Provozuje:
realitní kanceláo JURIS REAL

Aktuality a Články

11 září 2023

Radní projednají stavbu tramvajových tratí a přidělování bytů.

Pražští radní budou jednat o přípravě stavby tramvajových tratí, modernizaci Strahovského tunelu, vybudování parku na Rohanském ostrově v Karlíně nebo technicko-materiální pomoci Ukrajině. Více»

18 srpen 2023

Hranice lesa v Krkonoších oteplováním stoupá půl výškového metru za rok.

Horní hranice lesa v Krkonoších se vlivem rychlého oteplování v posledních desetiletích mění, postupuje směrem k nejvyšším oblastem hor, a to zhruba půl metru výškových za rok. Více»

2 srpen 2023

Radní schválili pojmenování ulic v nové čtvrti po slavných ženách.

Většina ulic a prostranství v budované první části čtvrti Smíchov City v Praze 5 ponese jména slavných žen. Pojmenování schválili městští radní. Více»

23 červenec 2023

Žákům a učitelům se na Praze 9 od 4. září otevře nová ZŠ a MŠ Elektra.

Od 4. září se žákům otevře nová Základní a Mateřská škola Elektra v Praze 9, zkolaudovanou budovu novinářům představili zástupci hlavního města a radnice MČ Prahy 9. Více»

8 červen 2023
9 květen 2023
5 květen 2023

Ďolíček leží nad neznámou stokou.

Metropole plánuje vypsat soutěž na budoucí podobu stadionu Ďolíček, který je sídlem Bohemians Praha 1905, formou soutěžního workshopu. Více»

5 květen 2023

Metropole hodlá odkoupit od pošty část budovy na Praze 2.

Primátor Bohuslav Svoboda podle své náměstkyně Alexandry Udženije (oba ODS) oslovil vedení České pošty kvůli prodeji části budovy v Moravské ulici v Praze 2, v níž sídlí zdejší pošta. Hlavní město má o dům zájem. Více»

5 květen 2023

Na Praze 3 opravili dva činžovní domy.

Během kompletní rekonstrukce přibylo v panelových domech v Blahoslavově a Roháčově ulici ve třetí městské části osm bezbariérových bytů. Více»

16 duben 2023

Muži podezřelému ze zapálení stájí na Cís. ostrově hrozí až šest let vězení.

Kriminalisté začali stíhat devětadvacetiletého muže, kterého podezírají ze založení požáru stájí na Císařském ostrově v Praze, z poškození cizí věci a týrání zvířat. V případě odsouzení mu hrozí max. šest let vězení. Více»

13 duben 2023

Skauti zatím mohou na Kampě zůstat.

Skautský institut bude do konce roku moci zůstat v Michnovském letohrádku na pražské Kampě, kde provozuje kulturní a společenské centrum. Více»

12 březen 2023

Barikáda u vstupů na Pražský hrad by podle názoru Rakušana měla zmizet.

Výsledky vyhodnocení bezpečnostních opatření u vstupů na Pražský hrad by měly být hotovy letos v dubnu. Poté se rozhodne, v jaké formě budou pokračovat. Více»

14 únor 2023

Na Chodově se otevře nový sportovní areál.

Po devíti letech politických sporů se letos konečně otevře nový sportovní areál na Chodově se dvěma kluzišti. Více»

14 únor 2023

Kraj opraví historickou budovu Podlipanského muzea v Českém Brodě.

Hejtmanství už vyhlásilo veřejnou zakázku na zhotovení projektové dokumentace ke stavebnímu povolení. Více»

10 únor 2023

Nové vedení Prahy plánuje byty i rozvoj dopravy.

Výstavbu nových bytů, vylepšení veřejných prostranství, rozvoj školství, dopravy, bezpečnosti, kvalitní péči o zeleň i podporu kultury slibuje v koaliční smlouvě nové vedení metropole. Více»

22 leden 2023

Na okraji metropole mají vyrůst další stovky stání P a R.

Magistrát plánuje v příštích letech vybudovat takřka čtyři tisíce parkovacích míst na okraji Prahy. To je první dobrá zpráva pro řidiče ze Středních Čech, kteří dojíždějí do metropole za prací, vzděláním či k lékaři. Více»

11 leden 2023

Zájemců o koupi Jindřišské věže v Praze jsou tři desítky.

Okolo třiceti zájemců o Jindřišskou věž v Praze evidovalo minulý týden pražské arcibiskupství, které se ji rozhodlo odprodat. Více»

9 leden 2023

Slavný Rošického stadion již zavřeli.

Zápasy fotbalové Ligy mistrů i památné tažení Slavie do semifinále Poháru UEFA, ME v atletice i desetibojařský rekord Tomáše Dvořáka. Více»

4 leden 2023

Metropole koupí elektřinu v 1. pol. roku 2023 od Pražské energetiky.

Hlavní město nakoupí elektrickou energii v prvním pololetí roku 2023 od Pražské energetiky (PRE) za tzv. spotové ceny, které se odvíjí od cen aktuálně obchodovaných na burze. Více»

30 prosinec 2022

Nymburk plánuje postavit cyklověž.

Město Nymburk chce příští rok pokročit s přípravou stavby tzv. cyklověže u vlakového nádraží a s dostavbou části cyklostezky u Labe pod kamenným mostem. Více»

24 prosinec 2022

Občanům metropole se v neděli na týden zdarma otevřou desítky sportovišť.

V Praze začne v neděli 25. prosince 14. ročník Týdne sportu zdarma, při kterém si lidé mohou přijít bezplatně zasportovat na desítky míst. Nabízí se tak možnost vyzkoušet si nový sport. Akce potrvá do soboty 31. prosince. Více»

24 prosinec 2022

Na Štědrý den mohou občané v metropoli navštívit zoo, památky nebo muzea.

Na Štědrý den si Pražané budou moci prohlédnout některé pražské památky, navštívit botanickou zahradu v Troji, zúčastnit se vánočního programu v pražské zoologické zahradě nebo zavítat do některých muzeí. Více»

24 prosinec 2022

MČ Praha 3 bude zřizovat další zóny s omezením rychlosti na 30 km za hodinu.

Praha 3 plánuje v tomto volebním období zřizovat nové zóny s omezením rychlosti na 30 kilometrů v hodině, další měla být v Jeseniově ulici a okolí. Více»

23 prosinec 2022

Pražské kino Atlas dnes ukončí provoz.

Vlastník budovy mu neprodloužil smlouvu. Více»

19 prosinec 2022

Zastupitelé zamítli výběr dodavatele elektřiny.

Metropole najde nový způsob nákupu. Více»

1 prosinec 2022

MČ Praha 10 řeší, co dál s opravou radnice.

Úředníci se i tak budou stěhovat. Více»

14 listopad 2022

Kancelář prezidenta nesouhlasí s přístupem PČR ke kontrolám na Hradě.

Kancelář prezidenta nesouhlasí s přístupem policie k zachování bezpečnostních kontrol na Pražském hradě. V prohlášení, které zveřejnila i na webu, Hrad oznámil, že ztratil důvěru ve způsob, jakým policie na Hradě bezpečnostní opatření nastavila. Více»

8 listopad 2022

Referendum o stadionu v Milovicích je neplatné.

Referendum o plánované zástavbě tzv. Hakenova stadionu je neplatné. Hlasování se zúčastnilo sedm procent oprávněných voličů, k platnosti rozhodnutí v místním referendu bylo nutných alespoň 35 procent voličů. Více»

2 listopad 2022

Stavba P a R parkoviště na Opatově bude stát takřka 660 milionů.

Stavba P+R parkovacího domu pro skoro 500 aut u stanice metra C Opatov vyjde hlavní město na 659, 9 milionu korun. Více»

Všechny články a aktuality »»

   

Poslední Aktuality a články

Čepro odstartovala v Hněvicích výstavbu šesti nádrží na pohonné hmoty.

Společnost Čepro, která je státním distributorem paliv, zahájila v areálu v Hněvicích na Litoměřicku výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na skladování automobilového benzinu a motorové nafty. Více»

Centrální banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky.

Česká národní banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky. Zdobné prvky v podobě písmen ŽB se po osmdesáti letech vrátily na své původní místo - mříže oken budovy v ulici Na Příkopě. ČNB o tom informovala novináře. Více»

Cena silové elektřiny bude dva roky klesat.

S plynem potíže nebudou. Více»

Centra Kyjeva a Lvova jsou světovým dědictvím v ohrožení.

Rozhodlo UNESCO. Více»

Šéfové sportu se kvůli škrtům v rozpočtu bojí mj. i devastace sportovišť.

Šéfové velkých sportovních organizací, jako je Česká unie sportu (ČUS), Česká obec sokolská a Sdružení sportovních svazů ČR (SSS ČR), kvůli navrhovanému snížení rozpočtu píší premiérovi Petru Fialovi a ministru financí Zbyňku Stanjurovi. Více»

Všechny články a aktuality »»

 

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019