Kč. Program COVID gastro bude na dobu od 14. října do 31. prosince. Více»

19 prosinec 2020

Náhrady restauracím prý pokryjí 30 až 40 procent obratu.

ruchu Tomáše Prouzy restauratérům pokryjí zhruba 30 až 40 procent obratu. Fatálním selhání vlády je podle něj opomenutí náhrad pro dodavatele do gastronomie. Více»

19 prosinec 2020

Za otevírání a zavírání hospod platí tuzemské pivovary desítky mil. Kč.

Za spuštění a následné zastavení provozu restaurací tratí pivovary desítky milionů Kč. Za každý týden zavření provozu na tržbách přijdou o zhruba 340 milionů Kč. Více»

18 prosinec 2020
18 prosinec 2020

Opět uzavřené provozy obdrží stoprocentní kompenzaci.

Provozy, jimž vláda nařídí kvůli koronavirové epidemii znovu zavřít, dostanou stoprocentní kompenzaci nákladů. Po zasedání tripartity o tom informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Více»

18 prosinec 2020

K iniciativě proti zavírání hospod se v hlavním městě přidávají další.

K iniciativě Chcípl PES, bojující proti povinnému zavírání restaurací se v Praze přidaly další dva podniky, a to pivní bar Obývák v Praze 10 a smíchovský Sugar Daddy by Bejzment. Více»

18 prosinec 2020

Malý Janek v Jincích zůstane v pátek otevřený.

Vlastník pivovarské restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku Jiří Janeček nechá v pátek svou restauraci otevřenou navzdory pondělnímu rozhodnutí vlády. Více»

18 prosinec 2020

Ztráta jednoho fitka na podzim činila průměrně 620.000 Kč.

Podzimní vlna pandemie stála jedno fitness centrum v průměru 620.000 korun. Ztráty celého odvětví překročily 750 milionů korun. Více»

18 prosinec 2020

Opětovné uzavření vnitřních sportovišť je fatální zpráva.

Opětovné uzavření vnitřních sportovišť je pro celé odvětví fatální zpráva. Ani třetí stupeň protiepidemického systému (PES), kdy je provoz částečně umožněn, nebyl řešením pro všechny. Více»

16 prosinec 2020

Odložení podpory pro veletrhy je velmi znepokojivé.

Podpora pro veletržní, kongresový a eventový průmysl je nezbytná, je omezen od března a oživení nelze očekávat další měsíce. Odložení pomoci je znepokojivé. ČTK to řekl předseda České eventové asociace Vít Rozehnal. Více»

16 prosinec 2020

S nákupem dárků na otevření obchodů čekalo až 42 procent Čechů.

S nákupem dárků na znovuotevření kamenných obchodů čekalo 42 pct Čechů, až 37 procent z nich chce dárky pořídit v obchodních centrech nebo outletech, pět procent plánuje jít do samostatných prodejen. Více»

16 prosinec 2020

Fitka se uzavřou po 15 dnech, vlastníci jsou bez kompenzací.

Pouze dva týdny bude platit slavností nápis We are open, který vyvěsilo přerovské Sportovní centrum Mlýn při znovuotevření svých prostor na počátku prosince. Více»

16 prosinec 2020

Poslední uzavření nebylo dle vicepremiéra pro restaurace likvidační.

Poslední zavření nebylo pro restaurace podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) likvidační. Mohly čerpat příspěvek na komerční nájem a stát jim v plné výši kompenzoval mzdy zaměstnanců. Více»

14 prosinec 2020

Německo zpřísní opatření ve snaze zbrzdit šíření nového koronaviru.

Kancléřka Angela Merkelová a premiéři spolkových zemí se dohodli, že zpřísnění bude platit od 16.12. do 10.1. V té době budou zavřené obchody s výjimkou těch, které prodávají nezbytný sortiment, jako jsou např. potraviny, oznámila Merkelová. Více»

14 prosinec 2020

Kina přišla na vstupném v podzimní vlně o 150 milionů Kč.

Jen za druhou vlnu opatření proti šíření koronaviru přišla česká kina o 150 milionů korun jen ze vstupného. Týdenní propad tržeb kin je při plném zavřením jako nyní 25 milionů korun. Více»

14 prosinec 2020

Obchodníci za třetí adventní víkend hlásí až dvojnásobné tržby.

Tržby prodejců ve třetím adventním víkendu vzrostly oproti loňsku až dvojnásobně. Češi kupovali hračky, spodní prádlo, potřeby pro zvířata i mince z drahých kovů. Více»

13 prosinec 2020

Covid dramaticky snížil tržby dvěma třetinám minipivovarů.

Epidemie koronaviru dvěma třetinám minipivovarů dramaticky snížila tržby. Další připravila o zákazníky, část provozovatelů musela zničit uvařené pivo nebo propustit některé zaměstnance. Více»

13 prosinec 2020
12 prosinec 2020

Návštěvnost obchodních center byla o uplynulém víkendu na 80 pct loňských čísel.

Návštěvnost obchodních center (OC) se o víkendu dostala na 75 až 80 procent loňských čísel. Prodejci i zákazníci se dobře vyrovnali s opatřeními, fronty u obchodů se tvořily pouze minimálně. Více»

12 prosinec 2020

Zákaz ubytování bude podle části lyžařských center a hotelů likvidační.

Zákaz ubytování na horách kvůli šíření koronaviru, navrhovaný ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO), bude podle části skiareálů a hotelů likvidační. Více»

12 prosinec 2020

Podle opraveného nařízení se nesmí prodávat ani nealko s sebou.

Vláda ve svém opraveném nařízení ohledně prodeje nápojů z restaurací a jejich výdejových okének zakázala i prodej nealkoholických nápojů, tedy např. kávy nebo čaje s sebou. Více»

10 prosinec 2020

Policie v Teplicích zjistila v restauracích šest porušení nařízení.

Policie zkontrolovala ve středu na Teplicku 78 restaurací, hospod a dalších gastronomických podniků. Zjistila při tom šest porušení vládních nařízení proti šíření koronaviru. Více»

10 prosinec 2020

Vláda ČR upravila opatření ohledně prodeje alkoholu mimo provozovny.

Občané budou smět odnášet pivo z restaurace ve džbánku či nakupovat na vánočních trzích alkohol v lahvích. Vláda rozhodla o změně protikoronavirového opatření, které má zamezit shlukování před stánky a omezit konzumaci alkoholu na veřejnosti. Více»

10 prosinec 2020

Pražské pohostinské podniky v naprosté většině opatření dodržely.

Povinnou zavírací dobu ve 20:00 hod. včera v metropoli nerespektovaly nejméně dvě restaurace. Jednou z nich byla smíchovská tankovna U Zlatého Jelena, druhou restaurace Šeberák v Kunraticích, odkud většina hostů odešla po příjezdu policie. Více»

10 prosinec 2020

Hosté v jinecké restauraci nemuseli spěchat, podnik hned nezavřel.

Nejen adventní věnec na dveřích, ale i česká vlajka včera vítaly hosty pivovarské restaurace Malý Janek v Jincích na Příbramsku. Více»

10 prosinec 2020

Omezení provozní doby je likvidační, uvádějí restauratéři.

Vládní omezení provozní doby restaurací do 20:00 hod. bude pro řadu restaurací likvidační a způsobí snížení tržeb proti době před koronavirovou krizí až na 40 procent. Více»

10 prosinec 2020

Zkrácení otevírací doby prý povede ke ztrátovému provozu.

Zkrácení provozní doby restaurací z 22:00 hod. na 20:00 hod. způsobí ztrátový provoz, podnikům se vyplatí v této nejisté době neotevírat. Stravovací zařízení se stala politickým tématem, nikdy nebyla ohniskem nákazy. Více»

9 prosinec 2020

V Teplicích několik hospod poruší vládní zákaz, nezavřou tedy ve 20:00 hod.

V Teplicích dnes zůstane několik hospod a restaurací otevřených po 20:00. Hodlají tak vyjádřit nesouhlas s opatřeními vlády omezujícími jejich provoz v době koronavirové pandemie. Více»

9 prosinec 2020

Některé restaurace u našich východních sousedů otevřely navzdory zákazu.

Někteří provozovatelé restaurací na Slovensku navzdory zákazu otevřeli interiéry svých podniků pro zákazníky. Více»

9 prosinec 2020

Jinecký pivovar bude mít ve středu na protest otevřeno i po dvacáté hodině.

Pivovar Malý Janek v Jincích na Příbramsku nechá ve středu svou restauraci otevřenou i po 20:00 hod. a vyvěsí českou vlajku. Jeho zaměstnanci tak budou protestovat proti vládnímu nařízení, s nímž nesouhlasí, řekl ČTK vlastník Jiří Janeček. Více»

6 prosinec 2020
5 prosinec 2020

O osud restaurací se obává 75 procent obyvatel České republiky.

O osud restaurací se aktuálně obává 75 procent Čechů, více než na jaře. Problémy u stravovacích zařízení při první vlně pandemie koronaviru připouštělo 35 procent lidí, v současné době je o nich přesvědčena více než polovina. Více»

5 prosinec 2020

Známé hospody v centru metropole mají po otevření obsazeno.

Naplněnost restaurací v centru Prahy byla v předchozích dnech kolem poledne různá. V jedné hospodě blízko Národní třídy se redaktor ČTK mezi hosty před pípou u vstupu prakticky nevešel a roušku v restauraci neměl na obličeji de facto nikdo. Více»

5 prosinec 2020

Karlovarský hotel Thermal začal s rekonstrukcí hotelového bazénu.

Pokračuje tak celková rekonstrukce lázeňského hotelu, který se nachází ve vlastnictví státu. Více»

4 prosinec 2020
4 prosinec 2020

Obchody po pauze otevřely.

Havlíček doufá, že Česká republika situaci zvládne. Více»

2 prosinec 2020

SOCR vítá rozhodnutí vlády o uvolnění podnikání od čtvrtka.

Obchodníci se tak budou moci připravit na druhý adventní víkend a zbytek předvánočního období. Kroky vlády by podle něj měly být ale předvídatelné, postaveném na fungujícím modelu protiepidemického systému (PES). Více»

2 prosinec 2020
2 prosinec 2020

Otevření hospod a hotelů od čtvrtka je prý dobrý kompromis.

Rozhodnutí vlády o uvolnění restrikcí od čtvrtka je podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) dobrý kompromis. Více»

29 listopad 2020

Většina pohostinství otevře okamžitě, kdy jim to vláda umožní.

Většina, 87 procent restaurací a hostinců otevřou, v den, kdy jim to umožní vládní rozhodnutí. Toto zjištění vyplývá z průzkumu v 8 200 zařízeních, který provedl Plzeňský Prazdroj. Více»

29 listopad 2020

Filmový průmysl plánuje otevřít kina dřív než divadla.

Filmoví producenti, distributoři a provozovatelé kin žádají ministra zdravotnictví, aby přeřadil kina do třetího stupně opatření v protiepidemickém systému PES. Více»

29 listopad 2020

Bazény a bazénová centra bez pomoci státu zaniknou.

Odvětví bazénů a bazénových center vládní restrikce omezí na nejdelší dobu. Letos jsou už uzavřena 118 dní, podle pětistupňového protiepidemického systému (PES) se s obnovením jejich provozu nedá ještě dlouho počítat. Bez pomoci státu sektor zanikne. Více»

27 listopad 2020

Škoda Auto v Mladé Boleslavi začala sériově vyrábět Enyaq.

Automobilka Škoda Auto začala ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi sériově vyrábět elektrické SUV Enyaq iV. Více»

27 listopad 2020
26 listopad 2020

Provoz obchodů a služeb ve 3. stupni doprovodí spousta omezení.

Otevření dalších obchodů a služeb ve třetím stupni protiepidemického systému PES bude provázet stejně jako při jarním uvolňování řada omezení. Např. oblečení a boty, které si lidé v obchodech vyzkouší, budou muset dát prodejci na 24 hodin do izolace. Více»

26 listopad 2020

Obchody jsou na otevření připravené.

Čekají na konečný termín. Více»

26 listopad 2020
26 listopad 2020

Restaurace prý nespasí výdejní okénka ani vaření pro školy.

Stravovací zařízení, která kvůli nucenému uzavření čelí vysokým ztrátám, nemůže zachránit prodej přes výdejní okénka. Ta vytváří tržbu mezi deseti a 15 procenty, podniky při této formě přípravy jídel mají ale vyšší náklady. Více»

26 listopad 2020

Pohostinství každý den uzavření ztrácí na tržbách 414 mil. Kč.

Gastronomické odvětví každý den uzavření ztrácí na tržbách 414 milionů korun. Do konce roku by mohl být propad až 70 miliard korun. Více»

25 listopad 2020

Ústavní soud projedná návrh senátorů na zrušení vládních opatření v maloobchodu.

Návrhem senátorů na zrušení vládních omezení pro maloobchod zavedených kvůli šíření koronaviru se jako soudce zpravodaj bude zabývat Jaroslav Fenyk. Více»

23 listopad 2020

Kapacity v cestovním ruchu jsou prý nadměrné.

Kapacity v cestovním ruchu postavené na rostoucím přílivu cizinců jsou nadměrné a není možné je udržovat při životě státními dotacemi z rozpočtu. V rozhovoru pro Mladou frontou DNES to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Více»

23 listopad 2020

Malé obchody otevřou podle systému PES, možná za týden.

Otevření malých obchodů zvýší podle statistik mobilitu obyvatel o desetinu až třetinu, řekl v pořadu Partie televize Prima ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Více»

22 listopad 2020

Od pondělí mohou otevřít prodejny se zbraněmi a střelivem.

Vláda je na svém pátečním zasedání zařadila mezi výjimky v rámci koronavirového krizového opatření, které jinak generelně (obecně) zakazuje maloobchodní prodej. Více»

22 listopad 2020

Obchody budou smět fungovat od pondělí do 23:00 hod.

Obchody, které mají ze stávajících vládních opatření výjimku, budou moci být od pondělí otevřené do 23:00 hod., kdy začne platit zákaz vycházení. Teď musejí zavírat v 21:00 hod. Více»

22 listopad 2020

Senátoři požadují po Ústavním soudu zrušení uzavření většiny obchodů.

Senátoři připravili návrh k ÚS na zrušení zákazu prodeje ve většině obchodů během epidemie koronaviru. Podle senátorů vláda toto opatření nedostatečně podložila. Více»

21 listopad 2020

Češi se snaží zachránit restaurace.

Jídlo si tak objednává 70 procent lidí. Více»

21 listopad 2020

Podle ministra Havlíčka existuje šance, že se obchody otevřou před Vánoci.

Je šance, že se obchody otevřou v předvánočním období, řekl senátorům vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Podle něj ale zatím nelze slíbit, zda to bude např. 5. nebo 10. prosince. Více»

21 listopad 2020

V problémech se nacházejí všechny hotely a restaurace v ČR.

V problémech kvůli koronavirovým opatřením jsou v současné době všechny hotely a restaurace v České republice. V diskuzním pořadu Partie na stanici CNN Prima News to řekl prezident Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) Václav Stárek. Více»

21 listopad 2020

V obchodech vzniká neplánovaně až 25 procent nákupů dárků.

Přímo v obchodech neplánovaně vzniká 20 až 25 procent nákupů dárků. Prosinec je z hlediska tržeb nejdůležitějším měsícem, listopad je druhý nejsilnější. Více»

20 listopad 2020

Křetínský a Tkáč zvyšují podíl v Metru, mají už přes 40 pct.

Investiční společnost EP Global Commerce (EPGC) miliardáře Daniela Křetínského a slovenského investora Patrika Tkáče pokračuje ve zvyšování podílu v německé obchodní společnosti Metro. Více»

20 listopad 2020

Omezení v obchodech měla být podle Blatného zavedena již v září.

Omezení počtu nakupujících v obchodech podle jejich plochy mělo být podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) zavedeno už v září. Více»

20 listopad 2020

Dlouhé fronty u obchodů nevznikaly.

Lidem chyběly drobné na vozíky. Více»

20 listopad 2020

Ministr Havlíček navrhne vládě zrušení zákazu prodeje v neděli.

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček chce v pátek na mimořádném jednání vládě navrhnout zrušení zákazu prodeje v neděli, více zákazníků na provozní plochu v obchodech nebo jednodušší režim pro matky s kočárky či handicapované. Více»

19 listopad 2020

Pivovary se připravují na propouštění.

Přichází totiž o velké tržby. Více»

18 listopad 2020

Obchodní centra limit zákazníků na plochu teď neomezuje.

Obchodní centra v současné době, kdy musí být většina prodejen z vládního rozhodnutí uzavřena, limit jednoho zákazníka na 15 metrů čtverečních provozní plochy neomezuje. Více»

18 listopad 2020

Pro provoz tuzemských obchodů platí ode dneška nová pravidla.

Každý zákazník musí mít pro sebe při nákupu plochu 15 metrů čtverečních. Prodejci jsou povinni řídit fronty uvnitř i před obchody a hlídat dodržování dvoumetrových rozestupů mezi lidmi. Více»

18 listopad 2020

Výdejní okénka mohou být ode dneška v provozu až do 21:00 hod.

Stravovací zařízení mohou mít ode dneška otevřena výdejní okénka déle. Dosavadní interval 06:00 hod. až 20:00 hod. se prodloužil na 05:00 hod. až 21:00 hod. Více»

18 listopad 2020
17 listopad 2020

Otevřené obchody budou muset dodržovat počet nakupujících na plochu.

V obchodech, které nyní mohou být otevřené, např. v potravinách, bude od středy platit omezení počtu lidí na plochu. Jeden člověk pro sebe bude muset mít prostor 15 m2. Vymezená plocha se týká zákazníků, nepočítá se do ní personál. Více»

17 listopad 2020

Obchody dnes budou otevřené v běžné provozní době.

Obchody, které mají výjimku z vládních opatření proti šíření koronaviru, budou na svátek 17. listopadu otevřené v běžné provozní době. Lidé si tak budou moci koupit potraviny, květiny či drogistické zboží. Více»

17 listopad 2020

Provozní doba obchodů se od středy prodlouží do 21:00 hod.

Provozní doba obchodů se od středy prodlouží. Bude sjednocena se zákazem vycházení. Lidé si budou moci nakoupit do 21:00 hod. Na tiskové konferenci po jednání vlády to včera řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Více»

16 listopad 2020

Uvolňování wellness a bazénů postrádá podle provozovatelů logiku.

Model uvolňování restrikcí, který představilo ministerstvo zdravotnictví, je v případě wellness a bazénů nelogický. Více»

14 listopad 2020

Svaz plánuje sjednotit hygienická pravidla, aby restaurace mohly otevřít.

Český svaz pivovarů a sladoven dohromady s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) chce sjednotit hygienická pravidla v restauracích a umožnit tím jejich dřívější otevření. Více»

13 listopad 2020

Ztráty fitness sektoru za poslední čtyři týdny přesáhly půl miliardy korun.

Na hranici přežití se přitom dostávají už i silná a velká fitness centra. Státní pomoc je nedostatečná a pomalá. Kompenzace z jara pomohly průměrně s necelou třetinou nákladů. Více»

12 listopad 2020
12 listopad 2020
12 listopad 2020
9 listopad 2020

Čajovny v Brně bojují o přežití.

Někteří vlastníci si proto našli další práci. Více»

9 listopad 2020

Předvánoční prodej se bude řešit až v polovině listopadu.

Vláda podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) nechce "pohřbít" předvánoční trh. Prodejny by mohly fungovat v určitém režimu, začne se to řešit od poloviny listopadu. Více»

8 listopad 2020

Prodeje v okénkách představují pro restaurace pouze zlomek běžných tržeb.

Prodej jídla a nápojů ve výdejních okénkách je pro restaurace jen zlomek obvyklých tržeb, ale pomáhá jim přežít současná vládní opatření, která mají bránit šíření koronaviru. Více»

8 listopad 2020

Podnikatelské svazy připravily akci na podporu restauračních provozů.

Podnikatelské svazy včera vyzvaly k podpoře restaurací vyzvednutím jídla z jejich nabídky bez využití rozvážky. Na sobotu proto připravily akci "Den okének" a žádají zájemce, aby si zašli k oblíbené restauraci sami a vyzvedli si v ní jídlo přímo. Více»

6 listopad 2020

Volných skladů a hal je v České republice stále málo.

Podíl volných průmyslových hal a skladů v ČR na konci třetího čtvrtletí v meziroční komparaci vzrostl o 0, 2 bodu na 4, 4 procenta. Mezičtvrtletně o 0, 2 procentního bodu klesl. Více»

6 listopad 2020

Česká pošta spolu se Sazkou od listopadu otevře 1 500 nových Balíkoven.

Pošta ve spolupráci s loterijní firmou Sazka otevře během listopadu 1 500 nových externích výdejních míst Balíkovna. K 3.11. otevřela 1 100 nových Balíkoven u provozovatelů loterijních terminálů a zbylých 400 spustí do konce měsíce. Více»

5 listopad 2020

V malých prodejnách více než na jaře čelí agresivitě.

Personál malých regionálních prodejen se musí v současné době častěji než na jaře vypořádat s vysokou agresivitou lidí, kteří nechtějí dodržovat vládní opatření. Více»

3 listopad 2020

Obchodní banky kvůli koronaviru omezují otevírací dobu poboček.

Zkrácení otevírací doby poboček oznámila Komerční banka. Nová otevírací doba všech poboček od listopadu je každý pracovní den od 9:00 hod., dvakrát týdně do 17:00 hod. a v pátek do 15:00 hod. Více»

2 listopad 2020

Česká advokátní komora uzavřela smlouvu o nájmu prostor v Paláci Dunaj.

ČAK oznámila uzavření 30letého pronájmu (do roku 2052) 1 510 m2 kancelářských a školících prostor pro své zázemí v Paláci Dunaj na rohu Národní a Voršilské ulice, jehož rekonstrukce skončí za dva roky. Více»

1 listopad 2020

Velká většina obchodů a služeb má dnes z rozhodnutí vlády zákaz provozu.

Většina obchodů a služeb má dnes první neděli z rozhodnutí vlády v boji proti koronaviru zákaz provozu. Lidem mohou být k dispozici pouze čerpací stanice, lékárny, prodejny na letištích, nádražích a ve zdravotnických zařízeních. Více»

1 listopad 2020

Komerční banka omezí provoz poboček.

Komerční banka od pondělí 2. listopadu omezí otevírací dobu svých poboček. Více»

31 říjen 2020

V provozu zůstalo 43 pct gastropodniků.

Po dvou týdnech od uzavření prostor restaurací či kaváren, které nyní mohou fungovat pouze prostřednictvím výdejových okének, zůstalo oproti polovině září v provozu zhruba 43 procent podniků. Více»

30 říjen 2020

Prodej automobilů kvůli uzavření autosalonů poklesl o čtvrtinu.

Díky uzavření autosalonů klesl prodej nových aut soukromým osobám proti běžnému stavu o více než čtvrtinu. Vyplývá to z dnešních informací automobilek pro ČTK. Více»

30 říjen 2020

Výpadek nedělního prodeje další dny nenahradí.

Potravinářské řetězce tak očekávají negativní dopad nového vládního opatření na svůj obrat. Více»

29 říjen 2020

V Nošovicích odstartovala výroba inovovaného modelu Hyundai Tucson.

Automobilka Hyundai zahájila v Nošovicích na Frýdecko-Místecku sériovou výrobu nové generace modelu Tucson. Vůz má např. vylepšené bezpečnostní prvky, novou ventilační soustavu nebo elektronicky řízené tlumiče. Více»

28 říjen 2020

Velké obchody budou dnes uzavřeny.

Velké obchody s plochou nad 200 m2 zůstanou dnes zavřené. Prodejní řetězce podle zjištění ČTK chtějí, aby si jejich zaměstnanci odpočinuli. Více»

27 říjen 2020

Sdružení autoprůmyslu žádá po vládě výjimku z uzavření prodejen.

Tuzemské automobilky i zastoupení zahraničních značek požadují po vládě, aby jim udělila exempci (výjimku) ze zákazu maloobchodního prodeje. Uzavření autosalonů se totiž rozšíří do celého dodavatelského řetězce a bude mít velké ekonomické dopady. Více»

26 říjen 2020

Česká pošta v listopadu otevře 1 500 externích Balíkoven.

Česká pošta otevře v listopadu dalších 1 500 výdejních míst, tzv. Balíkoven. Více»

25 říjen 2020

Pobočky bank a stavebních spořitelen zůstávají otevřené i přes nová omezení.

Vláda ČR kvůli zhoršující se epidemické situaci od 22. října 2020 uzavřela maloobchod a služby s výjimkou prodejen se základním sortimentem. Více»

24 říjen 2020

Slovenská továrna Volkswagenu odstartovala výrobu modelu Karoq.

Německá automobilka Volkswagen včera ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV) Škoda Karoq. Více»

23 říjen 2020

Vyhlášení nových opatření nezpůsobilo náhlý zájem Čechů o nákup potravin.

Pouze některé řetězce ve středu zaznamenaly mírný nárůst prodejů. Platná nařízení ani nezasáhla do fungování hypermarketů, které nabízejí i další nepotravinové zboží. Tato zjištění vyplývá z ankety ČTK mezi zástupci obchodních sítí. Více»

23 říjen 2020

Sev.en převezme Počerady od ČEZ již letos.

Firmy o tom včera informovaly ČTK. Více»

21 říjen 2020

Knihovny ve čtvrtek zavřou.

Své služby proto nabídnou on-line. Více»

21 říjen 2020

Maloobchod a služby budou od čtvrtka uzavřeny!

Kvůli vývoji koronavirové epidemie bude od čtvrtka 06:00 hod. do konce nouzového stavu, který je aktuálně platný do 3. listopadu, uzavřen maloobchod. Výjimku mají prodejny základního sortimentu. Více»

20 říjen 2020

Knihovny omezily kontakt.

Knihy do karantény posílají výjimečně. Více»

20 říjen 2020

V krajích budou vyčleněny hotely pro občany v karanténě a pozitivní.

V každém kraji by měly být vyčleněny dva hotely - jeden pro nenakažené lidi v karanténě či pacienty, kteří se vrátí z nemocnice a již nejsou pozitivní na covid-19, druhý pro pozitivní pacienty, kteří nevyžadují lékařskou péči. Více»

19 říjen 2020

Restauracím by měli pomoci stravenkové firmy a rozvozci.

Stravenkové firmy a rozvozci jídla by podle zástupců podnikatelů měli podpořit restaurace, které musejí být od středy zavřené a občerstvení mohou prodávat pouze přes výdejní okna. Více»

19 říjen 2020

Knihkupci nevidí situaci zcela černě, pakliže se nezpřísní opatření.

Knihkupci v období současných protiepidemických opatření nepociťují menší zájem o knihy. Situaci jim ulehčuje internetový obchod. Tržby však výrazně klesly v prodejnách ve velkých obchodních centrech. Více»

17 říjen 2020

Po krizi bude v pohostinství obrovský problém sehnat personál.

Schopní lidé, kteří si teď najdou místo jinde, se nebudou chtít pravděpodobně vrátit. Dá se tak předpokládat, že se zhorší kvalita pracovníků. Více»

17 říjen 2020

Pivovary odhadují škody kvůli uzavření restaurací na 750 milionů Kč.

Uzavření gastronomických provozů na tři týdny způsobí pivovarům škody za 750 milionů Kč. České tiskové kanceláři to sdělili zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven. Více»

15 říjen 2020

Finanční náklady na provoz fitness a wellness center jsou statisícové.

Následující týdny vyhlíží vlastník jednoho z největších fitness center v republice Tomáš Klvaňa s obavami. Na provoz brněnského NewPark Gymu, které se rozkládá na 2 000 m2, potřebuje měsíčně více než čtvrt milionu korun. Více»

13 říjen 2020

Provozovatelé fitek jsou zoufalí, sčítají ztráty.

Provozovatelé fitness center a posiloven jsou zoufalí. Opatření k jejich uzavření vláda oznámila bez dohody, pouze několik hodin před tím, než začne platit. Více»

13 říjen 2020

Společnost Nestlé přesune výrobu cukrovinek Lentilek z ČR do Německa.

V Holešově na Kroměřížsku se vyrábějí už od roku 1907, ale od jara příštího roku mají být vyráběny v Hamburku. Informace uveřejněné Českým rozhlasem - Radiožurnálem (ČRo) ČTK potvrdil mluvčí Nestlé Česko Robert Kičina. Více»

12 říjen 2020

Jedná se o dřívější uzavírací době restaurací.

Restaurace by mohly mít povinnost zavírat ještě dříve než ve 20:00 hod. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se o tom kvůli vývoji koronavirové epidemie jedná. Více»

11 říjen 2020

Omezení de facto ruší večerní provoz restaurací.

Další omezení pro restaurace prakticky ruší večerní provoz, polední přitom není valný. Asociace restaurací a hotelů ČR (AHR) restrikce chápe, ale stát by měl přistoupit ke kompenzacím gastronomickým zařízením. ČTK to řekl prezident AHR Václav Stárek. Více»

10 říjen 2020

MS v Praze bude řešit další žalobu na opatření Ministerstva zdravotnictví.

Žalobkyně v ní napadá povinnost uzavřít restaurace a bary nejpozději ve 22 hodin. Více»

8 říjen 2020

Zákaz konání veletrhů připravil české výstavářské firmy o stovky milionů korun.

Prezident jejich asociace Jiří Carda se však o budoucnost segmentu nebojí. Více»

8 říjen 2020

Půjčovny šatů hlásí propad.

Nechodí nevěsty ani maturantky. Více»

7 říjen 2020

Koronavirová krize prý pročistí přesycený gastronomický trh.

Koronavirová krize podle kuchaře a spoluvlastníka restaurační sítě Perfect Canteen Filipa Sajlera vyčistí trh stravovacích zařízení. Ten byl podle jeho názoru extrémně přesycený. Více»

7 říjen 2020

Veřejné stravování prý čeká propad alespoň 60 miliard korun.

Propad tržeb veřejného stravování by mohl v meziročním srovnání letos dosáhnout 60 miliard korun. Podle katastrofického scénáře by však mohl být až 80 miliard korun. Více»

4 říjen 2020

Některé obchody a centra zaznamenaly po znovuzavedení roušek pokles zákazníků.

Centra i sami prodejci dodržují nařízená opatření, někde je nad rámec ministerských nařízení zpřísnili. Vyplývá to z ankety mezi prodejci a zjištění ČTK. Více»

3 říjen 2020

Nejvyšší hokejová soutěž v ČR bude pokračovat i bez diváků.

Představitelé klubů hokejové extraligy se dohodli, že i v době zpřísněných opatření a bez diváků bude extraliga v následujících dvou týdnech pokračovat. Více»

2 říjen 2020

Fitness centrům dle výzkumu poklesl příjem.

Finanční příjmy 50 procent a méně v porovnání s loňským rokem eviduje polovina tuzemských fitness center. Více»

2 říjen 2020

Registrace občanů v restauracích kvůli covidu nebude.

Registrace lidí v hospodách kvůli snazšímu odhalovaní výskytu nemoci covid-19 je podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nesmysl a nebude zavedena. Řekl to ve včerejší předvolební debatě České televize. Více»

27 září 2020

Ve velkých obchodech občané zítra nenakoupí.

Prodejny nad 200 m2 musejí v pondělní svátek svatého Václava zůstat podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v hypermarketech, supermarketech nebo velkých drogeriích. V provozu nebudou ani některá nákupní centra, zjistila ČTK. Více»

26 září 2020

Prodeje ve slevách se po karanténě vrátily na svoji původní úroveň.

Prodeje ve slevách se v obchodních řetězcích po skončení nouzového stavu vrátily na skoro stejnou úroveň, které dosahovaly před karanténou. V souvislosti s aktuální situací a očekávaným prohloubením ekonomické krize mohou dále sílit. Více»

23 září 2020

Výrobu zatím omezilo 20 minipivovarů.

Podle svazu přichází krize. Více»

23 září 2020

Restaurace budou muset zavírat od čtvrtka ve 22:00 hod.

Restaurace a bary budou muset kvůli šíření koronaviru zavírat ve 22:00 hod. od čtvrtka. Ministr zdravotnictví Roman Prymula to včera řekl serveru iDNES.cz. Více»

22 září 2020

Obchodní banky zatím nepřipravují kvůli koronaviru uzavírání poboček.

Tuzemské komerční banky zatím nepřipravují kvůli epidemické situaci uzavírání svých poboček. Jejich zaměstnanci ale mnohem více pracují z domova, zejména ti v pozicích na centrálách. Více»

22 září 2020

V České republice zuří souboj o malé prodejny.

Velkoobchod Makro a řetězec Tamda Foods začaly soupeřit o malé nezávislé koloniály a večerky. Více»

16 září 2020

Poslanecká sněmovna hodlá zakázat klecové chovy slepic v ČR od roku 2027.

Sněmovna schválila zákaz klecových chovů slepic od roku 2027. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) byl proti, neboť chce zákaz prosadit nejdříve v Evropské unii. Rada EU se má návrhem zabývat v pondělí, podotkl. Více»

15 září 2020

S kontrolami pohostinských provozů ve středních Čechách pomůže policie.

Při kontrolách nočního uzavření restaurací kvůli nemoci covid-19 budou hygienici spolupracovat s PČR. Podniky musí mít každý den zavřeno mezi půlnocí a šestou hodinou ranní. Více»

15 září 2020

Automobilky FCA a PSA upravily podmínky své fúze.

Francouzská automobilka PSA a italsko-americká Fiat Chrysler (FCA) upravily podmínky své plánované fúze. Cílem změn je zachování vyšší hotovosti a větší snížení provozních nákladů v době pokračující koronavirové krize. Více»

11 září 2020

Radnice v Poděbradech kvůli koronaviru odpustí podnikatelským subjektům nájemné.

Rada města schválila a doporučila zastupitelstvu schválit odpuštění nájemného z nebytových prostor vlastněných městem Poděbrady. Více»

9 září 2020

Pražané v obchodech spořádaně znovu nosí roušky.

Návštěvníci pražských obchodních center až na výjimky dnes od rána dodržovali opětovně zavedenou povinnost pohybovat se v obchodních pasážích a prodejnách výhradně se zakrytými ústy a nosem. Více»

9 září 2020

Žádosti v programu COVID nájemné přesáhly dvě mld. korun.

Žádosti v programu COVID nájemné, u kterého začal příjem žádostí 26. června, přesáhly dvě miliardy korun. Ministerstvo průmyslu a obchodu, pod který podpora spadá, jich zatím schválilo 6 368 za 858,8 milionu korun. Více»

8 září 2020

Česká pošta od středy zavádí povinné roušky na všech pobočkách v metropoli.

Pošta bude od středy vyžadovat u klientů na všech pražských pobočkách nošení roušek, respirátorů nebo jiné ochrany úst a nosu. Více»

7 září 2020

Restaurační provozy utrpí omezením provozu i prací z domu.

Omezení provozu v nočních hodinách kvůli zhoršené epidemiologické situaci je pro stravovací zařízení problém. Nejvíce utrpí bary, které nebudou moci být prakticky v provozu a už nyní dlouhodobě strádají. Více»

5 září 2020

Situace v metropoli je alarmující.

Epidemiologická situace v Praze v souvislosti s onemocněním covid-19 je podle pražské hygieničky Zdeňky Jágrové „alarmující“. Více»

Všechny články a aktuality »»

   

Poslední Aktuality a články

Reality jsou podle České národní banky nadhodnocené.

ČNB konstatovala, že ceny nemovitostí zůstávají nadhodnocené. Více»

Rokytnice nad Jizerou uhájila u NSS stavební uzávěru.

Město Rokytnice nad Jizerou na Semilsku uhájilo před Nejvyšším správním soudem v Brně svou stavební uzávěru z listopadu 2021. Více»

ČEZ obdržel na stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech tři nabídky.

Energetická společnost ČEZ obdržela tři nabídky na stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech. Zájem mají podle očekávání francouzská společnost EDF, jihokorejská firma KHNP a severoamerický Westinghouse. Více»

Slovenským rodinám elektřina nezdraží.

Cena plynu a tepla vzroste o 15 %. Více»

Inflace v eurozóně v listopadu překvapivě klesla na deset pct.

Míra inflace v eurozóně v listopadu klesla na deset procent z říjnové hodnoty 10,6 procenta. Ve svém rychlém odhadu to včera oznámil statistický úřad Eurostat. Více»

Všechny články a aktuality »»

 

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019