Provozuje:
realitní kanceláo JURIS REAL

Aktuality a Články

23 květen 2024

Farmáři mohou nově žádat fond o podporu za škody způsobené mrazy.

Pěstitelé mohou nově žádat o podporu za škody způsobené mrazy Státní zemědělský intervenční fond v aplikaci Portál farmáře. Více»

21 květen 2024

Vláda se zítra z podnětu Senátu vrátí k budoucnosti zóny Plzeň Líně.

Ministři se po stažení plánu na budování továrny na výrobu baterií do aut v loňském roce znovu vrátí k budoucnosti zóny Plzeň-Líně. Více»

18 květen 2024

DPP čelí žalobě kvůli pozemkům.

Společnost Nové Holešovice podala žalobu na pražský dopravní podnik (dále i jako "DPP") kvůli tomu, že jí navzdory dohodě neprodal pozemky v okolí stanice linky metra C Nádraží Holešovice. Více»

13 květen 2024

Kvůli suchu a větru hrozí od noci ve velké části ČR nebezpečí vzniku požárů!

Na většině území Čech a na západě Moravy hrozí od noci na úterý kvůli suchému a větrnému počasí zvýšené riziko vzniku a šíření požárů. Upozornění platí do noci na čtvrtek, není ale vyloučeno to, že bude prodlouženo. Více»

13 květen 2024

Pěstitelům bez pojištění bude stát krátit kompenzace o polovinu.

Pěstitelům, kteří neměli pojištění proti mrazům, bude stát krátit kompenzace o polovinu. V pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct to sdělil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Více»

9 květen 2024

Výše podpory pro pěstitele zasažené mrazem se bude odvíjet od pomoci EK.

Vláda je připravena na podporu pěstitelů, jejichž produkci letos poškodily silné mrazy, uvolnit peníze ze státního rozpočtu. Konkrétní částku ale na jednání nedohodla, řekl novinářům ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Více»

6 květen 2024

Přísnější ochrana půdy pomůže navrátit původní krajinné prvky.

Přísnější ochrana nejlepší zemědělské půdy, kterou schválili poslanci, pomůže do krajiny navrátit původní krajinné prvky, jako jsou stromořadí, remízky nebo mokřady. Více»

6 květen 2024

Poslanecká Sněmovna schválila vyšší ochranu nejlepší zemědělské půdy.

Vyšší ochranu nejkvalitnější zemědělské půdy Sněmovna schválila v mírnější podobě, než jak ji navrhla vláda. Do vládní předlohy doplnila zákaz prodeje zemědělské půdy vlastníkům z tzv. třetích zemí, tedy v podstatě mimo EU. Více»

4 květen 2024

Protesty zabraly.

Do obor se bude chodit moci i nadále. Více»

4 květen 2024

V ČR se letos kvůli mrazům sklidí o více než 100.000 t méně ovoce.

V České republice se letos kvůli silným mrazům místo 138.000 tun ovoce sklidí asi 30.300 tun. Po jednání se zástupci ovocnářů, vinařů a lesních školek to na tiskové konferenci v Praze řekl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Více»

3 květen 2024

Zákonodárci by měli schvalovat vyšší ochranu nejlepší zemědělské půdy.

Vyšší ochranu nejkvalitnější zemědělské půdy Sněmovna schválí patrně v mírnější podobě, než jak ji navrhla vláda. Více»

2 květen 2024

Mráz na jihu Čech poškodil vyjma ovoce zřejmě i obiloviny a řepku.

Jihočeští zemědělci odhadují, že minimálně polovinu až dvě třetiny květů a plodů ovocných stromů nenávratně poškodil mráz. Jsou i pěstitelé, kteří hlásí úplné zničení letošní úrody v některých sadech. Více»

29 duben 2024

Mráz měl negativní vliv rovněž na lesy.

Buky, duby i jedle částečně pomrzly. Více»

27 duben 2024

Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům přesáhne miliardu korun.

Škoda na úrodě ovoce kvůli mrazům přesáhne podle odhadů ovocnářů miliardu korun. Poškozena je většina ovocných stromů v Čechách, mrazy zlikvidovaly téměř 100 procent úrody. Více»

27 duben 2024

Dle vinařů škody na vinohradech v tuzemsku přesáhly dvě miliardy korun.

Škody na vinicích v České republice po vlně dubnových mrazů jsou vyšší než dvě miliardy korun. V Čechách, kde jsou čtyři procenta registrovaných vinic v ČR, škody dosahují 95 procent. Více»

27 duben 2024
26 duben 2024

Vinaři se vyjádří k situaci ve vinicích a vyčíslí škody způsobené mrazy.

ČTK bude dnes od 11:55 hod. živě vysílat tiskovou konferenci Svazu vinařů ČR k aktuální situaci ve vinicích a vyčíslení škod, které napáchaly mrazy. Zúčastní se jí prezident svazu Martin Chlad a zástupci všech vinařských podoblastí. Více»

25 duben 2024

Výborný bude informovat o pomoci ovocnářům s poškozenou úrodu.

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) bude dnes spolu s předsedou Ovocnářské unie Martinem Ludvíkem dnes v obci Daminěves na Mělnicku informovat o pomoci ovocnářům, kterým mráz v předchozích dnech zásadně poškodil úrodu. Více»

25 duben 2024
25 duben 2024

Mrazy způsobily škody zelinářům.

Ochlazení oddálí sklizeň zeleniny. Více»

24 duben 2024

Škody způsobené mrazem na úrodě vinařů v ČR budou ve stovkách milionů korun.

Škody způsobené mrazem na letošní úrodě vinařů v České republice půjdou do stovek milionů korun, v Čechách pomrzlo 40 procent vinohradů, řekl ČTK prezident Svazu vinařů Martin Chlad. Více»

17 duben 2024

V části ČR bude v noci na čtvrtek mráz.

Ten může poškodit kvetoucí stromy. Více»

17 duben 2024
12 duben 2024
10 duben 2024

Kvetení stromů přišlo rekordně brzy.

Ovocnáři mají obavy z jarních mrazů. Více»

10 duben 2024
28 březen 2024

Společnost PlaneStation musí vyklidit vojenské letiště Líně.

Krajský soud v Plzni rozhodl, že firma PlaneStation musí do dvou měsíců od obdržení rozsudku vyklidit záložní vojenské letiště Líně. Nájemce, který letiště od roku 2000 provozuje, včera uvedl, že se ještě dovolá k Nejvyššímu soudu. Více»

14 březen 2024
11 březen 2024

Armáda chce mít na letišti Líně logistické centrum a základnu aktivních záloh.

Armáda ČR (AČR) chce na svém záložním letišti Líně u Plzně postavit logistické centrum pro české vojáky i NATO a základnu aktivních záloh krajského vojenského velitelství ve velikosti jednoho praporu kolem 600 lidí. Více»

28 únor 2024
25 únor 2024

Legislativní novela zákona omezí přístup do lesů.

Umožnit vlastníkům obor jejich uzavření je chyba, varuje veřejný ochránce práv i ekologové. Více»

14 únor 2024

S detekcí plevele na polích by podle vědců mohla farmářům pomoci AL.

S detekcí plevele na polích by podle vědců z Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně mohla pomoci umělá inteligence. Více»

12 únor 2024

Včelaři mají přebytky medu.

Po pandemii jim ubyla klientela. Více»

4 únor 2024

Justice bude muset opětovně řešit spor o nájemné za pozemky s ruskými budovami.

Obvodní soud pro Prahu 5 se bude muset znovu zabývat žalobou ministerstva zahraničních věcí (dále i jako "MZV"), které požaduje zpětné doplacení nájmu za pozemky v pražských Stodůlkách, na nichž stojí komplex administrativních budov a bytů Více»

2 únor 2024
2 únor 2024

Sklizeň ovoce loni klesla o 26 procent.

Jablek bylo nejméně od roku 2011. Více»

1 únor 2024

Lesy ČR loni snížily těžbu na 7,8 mil.m3.

To jest na úroveň před kůrovcovou kalamitou. Více»

22 leden 2024

ÚS odmítl stížnost Dr. Kučery kvůli vyvlastnění pozemku pro D11 u Jaroměře.

Ústavní soud odmítl stížnost Františka Kučery kvůli vyvlastnění pozemku potřebného pro stavbu dálnice D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří na Náchodsku. Nevyhověl ani připojeným návrhům za zrušení částí liniového zákona a zákona o vyvlastnění. Více»

10 leden 2024

MS projedná odvolání ve sporu o nájemné za pozemky s ruskými budovami.

Odvolací Městský soud v Praze se dnes má zabývat žalobou ministerstva zahraničních věcí, které požaduje zpětné doplacení nájemného za pozemky v pražských Stodůlkách, na nichž stojí komplex administrativních budov a bytů. Více»

18 prosinec 2023

Hlavní město neplánuje rušení tenisových kurtů na Štvanici.

ČTK to sdělil mluvčí města Tadeáš Provazník v reakci na čtvrteční vyjádření představitelů tenisového klubu I. ČLTK Praha, který na ostrově působí. Více»

17 prosinec 2023
5 prosinec 2023
4 prosinec 2023

Na nejlepší půdě pravděpodobně nebudou moci vznikat velká centra.

Na nejkvalitnější zemědělské půdě asi nebudou moci vznikat velká nákupní a logistická centra ani fotovoltaické elektrárny. Vyplývá to z novely zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, kterou v úvodním kole podpořila Poslanecká sněmovna. Více»

22 listopad 2023

ÚOHS povolil skupině Penta odkoupit ČSAD Praha Holding.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil investiční skupině Penta koupit prostřednictvím Penta Real Estate firmu ČSAD Praha Holding, která v hlavním městě vlastní autobusové nádraží Florenc a přilehlé pozemky. Více»

21 listopad 2023

Jičín bude pozemky pro rodinné domy prodávat v aukci.

Město Jičín bude pozemky pro výstavbu rodinných domů v atraktivní lokalitě bývalých kasáren prodávat lidem v elektronické aukci. Dražbu by radnice mohla uspořádat ve druhé polovině roku 2024 nebo počátkem roku 2025. Více»

21 listopad 2023

Existuje pomoc při hledání nejasných vlastníků pozemků.

Občané v České republice mají možnost snadněji než dřív ověřit, zda jim nepatří některý z pozemků s nedostatečně identifikovanými vlastníky, které na konci letoška propadnou státu. Více»

19 listopad 2023

Novela zákona má snížit min. výměru honiteb na 250 hektarů.

Novela mysliveckého zákona by měla snížit minimální výměru honiteb na 250 hektarů, nyní je to 500 hektarů. Cílem je umožnit vlastníkům pozemků snadnější zřízení honitby. Více»

18 listopad 2023

Penta odkoupila od ČD pozemky na Florenci za 244 mil. Kč.

Developerská společnost Penta Real Estate koupila od Českých drah dlouhodobě nevyužívané pozemky na Florenci v sousedství pražské magistrály takřka za 244 milionů korun. Více»

13 listopad 2023
2 listopad 2023
1 listopad 2023

Penta odkupuje ČSAD Praha Holding, který vlastní autobusové nádraží Florenc.

Investiční skupina Penta kupuje prostřednictvím Penta Real Estate firmu ČSAD Praha Holding, která vlastní autobusové nádraží Florenc a přilehlé pozemky. Více»

31 říjen 2023

Fiala a Síkela zítra oznámí výsledky jednání s šéfem VW Blumem.

Ve středu po jednání vlády budou známy výsledky dnešního jednání premiéra Petra Fialy (ODS) a ministra průmyslu Jozefa Síkely s ředitelem Volkswagenu Oliverem Blumem o zvažovaném projektu továrny na baterie do elektromobilů v Líních u Plzně. Více»

30 říjen 2023
29 říjen 2023
25 říjen 2023

Kofola kupuje kávové plantáže v Kolumbii.

Je to její první investice mimo Evropu. Více»

24 říjen 2023

NS v Brně potvrdil referentovi z kauzy Bečvářova statku pětiletý trest.

Nejvyšší soud odmítl dovolání bývalého referenta pražského pozemkového úřadu Jana Horáka, má si odpykat pět let ve vězení. Více»

24 říjen 2023
18 říjen 2023
15 říjen 2023

Čas pro jednání s VW o gigafactory u Plzně se blíží ke konci.

Čas, po který může Česká republika jednat s automobilkou Volkswagen o umístění továrny na baterie pro elektromobily, tzv. gigafactory, na Plzeňsku, se blíží ke konci. Na dotaz ČTK to po jednání vlády řekl premiér Petr Fiala (ODS). Více»

12 říjen 2023

Drobní vlastníci lesů z nich nemají často žádný zisk.

Zisk z lesnické činnosti nemělo v posledních pěti letech 54 procent drobných vlastníků lesů, kteří mají do 50 hektarů. Zisk mělo 17 procent z nich, podobné množství lidí se vůbec lesnické činnosti nevěnovalo. Více»

9 říjen 2023

Hroznů bude letos o něco méně.

Kvalita se zdá být dobrá. Více»

29 září 2023

Metropole bude nadále usilovat o budovu a pozemky České pošty v ulici na Strži.

Vedení Prahy bude nadále usilovat o získání budovy s pozemky České pošty v ulici na Strži na Praze 4. S vedením pošty se bude chtít dohovořit na zrušení aukce z minulého týdne a je připraveno nabídnout vyšší finanční částku než vítěz. Více»

27 září 2023

ČD odprodaly pozemky na smíchovském nádraží za dvě miliardy Kč.

České dráhy prodaly zbývající část pozemků na smíchovském nádraží v Praze za necelé dvě miliardy korun. Přes 126.000 metrů čtverečních pozemků odkoupila společnost Sekyra Group. Více»

24 září 2023

Úroda jablek má být letos podprůměrná.

Hrušek bude nejvíc od roku 2015. Více»

16 září 2023

Směs rostlin vysazená mezi vinohrady pomáhá chránit révu před suchem.

Ochranu vinohradů před suchem i půdní erozí může pomoci zajistit speciální zelená směs rostlin zasetá mezi řádky vinohradu. Více»

2 září 2023

Vítr poničil Lesům ČR 200.000 metrů krychlových dřeva.

Na dvou místech žádají o zákaz vstupu. Více»

1 září 2023

Metropole nezískala pozemky v Sedlci.

Česká zemědělská univerzita v Praze prodala své pozemky v Sedlci na Praze 6. Více»

30 srpen 2023

Farmáři mají skoro sklizeno.

Výnos je oproti loňsku vyšší. Více»

30 srpen 2023
29 srpen 2023
29 srpen 2023

Vyšší pachtovné bude letos pouze u nových smluv.

Pachtovné za pronájem zemědělské půdy ve vlastnictví státu se bude letos zvyšovat jen u nově uzavřených smluv. Více»

27 srpen 2023

V regionech bude panovat velký rozdíl ve výsledcích sklizně.

V jednotlivých regionech České republiky bude podle ministra zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) existovat velký rozdíl ve výsledcích sklizně. Celorepublikově je však letošní rok lepší než loňský. Více»

26 srpen 2023
25 srpen 2023

O samosběr zeleniny panuje velký zájem.

Pole u Vojnic zaplnily stovky lidí. Více»

22 srpen 2023

Justice odblokovala lukrativní pozemky z restitučního podvodu v Praze.

Vrchní soud v Praze v polovině července odblokoval lukrativní pozemky, které spoluvlastní podnikatel Tomáš Hrdlička. Soudy dosud pozemky zadržovaly kvůli tomu, že pocházejí z restitučního podvodu známého jako kauza Bečvářova statku. Více»

21 srpen 2023

Epizoda intenziv. půdního sucha v České republice je díky dešťům už minulostí.

Intenzivní deště z posledních dvou týdnů dokázaly nasytit v ČR půdu do jednoho metru natolik, že ukončily několik týdnů trvající půdní sucho. Nasycená je jak svrchní vrstva do 40 cm, tak na většině území i spodní vrstva do jednoho metru. Více»

19 srpen 2023
15 srpen 2023

Farmáři k včerejšímu dni sklidili 57 pct ploch obilovin a 91 pct ploch řepky.

Stejně jako v minulých týdnech pokračují letošní žně pomaleji než loni, kdy bylo touto dobou sklizeno 95 procent ploch obilovin a zbývalo jen procento osetých ploch řepky. Více»

13 srpen 2023

Plochy se zeleninou na jaře klesly takřka o tři pct na 11.396 ha.

Plochy s konzumní zeleninou letos na jaře v České republice meziročně klesly téměř o tři procenta na 11.396 hektarů, přičemž provoz omezily hlavně menší farmy. Více»

12 srpen 2023

MND se dohodla s australskou ADX na společné těžbě ropy v Rakousku.

Hodonínská těžařská a energetická společnost MND ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka se bude podílet na těžbě ropy a plynu v Horních Rakousích. Více»

10 srpen 2023

Studené počasí zpomalilo dozrávání hroznů.

Burčák bude nejdříve za dva týdny. Více»

8 srpen 2023

Farmáři sklidili 45 procent ploch obilovin.

Zemědělské práce zpomalilo nepříznivé počasí. Více»

3 srpen 2023
3 srpen 2023

Farmáři sklidili 40 procent obilovin.

Zemědělské práce pokračují pomaleji než loni. Více»

24 červenec 2023

Rozsah půdního sucha v České republice se zvětšil na celém území.

Dva nejhorší stupně sucha zasáhly v neděli 34,8 procenta území České republiky, rozsah zemědělského sucha se zvýšil. Některý z pěti stupňů sucha je na 97,8 procenta území. Nejhorší situace je na střední a severovýchodní Moravě. Více»

22 červenec 2023

Cena potravinářské pšenice je zhruba o 45 pct nižší než loni v červenci.

Mluvčí Zemědělského svazu ČR Vladimír Pícha ČTK řekl, že teď se prodává tuna za 4 500 korun. Loni byla podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) v červenci průměrná cena 8 268 korun za t. Více»

22 červenec 2023

Vláda plánuje zmenšit plochu gigafactory v lokalitě Líně na Plzeňsku.

Vláda schválila dohodu s obcemi v sousedství připravované průmyslové zóny pro výrobu baterií pro elektromobily v lokalitě Líně na Plzeňsku. Více»

12 červenec 2023

Žně v České republice jsou na svém počátku.

Farmáři sklidili 2,5 procenta ploch obilovin. Více»

10 červenec 2023

Odhady sklizně vypadají dobře.

Sklizena je čtvrtina ozimého ječmene. Více»

8 červenec 2023

Sklizeň ovoce letos klesne o čtvrtinu.

Bude nejnižší za posledních šest let! Více»

17 červen 2023

Nymburk odprodá pozemky v průmyslové zóně.

Nymburští členové zastupitelstva schválili budoucí prodej více než pěti hektarů obecních pozemků v severní průmyslové zóně společnosti J&T IB and Capital Markets. Více»

16 červen 2023

Geomet odkoupila pozemky pro závod na zpracování lithia z Cínovce.

Společnost Geomet koupila pozemky v průmyslovém areálu Dukla, na nichž hodlá postavit závod na zpracování lithia z nedalekého Cínovce na Teplicku. Více»

15 červen 2023

V Česku začala sklizeň raných brambor.

V České republice začala sklizeň raných brambor, tj. přibližně o týden později než loni. Pozdější zahájení sklizně ovlivnilo studené a vlhké jarní počasí. Více»

12 červen 2023

Zastupitelé v Ústí nad Labem rozhodli tajným hlasováním o odkupu tzv. díry.

Zastupitelé Ústí nad Labem na zasedání rozhodli tajným hlasováním o odkupu roky opuštěného staveniště v centru města, takzvané díry, za 73 milionů korun. Více»

7 červen 2023

Více než polovina tuzemských domácností si pěstuje ovoce a zeleninu.

Více než polovina českých domácností si pěstuje vlastní ovoce a zeleninu, pro pětinu je vlastní pěstování zdroj srovnatelný s nákupem těchto potravin. Více»

6 červen 2023

ČR prohrála první soud o nájem za ruské pozemky ve Stodůlkách.

Obvodní soud pro Prahu 5 nepravomocně zamítl žalobu ministerstva zahraničních věcí (MZV), které požadovalo zpětně doplatit nájem za pozemky v pražských Stodůlkách. Více»

5 červen 2023

Samosběr jahod začíná.

Cena zůstává na loňské úrovni. Více»

2 červen 2023

Mrazy sníží úrodu ovoce o desetinu.

Největší propad se očekává u meruněk a broskví. Více»

30 květen 2023

Poslední deště zasáhly hlavně Moravu.

Sucho se rozmáhá na severozápadě Čech. Více»

21 květen 2023

Sokolovská uhelná hodlá ve svém největším lomu Jiří těžit do roku 2032.

Sokolovská uhelná těží ve svém největším lomu Jiří v současnosti 3,5 milionu tun hnědého uhlí za rok. Navzdory původním plánům útlumu těžby firma loni těžbu mírně navýšila. Více»

19 květen 2023

Rusko podle Zacharovové podnikne kroky kvůli nájmu za pozemky v ČR

Moskva podle mluvčí ruské diplomacie Marije Zacharovové podnikne odvetné kroky, pokud bude Česká republika žádat zpětně nájem za tři roky za pozemky, které využívá ruské velvyslanectví v ČR. Více»

19 květen 2023

Vláda včera zrušila dávná usnesení, kterými se svěřily pozemky k užívání Rusku.

Vláda ČR včera zrušila devět usnesení ze 70. a 80. let, kterými se svěřily tehdejšímu Sovětskému svazu pozemky do bezplatného užívání k diplomatickým účelům. Více»

18 květen 2023

Rodinný pivovar Bernard má v Humpolci vlastní malou chmelnici.

Na pozemku pod železniční tratí u výpadové silnice na Jihlavu včera žáci tamní České zemědělské akademie nasázeli 144 sazenic. Více»

17 květen 2023

Vláda se dnes vrátí k pozemkům, které bezúplatně užívá Ruská federace.

Ke zrušení vládních usnesení ze 70. a 80. let minulého století, kterými se svěřují nemovitosti Rusku do bezplatného užívání k diplomatickým účelům, se dnes vrátí vláda. Více»

16 květen 2023
15 květen 2023

Síkela nabídl obcím kolem letiště Líně vytvoření společného podniku.

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN) nabídl starostům z okolí záložního armádního letiště Líně u Plzně založení společného podniku, který by ovlivňoval budoucí rozvoj a chod strategického podnikatelského parku, který chce vybudovat stát. Více»

8 květen 2023

V noci na úterý hrozí mráz.

Může poškodit zeleninu a kvetoucí stromy. Více»

30 duben 2023

V noci může na severovýchodě České republiky mráz poškodit plodiny.

V noci na pondělí budou teploty na severovýchodě ČR klesat pod nulu. Přízemní mrazíky mohou v polohách pod 600 metrů nad mořem poškodit vegetaci, hlavně teplomilnější plodiny, brambory a zeleninu. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav. Více»

30 duben 2023

Metropole smění se státem nemovitosti a pozemky za 1,7 miliardy Kč.

Hlavní město smění se státem pozemky a nemovitosti v hodnotě asi 1,7 miliardy korun. Město od státu získá výměnou za většinu areálu Nemocnice na Bulovce mimo jiné kasárny v Karlíně nebo budovu v Hybernské ulici. Více»

28 duben 2023

Nakoupit si bude možné 1. května.

8. května budou mít obchody zavřeno. Více»

27 duben 2023

I v noci na pátek může plodiny v České republice poškodit mráz.

I v noci na pátek může plodiny v ČR poškodit mráz. Teploty mohou klesnout hlavně na severovýchodě země až na minus tři stupně Celsia. Ohroženy budou především brambory a další zelenina. Více»

26 duben 2023

Nadcházející dvě noci mohou přízemní mrazíky poškodit zeleninu.

Během nadcházejících dvou nocí budou teploty v České republice klesat pod nulu. Přízemní mrazíky mohou v polohách pod 600 metrů nad mořem poškodit vegetaci, hlavně teplomilnější plodiny, brambory a zeleninu. Více»

24 duben 2023

Začala sklizeň chřestu.

Na pole se vrací i křen. Více»

24 duben 2023

Sázení brambor v České republice zdržují deště.

Na Vysočině ještě skoro nezačalo. Více»

21 duben 2023

Intenzivní déšť nasytil půdu v téměř celé České republice.

Intenzivní déšť, který zasáhl ČR minulý týden ve čtvrtek a v pátek, dokázal takřka na celém území republiky dosytit půdu do hloubky jednoho metru. Více»

19 duben 2023

Mrazy zatím poškodily meruňky a broskve.

Hrozit budou až do půlky května. Více»

17 duben 2023

Metropole smění se státem pozemky a nemovitosti za 1,7 mld. Kč.

Magistrát smění se státem pozemky a nemovitosti v hodnotě asi 1,7 miliardy korun. Hlavní město Praha od státu získá výměnou za většinu areálu Nemocnice na Bulovce mimo jiné kasárny v Karlíně, budovu v Hybernské nebo zámek Veleslavín. Více»

15 duben 2023

NS zrušil rozhodnutí o úklidu listí z městských stromů na soukromé zahradě.

Nejvyšší soud zrušil rozsudek, který nařizoval radnici v Chlumci nad Cidlinou na Královéhradecku, aby zajistila pravidelný úklid listí padajícího na soukromou zahradu ze stromořadí na městském pozemku. Více»

6 duben 2023

S mrazem, který může poškodit stromy, musí pěstitelé počítat i v pátek.

Mráz, který může poškodit kvetoucí ovocné stromy, bude v nižších polohách velké části Česka také v noci na pátek. Více»

3 duben 2023

NS nařídil nové rozhodnutí o trestu v kauze Bečvářova statku.

Nejvyšší soud nařídil znovu otevřít případ bývalého referenta pražského pozemkového úřadu Jana Horáka. V kauze restituce Bečvářova statku si vyslechl trest tři roky vězení s pětiletým podmínečným odkladem. Více»

23 březen 2023

Klesnou plochy, na kterých se pěstuje zelenina, bude se více importovat.

Plocha, na které farmáři pěstují zeleninu, letos klesne o pět procent z loňských více než 11.600 hektarů. Novinářům to řekla předsedkyně Zelinářské unie Čech a Moravy Monika Nebeská. Více»

17 březen 2023

České jablko mizí.

Pomohly by kontroly původu jablek. Více»

14 březen 2023

Bidli spustila prodej stavebních parcel u Plzně.

Společnost Bidli odstartovala prodej zasíťovaných pozemků připravených pro zástavbu moderními rodinnými domy. Více»

8 březen 2023

Farmáři sklidili nejvíc obilí za 6 let.

Středočeští zemědělci loni počtvrté v řadě sklidili meziročně více obilí. Důvodem bylo i rozšíření obhospodařovaného území. Více»

8 březen 2023

Vláda projedná zrušení usnesení odevzdávajících pozemky do užívání Rusku.

Zrušení vládních usnesení ze 70. a 80. let minulého století, kterými se svěřují nemovitosti Rusku do bezplatného užívání k diplomatickým účelům, projedná na dnešním zasedání kabinet Petra Fialy (ODS). Více»

20 únor 2023

Změna klimatu proměnila a dále proměňuje zemědělské oblasti v tuemsku

Klimatická změna v posledních 20 letech zásadně proměnila podobu zemědělských oblastí v České republice. Více»

19 únor 2023

Skanska kupuje pozemek na okraji Prahy.

Plánuje postavit dostupné bydlení pro mladé rodiny. Více»

16 únor 2023

Tvůrci Intersucha dnes zhodnotí letošní zimu a ukážou výhled.

Zástupci projektu Intersucho budou dnes na setkání s uživateli ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku hodnotit vývoj počasí v loňském roce a prezentovat předpoklady vývoje počasí v letošním roce. Více»

16 únor 2023

Přeměnu na stavební pozemky v Letňanech odložili.

Na pražský magistrát se vrací otázka, co s volnými pozemky v Letňanech. Více»

12 únor 2023

Obce získají pozemky na výstavbu dostupných bytů.

Ministerstvo pro místní rozvoj dá na přípravu projektů až 1,6 mld. korun. Více»

11 únor 2023

Vláda zrušila územní rezervy pro kanál Dunaj Odra Labe.

Vláda zrušila územní rezervy pro vodní koridor Dunaj-Odra-Labe. V tiskové zprávě o tom informovali vládní Piráti, ČTK to potvrdil i ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Více»

10 únor 2023

Lesy ČR s dalším ústupem kůrovce snížily těžbu dřeva o pětinu na 9,2 mil.m3.

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) loni s dalším ústupem kůrovcové kalamity snížil těžbu dřeva o pětinu na 9,2 milionu metrů krychlových. Letos LČR plánují těžbu na úrovni 9,1 milionu metrů krychlových. Více»

8 únor 2023

Vinná réva se na Moravě nachází v ohrožení.

Nebezpečné zlaté žloutnutí révy, které ničí vinice a není léčitelné, se loni objevilo na třech místech na jihu Moravy. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský proto aktuálně rozšířil vymezená území, kde platí mimořádná opatření. Více»

5 únor 2023

Na letiště Líně přišly tisíce lidí.

Tisíce lidí přišly na Den otevřených hangárů na záložní vojenské letiště v Líních u Plzně. Více»

30 leden 2023
29 leden 2023

Půda je nasycená, prognóza pro jaro kvůli absenci sněhu dobrá není.

Teplé lednové počasí, které rozpustilo i na horách veškerý sníh napadaný v prosinci, a deště posledních dnů zapříčinily, že v celé republice je v půdě do jednoho metru obvyklé či vyšší množství vody, než je pro toto období obvyklé. Více»

9 leden 2023

Právní předpis rozšíří okruh údajů zveřejňovaných v registru využití půdy.

Okruh údajů zveřejňovaných v registru využití půdy, tzv. systému LPIS, se rozšiřuje např. o kontaktní údaje na zemědělce a zemědělské firmy, které na ní hospodaří. Více»

21 prosinec 2022

Kolín rozprodal pozemky v průmyslové zóně.

Už jen jediný pozemek zůstává neprodaný v průmyslové zóně Kolín-Ovčáry. Městu se již podařilo rozprodat drtivou většinu ze zdejších zhruba 370 hektarů, což městské kase výrazně pomohlo s hospodařením. Více»

21 prosinec 2022

Piloti z Líní zřejmě dostanou lepší zázemí na letišti v Rokycanech.

Modernější a lepší zázemí slibují zástupci české vlády pilotům, kteří využívají náhradní armádní letiště v Líních u Plzně. Více»

19 prosinec 2022

Těžba černého uhlí v Dole ČSM má pokračovat až do roku 2025.

Těžba černého uhlí v Dole ČSM na Karvinsku bude pokračovat až do konce roku 2025. Na Dole ČSM Sever ve Stonavě to oznámili ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a předseda představenstva těžební společnosti OKD Roman Sikora. Více»

10 prosinec 2022

Letci se sejdou v Plzni na protest proti továrně VW v Líních.

Český svaz letectví svolal na dnešek do Plzně protest proti zvažovanému rušení záložního armádního letiště Líně za Plzní. Na 14:00 hod. pozval na náměstí T. G. Masaryka piloty, mechaniky, pracovníky letišť i občany z celé ČR. Více»

9 prosinec 2022
7 prosinec 2022

Svaz letců svolal druhý protest kvůli zvažované továrně VW. tentokrát do Plzně.

Český svaz letectví (ČsSL) svolal na sobotu 10. prosince druhý protest proti zvažovanému rušení záložního armádního letiště Líně za Plzní, tentokrát přímo do Plzně. Více»

29 listopad 2022

Kvůli nízkým cenám jablek přes zimu prý zmizí až 10 procent sadů v ČR.

Nízké výkupní ceny jablek povedou k tomu, že pěstitelé v České republice po letošní sezoně zlikvidují 1 000 až 1 500 hektarů ovocných sadů. Žurnalistům tyto informace sdělil předseda Ovocnářské unie Čech a Moravy Martin Ludvík. Více»

28 listopad 2022

Developer požadoval po ČD prodej pozemků neoprávněně.

Okresní soud v Českých Budějovicích zamítl žalobu developera, který se u Českých drah domáhal prodeje několika desítek pozemků tvořících železniční nádraží v Českých Budějovicích. Více»

26 listopad 2022

Liberec hodlá získat pozemky a stavby lanovky na Ještěd.

Liberec plánuje získat do svého vlastnictví od Českých drah pozemky a stavby kabinové lanovky na Ještěd v Horním Hanychově. Více»

24 listopad 2022

V Liberce budou zastupitelé schvalovat záměr výkupu pozemků lanovky na Ještěd.

Záměr výkupu pozemků a staveb lanovky na Ještěd v Horním Hanychově od Českých drah (ČD) budou dnes na svém zasedání schvalovat zastupitelé Liberce. Více»

24 listopad 2022

Soud ve Zlíně vyhověl návrhu Zlínského kraje a Unimex Group a jednání odročil.

Zlínský okresní soud vyhověl návrhu Zlínského kraje a společnosti Unimex Group a plánované jednání ve sporu o pozemek odročil. Více»

18 listopad 2022

Brno zváží budoucnost lokality za Lužánkami.

Primátorka se ke stadionu nekloní. Více»

17 listopad 2022

Brno u soudu uspělo ve sporu o komunikace na pozemcích za Lužánkami.

Město Brno uspělo i u odvolacího Krajského soudu v Brně ve sporu se společností Czechcity o určení vlastnictví komunikací na pozemcích města za Lužánkami. Soud potvrdil rozhodnutí městského soudu, že komunikace jsou součástí pozemku. Více»

13 listopad 2022

Šluknov nabízí stavební parcely.

Do 7. prosince mohou zájemci podat nabídku k odkoupení stavebních pozemků ve Šluknově na Děčínsku. Více»

9 listopad 2022

V Plzni se dnes bude jednat o případné stavbě továrny VW v Líních.

O případné stavbě továrny Volkswagenu (VW) na výrobu baterií do elektromobilů v lokalitě záložního armádního letiště Líně u Plzně se dnes bude jednat v Plzni. Více»

Všechny články a aktuality »»

   

Poslední Aktuality a články

Dvě desítky privátních hradů a zámků se otevřou veřejnosti.

Dvě desítky soukromých hradů a zámků se ode dneška do neděle otevřou veřejnosti. Některé pamětihodnosti si budou moci zájemci prohlédnout pouze v těchto dnech, po zbytek roku jsou totiž nepřístupné. Více»

PS mj. odmítla omezit inflační doložku k fin. náhradám církvím.

Sněmovna schválila novelu církevního zákona, která má přinést digitalizaci, sjednocení terminologie a snížení administrativní zátěže týkající se církví. Více»

Zákaz smlouvy na digitalizaci stavebního řízení platí.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna potvrdil zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem pro místní rozvoj a firmou InQool na vytvoření části systémů pro digitalizaci stavebního řízení. Zákaz začne platit za čtyři měsíce. Více»

Personál justice bude ve středu stávkovat za vyšší platy.

Zaměstnanci soudů budou ve středu 29. května stávkovat za zvýšení platů. Jednodenní výstražnou stávku vyhlásily justiční odbory po jednání s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) Více»

Experti hodlají urychlit ochranu lužních lesů u Dyje.

Odborné společnosti chtějí urychlit ochranu lužních lesů podél dolních toků řek Moravy a Dyje, osm jich podepsalo společné prohlášení. Oblasti se přezdívá Moravská Amazonie, v přípravě je, že se lokalita stane chráněnou krajinnou oblastí. Více»

Všechny články a aktuality »»

 

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019