Provozuje:
realitní kanceláo JURIS REAL

Aktuality a Články

21 září 2022

V Čelákovicích se buduje přístav pro osobní lodní dopravu.

V Čelákovicích odstartovaly stavební práce na dvou přístavištích, do konce roku by mělo být hotové parkoviště pro osobní lodní dopravu, do příští plavební sezony pak přístaviště pro malá pravidla. Více»

18 září 2022

Kolínská nemocnice otevřela nové pracoviště.

Kolínská nemocnice slavnostně otevřela pracoviště nukleární magnetické rezonance, součástí jsou dva nové přístroje umístěné ve vybudovaných prostorách v centru areálu. Více»

15 září 2022

Metropole příští rok splatí pětimiliardový dluhopis Evropské investiční bance.

Pražský magistrát v příštím roce splatí pětimiliardový dluhopis Evropské investiční bance (EIB) a sníží své zadlužení z nynějších 12 na šest miliard korun. Více»

15 září 2022

Středočeská záchranná služba má další výjezdovou základnu.

Nově budou záchranáři vyrážet do terénu i z Benátek nad Jizerou. Více»

14 září 2022

Středočeský kraj a obce budou hledat další využití vojenského území.

Středočeský kraj uzavřel memorandum s obcemi, do jejichž správních území spadají nemovitosti v bývalém vojenském výcvikovém prostoru Milovice-Mladá, které jsou současně ve vlastnictví kraje. Více»

1 září 2022

Ve Voticích skončila oprava čističky.

Její kapacita se takřka zdvojnásobí. Více»

1 září 2022

MČ Praha 8 postaví halu pro házenou i badminton.

Sportovní halu, která poskytne zázemí pro házenkáře a badminton, chce Praha 8 postavit v areálu ZŠ Burešova v Ďáblicích. Více»

22 srpen 2022

V Nymburku dokončí obnovu zahrady u školky.

Nymburská radnice brzy zahájí poslední část obnovy zahrady u Mateřské školy Větrník, která má již za sebou od roku 2020 tři etapy úprav. Více»

21 srpen 2022

Soud potvrdil metropoli pokutu 740.000 Kč za pravidla parkování hybridních aut.

Krajský soud v Brně potvrdil platnost pokuty 740.000 korun Praze za to, jak nastavila pravidla parkování aut s hybridním pohonem. Více»

18 srpen 2022

V Drahelicích hodlají postavit centrálu IZS.

Plán na vytvoření společného zázemí pro složky Integrovaného záchranného systému v Nymburce získává konkrétní obrysy. Více»

14 srpen 2022

Národní divadlo zdraží od září vstupné.

Letos zaplatí za energie meziročně třikrát víc. Více»

2 srpen 2022

Pražské letiště rozdělí obcím 18 milionů.

Letiště Praha plánuje, že rozdělí 18 mil. korun na veřejně prospěšné projekty v okolních obcích, které jsou ovlivněny leteckým provozem na letišti. Více»

29 červenec 2022

Místo vily dostala v Lysé nad Labem mateřská škola dvě nové třídy.

V Lysé nad Labem byla dokončena rekonstrukce historické vily, ve které vznikly dvě nové třídy Mateřské školy Dráček, která s ní sousedí. Obě budovy stavbaři propojili spojovacím krčkem. Více»

14 červenec 2022

Do konce října budou v metropoli představena díla Alfonse Muchy.

Výstava s názvem "Mucha, rodinná sbírka" představí od pátku do konce října ve Valdštejnské jízdárně v Praze ucelenou přehlídku díla Alfonse Muchy. Více»

21 červen 2022

Parkovací dům nahradí místa, která zaniknou při stavbě trati.

Metropole vypíše tendr s odhadovanou hodnotou 240 milionů korun na stavbu parkovacího domu pro místní obyvatele v ulici Vlastina na sídlišti Dědina. Více»

17 červen 2022

Vlastníci parkovacích karet v Praze si budou moci koupit kredit pro návštěvy.

Držitelé parkovacích oprávnění v metropoli budou moci koupit tzv. hodinový parkovací kredit, jehož prostřednictvím zajistí parkování pro návštěvy či řemeslníky, kteří k nim přijedou. Více»

15 červen 2022

Hlavní město má vstoupit do Tepla pro Prahu.

Pražští zastupitelé ve čtvrtek mají potvrdit vstup hlavního města do společnosti Teplo pro Prahu. Více»

15 červen 2022

Magistrát vypíše tendr na stavbu PaR parkoviště s cca 500 místy na Opatově.

Pražský magistrát ve čtvrtek vypíše tendr se zhruba 500 parkovacími místy na Opatově. Více»

13 červen 2022

Metropole kvůli stížnosti prověří možnost předělání kalendária orloje.

Pražský magistrát kvůli stížnosti člena Klubu Za starou Prahu Milana Patky prověří možnost předělání kalendária Staroměstského orloje, které neodpovídá podobě vytvořené Josefem Mánesem v roce 1866 při tehdejší obnově památky. Více»

12 červen 2022

Paneláky u Olšanského náměstí na Praze 3 se obnoví.

Celkem 266 milionů korun plánuje radnice Prahy 3 zainvestovat do revitalizace tří panelových domů u frekventovaného Olšanského náměstí. Více»

11 červen 2022
11 červen 2022

Českobrodské muzeum dnes otevírá obnovenou expozici Bitva u Lipan.

V sobotu se návštěvníkům Podlipanského muzea v Českém Brodě po třech letech otevře expozice Bitva u Lipan a ohlasy husitské tradice ve středních Čechách. Expozice byla od listopadu 2019 uzavřená kvůli skončení životnosti audiovizuálních prvků. Více»

10 červen 2022

Otevřením ukrajinského stánku začal včera na Výstavišti veletrh Svět knihy.

Vystavuje a prodává v něm své knihy 19 ukrajinských nakladatelů. Více»

10 červen 2022

Nymburská nemocnice, která oslavila kulaté výročí, plánuje nový pavilon.

Nemocnice, jejímž vlastníkem je město Nymburk, vynaložila od roku 2019 do modernizace a oprav desítky milionů korun. Více»

9 červen 2022

Po 70 letech v Hloubětíně vyroste nová vozovna.

Dopravní podnik uzavřel smlouvu se sdružením firem, které za 1, 35 miliardy korun postaví novou vozovnu v Hloubětíně v Praze 14. Více»

8 červen 2022

Metropole hodlá poskytnou až čtyřmiliardové ručení Pražské plynárenské.

Praha plánuje ručit svojí společnosti Pražská plynárenská (PPAS) za bankovní půjčky ve výši až čtyř miliard korun. Rozhodli o tom radní hlavního města, ještě o tom budou hlasovat zastupitelé. Více»

3 červen 2022

Škodovka staví v Mladé Boleslavi nové hlavní sídlo.

Automobilka Škoda Auto staví v Mladé Boleslavi nové hlavní sídlo společnosti. Komplex budov, které ponesou název Laurin & Klement Kampus, bude postaven naproti dosavadnímu objektu managementu společnosti. Více»

25 květen 2022

V Mnichově Hradišti má vzniknout nový multifunkční areál.

V Mnichově Hradišti u Jizery by mohl do několika let na ploše pěti hektarů vzniknout areál s tenisovou halou, fotbalovým hřištěm a zázemím, hřištěm pro minigolf, inline okruhy a podobně. Více»

12 květen 2022

Cyklisté v metropoli se letos dočkají podjezdu Mánesova mostu a úprav stezky A2.

Nejdůležitějšími stavbami pro cyklisty budou letos v Praze podjezd Mánesova mostu na Klárově či úpravy a rozšíření cyklostezky A2. Více»

12 květen 2022

Výstava o Čáslavské v NM do 30. září přiblíží život slavné gymnastky.

Výstava s názvem Věra Čáslavská přiblíží v nové budově Národního muzea od 6. května do 30. září život i sportovní kariéru slavné sportovní gymnastky. Více»

30 duben 2022

Kralupy nad Vltavou včera otevřely terminál a parkovací dům.

Včera oficiálně otevřený kralupský autobusový terminál a parkovací dům bude sloužit místním a přespolním při dojíždění do města či třeba do Prahy. Více»

29 duben 2022

Metropole půjčí Pražské plynárenské 2 miliardy Kč na nákup plynu na další zimu.

Pražský magistrát půjčí své firmě Pražská plynárenská (PPAS) dvě miliardy korun na nákup plynu na další zimu. Úvěr včera schválili pražští zastupitelé. Více»

28 duben 2022

Rozhodnutí hl. m. a vedení podle opozice destabilizovaly Pražskou plynárenskou.

Pražské opoziční ODS a ANO požadují po vedení města a dozorčí radě Pražské plynárenské (PPAS) vyvodit odpovědnost za situaci ve firmě. Dle opozice způsobila špatná rozhodnutí hlavního města a managementu destabilizaci firmy. Více»

28 duben 2022

Zastupitelé projednají dvoumiliardovou půjčku Pražské plynárenské.

Pražští zastupitelé na svém dnešním jednání projednají dvoumiliardovou půjčku Pražské plynárenské na nákup plynu do zásobníku na příští zimu. Více»

27 duben 2022

Ve Veletržním paláci dnes rozdají ceny České hudební akademie Anděl.

V pražském Veletržním paláci dnes rozdají ceny Anděl, o jejichž držitelích rozhodují členové České hudební akademie. Na předávání cen v přímém přenosu České televize živě vystoupí Ewa Farna, Mirai nebo David Koller. Více»

24 duben 2022

Přejmenovaná ulice Ukrajinských hrdinů v Bubenči má nové tabule.

Část Korunovační ulice u ruské ambasády v Praze 6, kterou pražský magistrát přejmenoval na Ukrajinských hrdinů, je osazena uličními tabulemi s novým názvem. Více»

21 duben 2022

Stavba mostu v Nymburku omezí dopravu.

Včera začala stavba mostu přes Lidušku na rohu ulic Karla Čapka a Brigádnická. Kvůli stavebním pracím budou obě ulice až do konce října neprůjezdné. Více»

20 duben 2022

Radní Prahy schválili až dvoumiliardovou půjčku Pražské plynárenské.

Vedení Prahy chce půjčit městské firmě Pražská plynárenská až dvě miliardy korun na nákup plynu na další zimu. Úvěr včera schválili radní, definitivně o něm rozhodnou zastupitelé na svém jednání koncem dubna. Více»

19 duben 2022

Radní projednají žádost Pražské plynárenské o pomoc 2 mld. Kč.

Pražští radní dnes projednají mj. žádost Pražské plynárenské o pomoc ve výši dvou miliard korun. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) jde o pomoc s vyrovnáním peněžních toků, tzv. cash flow. Více»

9 duben 2022

Dnes začíná pravidelný provoz tramvají z Barrandova do Holyně.

Na nové tramvajové trati z pražského Barrandova do Holyně dnes začíná pravidelný provoz. Na zhruba kilometrovém úseku jsou dvě zastávky - Náměstí Olgy Scheinpflugové a Holyně. Více»

4 duben 2022

V Podolí funguje bistro s ukrajinskou kuchyní.

V pražském Podolí funguje v rámci nedávno otevřeného Centra duševního klidu Sauny Vltava bistro s domácí ukrajinskou kuchyní. Více»

29 březen 2022

Novým ředitelem FN Královské Vinohrady se stane od dubna Jan Votava.

Novým ředitelem pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady bude k pátku 1. dubna jmenován dosavadní náměstek pro léčebnou péči Jan Votava, který byl řízením nemocnice pověřený. Více»

27 březen 2022

Problematika ruské školy v Bubenči je prý provázána s mezinárodními smlouvami.

Problematika ruské školy v pražském Bubenči je provázána s několika mezinárodními smlouvami, je potřeba dodržovat ústavní pořádek České republiky. Více»

27 březen 2022

Cestující pražské MHD mohou po zimě zase využívat přívozy přes Vltavu.

Cestující MHD mohou po zimní přestávce opět využívat v Praze všechny přívozy přes Vltavu. V provozu bude šest přívozů, což je oproti minulosti o jeden méně, neboť přívozy P4 a P5 jsou sloučeny. Více»

25 březen 2022

Metropole pojmenuje část ulice Korunovační na Ukrajinských hrdinů.

Praha změní název části Korunovační ulice u ruského velvyslanectví na Ukrajinských hrdinů. Více»

25 březen 2022

Most s pracovním názvem Dvorecký by mohl nést jméno Albrightové.

Plánovaný pražský most přes Vltavu s pracovním názvem Dvorecký by mohl mít jméno po zesnulé bývalé ministryni zahraničí Spojených států Madeleine Albrightové. Návrh na pojmenování dostane magistrátní místopisná komise a bude projednán s Prahou 4 a 5. Více»

24 březen 2022

DPP začne s rekonstrukcí tramvajové trati mezi Ohradou a Palmovkou.

Pražský dopravní podnik začne od pondělí 28. března s opravou tramvajové trati včetně estakády z Ohrady na Palmovku. Po dobu rekonstrukce, která by měla trvat do května 2023, bude v lokalitě zavedena náhradní autobusová doprava. Více»

22 březen 2022

Kraj investuje miliardu do zelených úspor.

Středočeský kraj chystá úpravy 105 budov za 960 milionů korun s cílem uspořit energie. Investice částečně pokryjí i uspořené náklady na energie. Více»

19 březen 2022

Lanovka na Petřín od pondělí do 8. dubna nepojede.

Lanovou dráhu na pražský Petřín čeká pravidelná jarní údržba, kvůli které bude od pondělí 21. března do pátku 8. dubna mimo provoz. Více»

19 březen 2022

Pražský hrad zahájí 1. 4. turistickou sezonu.

Pražský hrad zahájí v pátek 1. dubna letní turistickou sezonu. Kromě návštěvnických objektů zpřístupní veřejnosti po zimní přestávce také Královskou zahradu, Horní Jelení příkop a Jižní zahrady. Více»

11 březen 2022

Občané mohou říct, jak by měla v budoucnu vypadat Olšanská.

Olšanskou ulici na Žižkově čeká proměna. Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy zadal zpracování koncepční studie. Více»

11 březen 2022

Basilejské nám. bude mít novou podobu.

V polovině března má začít přeměna Basilejského náměstí na Žižkově. Více»

5 březen 2022

Ve Mstěticích spolupracují na parkovacím domě.

Radní Středočeského kraje schválili smlouvu o spolupráci s obcí Zeleneč na projektu parkovacího domu P+R. Více»

24 únor 2022

Zámek v Křinci plánuje na novou sezonu divadelní představení.

Raně barokní zámek v Křinci na Nymbursku loni navštívilo zhruba 800 lidí. Je to méně než polovina v porovnání s posledním předcovidovým rokem. V květnu zahájí svoji dvanáctou sezonu. Více»

24 únor 2022

Seznam.cz vybuduje datové centrum za 200 milionů.

Zástupci společnosti Seznam.cz v úterý v Benátkách nad Jizerou poklepáním na základní kámen slavnostně zahájili stavbu svého nového datového centra, které nese název Nagoja. Více»

23 únor 2022

Tři desítky občanů se sešly na protestu před Kunsthalle Praha.

Asi tři desítky lidí se včera večer sešly před budovou nové pražské galerie Kunsthalle Praha. Více»

19 únor 2022

Kunsthalle otevírá.

Včera byly představeny nové výstavní prostory Kunsthalle Praha, které se slavnostně otevřou pro veřejnost v úterý dne 22. února v bývalé trafostanici na Klárově. Více»

11 únor 2022

Muchova Slovanská epopej bude umístěna v paláci Savarin v metropoli.

Slovanská epopej Alfonse Muchy bude umístěna v paláci Savarin blízko Václavského náměstí v Praze. Dohodu dnes podepsali zástupci hlavního města, Nadace Mucha a společnosti Crestyl. Více»

8 únor 2022

Vznikne další pobočka Městské knihovny v Praze.

Nová pobočka Městské knihovny Praha na Petřinách by se měla začít stavět na jaře. Stavba by měla stát celkem zhruba 226 milionů korun. Více»

6 únor 2022

Návštěvu chaty Bohumila Hrabala v Kersku si nenechalo ujít skoro 1 000 lidí.

O včerejší mimořádné otevření chaty spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku byl velký zájem, na prohlídku dorazilo skoro 1 000 lidí. Více»

3 únor 2022

Metropole zdraží pronájmy pro natáčení filmů na veřejných prostranstvích.

Pražský magistrát od příštího roku zvýší nájemné, které účtuje filmařům za natáčení na veřejných prostranstvích. Na dvojnásobek se nájemné zvedne na Staroměstském a Václavském náměstí a na Karlově mostě. Více»

2 únor 2022

Metropole bude moci umístit Muchovu epopej do Savarinu na 25 let s 5. opcí.

Hlavní město bude moci umístit Slovanskou epopej Alfonse Muchy do paláce Savarin na Václavském náměstí na 25 let s pětiletou opcí. Více»

28 leden 2022

V benešovské nemocnici začne na jaře výstavba centrálního příjmu.

V benešovské nemocnici začne na jaře stavba centrálního příjmu, jenž tam dosud chybí. Více»

28 leden 2022

Parkovací dům v Brandýse nad Labem pojme 300 aut a 80 kol.

Brandýs nad Labem otevře od začátku února u vlakového nádraží nový parkovací dům pro 316 aut a 76 kol. Má usnadnit situaci hlavně řidičům, kteří dále cestují vlakem. Více»

19 leden 2022

Co se stane s kulturním domem Eden?

Kulturní dům Eden je už roky zavřený a jeho nejbližší okolí je v mizerném stavu. Městská část Praha 10 se jako vlastník objektu rozhodla, že se situace musí změnit, a tak na celou lokalitu vypsala urbanisticko-architektonickou soutěž. Více»

11 leden 2022

Začala stavba trolejbusové trati z Palmovky do Čakovic.

Pražský dopravní podnik (DPP) včera zahájil stavbu trolejbusové trati z Palmovky přes Prosek a Letňany do Čakovic. Po nové trati bude jezdit trolejbusová linka číslo 58, která nahradí autobusovou linku 140. Více»

10 leden 2022

Na 3 500 občanů včera prošlo Prahou při demonstraci proti povinné vakcinaci.

Kolem 3 500 lidí podle policie odpoledne prošlo Prahou z pražského Václavského na Hradčanské náměstí při demonstraci proti povinnému očkování proti covidu-19. Více»

7 leden 2022

V Mladé Boleslavi vznikne nový parkovací dům pro sídliště.

Výstavbu nového parkovacího domu u městského stadionu zahájí již brzy v Mladě Boleslavi. Více»

6 leden 2022

Kutná Hora by mohla odkoupit kino Modrý kříž.

Kutná Hora by mohla získat do svého vlastnictví kino Modrý kříž v Havířské ulici, majitelky se totiž rozhodly budovu odprodat. Více»

5 leden 2022

Kluk s dívkou půjdou před soud kvůli posprejování Karlova mostu.

Chlapec s dívkou, kteří se loni v létě přiznali k rozsáhlému posprejování Karlova mostu, půjdou před soud. Více»

4 leden 2022

Metropoli čeká letos výstavba metra nebo rekonstrukce paláce.

Vedení hlavního města plánuje v letošním roce zahájení stavby nové trasy linky metra D z Pankráce do Písnice. Více»

4 leden 2022

V Kralupech nad Vltavou se otevře parkovací dům.

V Kralupech nad Vltavou na Mělnicku končí výstavba parkovacího domu za více než 100 milionů korun. V provozu by měl být na přelomu ledna a února. Více»

1 leden 2022

Národní muzeum otevře Dětské muzeum, výstavu k výročí Heydricha nebo o ekologii.

Národní muzeum plánuje v příštím roce otevřít v Nové budově Dětské muzeum pro své nejmenší návštěvníky a společně s ním nové vzdělávací programy pro děti a školy. Více»

30 prosinec 2021

Většině Pražanů se zdraží svoz odpadu.

Členové zastupitelstva schválili vyhlášku. Více»

28 prosinec 2021

Stavba pavilonu v botanické zahradě Prahy má být hotová do konce příštího roku.

Stavba nového pavilonu v jižní části botanické zahrady v pražské Troji by měla být hotová do konce roku 2022. Dvě budovy, v nichž budou multifunkční sál, obchod se suvenýry a zázemí pro návštěvníky a zaměstnance, postaví firma OHLA ŽS. Více»

23 prosinec 2021

V části metropole bude dál platit omezení elektrických vozítek segway.

V části Prahy bude nadále platit omezení elektrických vozítek segway. Ústavní soud zamítl stížnost Asociace Segway ČR, která bojovala proti omezení. Soud nezjistil porušení základních práv stěžovatele. Více»

23 prosinec 2021
22 prosinec 2021

Metropole od roku 2023 zruší stanoviště fiakrů.

Koně podle expertů v hlavním městě trpí. Více»

21 prosinec 2021

Dohodli se na pronájmu stadionu Viktorky Žižkov.

Radnice Prahy 3 se dohodla s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov na podmínkách nájemní smlouvy stadionu v Seifertově ulici. Více»

21 prosinec 2021

Po architektovi Janu Kotěrovi byla v metropoli pojmenována tramvaj.

Architekta Jana Kotěru, od jehož narození v sobotu uplynulo 150 let, ode dneška připomíná historická tramvaj, jež po něm byla pojmenována. Více»

20 prosinec 2021

ÚS vyhlásí, jak rozhodl o regulaci vozítek segway v Praze.

Ústavní soud dnes vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti Asociace Segway ČR. Ve správním soudnictví neúspěšně bojovala proti omezení elektrických vozítek segway v části hlavního města. Více»

17 prosinec 2021

Technická správa komunikací má nové kontaktní místo.

Do nového kontaktního centra Technické správy komunikací se přesunula agenda pracovišť v Řásnovce. Více»

17 prosinec 2021

Změna správy v areálu Holešovické tržnice

Areál Pražské tržnice v Holešovicích přechází s platností od července 2022 do správy městské společnosti Výstaviště Praha. Více»

16 prosinec 2021

Starosta MČ Prahy 7 Čižinský hodlá příští rok kandidovat na primátora.

Bývalý poslanec, starosta Prahy 7 a pražský zastupitel Jan Čižinský (Praha Sobě) chce v příštím roce na podzim v komunálních volbách opět vést jako lídr Prahu Sobě (PS) a ucházet se o post primátora hlavního města. Více»

14 prosinec 2021

Platby Pražanů za vodu vzrostou o 6 procent na 107,72 Kč za m3.

Platby Pražanů za vodu v příštím roce meziročně vzrostou o šest procent na 107,72 Kč za metr krychlový. Vyšší meziroční nárůst bude u stočného. Toto zjištění vyplývá z dokumentu, který schválili pražští radní. Více»

14 prosinec 2021

Radní schválili nové ceny za odpad.

Většina obyvatel Prahy si má připlatit. Více»

10 prosinec 2021

Cestující v PID čekají od neděle změny.

Ty se týkají především příměstské dopravy. Více»

9 prosinec 2021

Nedaleko Anděla pod městským okruhem funguje nové cyklodepo.

Nedaleko pražské křižovatky Anděl v Plzeňské ulici pod městským okruhem bylo dnes zprovozněno nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Více»

5 prosinec 2021

V Libuši existuje nová služebna pro strážníky.

Strážníci v Libuši disponují novou služebnou. V Budově se nachází operační středisko, školící místnost i zázemí pro odpočinek vč. kuchyňky. Více»

4 prosinec 2021

Multifunkční aplikaci DoKapsy můžete nově využít i pro parkování v metropoli.

Multifunkční aplikaci DoKapsy od ČSOB je nyní možné využít i pro parkování v Praze. V aplikaci naleznete dostupné parkovací zóny a po uložení SPZ auta a platební karty zaplatíte parkování. Více»

30 listopad 2021

Nový vlastník Aera již ve Vodochodech neplánuje mezinárodní letiště.

Nový majitel výrobce letecké techniky Aero Vodochody nepočítá s vybudováním mezinárodního civilního letiště pro osobní ani nákladní přepravu. Více»

27 listopad 2021

Galerie Harfa trhovcům nabízí místo.

Obchodní centrum Galerie Harfa poskytne zdarma několik plně vybavených prodejních jednotek vybraným obchodníkům, kteří přišli o možnost prodávat na tradičních vánočních trzích. Více»

27 listopad 2021

Středočeský Nymburk otevřel lávku.

Novou lávku přes Labe pro chodce a cyklisty otevřel Nymburk včera odpoledne. Více»

26 listopad 2021

Zrušit vánoční trhy ze dne na den je dle primátora nehorázné.

Vládní rozhodnutí zrušit kvůli pandemii nemoci covid-19 vánoční trhy je podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) nehorázné a vláda musí trhovcům nabídnou adekvátní kompenzace. Více»

26 listopad 2021

Ve Vršovicích vznikne nová mateřská školka.

Desátá městská část buduje novou mateřskou školku, do které bude moci chodit až 168 dětí. Více»

24 listopad 2021

Metropole zrušila kulturní program na vánočních trzích na Staroměstském náměstí.

Praha zrušila kulturní program na vánočních trzích na Staroměstském náměstí. Důvodem je epidemická situace. Nebude se konat ani slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. Více»

23 listopad 2021
20 listopad 2021

Vánoční trhy na Míráku startují.

Tradiční vánoční trh dnes začíná na náměstí Míru. Více»

20 listopad 2021

O vánočních trzích v metropoli má být jasno ve středu.

Společnost Taiko, která organizuje vánoční trhy v metropoli, na nich zatím počítá s doprovodným programem. Je nicméně pravděpodobné, že to ještě s ohledem na epidemickou situaci přehodnotí. Více»

19 listopad 2021

Michel. hvězdu obhájily podniky Field a La Degustation Boheme Bourgeoise.

Pražské restaurace Field a La Degustation Boheme Bourgeoise obhájily jednu hvězdu v gastronomickém průvodci Michelin. Nové hvězdy Praha nemá. Více»

18 listopad 2021

Na Černém Mostě se otevírá nové parkoviště P a R.

První prosincový den se na Černém Mostě otevře nový parkovací dům, který bude fungovat v režimu P+R. Více»

24 říjen 2021

Pražská plynárenská už brzy zdraží.

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží u části svých klientů plyn průměrně o 24, 6 procenta. Více»

24 říjen 2021

MČ Praha 3 má zájem o převod budovy.

Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) navrhuje ministryni financí Aleně Schillerové (za ANO) bezúplatný převod budovy Ústavu pro studium totalitních režimů (USTR) na Žižkově na MČ, která by se zavázala k demolici objektu. Více»

20 říjen 2021

Letiště v Ruzyni odbavilo přes půl milionu cestujících.

Letiště Václava Havla Praha odbavilo v září skoro 654 tis. cestujících. V meziroční komparaci je to asi o 63 procent více. Zároveň je to však asi o dvě třetiny méně než v předkrizovém období. Více»

20 říjen 2021

Pro Kbely se připravuje nová mateřinka.

Nová MŠ v Praze 19 by se měla dětem otevřít v roce 2023. Školku od jara staví firma Skanska Reality. Více»

20 říjen 2021

Do dvou let bude v Radotíně lávka.

Novou lávku přes Berounku v Radotíně vyprojektuje a postaví společnost Raeder & Falge s.r.o. Ta vyhrála tendr s nabízenou cenou zhruba 47 milionů korun. Více»

20 říjen 2021

Vznikne nové zázemí na Pražačce.

MČ Praha 3 plánuje nahradit stávající zázemí sportovního areálu Pražačka novým. Radní zmíněné městské části schválili vypsání zakázky. Více»

19 říjen 2021

Na Albertově se má dostavět univerzitní kampus.

Na Albertově včera zástupci Univerzity Karlovy, slavnostně poklepali na základní kámen nového kampusu školy. Více»

17 říjen 2021

Národní technické muzeum otevřelo výstavu sportovních aut z meziválečných let.

NTM otevře ve středu výstavu 24 sportovních aut z meziválečných let. Návštěvníci si budou moct prohlédnout také sedm desítek cen a trofejí z automobilových závodů. Více»

16 říjen 2021

Pražský magistrát bude mít od 1. listopadu méně zaměstnanců.

V letošním roce jde o snížení o sedm procent, konkrétně o zhruba 88 tzv. systematizovaných míst na přibližně 2 248. Na odstupném zaplatí hlavní město asi 12,5 milionu korun. Více»

14 říjen 2021

Vánoční trhy v metropoli jsou zpátky.

Největší vánoční trhy v České republice na Staroměstském a Václavském náměstí se letos budou konat. Organizátorům tuto skutečnost už potvrdili zástupci hlavního města. Více»

13 říjen 2021

Stát s krajem dnes podepíše memorandum o Hrabalově chatě v Kersku.

Zástupci státu a Středočeského kraje dnes podepíší memorandum o zpřístupnění chaty spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku veřejnosti. Chata se v létě objevila v nabídce realitní kanceláře. Více»

7 říjen 2021

Stát neprodá dům u Úřadu vlády.

Bývalý Dům kultury těla s bazénem, první veřejnou saunou v hlavním městě, tělocvičnou a reprezentativním secesním sálem na pražském Klárově přímo proti Strakově akademii se stane nejspíš součástí sídla vlády. Více»

24 září 2021

Na železnici nově funguje stanice Zahradní město a podchod v centru.

Cestující po pražské železnici mohou ode dneška využívat novou stanici Praha-Zahradní Město, která je součástí nového přestupního terminálu. Na pražském hlavním nádraží se pak nově prodlouženým podchodem dostanou z centra města až na Žižkov. Více»

23 září 2021

V Průmyslovém paláci na Výstavišti začíná čtyřdenní knižní veletrh Svět knihy.

Podrobněji představí literaturu Francie, která je čestným hostem akce. Zaměří se také na tvůrce z Polska a představí i běloruské spisovatele, mnohdy žijící v exilu. Více»

17 září 2021

Na Černém Mostě se vylepší terminál.

Metropole plánuje na jaře nechat na autobusový terminál na Černém Mostě instalovat digitální panely s informacemi pro cestující. Více»

17 září 2021

Letošní Primátorky budou tentokrát bez Dukly.

První ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly čeká o tomto víkendu Primátorky. Více»

8 září 2021

Hlavní město odkoupí od dopravního podniku ubytovny.

Magistrát odkoupí od dopravního podniku za 115, 7 milionu korun soubor pěti budov mezi ulicemi Skloněná, U Kloubových domů a Pod Balkánem na Praze 9. Více»

4 září 2021

Dostavba vyhořelého křídla Průmyslového paláce v Praze vyjde na 2,64 mld. Kč.

Vyhořelé křídlo pražského Průmyslového paláce dostaví pro město konsorcium Společnost pro Průmyslový palác vedené Metrostavem. Finanční náklady dostavby činí zhruba 2,64 miliardy korun. Více»

3 září 2021

Začala rekonstrukce stanice metra A Jiřího z Poděbrad.

Ve stanici metra Jiřího z Poděbrad odstartovala rekonstrukce, při které vzniknou výtahy pro vozíčkáře a kočárky. Dopravní podnik vymění eskalátory a opraveny budou průsaky a další části stanice. Více»

2 září 2021

V Jinonicích se plánuje nová záchranná stanice pro živočichy.

Magistrát hl. m. hodlá vypsat veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotou 206 milionů korun na stavbu areálu záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jinonicích. Více»

1 září 2021

Nejvyšší správní soud zatím nerozhodl o plochách na Pražském hradě.

Nejvyšší správní soud prozatím nezodpověděl spornou otázku, zda jsou plochy na Pražském hradě veřejným prostranstvím. Více»

24 srpen 2021

Opraví zeď na Kampě.

Chátrající nábřežní zeď na Kampě pro radnici Prahy 1 za 51, 9 milionu korun bez DPH opraví firma Subterra. Více»

18 srpen 2021

Cena za odpad se zvýší.

Z důvodu novely odpadového zákona musí Praha do konce roku schválit vyhlášku, která stanoví ceny za svoz odpadu. Úpravy budou pro některé Pražany znamenat zdražení, jiným se však ceny mohou snížit. Více»

17 srpen 2021

Do metropole se po 6 letech vrací turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu.

Od čtvrtka do neděle se v Praze uskuteční dvouhvězdičkový turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu. Do české metropole se akce vrací po šesti letech, poprvé se však odehraje v areálu Ládví. Více»

13 srpen 2021

Klienti Domova Mladá Milovice Vás zvou na hudební festival.

Děti z Domova Mladá v Milovicích nad Labem si Vás dovolují pozvat na hudební festival "Žijeme tu spolu". Festival se koná zítra od 13:00 hod. na Hakenově stadionu v Milovicích, kam se v pohodě dostanete za 45 min. z Masarykova nádraží v Praze. Více»

12 srpen 2021

Národní divadlo si dnes s požárníky připomene 140. výročí požáru.

Národní divadlo si spolu s pražskými hasiči dnes připomene 140 let od požáru své historické budovy. Divadlo vyhořelo 12. srpna 1881 jen dva měsíce od svého otevření. Více»

11 srpen 2021

Sesuv půdy omezí na tři dny vlakovou dopravu mezi Prahou a Kladnem.

Nedělní sesuv půdy na železnici v Praze omezí od pondělí na tři dny provoz vlaků mezi Prahou a Kladnem. Více»

11 srpen 2021

V Řeporyjích má stát nová sokolovna.

Řeporyje plánují budovu využít i jako kulturní centrum. Více»

28 červenec 2021

Na Šeberově vznikne nová škola.

Metropole vypsala veřejnou zakázku s předpokládanou hodnotou 349 milionů korun bez DPH na stavbu základní školy. Více»

28 červenec 2021

Metropole od srpna zdraží stání na většině PaR parkovišť.

Praha od srpna zvedne cenu stání na většině záchytných P+R parkovišť, kterých provozuje 20. Na čtyřech budou lidé za denní stání platit 100 korun a na devíti 50 korun. Zbylých sedm, která nejsou hlídaná, budou nově na 12 hodin zdarma. Více»

25 červenec 2021

Pro návštěvníky se u lahovických sádek v metropoli otevřel Titan park.

Pro návštěvníky a sportovce se na louce u lahovických sádek v Praze včera dopoledne otevřel nový Titan park. Na několika hektarech nabízí lidem nedaleko Vltavy překážky typu Spartan race a ve stanu si zde mohou koupit občerstvení. Více»

19 červenec 2021

Metropole v neděli zažila průvod tramvají.

Připravil jej dopravní podnik jako připomínku 130 let od zahájení provozu první elektrické tramvajové trati v českých zemích. Na cestu Prahou vyrazilo 13 muzejních i současných vozů. Svézt se jimi mohlo na 400 dopravních nadšenců. Více»

19 červenec 2021

Neznámý vandal opět posprejoval část historického Karlova mostu v Praze.

Nápis u sochy svatého Jana Křtitele je velký zhruba 30 centimetrů, řekla ČTK mluvčí pražské policie. Více»

18 červenec 2021

Kontroly v klubech odhalily prohřešky u hostů i provozovatelů.

Hygienici a policisté zkontrolovali v noci na včerejšek dodržování protiepidemických opatření v desítce pražských barů a klubů. Více»

14 červenec 2021

Lávka z Holešovic do Karlína vyjde na 298 mil. Kč.

Vybudování lávky z pražských Holešovic do Karlína vyjde na 298 milionů korun bez DPH. Výstavba by měla začít letos na podzim a potrvá 14 měsíců. Více»

13 červenec 2021

Na koleje v neděli v metropoli vyjedou historické tramvaje.

Na koleje na trati mezi Královkou a Letenským náměstí v Praze vyjede v neděli 13 historických i současných tramvají. V čele průvodu pojede nejstarší provozuschopná elektrická tramvaj v Evropě. Více»

13 červenec 2021

Na Černém Mostě vznikne samoobslužná pobočka knihovny.

Městská knihovna v Praze plánuje v lednu příštího roku otevřít svou první pobočku, kde si čtenáři budou knihy moci půjčovat a posléze je vracet prostřednictvím samoobslužných zařízení bez knihovníka. Více»

10 červenec 2021

Koalice Spolu kritizuje plán na onkocentrum.

Chybí podle ní konsenzus expertů. Více»

9 červenec 2021

Neznámý vandal posprejoval část Karlova mostu.

Modré nápisy v angličtině jsou na pravé straně zábradlí i podstavci sochy směrem k Pražskému hradu asi od poloviny mostu, zjistila dnes v poledne zpravodajka ČTK na místě. Více»

6 červenec 2021

Nový Kampus Albertov UK by mohl stát 7,8 mld. Kč a fungovat od roku 2026.

Dvě nová vědecká a výuková centra, která mají vzniknout v univerzitním Kampusu Albertov v Praze, by se mohla otevřít vědcům a studentům v roce 2026. Více»

4 červenec 2021

Na trase metra C včera začala výluka mezi stanicemi Pražského povstání a Muzeum.

Důvodem je výměna 440 starých dřevěných pražců za nové betonové ve stanici I.P.Pavlova. Výluka skončí v neděli 11. července. Více»

29 červen 2021

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes navštíví vinohradskou nemocnici.

Tématem návštěvy bude prevence rakoviny a onkologického centra. . Více»

29 červen 2021

JUDr. Dagmar Burešová bude mít v metropoli svou ulici.

Česká advokátka a politička Dagmar Burešová (1929 – 2018) bude mít v Praze 3 svou ulici. Více»

21 červen 2021

Viktorka se vrací na Žižkov, před novou sezonou ale změnila vlastníka.

Fotbalisté Viktorie Žižkov budou nadále působit v druhé lize. Tradiční pražský klub po změnách ve vlastnické struktuře a dohodě s radnicí obdržel licenci, která je nezbytná pro účast v druhé nejvyšší soutěži. Více»

19 červen 2021

Poděbrady plánují stavbu vlastního bazénu.

Výstavbu vlastního krytého plaveckého bazénu chystá město Poděbrady na Nymbursku. Více»

16 červen 2021

Občané Prahy si v parkovném budou moci přidat hodiny pro parkování řemeslníků.

Pražané si v parkovném budou moci přidat 120 hodin pro parkování řemeslníků, kteří k nim jedou. Za hodinu zaplatí desetikorunu. Více»

11 červen 2021

Eurowings otevřou na konci října v metropoli svou další základnu.

Německá letecká společnost Lufthansa dnes oznámila, že její nízkonákladová divize Eurowings otevře v Praze na konci října svou další, v Evropě desátou základnu. Více»

9 červen 2021

Žáci si v Nymburku zasportují na novém hřišti.

Radnice dokončila výstavbu nového multifunkčního hřiště u Základní školy Tyršova. Ta vlastní venkovní sportoviště dlouhodobě postrádala a musela využívat sousední nevyhovující prostranství "Na hasičárně". Více»

5 červen 2021

Justice odsoudila obviněné z manipulace při pronájmu reklamních ploch.

Obvodní soud pro Prahu 1 uznal vinnými firmu JCDecaux, jejího technického ředitele Tomáše Tenzera a bývalého místostarostu Prahy 1 Michala Valentu (ODS) v kauze pronájmu reklamních ploch v metru. Více»

26 květen 2021

Nymburské radnici se přibližuje vidina nového plaveckého bazénu.

V současnosti pracuje pardubická společnost CODE na jeho projektové dokumentaci. "Vše směřuje k tomu, abychom v roce 2022 mohli začít stavět," konstatoval starosta Tomáš Mach (Nymburk s klidem). Více»

23 květen 2021

Národní knihovna v Praze se po kyberútoku otevře v pondělí čtenářům.

Národní knihovna předpokládá, že v pondělí otevře své služby veřejnosti v režimu, který měla před kybernetickým útokem. Knihovnu postihl v noci z pondělí na úterý a od té doby byla uzavřená pro čtenáře. Více»

23 květen 2021

Na Praze 2 bude stát nová dobíjecí stanice.

Další veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily najdou zájemci na Ostrčilově náměstí v Praze 2. Více»

23 květen 2021

Rybářský domeček bude zapůjčen skautům.

Památkově chráněný letohrádek na pražské Kampě, přezdívaný rybářský domeček, bude nejméně do konce března roku 2023 využívat Skautský institut. Více»

22 květen 2021

Pražáci si od včerejška mohou spotřebiče spravit v Opravárně.

Na Bohdalci v Praze se včera návštěvníkům a klientům otevřela kamenná provozovna Opravárna, kam lidé mohou přinést své pokažené spotřebiče. Ty následně opraví technici na místě nebo majitelé poškozené elektroniky a dalších spotřebičů svépomocí. Více»

21 květen 2021

Národní knihovna je po útoku softwarových pirátů ochromena čtvrtý den.

Čtvrtý den po hackerském útoku Národní knihovna stále ještě nemůže poskytovat žádné služby fyzicky v sídle instituce. Po dnešním jednání krizového štábu zatím není zřejmé, kdy by se mohla knihovna veřejnosti otevřít. Více»

20 květen 2021

Dnes byl předán zrekonstruovaný dům Knéblák v Lysé nad Labem.

Vzniklo zde osm bytů určených k přechodnému sociálnímu bydlení místních obyvatel, především rodičů samoživitelů. Více»

14 květen 2021

Z turistických cílů v ČR loni nejvíce lákala lanová dráha na Petřín.

Svezlo se s ní přes milion lidí, což bylo ale o 55 procent méně než před pandemií koronaviru v roce 2019. Více»

12 květen 2021

IKEM začne stavět nové pavilony.

Finanční náklady přesáhnou jednu miliardu Kč. Více»

7 květen 2021

Stavba lávky z Holešovic do Karlína má platné stavební povolení.

Stavba lávky HolKa propojující Holešovice a Karlín začne na konci letošního léta. Praha nyní získala platné stavební povolení. Vybudována bude do konce roku 2022. ČTK to včera sdělil náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Více»

7 květen 2021

Na Pražském hradě byly obnoveny plošné kontroly turistů.

ČTK to dnes sdělil mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík. Více»

3 květen 2021
19 duben 2021

V metropoli zdraží od srpna jednotlivé jízdné i sms jízdenky MHD, roční zůstane.

V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží taktéž sms jízdenky, a to o v případě 30minutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Více»

19 duben 2021

Demonstranti se shromáždili v areálu Hradu.

Odpůrci uzavření Pražského hradu se setkali přímo v jeho areálu, aby protestovali proti uzamčení památky pro návštěvníky. Více»

17 duben 2021

Management hlavního města projedná návrh na zdražení jednorázových jízdenek MHD.

V pražské integrované dopravě (PID) by mohla zdražit současná jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdražení navrhl Středočeský kraj a v pondělí jej projednají pražští radní. Více»

11 duben 2021

Festival Pražské jaro plánuje v upraveném programu nabídnout 23 koncertů.

Pořadatelé festivalu Pražské jaro chtějí v upraveném programu nabídnout mezi 12. květnem a 3. červnem 23 koncertů, které se odehrají s diváky v sálech, pakliže to platná epidemiologická opatření umožní. Více»

10 duben 2021

Sportovci ve Slaném budou mít novou halu.

Nové sportovní haly se dočkají sportovci ve Slaném na Kladensku. Stavba by měla začít letos na podzim a trvat bude zhruba rok. Radnice podala žádost o stavební povolení a taktéž o státní dotaci. Více»

10 duben 2021

Klementinum se otevře bez studoven.

Národní knihovna otevře v úterý 13. dubna pro čtenáře Klementinum v běžné otevírací době. Bude nutné dodržovat rozestupy a platit bude omezený počet návštěvníků tak, aby na jednu osobu připadalo 15 m2. Více»

1 duben 2021

Žlutou polikliniku v Českém Brodě čeká rekonstrukce.

Členové zastupitelstva Českého Brodu odsouhlasili opravy přízemí tzv. žluté polikliniky v tamní nemocnici. Více»

31 březen 2021

Od pátku se otevřou některé zahrady Pražského hradu.

Od pátku 2. dubna se veřejnosti otevřou některé zahrady Pražského hradu, konkrétně Královská zahrada, Jižní zahrady po Plečnikovu vyhlídku a Horní Jelení příkop, kde se opravovala kanalizace. Více»

31 březen 2021

Pražský hrad ruší plošné vstupní bezpečnostní kontroly.

Policisté budou nově návštěvníky kontrolovat namátkově. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček ČTK sdělil, že plošné kontroly budou zrušeny i poté, co se veřejnosti otevřou kvůli pandemii uzavřená nádvoří a hradní objekty. Více»

28 březen 2021

PČR zablokovala lodě s protestujícími z hnutí Otevřeme Česko.

Policie zablokovala dnešní protest hnutí Otevřeme Česko - Chcípl Pes, kterým chtělo uskupení podpořit učitele a rodiče, upozornit na údajné zneužívání nouzového stavu vládou a nespravedlivá koronavirová opatření. Více»

27 březen 2021

V metropoli se budou čistit ulice.

Motoristé budou muset přeparkovat. Více»

21 březen 2021

PČR zasahovala ve třech otevřených restauracích v metropoli.

Pražští policisté v noci z pátku na sobotu zasahovali ve dvou otevřených restauracích a jednom baru. Našli v nich 67 lidí, kteří jsou podezřelí z přestupku. Více»

12 březen 2021

Stavba lávky v Nymburce postoupila i přes nepřízeň počasí.

Stavební práce na výstavbě nové lávky přes Labe, která má už na podzim propojit centrum města a Zálabí, pokračují podle plánu. Více»

11 březen 2021

Na letišti Točná hořel hangár.

Historická letadla oheň nezasáhl. Více»

10 březen 2021

Barokní kostel bude převeden symfonikům.

Pražští radní v pondělí navrhli členům zastupitelstva, aby převedli barokní kostel sv. Šimona a Judy na Starém Městě do vlastnictví spravovaného Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Více»

9 březen 2021

Omáčkovna v Rakovníku se dočká rekonstrukce.

Rakovnická radnice uzavřela tendr na kompletní rekonstrukci objektu Omáčkovny v Martinovského ulici za čtyři miliony korun. Více»

6 březen 2021

Fotbalisté Glasgow Rangers mohou přicestovat do Čech a hrát na Slavii.

Fotbalisté Slavie budou moci příští čtvrtek odehrát úvodní osmifinále Evropské ligy proti Glasgow Rangers doma v Edenu. Více»

6 únor 2021

Nové parkoviště na Černém Mostě má být postaveno už v listopadu.

Na stavbě P + R Černý Most III u stejnojmenné stanice metra se totiž práce nezastavily ani při nízkých teplotách. Parkovací dům pojme 888 aut. Více»

3 únor 2021

Novým generálním ředitelem Národní knihovny se stane Tomáš Foltýn.

Funkce se ujme v květnu. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva kultury Michaela Lagronová. Foltýn dosud v knihovně zastával funkci ředitele Odboru správy fondů. Více»

30 leden 2021

Před úřadem vlády včera demonstrovalo proti opatřením asi 50 lidí.

Před úřad vlády v Praze dorazilo včera odpoledne kolem 50 příznivců iniciativy Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s protiepidemickými opatřeními vlády. Mimo jiné požadovali demisi kabinetu. Více»

29 leden 2021

Na Karlově mostě zaparkovaly tři auta na protest proti vládě ČR.

Na pražském Karlově mostě jsou od noci zaparkovaná tři vozidla - dva osobní automobily a jedna dodávka. Více»

29 leden 2021

Iniciativa Chcípl PES plánuje demonstraci v metropoli.

Iniciativa Chcípl PES, která sdružuje podnikatele nesouhlasící s protiepidemickými opatřeními vlády, připravuje dnes v Praze demonstraci. Více»

12 leden 2021

Desítky občanů si včera připomněly 30 let od zahájení provozu Rock Café.

Desítky lidí si včera u otevřeného speciálního narozeninového okénka na Národní třídě v Praze připomněly 30 let od zahájení provozu klubu Rock Café. Více»

8 leden 2021

Lanovka na Petřín bude mít nové vozy a novou trať.

Pražská lanovka na Petřín bude mít nové vozy a zcela vyměněna bude trať. Na podobu vozů chystá město designovou soutěž. Více»

1 leden 2021

Politici z Prahy 6 žádají od prezidenta republiky otevření areálu Hradu.

S požadavkem na otevření areálu Hradu se na prezidenta Miloše Zemana obrátili místopředseda Senátu a zastupitel Prahy 6 Jiří Růžička a místostarosta šesté městké části Jan Lacina (STAN). Více»

1 leden 2021

Zájemci mohou zjistit aktuální polohu tramvají v metropoli.

Na webu pražského Dopravního podniku (DPP), Pražské integrované dopravy (PID) a idos.cz a v aplikaci Lítačka jsou pro veřejnost nově k dispozici informace o skutečném čase odjezdu tramvajových spojů z jednotlivých zastávek v Praze. Více»

30 prosinec 2020
25 prosinec 2020

MČ Praha 5 odkoupí usedlost Cibulka za 105 milionů Kč.

Radnice Prahy 5 koupí usedlost Cibulka v Košířích za 105 milionů korun, což je cena daná znaleckým posudkem. O záměru rozhodli zastupitelé, podle místostarosty Lukáše Herolda (ODS) budou o samotné kupní smlouvě znovu hlasovat v dubnu. Více»

23 prosinec 2020

Metropole získala do vlastnictví nový kostel.

Odsvěcený kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě, který slouží jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK, již patří hlavní městu. Více»

12 prosinec 2020

Zítra začnou vlaky jezdit po nové trati přes zastávku Eden.

Od neděle budou moci cestující na pražské železnici využívat novou zastávku Praha-Eden. Ta je součástí nové čtyřkolejné trati z Vršovic do Hostivaře. Více»

6 prosinec 2020

Letenský zámeček má novou fasádu.

Praha 7 dokončila obnovu fasády tradiční památky v srdci Letenských sadů. Náklady vyšly na 5,3 milionu korun bez DPH a budou pokryty z dotace hlavního města. Více»

4 prosinec 2020

V sobotu se otevřou trhy na náplavce.

Díky uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru se v sobotu po více než měsíční pauze budou opět konat farmářské trhy na pražské náplavce. ČTK to řekl předseda pořádajícího spolku Archetyp a Asociace farmářských tržišť ČR Jiří Sedláček. Více»

28 listopad 2020

Magistrát nechal rozsvítit vánoční strom na Staroměstském náměstí.

Původně se měly ozdoby na smrku natrvalo rozzářit až o víkendu, při páteční zkoušce se však vedení města rozhodlo je už nezhasínat. Tradiční velká akce se kvůli koronaviru nekonala. Více»

24 listopad 2020

Rozsvěcení vánočního stromu v centru metropole bude letos online.

Pražský magistrát letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuspořádá slavnostní rozsvěcení vánočního stromu na Staroměstském náměstí. Více»

24 listopad 2020

V metropoli už stojí vánoční strom.

S trhy se letos nepočítá. Více»

22 listopad 2020

Kardinál Dominik Duka posvětil nový kostel v Praze na Barrandově.

V metropoli mají ode dneška věřící i další zejména místní obyvatelé k dispozici nový kostel. Více»

22 listopad 2020

V Kamenném Přívozu pokáceli vánoční strom pro Prahu.

V Kamenném Přívozu nedaleko Prahy dnes dopoledne pokáceli vánoční strom, který bude umístěný na Staroměstském náměstí v Praze. Více»

29 říjen 2020

Farmářské trhy na pražské náplavce v sobotu nebudou.

Podle pořadatelů není možné dodržet všechna vládou nařízená opatření. Problematický je hlavně maximální počet osob na plochu trhu, napsali na facebooku. Více»

28 říjen 2020

V metropoli bohužel hoří dřevěný kostel sv. Michala ze 17. století

V pražské zahradě Kinských hoří dřevěný kostel svatého Michala. Požár zasáhl spodní část stavby i věž, vyplývá z informací zveřejněných hasiči na twitteru. Více»

28 říjen 2020

Velké vánoční trhy v metropoli letos kvůli koronaviru nebudou.

Oslavy Vánoc v Praze budou letos z důvodu pandemie v omezené podobě, budou chybět tradiční velké trhy a doprovodné akce. ČTK to řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Více»

24 říjen 2020

V metropoli se po třech letech znovu otevřela nová trojská lávka.

V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci zhroucenou v prosinci 2017. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Lávka vyšla na 150 milionů korun a postavila ji firma SMP CZ. Více»

24 říjen 2020

Městská knihovna nabízí online členství a nové elektronické knihy.

V nabídce Městské knihovny v Praze (MKP) bude pravděpodobně od příštího týdne k dispozici asi 3 000 e-knih. Nově knihovna nabízí i online členství, které je zdarma. Více»

23 říjen 2020

Po třech letech od zřícení trojské lávky se dnes otevře její náhrada.

Skoro po třech letech od zřícení trojské lávky v Praze bude dnes uvedena do provozu její náhrada. Nová lávka se veřejnosti otevře zřejmě v pozdějších odpoledních hodinách. Více»

9 říjen 2020

Na Hanspaulce se bude parkovat za peníze.

Zóny placeného stání začnou na celém území Hanspaulky v Praze 6 platit v pondělí 2. listopadu, na Ořechovce budou od pondělí 23. listopadu. Více»

24 září 2020

Pražská divadla mění program či přesouvají inscenace.

Divadla kvůli onemocněním covidem-19 mění programy, některá dočasně nehrají. Jiná kvůli menšímu zájmu diváků nabízejí slevy či možnost vidět dlouho vyprodané inscenace. Více»

22 září 2020

Nemocnice Na Bulovce otevře ve čtvrtek očkovací centrum.

Vyjma běžných pacientů se bude specializovat na rizikové skupiny pacientů a těhotné. Novinářům tyto informace sdělila primářka Kliniky infekčních, tropických a parazitárních nemocí Hana Roháčová. Více»

22 září 2020

Na Praze 10 vznikne pro děti nová mateřská školka.

Radnice Prahy 10 plánuje zbourat vyklizenou budovu mateřské školky ve vršovické Bajkalské ulici a na jejím místě postavit novou školku se třemi pavilony. Více»

22 září 2020

JCDecaux zahájila s Českou republikou arbitráž kvůli pronájmu reklamních ploch.

Mezinárodní skupina JCDecaux zahájila 16. září s ČR arbitrážní spor ohledně ukončení pronájmu reklamních ploch ze strany pražského dopravního podniku. Více»

22 září 2020

Zátěžové zkoušky dnes prověří novou Trojskou lávku.

Novou lávku propojující Troju s Císařským ostrovem dnes čekají zatěžovací zkoušky, které prověří její konstrukci. Více»

18 září 2020
18 září 2020

Na pražských SŠ a VŠ se bude kvůli koronaviru učit na dálku.

Na středních a vysokých školách v metropoli bude příští týden zavedena distanční výuka. Více»

18 září 2020

Všeobecná fakultní nemocnice chystá investice za osm miliard korun.

VFN plánuje investice za osm miliard korun, chystají se rekonstrukce stávajících budov i nové objekty. Více»

16 září 2020

Ministerstvo vyhlásilo konkurz na nového ředitele Národní knihovny.

Ministerstvo kultury vyhlásilo otevřené výběrové řízení na místo generálního ředitele Národní knihovny. Uchazeči o tuto pozici mohou podat přihlášku do 13. listopadu. Více»

15 září 2020

Obvodní soud pro Prahu 7 začne řešit trestní odpovědnost za pád trojské lávky.

Obvodní soud pro Prahu 7 dnes začne řešit, zda někdo nese trestní odpovědnost za pád trojské lávky. Více»

11 září 2020

Dnes začíná v Letňanech světový veletrh Sběratel!

Mezinárodní veletrh Sběratel, který je největší sběratelskou akcí ve střední a východní Evropě, se v Praze koná pravidelně od roku 1998. Více»

10 září 2020

Radnice Prahy 10 řeší parkování.

Radnice desáté městské části zvažuje výstavbu dvou parkovacích domů. Více»

10 září 2020

Dejvické muzeum nabídne výstavu romských kumštířů.

V metropoli vzniká nové Centrum Romů a Sintů. V prvorepublikové vile v Dejvicích ho buduje Muzeum romské kultury. Plánuje v něm výstavy romských umělců, koncerty, přednášky či filmová promítání. Více»

8 září 2020

Energetický a průmyslový holding prodává Pražskou teplárenskou skupině Veolia.

EPH podnikatele Daniela Křetínského prodává Pražskou teplárenskou francouzské skupině Veolia. Cena nebyla uveřejněna. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Více»

6 září 2020

Metropole má vytipováno sedm míst, kde by mohla být vystavena Muchova epopej.

Pražský magistrát má vytipováno sedm míst, kde by mohla být umístěna Slovanská epopej Alfonse Muchy. Institut plánování a rozvoje (IPR) vybral tři, které považuje za nejperspektivnější. Více»

3 září 2020

Zákazů světelné reklamy přibude.

Hlavní město projednává rozšíření nařízení, které zakazuje plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Více»

29 srpen 2020

Zličín otevřel po 160 letech novou školu.

Velkou radost z otevření školy přitom vyjádřila starostka Zličína Marta Koropecká (Pro Zličín a Sobín), která o stavu nové školy usilovala již řadu let. Více»

26 srpen 2020

ČSSD organizuje petici proti omezování a zdražení MHD v metropoli.

Sociální demokraté v Praze začali sbírat podpisy pod petici proti zdražování a omezování pražské MHD. Do konce září plánují sbírat podpisy na stáncích v ulicích metropole a online, posléze hodlají petici předložit na říjnové jednání zastupitelstva. Více»

25 srpen 2020

Železniční koridor do Hostivaře je hotový ze dvou třetin.

Budovaná první čtyřkolejná trať v České republice, která spojí pražské hlavní nádraží a Hostivař, je hotová zhruba ze dvou třetin. Dokončena bude příští rok na podzim. Více»

24 srpen 2020

Do konce října bude zcela uzavřena Koněvova ulice ve třetí městské části.

Řidiči se tak musí připravit na dopravní komplikace. O uzavírce v úseku Rokycanova–Prokopova informovala mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Více»

19 srpen 2020

Na šesté městské části plánují vybudovat nová sportoviště.

V úvahu přichází pozemek v ulici Pod Novým lesem. Vhodné prostory pro umístění sportoviště se nacházejí např. v Ruzyni či Střešovicích. Více»

15 srpen 2020

Arcibiskup Duka dnes požehnal mariánský sloup v metropoli.

Pražský arcibiskup Dominik Duka dnes po poledni požehnal mariánský sloup, který se po 102 letech vrátil na Staroměstské náměstí v Praze. Duka zopakoval, že památník není výrazem zpupnosti katolické církve, ale výrazem vděčnosti za pomoc ve válkách. Více»

15 srpen 2020

Pražský arcibiskup dnes požehná mariánský sloup.

Pražský arcibiskup a kardinál Dominik Duka dnes v poledne požehná mariánský sloup, který se po 102 letech vrátil na Staroměstské náměstí v Praze. Více»

14 srpen 2020

Sportovní celebrity skupují v metropoli luxusní nemovitosti.

Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je pouze malý výčet nemovitostí, které vlastní české sportovní hvězdy. Více»

12 srpen 2020

Do Obecního domu se brzy vrátí Muchovy plakáty.

Do Obecního domu se vrátí sbírka plakátů Alfonse Muchy shromážděná Ivanem Lendlem, která na stejném místě před sedmi lety přilákala na tuzemské poměry vysoké množství 185.000 návštěvníků. Více»

10 srpen 2020

Stavbaři na trojské lávce dokončili konstrukce a montují zábradlí.

Na pražské trojské lávce stavebníci kompletně namontovali nosné ocelové konstrukce. Aktuálně budují a skládají dohromady dřevěné části mostovky a zábradlí. Na dotaz ČTK tyto informace sdělil mluvčí magistrátu Tadeáš Provazník. Více»

8 srpen 2020

V Počernicích praskl vodovodní řad.

Do jámy se propadla dvě auta. Více»

5 srpen 2020

Prasklé potrubí omezí provoz MHD v centru metropole do soboty.

Kvůli prasklému vodovodnímu potrubí v Ječné ulici byl v obou směrech zastaven provoz tramvají ve frekventovaném úseku mezi stanicemi I. P. Pavlova a Karlovo náměstí v centru Prahy. Více»

5 srpen 2020

Fotbalisté Pardubic budou hrát domácí zápasy ve vršovickém Ďolíčku.

Fotbalisté prvoligového nováčka Pardubic budou v následující sezoně hrát své domácí zápasy ve vršovickém Ďolíčku, kde sídlí Bohemians Praha 1905. Východočeský klub o tom informoval na internetových stránkách. Více»

3 srpen 2020

Muzeum Kampa bylo v sobotu částečně otevřeno.

Muzeum Kampa, které se v Praze po červencovém požáru znovu otevřelo veřejnosti, v sobotu přivítalo 235 návštěvníků. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera a stálou expozici Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Více»

23 červenec 2020

Pověřený ředitel Národní knihovny chce připravovat rozpočet.

S výpadkem příjmů asi 50 milionů korun v letošním rozpočtu a přípravou rozpočtu na příští rok se chce zabývat ředitel Národní knihovny (NK) Vít Richter. Více»

19 červenec 2020

Metropole zvažuje kvůli pandemii zdražení jízdného v MHD.

Vedení Prahy zvažuje opatření v MHD zmírňující dopady pandemie koronaviru. Mezi uvažovanými kroky je zdražení jízdného, omezení jeho poskytování zdarma nebo úprava tras a počtu spojů. Více»

16 červenec 2020

Nemocnice v Mladé Boleslavi odstartovala výdejnu léků.

Klaudiánová nemocnice v Mladé Boleslavi zahájila výstavbu nové výdejny léků. Do prostor se přestěhuje lékárna z interního pavilonu. Tato investice navazuje na výstavbu nového parkovacího domu v nemocnici. Více»

3 červenec 2020

Metropole odkoupí kostel svatého Šimona a Judy za 99,99 milionu korun.

Hlavní město koupí odsvěcený kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě, který nyní slouží jako koncertní síň pro Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. Za památku zaplatí 99,99 milionu korun. Koupi schválili pražští zastupitelé. Více»

27 červen 2020

Soud osvobodil JCDecaux i ostatní v případě pronájmu ploch v metru.

Justice zprostila obžaloby bývalého zástupce starosty Prahy 1 Michala Valentu (ODS), firmu JCDecaux i jejího manažera Tomáše Tenzera v kauze pronájmu reklamních ploch v metru. Více»

25 červen 2020

Bulovka podle Babiše připraví stavbu a rekonstrukci za 4,5 miliardy korun.

Nemocnice na Bulovce podle premiéra Andreje Babiše (ANO) připravila projekt na stavbu nového pavilonu a opravy stávajících za 4,5 miliardy korun. Posunula se podle něj i jednání s Prahou, která vlastní část budov a pozemky v areálu. Více»

24 červen 2020
23 červen 2020

Metropole asi zdraží parkování v zónách pro návštěvníky.

Hlavní město by mohlo zdražit parkování v zónách placeného stání např. pro návštěvníky centra metropole nebo pro řidiče s velkými a pro ovzduší škodlivými vozy. Toto zjištění vyplývá z koncepce rozvoje systému zón, kterou včera schválili radní. Více»

18 červen 2020

V Choceradech na Benešovsku byla otevřena opravená budova bývalé léčebny.

Do nevyužívaného objektu se přestěhovaly handicapované děti z nevyhovujících prostor ve Strančicích u Prahy. Více»

18 červen 2020

Metropole zvažuje zvýšení cen v některých zónách placeného stání.

Magistrát zvažuje zdražení parkování v některých zónách placeného stání. Cílem je mj. zajistit, aby se návštěvníkům centra vyplatilo spíše využívat podzemní garáže než stát na ulici. Více»

16 červen 2020

Praha nakonec koupí bývalý kostel svatého Šimona a Judy.

Metropole odkoupí odsvěcený kostel sv. Šimona a Judy za 99,99 mil. Kč. Více»

11 červen 2020

Záchranáři v Brandýse nad Labem mají novou stanici.

Stěhování do nových prostor mají za sebou záchranáři výjezdové základny v Brandýse nad Labem. Jejich novým zázemím se stal objekt ve správě Střední zemědělské školy. Budova patří Středočeskému kraji. Více»

4 červen 2020

Metropole odsouhlasila významné rozšíření parkovacích zón.

Zóny placeného stání v Praze se v létě začnou v souladu se záměrem městské části zavádět na území Prahy 10. Nově mají být zavedeny rovněž v Letňanech a zřejmě i u železniční zastávky v Klánovicích. Více»

23 květen 2020

Dostavba známé porodnice U Apolináře bude stát dvě miliardy korun.

Dostavba pražské porodnice U Apolináře Všeobecné fakultní nemocnice(VFN) bude stát dvě miliardy korun. Ministerstvo zdravotnictví ji plánuje zaregistrovat mezi plánované investice. Více»

16 květen 2020

Rekonstrukce Kmochova domu bude stát 13 milionů.

Kolín plánuje kompletní rekonstrukci domu, kde žil a skládal hudební génius František Kmoch. Více»

16 květen 2020

Na strahovském stadionu by mohlo vzniknout muzeum totality.

Management hlavního města zvažuje, že umístí plánované muzeum totalitních režimů 20. století do prostor stadionu na Strahově. Než se objekt opraví, mohlo by dočasně sídlit v Domu pážat na Hradčanech. Více»

5 květen 2020

V centru metropole se našly stovky kostek z židovských náhrobků.

Židovská obec v Praze dostane další stovky dlažebních kostek, které se našly při rekonstrukci Václavského náměstí v Praze a jsou z rozřezaných židovských náhrobků. ČTK to dnes řekl předseda Židovské obce v Praze František Bányai. Více»

4 květen 2020

MČ Prahu 6 a 8 má spojit tramvaj i lanovka, schválili to radní.

Hlavní město plánuje vybudovat tramvajovou trať propojující Podbabu přes nový most v Troji s Bohnicemi. Předtím však jako dočasné řešení vznikne lanovka s obdobnou trasou, která má před dokončením tramvaje zajistit přímé spojení mezi Prahou 6 a 8. Více»

30 duben 2020

Zrušení parkovacích zón způsobí metropoli ztrátu přes 140 milionů Kč.

Pražský magistrát přijde za dobu zrušení platnosti parkovacích zón kvůli koronaviru o více než 140 milionů korun. Větší část ztráty budou tvořit neuskutečněné platby v parkovacích automatech a z tzv. virtuálních hodin. Více»

26 duben 2020

Odborná knihovna ČNB se otevře již zítra!

Od pondělí 27. dubna 2020 bude plně obnoven provoz odborné knihovny ve standardní otevírací době s nutností dodržování stanovených hygienických předpisů. Více»

25 duben 2020

Na náplavce se znovu otevřel trh, u některých stánků se tvořily fronty.

Na pražské náplavce se dnes znovu otevřel farmářský trh, a to s přísnějšími pravidly a menším počtem prodejců. Na místě bylo několik stovek lidí. Více»

25 duben 2020

Městská knihovna v Praze se začne otevírat až od 5. května.

I když vláda ve čtvrtek umožnila veřejným knihovnám znovu otevřít už od pondělí 27. dubna, Městská knihovna v Praze začne s postupným otevíráním poboček až o týden později. Více»

18 duben 2020

Metropole odpustí nájmy z restauračních zahrádek a poplatek z pobytu.

Pražský magistrát odpustí restauratérům nájem za zábor veřejného prostranství pro předzahrádky a hoteliérům a vlastníkům penzionů místní poplatky z pobytu. Důvodem je, že patří mezi skupiny podnikatelů nejvíce postižené pandemií koronaviru. Více»

18 duben 2020

Metropole vybrala trasu tramvají od Vinohradské k hlavnímu nádraží.

Tramvaje z pražské Vinohradské třídy pojedou v budoucnu od Národního muzea ke Státní opeře, přes magistrálu a dále k hlavnímu nádraží a do Bolzanovy. Více»

18 duben 2020

Farmářské trhy v metropoli se opět otevřou příští týden.

V pondělí se v Praze spustí v reakci na uvolnění vládních opatření farmářské trhy na Tylově náměstí. Vyplývá to z informací Prahy 2. Více»

8 duben 2020

Metropole hodlá umožnit obchodníkům prodávat zdarma na chodnících.

Vedení Prahy zamýšlí poskytnout obchodníkům bezplatně chodníky před provozovnami, aby na nich mohli prodávat. Zachovat by museli bezpečný průchod po chodníku a místo po sobě uklidit a vyčistit. Více»

12 březen 2020

Městské budovy Bulovky potřebují investici zhruba 3 mld. Kč.

Budovy Nemocnice Na Bulovce v majetku města potřebují nejnutnější investici zhruba tři miliardy korun. Stát do nich neinvestuje, protože jsou v majetku Prahy. Více»

11 březen 2020

V Hloubětíně mají novou knihovnu.

Pobočka Městské knihovny v Praze-Hloubětíně se přestěhovala do nových prostor volnočasového centra H55. Více»

3 březen 2020

Koním a zubrům v milovické rezervaci na Nymbursku již nestačí prostory.

Je třeba ji rozšířit do finální podoby, která umožní, aby vznikl stabilně a samostatně fungující ekosystém. Další rozšíření už pak potřeba nebude. Více»

3 březen 2020

Novou biosku v Poděbradech otevřou v květnu.

Rekonstrukce sportovní haly v Poděbradech směřuje do finální fáze. Více»

27 únor 2020

Magistrát hodlá odkoupit chátrající nádraží Vyšehrad.

V budově by po rekonstrukci mohla být umístěna Slovanská epopej. Více»

20 únor 2020

Prezident Zeman dostal povolení na stavbu domu v Lánech.

Prezident Miloš Zeman dostal stavební povolení na stavbu svého domu v Lánech na Kladensku. Se stavbou bungalovu chce začít ještě letos. Uvedl to dnes na Pražském hradě při setkání se starosty vítězných obcí soutěže Vesnice roku 2019. Více»

20 únor 2020

V Milovicích byla otevřená nová hasičská stanice za 50 milionů.

V Milovicích na Nymbursku otevřeli novou hasičskou stanici profesionálních hasičů, 33. v kraji. Více»

10 únor 2020

Radní projednají výkup pozemků pro trasu metra D nebo Airbnb.

Pražští radní dnes projednají revitalizaci Václavského náměstí. Řešit budou budoucnost zeleně ve spodní části a vznik retenční nádrže v horní části náměstí. Více»

9 únor 2020

Na Magistrátu by měl vzniknout nový právní odbor.

Na Magistrátu hlavního města Prahy by měl vzniknout odbor, který by zaštiťoval právní podporu úřadu, zpracovával posudky a dohlížel na smlouvy s externími právními firmami. Více»

25 leden 2020

Byty po HSystemu se budou prodávat na přelomu jara a léta.

První byty, které spadají do konkurzu po zkrachovalé společnosti H-System a které si lidé sami dostavěli, se začnou prodávat na přelomu letošního jara a léta. Více»

23 leden 2020

Zastupitelé v metropoli opět projednají návrat Mariánského sloupu.

Na programu dnešního jednání pražského zastupitelstva je opět revokace nesouhlasného usnesení k umístění Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí. Více»

20 leden 2020

Ikem se stal loni největším transplantačním centrem v Evropě.

Pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) byl loni podle tamních lékařů největším transplantačním centrem v Evropě. Transplantovali tam 540 orgánů 486 pacientům. Více»

31 prosinec 2019

Rozšíření spalovny v Malešicích obdrželo kladné stanovisko EIA.

Plán městské firmy Pražské služby zvýšit kapacitu spalovny v Malešicích získal kladné posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Toto zjištění vyplývá z databáze EIA. Více»

1 prosinec 2019

Až do jara bude na Palackého náměstí stát nová chytrá zastávka.

Praha ji chce otestovat a připravit se na rok 2021, kdy jí vyprší smlouva s firmou JCDecaux. Více»

21 listopad 2019

Metropole na počátku roku vybere projektanta terminálu na Smíchově.

Vedení Prahy chce na začátku příštího roku vybrat projektanta nového dopravního terminálu na Smíchovském nádraží. Do konce roku chce mít pohromadě nabídky zájemců. Více»

15 listopad 2019

Letiště v Ruzyni rozšíří druhý terminál za 16 miliard korun.

Pražské letiště bude rozšiřovat druhý terminál, hotovo by mělo být do roku 2028. Investici za 16 miliard korun schválilo ministerstvo financí. Více»

7 listopad 2019

Hledá se nájemce Šlechtovy restaurace.

Pražský Obecní dům vypsal výběrové řízení na provozovatele Šlechtovy restaurace ve Stromovce. Více»

3 listopad 2019

Nové pavilony IKEM by se měly otevřít v roce 2023.

Nové pavilony pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) by se měly otevřít v roce 2023. Stavbu za miliardu korun podpoří 600 miliony korun stát. Více»

2 listopad 2019

Stavba trojské lávky začne ve čtvrtek.

Stavba trojské lávky v Praze odstartuje 7. listopadu. Hlavní město v současné době předává stavební firmě informace. Více»

25 říjen 2019

Praha hodlá prolomit tramvajovou dobu temna.

Nová trať v metropoli nevznikla totiž již 16 let. Více»

22 říjen 2019

V bývalé klinice budou po přestavbě působit úředníci, lékaři i dům dětí.

Rekonstrukce budovy bývalé plicní kliniky na pražském Žižkově může začít, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) už získala potřebné územní rozhodnutí i stavební povolení. Více»

22 říjen 2019

Letiště Praha se má do roku 2035 rozšířit na 23 mil. cestujících.

Letiště Praha by mělo do roku 2035 zvýšit kapacitu až na 23 milionů odbavených cestujících ročně. Letos odbaví 17,7 milionu lidí, což je meziroční nárůst o 5,8 procenta. Více»

21 říjen 2019

Univerzita přestaví svůj areál v Jinonicích.

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy odstartovala dostavbu a modernizaci kampusu v pražských Jinonicích, která by měla být hotová do konce roku 2021. Více»

12 říjen 2019

Hlavní město zruší tendr na dostavbu Průmyslového paláce a vypíše nový.

Vedení Prahy zruší výběrové řízení na dostavbu Průmyslového paláce a vypíše do konce roku nové. Důvodem je to, že minulé vedení města tendr loni odsouhlasilo, aniž mělo projekt. Byl dokončen letos v létě. Více»

11 říjen 2019

V metropoli by mohla z Holešovic vyplout tzv. vodní tramvaj.

V Praze by mohla začít fungovat tzv. vodní tramvaj, tedy lodní linka se zastávkami zapojená do systému MHD. Plula by v úseku mezi Bubny-Zátory a Podbabou. Více»

7 říjen 2019

Stavba traumacentra ve vinohradské nemocnici vyjde na 7 mld. Kč.

Stavba traumacentra se 770 lůžky ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady (FNKV) vyjde asi na sedm miliard korun. Více»

6 říjen 2019

Kolín postaví novou sportovní halu v městské části Borky.

O projektu se hovoří už několik let. Projektanti předpokládají náklady přesahující 100 milionů korun, je ale možné, že se ji díky výběrovému řízení podaří snížit. Více»

29 září 2019

Městští úředníci do karlínských kasáren nepůjdou.

Radní uvažují o výstavbě budovy v centru hlavního města do níž by přesunuli zaměstnance magistrátu ze Škodova paláce. Více»

23 září 2019

Kachlíkárna se mění v dům radosti.

Noví vlastníci chtějí více bytů, na velké korporace necílí. Více»

22 září 2019

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

20 září 2019

Metropole nepotřebuje novou nemocnici, nýbrž traumacentrum.

Místo výstavby nové nemocnice na severu Prahy, kterou požaduje mj. hlavní město výměnou za pozemky na vládní čtvrť v Letňanech, preferuje premiér Andrej Babiš (ANO) vybudování traumacentra. Více»

18 září 2019

O Šlechtovu restauraci se bude po rekonstrukci starat městská firma Obecní dům.

Ta bude platit nájem 994 000 Kč ročně. Smlouva bude platit do 31. prosince 2038. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Obecnímu domu radní doporučili, aby vypsal tendr na provozovatele. Více»

10 září 2019

Metropole hodlá zakázat topení uhlím ve starých kotlích a kamnech.

Hlavní město plánuje od října příštího roku zakázat topení uhlím, uhelnými briketami a koksem v kamnech a v kotlích, které spadají do nejnižších dvou emisních tříd z pěti možných. Více»

4 září 2019

Středočeský kraj poskytne sdružení 205 hektarů půdy v Milovicích.

Divokým koním v bývalém vojenském prostoru Milovice se v minulých dnech narodila první jarní hříbata. Jedno přišlo na svět na menší pastvině u Milovic a další na větší u Benátek nad Jizerou. Více»

26 srpen 2019

Radní metropole dnes rozhodnou o stavebníkovi nové Trojské lávky.

Radní hlavního města budou dnes schvalovat vítěze veřejné zakázky na stavbu nové Trojské lávky. Podle doporučení výběrové komise by za ni Praha měla zaplatit necelých 106 milionů korun. Více»

20 srpen 2019
14 srpen 2019

Šlechtovu restauraci má provozovat Vinohradský pivovar.

Rekonstruovanou Šlechtovu restauraci ve Stromovce bude provozovat Vinohradský pivovar. Vybral ho jako nejvhodnějšího kandidáta magistrát spolu s budoucím správcem objektu městskou společností Obecní dům. Více»

12 srpen 2019

Na historickém kolotoči na Letenské pláni se v nejbližší době nikdo nesveze.

Na opravu památky se opakovaně žádná restaurátorská firma nepřihlásila. Obnova kolotoče se tak o další rok odkládá. Více»

11 červenec 2019

Praha 2 zrekonstruuje viniční altán v Havlíčkových sadech známých jako Grébovka.

Finanční náklady činí zhruba 5,29 milionu korun bez DPH, sdělila Kateřina Veselá z kanceláře starostky. Více»

2 duben 2019

SŽDC hledá společnost na opravu výpravní budovy v Berouně.

Správa železniční dopravní cesty zahájila tendr na zhotovitele kompletní rekonstrukce výpravní budovy v Berouně. Více»

24 březen 2019

Metropole odkoupí kostel svatého Šimona a Judy za 125 mil. korun.

Praha koupí barokní kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě od řádu milosrdných bratří za zhruba 125 milionů korun. O záměru na odkoupení památky rozhodl výbor pro majetek pražského zastupitelstva. Více»

20 březen 2019

Bílá labuť slaví kulatiny.

V sobotu 18. 3. 1939 tedy pouhé dva dny po vzniku protektorátu Čechy a Morava, byl slavnostně otevřen obchodní dům Bílá labuť. Dílo architektů Josefa Kittricha a Josefa Hrubého vynikalo eskalátory, vytápěním vedeným ve stropě nebo klimatizací. Více»

15 březen 2019

Bourárna v metropoli zahájila provoz před schválením, hrozí jí vysoká pokuta.

Veterináři spolu s policií a celníky odhalili v pražských Štěrboholech nepovolenou bourárnu masa. Provozovatel dokázal prokázat původ masa, neměl ale povolení k provozu. Více»

2 březen 2019

Lyžování v metropoli by mohlo být brzy realitou.

Zhruba rok už leží na stole ambiciózní plán skupiny architektů. Všimli si totiž nevyužívané plochy v Praze Radotín a hned se jali navrhnout projekt sportovního areálu s názvem Sport areál Lahovice (SAL). Více»

17 únor 2019

Vznikne v zámku škola?

Radnice Prahy 6 hodlá do veleslavínského zámku umístit Základní uměleckou školu Jana Hanuše z Břevnova, případně tam ve spolupráci s Prahou dát i další zařízení s komunitním či kulturním účelem. Více»

6 únor 2019

Starostové požadují kvůli vládní čtvrti studii širokého území.

Představitelé městských částí, kterých se dotkne případná výstavba vládní čtvrti u konečné metra C v Letňanech, považují za nutné nejprve vypracovat územní studii. Ta by měla zmapovat možnosti rozvoje širokého území. Více»

5 únor 2019

Vedení Prahy si vytyčilo půlroční cíle v bydlení i dopravě.

Pražská koalice Pirátů, Prahy Sobě (PS) a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) plánuje do půl roku zahájit geologický průzkum stavby metra D nebo vytipovat pozemky pro stavbu nových bytových domů. Více»

18 leden 2019

Pražské letiště vybuduje dva parkovací domy, přibude 1 000 parkovacích míst.

Letiště Praha vybuduje v blízkosti Terminálu 2 dva nové parkovací domy, které zvýší současné parkovací kapacity zhruba o 1 000 míst. Společně s nimi se změní i prostor před terminálem. Více»

6 leden 2019

MV připravuje dostavbu stávajícího areálu PČR na Zbraslavi za miliardy korun.

Stavební komise městské části Praha-Zbraslav ale podle Deníku kritizuje velikost budov a občané podepisují petici proti stavbě. Více»

9 prosinec 2018

Obnova Trojské lávky se prodraží.

Finanční náklady na obnovu lávky mezi Císařským ostrovem a Trojou se navýší z původně plánovaných 60, 5 mil. na 94, 5 mil. korun. Důvodem je mj. rozšíření lávky ze 3, 5 na čtyři metry. Více»

29 listopad 2018

V Čelákovicích Jiřině se pro místní občany situace nezlepší.

Z okna osobního vlaku cestující shlíží na nízké domky, které připomínají spíše zahradní kolonii. V čelákovické osadě ale trvale žije na pět desítek lidí. Bez pitné vody, kanalizace i veřejného osvětlení. Někteří i bez elektřiny. Více»

21 listopad 2018

V Milovicích nad Labem se staví nová hasičská stanice za skoro 48 milionů.

V Milovicích na Nymbursku vzniká nová hasičská stanice. Výstavba za evropské dotace bude stát téměř 48 milionů korun. Hasiči by mohli novou stanici začít používat na podzim příštího roku, sdělil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Více»

17 listopad 2018

Lidé dnes mohou navštívit Kramářovu vilu včetně interiéru.

Veřejnosti se dnes otevře Kramářova vila v Praze, která slouží jako rezidence českých premiérů. Úřad vlády se tak připojí k oslavám dnešního Dne boje za svobodu a demokracii. Vila bude otevřena od 09:00 do 17:00. Více»

27 říjen 2018

Politici znovuotevřeli budovu Národního muzea.

Projevy prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedy slovenské vlády Petera Pellegriniho znovuzahájily dnes odpoledne provoz historické budovy Národního muzea v Praze. Více»

24 říjen 2018

Penta odkoupila nemocnici v pražské Bubenči.

Přesune pacienty a vystaví zde viladomy. Více»

21 říjen 2018

Pražské kino Světozor otevřelo svůj třetí kinosál.

Díky němu bude moci tradiční pražský biograf sídlící ve Vodičkově ulici uvádět přes čtyři stovky filmových projekcí měsíčně, rozšíří svou dramaturgii a také zprovozní samoobslužný bar. Více»

15 říjen 2018

V Lysé nad Labem hoří Kovona!

Hasiči vyhlásili druhý a posléze třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, s plameny bojují desítky hasičů, sdělila mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Nikdo zatím nebyl zraněn, situace na místě se ale zhoršuje. Více»

14 říjen 2018

Lanovka z Podbaby do Bohnic zná již své kontury.

Každou minutu projede na trase kabina s kapacitou až 35 lidí. Více»

13 říjen 2018

V metropoli přibudou spoje i tramvajové tratě.

Městská rada schválila koncepci. Více»

3 říjen 2018

V MHD přibudou nové spoje, tratě a objeví se nové vozy.

V Praze budou přibývat spoje veřejné dopravy, vznikat nové tramvajové tratě i trasa metra a přibývat nové typy vozů. Měnit se budou intervaly spojů a přejmenovány budou zastávky. Více»

2 říjen 2018

Provizorní lávka spojující pražský Císařský ostrov a Troju bude min. 4 m široká.

ČTK tuto informaci sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Magistrát chtěl původně stavět lávku o šířce 3,5 metru, proti tomu se ale postavila Praha 7. Více»

29 září 2018

Metropole hodlá postavit novou halu pro atletiku.

Hlavní město a Český atletický svaz budou spolupracovat na přípravě stavby nové atletické haly. Memorandum o spolupráci kontrahovali pražská primátorka Adriana Krnáčová a předseda svazu Libor Varhaník. Více»

28 září 2018

Ministerstvo financí připravilo na 28. září den otevřených dveří.

Chcete na vlastní oči vidět, jak vycvičení psi Celní správy dokážou vyčenichat padělané bankovky nebo pašovaný tabák? A zajímá Vás také, jak vypadaly peníze za první republiky? Více»

22 září 2018

Dnes se koná den otevřených dveří v dopravním podniku.

Pražský dopravní podnik na dnešek zve příznivce městské hromadné dopravy a její historie na Den otevřených dveří. Ten se tentokrát uskuteční v depu metra Zličín, vozovně Motol a garážích Řepy. Více»

17 září 2018

Dopravní podnik postaví vozovnu a zavede wifinu v metru.

Dokončit přípravu první fáze stavby metra D, rozšířit síť tramvajových tratí o tři či opravit pět stanic metra. I takové priority si do roku 2020 vytkl pražský dopravní podnik, největší městská firma. Více»

17 září 2018

Nymburk vybral podobu nové lávky.

Autor projektoval i tu předešlou. Více»

23 červen 2018

Pražské hřbitovy se rozliší jako hotely.

Sto dvacet korun za metr čtvereční. Takový tarif musel každý rok platit doposud skoro každý, jehož příbuzný spočinul na jednom z pražských hřbitovů. Více»

17 červen 2018

Výletníci mohou poprvé zamířit do Brd na komentované výlety.

Destinační agentura Brdy připravila na léto seriál 15 jednodenních komentovaných výletů do Brd s průvodcem, absolvovat je lze na kole i pěšky. Mají zvýšit zájem turistů o nejatraktivnější střední Brdy, které tvoří více než polovinu plochy CHKO Brdy. Více»

8 duben 2018

Německou reálku čeká velká rekonstrukce.

Na dvoře bývalé první německé reálky v Mikulandské ulici 5 se do práce pustili archeologové. Historickou budovou s několika křídly čeká přestavba. Více»

5 duben 2018

Palác Svět stále chátrá.

I po poslední kontrole paláce Svět v Libni zástupci radnice Prahy 8 konstatovali, že italský majitel nechává významnou památku nadále chátrat. Více»

1 duben 2018
17 březen 2018

Staroměstskou tržnici zrekonstruují.

Metropole za 336 milionů korun opraví památkově chráněnou Staroměstskou tržnici. Radní schválili vypsání veřejné zakázky, kterou musí ještě posvětit zastupitelstvo. Více»

11 březen 2018

Slaný zvažuje prodej ubytovny Mexiko.

Město na Kladensku uvažuje o prodeji městské ubytovny Mexiko, v níž žijí sociálně slabí lidé. Budova se nachází ve špatném stavu a radnici se nepodařilo sehnat dotaci na rekonstrukci. Více»

25 únor 2018

Rekonstruovaný palác Rosseta v centru metropole nově zkracuje chodcům cestu.

Historická budova z 15. století v centru hlavního města prošla komplikovanou rekonstrukcí. Více»

22 únor 2018

Osud Libeňského mostu budou zastupitelé řešit v březnu.

Budoucností pražského Libeňského mostu se budou zastupitelé hlavního města zabývat na březnovém jednání. Na nejbližším, tedy čtvrtečním zasedání dostanou pouze dokument o rozhodnutí ministerstva kultury, že most není památkou. Více»

10 leden 2018

Praha a ČD jednají o odkupu Nákladového nádraží Žižkov.

Hlavní město zahájilo jednání s Českými drahami o záměru odkoupit objekt bývalého žižkovského nákladového nádraží. ČTK to potvrdily obě strany. Více»

7 leden 2018

Poslední předrevoluční státní podnik na Praze 7 skončí.

Městská část by měla získat bytový dům. Více»

7 leden 2018

Magistrát vynaloží 171,5 milionu korun na byty městských částí.

Pražský magistrát schválil dotace sedmi projektů městských částí, zaměřených na budování nových bytů pro dostupné bydlení. Více»

24 prosinec 2017

Na Štědrý den budou mít v metropoli otevřeno památky i zoo.

Letos budou mít na Štědrý den v Praze otevřeno některé památky, zoologická zahrada i útulek pro zaběhnutá zvířata v Troji. Více»

11 prosinec 2017

Malostranskému ateliéru Hany Wichterlové již prodej nehrozí.

Namísto toho bude svěřen do správy Galerie hlavního města Prahy. Více»

9 prosinec 2017

Nymburk nehodlá prodat nemocnici.

Členové zastupitelstva Nymburka rozhodli, že si město nechá ve svém vlastnictví nemocnici a bude ji dál provozovat. Nabídka privátní firmy byla příliš nízká. Více»

11 listopad 2017

V Hadovce má vzniknout klinika pro expaty.

Privátní nadstandardní klinika Canadian Medical zaměřená převážně na cizozemskou klientelu se rozšíří o novou pobočku v Dejvicích. Více»

2 listopad 2017
27 říjen 2017

Z Palmovky do Letňan bezplatně trolejbusem

DP nabízí dnes a zítra zdarma prezentační jízdy. Více»

17 říjen 2017

Praha 9 plánuje zóny.

Radní pro dopravu Prahy 9 chce zavedení zón placeného stání i v této městské části. Do konce letošního roku plánuje předložit zastupitelstvu návrh na jejich zavedení. Více»

4 říjen 2017

V Praze 1 a 2 začal platit nový systém v rámci parkovacích zón.

Na území Prahy 1 a 2 začal platit nový elektronický způsob platby a kontroly v rámci parkovacích zón. Řidiči již nebudou mít za okny parkovací karty, ale zaregistrují na radnici registrační značku svého vozu. Více»

20 září 2017

MČ Praha 1 chystá příští rok dokončit podzemní garáže ve Štěpánské.

Radnice Prahy 1 plánuje v roce 2018 dokončení podzemních garáží ve Štěpánské ulici a rovněž připravuje další projekt u Nemocnice na Františku. Více»

16 září 2017

Záchranka v metropoli bude mít konečně svůj domov!

Tahanice kolem sídla záchranářů konečně skončily. Více»

10 září 2017

Slavné knihkupectví Fišer nebude oproti původním plánům fungovat v Rybné ulici.

Nový obchod tu měl nahradit někdejší známé knihkupectví v Kaprově ulici. Provozovatelé se však nedomluvili s MČ Praha 1 na pronájmu nebytových prostor, sdělil Lukáš Růžička, mluvčí nakladatelství Paseka, které značku Knihkupectví Fišer vlastní. Více»

31 srpen 2017

Pražská nádraží dostanou nový vzhled.

Rekonstrukce se dočkají nejdůležitější nádraží v Praze. 950 milionů korun bude potřeba na dokončení rekonstrukce Hlavního nádraží. Více»

24 srpen 2017

V Poděbradech se odkládá oprava sportovní haly.

Rekonstrukce sportovní haly v Poděbradech zhruba za 45 milionů korun se odkládá na příští rok. Více»

23 červenec 2017

Praha 3 hodlá zmodernizovat sportovní a rekreační areál Pražačka.

Ze dvou nabízených variant vybrali radní tu dražší, která bude stát 91 milionů korun bez DPH. Nyní započne příprava dokumentace projektu. Více»

12 červenec 2017

Studentské koleje cílí na mladé rodiny s dětmi.

Studentské koleje se mění. Např. Pražská Hvězda nabízí tzv. manželské koleje. Více»

16 červen 2017

MČ Praha 7 buduje novou radnici.

Radnice Prahy vypsala veřejnou zakázku na přestavbu budovy radnice v ulici U Pruhonů. Rekonstrukce by měla být dokončena na podzim příštího roku. Více»

4 červen 2017

ZOO Chleby na Nymbursku slaví 20 let od svého založení!

Velká akce (pro děti i vážené rodičenstvo) kombinující oslavu 20. výročí založení ZOO Chleby (5. června), Mezinárodní den dětí (1. června) a také Světový den her (28. května), bude probíhat celý víkend. Více»

1 červen 2017

Metropole se dočká záchytných parkovišť.

Městská rada schválila rozšíření záchytných parkovišť P+R na okrajích hlavního města. Stovky nových míst vzniknou na Opatově, v Hostivaři či na Černém Mostě. Více»

11 květen 2017

MČ Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky památkou.

Praha 6 se odvolá proti prohlášení polikliniky Pod Marjánkou nemovitou kulturní památkou. Polikliniku prohlásilo památkou ministerstvo kultury, jeho rozhodnutí ale není pravomocné kvůli podání rozkladu. Více»

28 duben 2017

Chirurgie na Bulovce v novém

Hlavní město připravuje další investici do areálu Nemocnice Na Bulovce. Zadala proto vypracování projektu na rekonstrukci pavilonu chirurgie. Více»

26 duben 2017

Zprávy pro všechny Leteňáky!

Bezpečnější Korunovační! Více»

21 duben 2017

Bývalý Dům důstojníků v Milovicích nad Labem již nebude chátrat.

Město plánuje začít s opravami budovy, jež byla v minulém století největším kulturním stánkem Milovic. Více»

9 březen 2017

Restaurace v Karlíně získala michelinskou hvězdu.

Nový Michelinský průvodce evropskými restauracemi ocenil v tuzemsku i nový podnik - restauraci Eska v pražském Karlíně. Ta přitom objevuje zapomenuté recepty našich předků. Více»

26 leden 2017

Nemocnice Bulovka má novou nájemní smlouvu.

Management Prahy po měsících vyjednávání schválilo novou nájemní smlouvu s Nemocnicí Na Bulovce. Nemocnice bude městu platit přes 28 milionů korun, dosud hradila ročně sedm milionů. Více»

13 leden 2017

Nová smlouva pro Bulovku

Management hlavního města se po měsících vyjednávání dohodl s Nemocnicí Na Bulovce na nové nájemní smlouvě. Více»

10 leden 2017
25 prosinec 2016

Týden sportu v Praze pro malé i velké opět zdarma!

Praha sportovní připravuje v roce 2016 opět projekt Týden sportu zdarma. V rámci této akce budou mít Pražané možnost v období 25. – 31. prosince navštěvovat vybraná sportoviště zdarma. Více»

14 prosinec 2016

Vánoční stromek lze v metropoli koupit přímo z lesa.

Pražané nemusejí kupovat vánoční stromek jen v obchodě nebo na trzích, nýbrž i přímo v lese. Lesy hlavního města Prahy nabízejí stromečky, které zbyly při výřezu z lesních školek. Více»

10 prosinec 2016

Opravený stadion na Strahově.

Na Strahově byl otevřen zrekonstruovaný stadion Přátelství, který bude sloužit zejména Fotbalové asociaci a atletům. Více»

5 prosinec 2016

MČ Praha 7 shání plyšáky pro hasiče a záchranku.

Zbydou Vám doma po předvánočním úklidu nepotřebné plyšové hračky? Přineste je na úřad Prahy 7 nebo do informačních center Prahy 7, aby mohly dál dělat radost! Více»

5 prosinec 2016

Zprávy z Bubenče pro lidi z Bubenče

Bubenečské nádraží bude žít dál. Více»

4 prosinec 2016

Bulovka se s metropolí dohodla na nájmu.

Konečnou výši nájmu určí posudek. Metropole chce po nemocnici Na Bulovce 35 milionů korun. Více»

17 listopad 2016

Zakladatelé Avastu směřují do realit.

Koupili totiž budovu na Pankráci. Více»

11 říjen 2016

V hlavním městě u Hlavního nádraží vyroste hitech hostel.

Na trhu hotelnictví a realit se brzy objeví nový hráč. Podnikatel z oblasti sázení a hazardu Petr Zámečník hodlá vybudovat v Praze u hlavního železničního nádraží na rohu Washingtonovy a Růžové ulice supermoderní hostel a byty. Více»

1 červenec 2016

Evropskou třídu čekají investice až za miliardy.

Prodloužení linky metra A směrem k letišti přilákalo do Prahy 6 pozornost řady developerů. Více»

11 květen 2016

Slavný bleší trh se stěhuje z Kolbenky.

Dvanáct let se chodilo na Blešák do Kolbenovy ulice pro levné použité věci. Více»

18 duben 2016

Město Nymburk opraví bazén.

Po letech váhání je rozhodnuto. Zastupitelé města Nymburk schválili rekonstrukci a rozšíření bazénu ve Zbožské ulici a tím ukončili úvahy o stavbě zcela nového okna parku. Více»

2 duben 2016

Metropole získá Ďolíček.

Zastupitelé hlavního města Prahy ve čtvrtek schválili nákup Ďolíčku, vršovického stadionu, na kterém hrává ligové zápasy klub Bohemians Praha 1905. Více»

25 březen 2016

V Nymburce se rozhoduje o bazénu.

Dilema s bazénem řeší management města Nymburk. Zrekonstruuje ten stojící v centru, nebo postaví nový u zimního stadiónu poblíž řeky Labe? Více»

16 březen 2016

Bohemians má opět problémy.

Pražskému fotbalovému klubu Bohemians 1905 hrozí, že kvůli stadionu nedostane licenci pro příští ligovou sezonu. Více»

7 březen 2016

Nymburk disponuje novou průmyslovou zónou.

Na ploše padesáti hektarů vznikla v Nymburku historicky první česko-čínská průmyslová zóna. Její obsazení čínskými investory bude Nymburk zajišťovat ve spolupráci s krajem. Podle odhadů by se měla zóna začít naplňovat nejpozději do tří let. Více»

19 únor 2016

Metropole by mohla zaplatit za stadion Ďolíček 134 milionů korun.

Praha by mohla za stadion Ďolíček ve Vršovicích zaplatit 134 milionů korun. Vyplývá to z materiálu, který měl ve čtvrtek projednat magistrátní výbor pro majetek. Více»

13 únor 2016

Pražané budou moci nově žádat o dotace na zateplení domů.

Ministerstvo životního prostředí příští týden vyhlásí nové kolo pro žádosti o dotace na zateplování bytových domů v Praze. Více»

5 únor 2016
3 únor 2016

Metropole zřejmě podá dovolání kvůli Škodově paláci.

Hlavní město asi podá dovolání k Nejvyššímu soudu kvůli rozsudku pražského městského soudu v kauze Škodova paláce. Včera o tom měla rozhodovat pražská rada. Více»

28 leden 2016

Metropole koupí Národní dům na Smíchově.

Praha se rozhodla rozšířit kapacity pro konání kulturních a společenských akcí. Nekompletní vedení hlavního města odhlasovalo nákup Národního domu na Smíchově. Cena požadovaná současným vlastníkem, odborovým svazem Kovo, činí 166,4 milionu korun. Více»

30 říjen 2015

Metropole bude po Bulovce chtít mnohonásobně vyšší nájemné.

Praha bude požadovat od Nemocnice Na Bulovce za nájemné mnohonásobně víc než doposud. Z magistrátní posudků vyplynulo, že by nemocnice měla ročně platit až 35 milionů korun. A nájemné by se mohlo dát zvyšovat. Více»

29 říjen 2015

MČ Praha 7 znovu hledá nové sídlo.

To nebude dražší než 500 milionů. Více»

21 říjen 2015

Správa pražských hřbitovů nabídla dušičkové a vánoční služby.

Za poplatek několika stovek korun vyzdobí hroby chvojím, vánočním stromkem či svícnem. Zákazník pak obdrží fotografii výzdoby e-mailem či poštou. Více»

12 září 2015
11 září 2015

Sklad Amazonu v Dobrovízi začal fungovat.

Sklad amerického internetového obchodu Amazon v Dobrovízi u Prahy dnes zahájil plný provoz. Jeho zaměstnanci vyřizují objednávky zboží pro evropské zákazníky. Více»

7 září 2015

Rada zbavila mlčenlivosti advokáta z kauzy Škodova paláce.

Pražští radní zbavili mlčenlivosti advokáta Vladimíra Zoufalého, který město zastupoval v kauze nájemného za Škodův palác. Rada tak učinila na žádost policie. Více»

2 září 2015

Žižkovská Viktorka podle soudu dluží za stadion 830 tisíc korun.

Obvodní soud pro Prahu 3 dal zapravdu žižkovské radnici, která se pře s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov ohledně dluženého nájemného za fotbalový stadion. Minulý týden radnici přiznal skoro 830 tisíc korun, uvedl místostarosta Alexander Bellu. Více»

1 srpen 2015

Rekonstrukce žižkovského stadionu si prý vyžádá desítky milionů korun.

Rekonstrukce žižkovského stadionu vyjde na desítky milionů korun. Na nutných investicích se chce Praha 3 domluvit s budoucím nájemcem nebo nájemci, v úvahu přichází i pomoc sponzorů. Radnice by se nevyhýbala ani možnému přejmenování stadionu. Více»

29 červenec 2015

Město Čáslav buduje u městských lázní zimní stadion za 100 mil. Kč.

Čáslav na Kutnohorsku buduje vedle městských lázní ve Vodrantech zimní stadion. Celkové náklady jsou podle projektové dokumentace kolem 100 milionů korun. Více»

24 červenec 2015

Hromadná doprava na Kladensku by mohla být sjednocená s pražskou od března 2016.

Doprava na Kladensku by mohla být sjednocená s pražskou od března příštího roku. Lidé by tak jeli na jednu jízdenku pražskou hromadnou dopravou i příměstskými autobusy. Více»

1 červenec 2015

Přestavba čistírny odpadních vod bude mít zřejmě rok zpoždění.

Přestavba čistírny odpadních vod na Císařském ostrově v Praze, jejíž příprava začala zhruba před 16 lety, bude mít asi rok zpoždění. Místo konce roku 2017 bude nová vodní linka za asi 5,8 miliardy korun bez DPH dokončena v závěru roku 2018. Více»

1 červenec 2015

Metropole si plánuje stěžovat na advokáta Zoufalého kvůli Škodově paláci.

Pražský magistrát podá k České advokátní komoře stížnost na postup advokáta Vladimíra Zoufalého. Důvodem jsou jeho mediální výstupy v souvislosti s kauzou Škodova paláce. Více»

1 červenec 2015
29 květen 2015

Pražská Hostivař bude mít napřesrok novou železniční zastávku.

Současná nádražní budova bude podle plánů Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) sloužit jiným účelům a pro cestující vznikne nová výpravní budova. Více»

29 květen 2015

Praha je devátým nejbohatším regionem EU.

Slovenská metropole je ale před ní. Více»

2 květen 2015

Vzácný zlomek Dalimilovy kroniky přilákal v metropoli přes 1 400 lidí.

Na lat. fragment Dalimilovy kroniky se v pátek do Zrcadlové kaple pražského Klementina přišlo podívat více než 1 400 lidí. Vzácný rukopis si mohli návštěvníci prohlédnout zhruba do 17:15, tedy o čtvrthodinu déle, než byla plánovaná otevírací doba. Více»

1 květen 2015

Kde dohraje Bohemka?

Vršovičtí „klokani“ z Bohemians Praha 1905 neprožívají právě dobrou fotbalovou sezonu. Nejenom kvůli nevalným výsledkům v lize, ale především kvůli permanentní nejistotě, na jakém stadionu budou hrát. Více»

25 duben 2015

Dobrá zpráva nejen pro Lysáky!

Kraj zdvojí ranní "elefanty" z Nymburka na Prahu. Více»

19 duben 2015

Dobrá zpráva pro Žižkováky!

Žižkovská radnice totiž zaplatí za revitalizaci panelových domů půl miliardy korun. Více»

16 duben 2015

Metropole hrozí kvůli dluhům Bulovce výpovědí z nového pavilonu.

Vedení Prahy je kvůli dluhům za nájemné připraveno vypovědět Nemocnici Na Bulovce smlouvu na pronájem nově zrekonstruovaného pavilonu. Městskou pokladnu pavilon v minulosti stál zhruba 400 milionů korun. Více»

6 duben 2015

V metropoli byl dnes slavnostně zahájen provoz nové části metra na trase A.

První cestující čtyřmi novými stanicemi projedou od 15:00, kdy začíná zkušební provoz. Více»

1 duben 2015

Metropole bude znovu hledat právníky pro řešení kauzy Škodova paláce.

Pražští radní rozhodli zrušit smlouvu s právní kanceláří Kocián Šolc Balaštík o zastupování v kauze Škodova paláce. Důvodem jsou nejasnosti při výběru právní kanceláře. Více»

19 březen 2015

Český rozhlas prodává zámek.

Rozhlas vyhlásil veřejné výběrové řízení na prodej svého zámku v Přerově nad Labem. Do začátku dubna se o něj mohou hlásit zájemci. Mezi nimi bude i Středočeský kraj, který o památku dlouho projevuje zájem. Více»

7 březen 2015

Žižkovská Viktorka dluží nájem za stadion.

Fotbalový klub Viktoria Žižkov dluží Městské části Praha 3 nájemné za stadion. Radnice tvrdí, že třetí tým druhé ligy nepřistupuje na návrhy řešení situace, a proto mu hrozí, že bude muset areál pod televizní věží opustit. Více»

26 leden 2015

Zalyžovat si na sjezdovce v Milovicích nad Labem?

Od února se to stane běžnou věcí. Bývalý závodník totiž otevře lyžařský trenažér. Více»

4 leden 2015

Na Nymbursku vznikají rozsáhlé investiční akce.

V Nymburku vznikne nový polyfunkční dům. Poděbrady zase dokončují novou školku za 25 miliónů korun. Více»

25 prosinec 2014

Týden sportu zdarma pro malé i velké Pražany

Společná realitní a advokátní kancelář JURIS REAL, spol. s r. o. Vás nejen informuje o vývoji v legislativě a na realitním a hypotečním trhu, nýbrž disponuje i vysokou společenskou zodpovědností. Více»

21 prosinec 2014

Vodné a stočné v Praze zdraží příští rok o 2,4 procenta na 77,66 Kč za kubík.

Nově zaplatí lidé na vodném 44,72 koruny za metr krychlový a na stočném 32,94 Kč za metr krychlový. Nyní Pražané platí na vodném a stočném 75,84 koruny za kubík. Více»

17 prosinec 2014

Ceny nájmů se nemění.

Za teplo a vodu si Pražané v roce 2015 připlatí. Více»

29 říjen 2014

Rakouský ministr spravedlnosti na návštěvě ČR

Oba ministři dopoledne diskutovali zkušenosti s kodifikací občanského práva na národní úrovni a implementací práva EU. Tématem jednání byla i organizace státních zastupitelství. Více»

27 říjen 2014
2 říjen 2014

Další konzultační den MMR

Další konzultační den, na kterém odborníci z Ministerstva pro místní rozvoj poskytují odborné poradenství týkající se bydlení, proběhne v Praze v úterý 7. října. Pozor, akce se koná na jiném místě než obvykle. Více»

28 září 2014

Trojka nabídla pomoc Bohemce.

Pokud by fotbalový klub Bohemians 1905 musel odejít ze svého Ďolíčku, nabízí mu Praha 3 dočasný azyl na žižkovském stadiónu. "Pokud by nás vedení fotbalových Bohemians 1905 požádalo o pomoc, určitě ji neodmítneme," řekla starostka Vl. Hujová. Více»

21 září 2014

V Třebestovicích na Nymbursku se spojili lidé.

Rozhodnutím vedení obce došlo ke zvelebení nejen okolí zastávky, ale i stavby samotné. Více»

10 září 2014
10 září 2014

Za parkování u svého činžovního domu řidiči zaplatí 400 korun ročně.

Již je jasné, kolik budou motoristé platit za parkování v nových zónách placeného stání. Ceník včera schválila rada města. Více»

6 září 2014

V Lysé nad Labem se konají zajímavé výstavy.

Lysá nad Labem se tak znovu otevírá návštěvníkům veletrhů a výstav. Více»

30 srpen 2014

V Milovicích nad Labem se shromáždilo nejvíc vícerčat na jednom místě.

V Parku Mirakulum v Milovicích na Nymbursku dnes padl rekord v co největším počtu dvojčat a vícerčat shromážděných na jednom místě. Více»

30 srpen 2014

Článek pro všechny občany Letné a Bubenče

Dětské kroužky, které působí v Letenské vodárně, mají strach, že se po rekonstrukci historického objektu nebudou moci vrátit. Proto vznikla i petice na podporu současného využití budovy, kterou lze podepisovat do příští soboty. Více»

27 srpen 2014

Vědecké centrum Biocev ve Vestci má již dokončenou hrubou stavbu.

Biotechnologické a biomedicínské centrum Biocev ve Vestci u Prahy má už dokončenou hrubou stavbu. Budování rozsáhlého vědeckého areálu, které mělo zpočátku zpoždění, urychlila totiž mírná zima. Více»

27 srpen 2014

Park vědy v Roztokách byl již uveden do provozu.

V pořadí již druhý technologický park v Roztokách u Prahy byl zkolaudován. Projekt společnosti PV Roztoky s.r.o. nese název Park vědy Roztoky a 22. srpna 2014 byl oficiálně uveden do zkušebního provozu. Více»

26 srpen 2014

MČ Praha 4 podmínila záchranu koupaliště Lhotka prodejem budov škole PORG.

Přejde koupaliště Lhotka pod správu radnice Prahy 4? O největším obchodu svého volebního období má ve středu hlasovat tamní zastupitelstvo. Více»

15 srpen 2014
11 srpen 2014
17 červenec 2014

Lidé se stěhují z vesnic zpátky do hlavního města.

Minulý rok metropole zaznamenala úbytek obyvatel. Lidé se stěhovali mimo hlavní město. V prvním kvartále se útěk lidí z metropole zastavil. Dříve se mnozí stěhovali z Prahy, teď se trend obrátil. Více»

21 červen 2014

V Mladé Boleslavi se začne stavět multifunkční sportovní hala.

Stavba multifunkční sportovní haly v Mladé Boleslavi u 5. základní školy by měla odstartovat v srpnu. Více»

7 červen 2014

Stát vydal rotundu.

Stát vydal v rámci majetkového vyrovnání s církvemi Římskokatolické farnosti u sv. Štěpána pražskou románskou rotundu sv. Longina. Kulturní památku na Novém Městě teď na základě smlouvy o výpůjčce využívá řeckokatolická církev. Více»

30 květen 2014

V Nymburku se jednalo o vybudování olympijského centra.

Premiér Bohuslav Sobotka zavítal v rámci návštěvy Středočeského kraje taktéž do Nymburku. Zde si prohlédl firmu Changhong Europe Electric. Více»

10 květen 2014

Mladá Boleslav zná obrysy nového krytého bazénu.

Nový krytý bazén v Mladé Boleslavi má konečně svou podobu v projektech a plánech a na jaře se začne stavět. Více»

22 březen 2014

Slavnostního otevření se dočkal Jezdecký festival v Lysé nad Labem.

Na tuto ojedinělou akci se sjela slavná jména, včetně dvou olympijských vítězů, kteří mají ke koním blízko. Nechyběli tak David Svoboda či Eva Samková. Více»

8 únor 2014

V naší metropoli přibudou 4 nová parkoviště P a R.

Na území Prahy by měla přibýt další parkoviště P+R. Rozhodnutí EIA již má vydáno nové parkoviště na Černém Mostě, Technická správa komunikací (TSK) pak vyjednává o parkovišti Na Knížecí a další by pro změnu mělo vzniknout na Opatově. Více»

1 únor 2014

SFRB spustil v lednu nový portál s informacemi o bydlení.

16.ledna 2014 byl spuštěn Portál o bydlení, který provozuje Státní fond rozvoje bydlení (dále jen "SFRB"). Jeho cílem je soustředit rozsáhlé množství informací na jednom místě a zajistit jejich členění, strukturu a přehlednost. Více»

26 leden 2014

Parkování po Praze se změní.

Některé modré zóny zaniknou a vystřídají je zóny smíšené, snáze tak zaparkují i přespolní řidiči. Více»

10 leden 2014

Komunální politici v Praze projednají výjimku pro olympijský park.

Rada hlavního města bude projednávat výjimku ze stavební uzávěry pro Letenskou pláň a Letenské sady. Více»

24 prosinec 2013

V Jílovém začala výstavba školy za 46 milionů korun.

V Jílovém v Praze-západ začala výstavba nové budovy potravinářského učiliště za 46 milionů korun. Většinu nákladů zaplatí Evropská unie. Více»

23 listopad 2013

MČ Praha 8 vydá parkovací karty.

Obyvatelé Prahy 8 si budou moci od 25. listopadu vyzvedávat na radnici parkovací karty. Více»

14 listopad 2013

V hlavním městě se žije blaze.

Zlé je to s bezpečností. Více»

6 listopad 2013

Boleslavští se staví proti výstavbě nových fotbalových hřišť.

Petice s více než tisícovkou podpisů je protestem proti výstavbě nových fotbalových hřišť na okraji Mladé Boleslavi. Více»

20 říjen 2013

Letiště Václava Havla bude mít do roku 2020 žel. spojení do centra Prahy.

Podle gen. ředitele Správy železniční dopravní cesty Jiřího Koláře nyní správa zpracovává odbornou studii, která má rozhodnout, kudy vlaky na letiště pojedou. Více»

23 září 2013

Hlavní město bude mít svůj S-Bahn.

Stavět se má začít na jaře na Kačerově. Více»

16 září 2013

Praha může konečně za požár Průmyslového paláce žádat odškodnění.

Hlavní město může žádat od společnosti Incheba odškodnění za zničené levé křídlo Průmyslového paláce. Více»

21 červenec 2013

Hlavní město řeší osud Výstaviště.

Magistrát definitivně ukončil nákladné plány na přestavbu Průmyslového paláce a přilehlé části Výstaviště, která měla vyjít na více než tři miliardy korun. Více»

21 červen 2013

Rozhlas připravuje opět prodej zámku v Přerově nad Labem.

Církev československá husitská stáhla žalobu, kterou se domáhala vydání zámku v Přerově nad Labem od nynějšího vlastníka Českého rozhlasu (ČRo). Více»

12 květen 2013

Možná, že vznikne tramvajové spojení z Prahy do Brandýsa.

Praha s Brandýsem nad Labem na tom může být v budoucnu podobně jako Liberec s Jabloncem nad Nisou. Více»

19 duben 2013

Spor o nájem ve Škodově paláci bude řešit justice.

Praha podala žalobu na vlastníka Škodova paláce kvůli výši nájmu. Více»

19 duben 2013

Pražští radní už zase změnili projekt parkoviště u plánované stanice metra A.

Ruší totiž plány na obří terminál pro 600 aut a zaplatí jen povrchové parkoviště pro 90 vozů. Více»

19 duben 2013

Modré zóny se v hlavním městě zatím nerozšíří.

Počátkem roku 2014 měly modré zóny vzniknout v páté městské části, na Praze 3 a 6 a další městské části měly následovat. Více»

15 duben 2013

V Poděbradech vznikne nový zimní stadion.

Středočeské město by ještě letos mělo mít nový zimní stadion za cca 30 milionů korun. Více»

22 březen 2013

Luxusní reality netáhnou.

Množí se nedokončené projekty i ty, co vůbec nezačaly. Více»

26 únor 2013

Drop In se na Bulovku zatím nestěhuje.

Metadonové středisko Drop In se i přes slib hlavního města v březnu do areálu Nemocnice Na Bulovce nepřestěhuje. Více»

21 únor 2013

Za Průmyslový palác Praha dostane asi 280 mil.

Spor o pojistku za Průmyslový palác, který shořel v říjnu 2008, je u konce. Více»

17 únor 2013

Magistrátu v Praze vadí vysoký nájem.

Hlavní město Praha podá žalobu na vlastníka Škodova paláce, ve kterém již několik let sídlí úřad hlavního města. Více»

19 prosinec 2012

Vodoměry je nutné chránit před mrazem.

Když mrzne, může být ohrožen i váš nezajištěný měřič. Více»

22 říjen 2012

V kutnohorském pivovaru by mohl být klub alternativní kultury.

V kutnohorském pivovaru, který po odchodu společnosti Heineken nemá využití, by mohl vzniknout klub alternativní kultury. Více»

9 září 2012

Pražský IKEM staví pavilon i kvůli cukrovce.

Pražský Institut Klinické a experimentání mediciny (IKEM) zahájil výstavbu pavilonu Elipsa. Více»

20 srpen 2012

Obvodní soud pro Prahu 6 neuznal miliardovou žalobu za Průmyslový palác.

Obvodní soud pro Prahu 6 smetl ze stolu žalobu hlavního města Prahy o pojistku ve výši 1, 2 miliardy korun za vyhořelý Průmyslový palác. Více»

16 srpen 2012

Praha plánuje Bulovce pronajmout nový pavilon.

Hlavní město se dohodlo s Nemocnicí Na Bulovce na podmínkách pronájmu nového pavilonu. Více»

30 červenec 2012

Cestování po hlavním městě vlakem.

Zastaví v Podbabě i na Kačerově. Více»

29 červenec 2012

Nejstarší kasárna v Praze osiří.

Ministerstvo obrany vyklízí kasárna Jana Žižky z Trocnova v pražském Karlíně. Více»

25 červenec 2012

Mělnická větev rodu Lobkowiczů se staví proti plánu vlády prodat palác Německu.

S plánovaným záměrem vlády České republiky prodat Lobkovický palác na pražské Malé Straně Německu opakovaně vyjádřil nesouhlas Jiří Lobkowicz z mělnické větve Lobkowiczů. Více»

19 červenec 2012

Univerzita Karlova v Praze plánuje postavit v Holešovicích pavilon.

Studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy získají nový pavilon, kde se budou vzdělávat. Více»

24 červen 2012

Vozíčkáři v hlavním městě mají první turistickou stezku.

První značená turistická stezka pro vozíčkáře v metropoli provede lidi na vozíku Centrálním parkem Prahy 13. Více»

24 březen 2012

Hlavní město opět zkouší vysoudit peníze za vyhořelý Průmyslový palác.

Advokáti zastupující Prahu podali v polovině února v poslední den lhůty odvolání ve sporu s pojišťovnami o pojistku za vyhořelé křídlo Průmyslového paláce. Více»

22 březen 2012

Radnice Prahy 5 nabízí zdarma právní poradnu.

Od měsíce dubna nabídne Praha 5 každou středu zdarma právní poradnu. Více»

10 březen 2012

Nejdražší cyklostezku v Praze přetnulo staveniště.

Po nejdražší pražské cyklostezce ve Vysočanech se nedá projet. Více»

22 únor 2012

Radnice městské části Praha 4 plánuje prodat Kubelíkův rodný dům.

Praha 4 před lety částečně odkoupila rodný dům světoznámého hudebníka Kubelíka. Více»

2 leden 2012

JURIS REAL, spol. s r. o. podporuje sport.

Není tedy divu, že jsme se dne 13. 12. 2011 setkali na str. 22 v Lidových novinách s potěšujícím článkem Ondřeje Suchana a Petra Adama, který dnes přinášíme. Více»

16 prosinec 2011

Pohostinství U Černého vola zůstane.

Restaurace U Černého vola na Loretánském náměstí s největší pravděpodobností neskončí. Více»

21 říjen 2011

Sídliště Drahelice se dočká regenerace.

Město Nymburk připravilo Projekt regenerace sídliště Drahelice. Více»

21 říjen 2011

Nová tenisová hala ve Voticích.

Nový sportovní areál se otevře tuto sobotu ve středočeských Voticích vedle Sokolovny. Více»

17 září 2011

V Poděbradech plánují postavit nový zimní stadion.

Stadion za 25 milionů vyroste na místě nedokončené haly. Více»

10 září 2011

Po půl roce se otevírá nový lékařský dům na Novodvorské.

Tento týden ve středu se slavnostně otevřel dům s deseti ordinacemi, který nahradil nefunkční výměník tepla. Více»

9 červen 2011

Nemocnice v pražském Motole otevřela zrekonstruované dětské oddělení.

Dětský pavilon je teď druhou největší nemocnicí pro děti na světě. Více»

6 červen 2011

Opraví se vzácný kolotoč na Letné?

Ten bohužel stále čeká na rekonstrukci. Více»

28 květen 2011

Parkování se městským částem vyplácí, proto se parkovací zóny rozšíří.

Míst, kde motoristé za odstavení svého motorového miláčka v hlavním městě zaplatí, bude přibývat. Více»

24 květen 2011

Významné nálezy odkryli archeologové v Lysé nad Labem.

Na náměstí v Lysé našli rozsáhlý hřbitov ze středověku. Více»

18 květen 2011

Radnice Prahy 3 nabízí na svém území parkovací místa.

Šest garážových stání a tři parkovací místa pro motocykl v ulicích Ondříčkova, Roháčova, Želivského nabízí k pronájmu radnice Prahy 3. Více»

16 duben 2011

Pražané řeší problém s parkováním.

Stávající parkovací místa na sídlištích v hlavním městě trápí mnohé občané. Více»

5 duben 2011

Radnice Prahy 4 již prodala polovinu míst na stání.

Padesát občanů již projevilo zájem o místo v parkovacím domě v Jílovské ulici na sídlišti Novodvorská. Více»

30 březen 2011

V Praze se otevírá nové centrum pro nedonošené děti.

Už brzo nebudou muset rodiče s nedonošenými novorozeňaty cestovat za různými odborníky po celé Praze. Více»

23 březen 2011

Radnice Prahy 8 opraví školy a postaví dům sociálních služeb.

V letošním roce plánuje radnice osmé městské části investovat až 582 mil. korun. Více»

18 březen 2011

Radnice Prahy 10 chce koupit legendární Ďolíček.

Fotbalový stadion v Ďolíčku se podle informací MF DNES pravděpodobně znovu otevře věrným fandům Bohemians. Více»

12 březen 2011

Město Nymburk nepostaví koupaliště s akvaparkem za plánovaných 300 mil. Kč.

Místo toho investuje do opravy městského plaveckého bazénu. Více»

24 únor 2011

Letná se spojí s městem.

Letná zůstane klidným místem pro sportovní vyžití a relaxaci pražanů. Více»

14 leden 2011

Boj o Parukářku se chýlí ke konci.

Radnice Městské části Praha 3 se chystá oblíbenou hospodu zbourat. Více»

10 leden 2011

Radnice městských částí plánují změny ve volném parkování automobilů.

Změny pocítí i vlastníci přilehlých nemovitostí. Více»

6 leden 2011

Klub Roxy se prozatimně uzavřel.

O jeho uzavření rozhodl Odbor výstavby Úřadu městské části Praha 1. Více»

29 prosinec 2010

Zachraňte Palác Svět, vzkázali občané Městské části Praha 8.

Petici za záchranu libeňské kulturní památky podepsalo více než jedenáct set lidí. Více»

17 prosinec 2010

Na parkovací karty čeká Praha 2 nával.

Občané nechali nákup na poslední chvíli. Více»

15 prosinec 2010

U stanice metra Palmovka bude stát budova nové radnice Prahy 8.

Základem stavby za více než miliardu korun by měla být radnice městské části. Více»

14 prosinec 2010

Kolínská vodárenská věž se stane asi kulturní památkou.

Nový management kolínské radnice prohlášení vodárny za kulturní památku podporuje. Více»

10 prosinec 2010

Šporkovský palác opět míří do dražby.

České dráhy prodaly v létě památku společnosti Gest - hotel. Více»

8 prosinec 2010

Galerie Harfa vyřeší problémy s parkováním.

Parkoviště obchodního centra nabídne místa návštěvníkům O2 areny. Více»

4 prosinec 2010

Plán přestavby dětského domova v Pyšelích je hotov.

Vedení dětského domova v Pyšelích dokončilo návrh, podle něhož mají být upraveny nevyhovující prostory areálu. Více»

1 prosinec 2010

Irské firmy couvají ze svých developerských projektů v České republice.

Irská dluhová krize dopadá i na realitní trh v České republice, ke působí řada společností z Irska. Více»

28 listopad 2010

Projekt na obnovu Barrandovských teras stále žije.

Společnost Barrandovské terasy stále pracuje na vybudování čtyřhvězdičkového hotelu a restaurace nad levým břehem Vltavy. Více»

26 listopad 2010

Hlavní město bude cílem realitních investorů.

Metropole bude následující rok v hledáčku realitních investorů. Více»

19 listopad 2010

Plány s halou pro Sáblíkovou jsou zřejmě u ledu.

Velký Osek, kde měla vzniknout rychlobruslařská dráha, má nové vedení města. Více»

17 listopad 2010

Rock Café opět neotevřelo.

Nejstarší porevoluční rockový klub je stále zavřený. Více»

25 říjen 2010

Rock Café se nestihne otevřít.

Nové datum zatím radnice Městské části Praha 1 nemá. Více»

24 říjen 2010

Dostavbě Střešovic hrozí krach.

Prvnímu českému PPP projektu na dostavbu Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích hrozí krach. Více»

18 říjen 2010

Praha bude žalovat společnost Incheba kvůli požáru Průmyslového paláce.

Kvůli požáru Průmyslového paláce podá Praha žalobu o náhradu škody na společnost Incheba, P.a.p.s.t. a Eur-Med. Více»

12 říjen 2010

Kulturní dům Mlejn opět začal sloužit občanům.

Ten byl přitom díky opravám zavřený od konce roku 2008. Více»

26 září 2010

Hlavní město získalo pojistné za Průmyslový palác.

Částku více než 181 mil. korun získala Praha od společnosti Incheba za vyhořelé levé křídlo Průmyslového paláce. Více»

25 září 2010

Mětská část Praha 8 si postaví novou radnici.

Za více než třetinu zisku z privatizace obecních bytů chtějí současní členové zastupitelstva městské části postavit novou radnici. Více»

18 září 2010

Sporné kauzy, které se týkají ochrany životního prostředí, budou na internetu.

Občanské sdružení Praguewatch spustilo internetovou mapu pražských kauz na www.praguewatch.cz. Zájemce o problematiku životního prostředí seznámí se spornými kauzami městského plánování, ohrožených kulturních památek, parků či zahrádkářských kolonií. Více»

5 září 2010

Developer Sekyra vzdal golf ve Vinoři.

Obří golfový areál ve Vinoři se 27jamkovým hřištěm, který měl být už rok v provozu, hned tak nebude. Více»

20 srpen 2010

Podnikatelům se nelíbí vysoké nájemné na náplavkách.

V Praze se rozhořel boj o využití pražských náplavek. Více»

19 srpen 2010

Nová budova knihovny bude mít dokonce i odpočinkovou terasu.

Novou budovu knihovny bude mít od měsíce října desátá městská část. Více»

10 srpen 2010

Činžovní dům na konci Revoluční ulice čeká zřejmě demolice.

Novorenesanční dům z roku 1869 na rohu ulic Revoluční a Nové mlýny se bude asi bourat. Více»

4 srpen 2010

Z. Bakala koupil palác pro Havlovy knihy.

Miliardář Zdeněk Bakala koupil Knihovnu Václava Havla palác v Loretánské ulici na pražských Hradčanech. Více»

2 srpen 2010

Za prodej nemovitostí FDM uložil soud podmíněný trest.

Za nezákonný a nevýhodný prodej nemovitostí Fondu dětí a mládeže (FDM) uložil soud bývalému likvidátorovi Pavlu Žákovi tříletý podmíněný trest. Více»

26 červenec 2010
23 červenec 2010

Lobkovický palác není na prodej.

S prodejem pražského Lobkovického paláce Německu nebo s výměnou budovy za jinou nesouhlasí čeští politici ani Jiří Lobkowicz. Více»

11 červenec 2010

Rekordní nedobrovolná dražba: za 300 milionů

Věřitelská banka Eurohypo se rozhodla pro radikální přístup. Více»

6 červenec 2010

Realitní kancelář M&M spojila kapitál s HBC Reality.

Tuzemská realitní síť M&M reality holding a britská společnost House Building Capital (HBC Reality) si vzájemně vyměnily 34 procent obchodního podílu. Více»

1 červenec 2010

Stavba centra u stadionu Viktorie Žižkov se blíží.

Členové zastupitelstva Prahy 3 souhlasili se vstupem strategického partnera do společné firmy radnice s fotbalovým klubem. Více»

30 červen 2010

Zdravotnické středisko ve Kbelích má dvě nové ordinace.

Občané Kbel se mohou těšit na rozšíření zdravotnických služeb. Více»

8 červen 2010

Městys chystá opravu zámku za 100 milionů.

Renesančně-barokní zámek v Kácově na Kutnohorsku by se měl postupně přeměnit na kulturní a společenské centrum. Více»

1 květen 2010

Historické centrum ve Vlašimi je opraveno.

Ve Vlašimi skončila rozsáhlá obnova historického centa města. Více»

23 duben 2010

V Troji má stát nový domov pro sanitky.

Do září roku 2013 vyroste v pražské Troji nová budova záchranné služby. Více»

12 duben 2010

Mladá Boleslav si půjčí stovky milionů korun na modernizaci budov.

O tomto kroku rozhodli členové městského zastupitelstva. Více»

22 březen 2010

Náměstí v Brandýse nad Labem by mělo být pouze pro pěší.

Brandýské náměstí se teď konečně dočká změny k lepšímu. Více»

16 březen 2010

Přívozy rozšíří provoz.

Hlavní město se z tohoto důvodu rozhodlo, že jim letošní rok finančně přilepší o více než tři a půl milionu korun. Více»

11 březen 2010

Na Vinohradech má vzniknout skleněné traumacentrum.

To má přijít na 3, 5 mld. korun, na střeše bude mít heliport. Více»

11 březen 2010

Radnice městské části Praha 6 nechá zrekonstruovat některé činžovní domy.

Další činžovní domy v Praze 6 by měly letos projít rekonstrukcí. Více»

9 březen 2010

V Pavlíkově chtějí postavit rozhlednu.

Na vrchu Senecké hory by uvedený městys rád postavil rozhlednu. Více»

20 únor 2010

Nový areál volného času v Říčanech.

V samotném centru Říčan má brzy vzniknout areál volného času pro děti. Více»

15 únor 2010

Divadlo v Kutné Hoře se bude opravovat.

Městské Tylovo divadlo v Kutné Hoře se bude rekonstruovat. Více»

12 únor 2010

Vysoké nájemné ohrožuje lékařskou péči na Jarově.

Rozsah a objem lékařské péče na žižkovské poliklinice Jarov je ohrožen. Více»

11 únor 2010

Nový kulturní dům nabídne nahrávací studio.

Velký sál s pódiem, nahrávací studio či klubovny - to vše má občanům nabídnout kompletně opravený dům v Kyjích. Více»

1 únor 2010

Parkoviště jen pro místní obyvatelé.

Rekonstrukce Staromětského náměstí v Mladé Boleslavi názorově rozdělila obyvatele města. Více»

14 leden 2010

Právní spor o golf v Berouně skončil nakonec smírem.

Několik měsíců trvající spor kvůli výstavbě golfového areálu v Berouně je naštěstí zažehnán. Více»

10 leden 2010

V centru Brandýsa nad Labem by mělo za pár let vyrůst nové obchodní centrum.

Investor stavby plánuje postavit supermarket potravin s dalšími obchody poblíž stávajícího Penny Marketu v lokalitě mezi městským úřadem a nemocnicí. Více»

31 prosinec 2009

V pražských Vršovicích se opravuje budova místní knihovny.

Se zhruba 60 mil. korun počítá městský rozpočet příští rok na rekonstrukci staré knihovny v Ruské ulici. Více»

24 prosinec 2009

Města v kraji přeměňují bývalé vojenské areály na nové čtvrtě s byty.

Postupně tak vznikají i domy pro místní občanská sdružení a například také školská zařízení. Více»

21 prosinec 2009

Lidé v Roztokách u Prahy hlasovali o nové výstavbě. Nicméně jich přišlo málo.

Obyvatelé Roztok měli šanci hlasovat o tom, zda souhlasí s tím, aby se na rozvojových plochách města určených pro bydlení stavěly jen rodinné domy, tedy ne bytové. Více»

6 listopad 2009

Parkovací zóny čekají změny.

Systém tzv. parkovacích stání čekají proměny. Zavedeny budou totiž tzv. smíšené zóny. Více»

28 říjen 2009

Mladá Boleslav chce peníze na opravu sídlišť

Město Mladá Boleslav by ráda získala ze státního rozpočtu finanční prostředky na opravu sídlišť. Více»

27 říjen 2009

V hlavním městě se bude konat mezinárodní realitní veletrh.

Praha bude mít vlastní mezinárodní veletrh realit, developmentu a investičních příležitostí. Více»

22 říjen 2009

O parkovacím domě ve Slaném se ještě bude rozhodovat.

Nad stavbou parkovacího domu se 126 místy ve Slaném se vznáší otázka. Více»

2 říjen 2009

Mělník prodal Zborovského náměstí.

Prodejem Zborovského náměstí v Mělníku se zabývali tamní členové zastupitelstva. Více»

Všechny články a aktuality »»

   

Poslední Aktuality a články

EVROPA realitní kancelář přešla na platformu Igluu.

EVROPA realitní kancelář a společnost Igluu podepsali smlouvu o užívání realitní platformy Igluu. Více»

Alijev naléhá na zvýšení kapacity plynovodů TAP a TANAP.

Ázerbájdžán začal jednat s partnery o zdvojnásobení kapacit plynovodů přivádějících plyn od Kaspického moře do Evropy. Více»

Vláda ČR schválila vyšší strop pro příspěvky na bydlení.

U někoho až o 4.500 Kč. Více»

Raiffeisenbank je nejlepší v oblasti jednání s klientem při poskytování hypoték.

Raiffeisenbank se v rámci mystery shoppingové studie, zaměřené na poskytování nových hypotečních úvěrů, umístila na prvním místě v oblasti jednání poradce s klientem. Více»

Nájemné a poplatky za služby v pražských kancelářích rostou.

Poptávka přesto stoupá. Více»

Všechny články a aktuality »»

 

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019